کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    146

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
متاسفانه Bioware خیلی خراب کرد نسخه‌ی 2وم رو. نسخه‌ی اول یک سری اطلاعات از یک Universe فوق‌العاده داد (ولی دیگه مقایسه با TES بعد از 5 نسخه‌ داستا‌ن‌پردازی 2 حالت داره : 1. فیلم هندی دیدی؟:biggrin1: 2.آمیتا پاچه هم توش بود؟:biggrin1:) ولی نسخه‌ی دوم به صورت کاملا عجیب، وقتی Codexهاش رو میخوندم نصفش همون اطلاعات نسخه‌ی اول بود!
من اصلا چیزی از نسخه دوم گفتم؟ نسخه اول به اندازه کافی عظیم بود که با 5 نسخه TES و داستان پردازیش مقایسه بشه. عظیم تر و بهتر نباشه ضعیف تر و کوچیک تر هم نیست :D
همون فن پنهان بهتره :biggrin1:
از کجای گیم پلی "نقش آفرینی خفن" (Air Quote :d) اسکایریم بگم؟ از Skill Tree نا کار آمد و نا موثر تو گیم پلی اش بگم؟ به شخصه اصلا تو Skill Tree ـه اسکایریم وقتمو تلف نکردم (محض خرج Perk، به صورت random چارتا Skill لول آپ کردیم :D)، اما آلدویین رو به طرزی کشتم که اون سه تا جنگجوی همراهم فکشون از Sovngard سقوط کرد رسید به Whiterun :D
از نابودی علنی سیستم کلاس ها بگم؟ یعنی چی که کلاس ها پخش شدن تو Skill Tree و هر نژاد در واقع یه نوع کلاس به حساب میاد؟ :D ME1&2 حداقل تو این موارد بهتر و نقش آفرینی تر بودن! :D

@kaizershauze
بزرگی میگه که :arrowd:
چطور اون موقع خوب بود!؟:biggrin1: :-"

الان اون چه ربطی به موضوع داره؟ :D من خیلی هم از اسکایریم لذت بردم، اما اینکه بگیم اسکایریم از نظر نقش آفرینی از DA و ME1&2 بهتره دیگه خیلی ظلمه!

پ.ن: From Software رو فراموش کردیم؟ :| :D
پ.ن2: من رفتم بکپم :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,588
نام
محمد
با این منطقی که شماها دارین صرفا میشه مثل تاپیک فوتبال کل کل کرد
دیوونم کردی :D خیلی واضح منظورم این بود با دیدی که نسبت به داستان سری ME (تقلید از دنیای SW، داستان ساده و معمولی و ...) وجود داره نمیشه منطقی بحث کرد، دقیقا تو پروفایل هم بهت گفتم این قضیه رو ولی نمی دونم چرا نمی گیری چی میگم :D
باز هم میگم اصلاً بحث بالا بردن Skyrim نیست
منم نگفتم بحث بالا بردن Skyrim هست، گفتم بحث پایین آوردن ME هست. این بحث هم صرفا در مورد داستانش بود.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
835
نام
شایان
من اصلا چیزی از نسخه دوم گفتم؟ نسخه اول به اندازه کافی عظیم بود که با 5 نسخه TES و داستان پردازیش مقایسه بشه. عظیم تر و بهتر نباشه ضعیف تر و کوچیک تر هم نیست :D

از کجای گیم پلی "نقش آفرینی خفن" (Air Quote :d) اسکایریم بگم؟ از Skill Tree نا کار آمد و نا موثر تو گیم پلی اش بگم؟ به شخصه اصلا تو Skill Tree ـه اسکایریم وقتمو تلف نکردم (محض خرج Perk، به صورت random چارتا Skill لول آپ کردیم :D)، اما آلدویین رو به طرزی کشتم که اون سه تا جنگجوی همراهم فکشون از Sovngard سقوط کرد رسید به Whiterun :D
از نابودی علنی سیستم کلاس ها بگم؟ یعنی چی که کلاس ها پخش شدن تو Skill Tree و هر نژاد در واقع یه نوع کلاس به حساب میاد؟ :D ME1&2 حداقل تو این موارد بهتر و نقش آفرینی تر بودن! :D

عاشق بحث RPGام. :D
ضعیف‌تر نیست . بدتر هم نیست، اما کوچیک‌تر 100٪ هست. تو اسکایریم از خواهر و مادر تمامی اجداد و شاهان سخن گفته شده :D که بعضا ممکنه اشاراتی به یک سری مکان‌ها در بازی داشته باشه، به طور مثال داری وسط جنگل راه میری یک مجسمه‌ای چیزی میبینی، 100٪ این تو یکی از کتاب‌ها آورده شده و وقتی اونارو خونده باشی، یک حس خاصی بهت دست میده، میدونی احساس میکنی مثلا یک باستان شناسی چیزی هستی :D
گیم‌پلی Skyrim ضعیف نیست. TES صاحب سبکه، شما نمیتونی با CRP مقایسش کنی. آره Combat یک بازی CRPG از تمام بازی‌های سبک‌های دیگه‌ی RPG قوی‌تر و پرملات‌تر هست. اما Exploration یک بازی CRPG از یک بازی JRPG هم حتی ضعیف تره. TES بزرگترین بازی‌ای هست که المان Exploration رو به حد اعلای خودش رسوند. توی این بازی هدف شما فقط 4 تا Skill Tree و یا Spell و دیالوگ‌های کم و ... نیست، حدف بازی القای حس بودن در یک دنیای فانتزی هست. هوش مصنوعی Oblivion انقلابی بود توی بازی‌های RPG. توی TES بیشتر موارد یک RPG حفظ شده، ولی در حد معمول. درواقع مجموعه‌ای از المان‌های دیگه هست. بگذریم از لحاظ تعریف، که TES از تمام ME و Dark Souls و Witcher و این سبک بازی‌ها RPGتر هست. تعریف RPG میگه که شما نباید توی یک درگیری نقش اصلی رو ایفا کنید، بلکه کاراکتر شما باید این نقش رو ایفا کنه. یعنی اینکه اول بازی مطمئنا یک سری جاها هست که نمیتونین برین به خاطر لول پایینتون. این اصالت RPG به طور کامل تو بازی‌های CRPG دیده میشه، در واقع 3 مدل هست : 1. مبارزات بازی کاملا وابسته به کاراکتر‌ شما هست (مثل BG، Planescape: Torment، Icewind dale و CRPGهای اواخر دهه 90 و اوایل 2000)2. مبارزات بازی بین مهارت شما و کاراکترتون هست (مثل Fable، TES، Fallout 3 و ...) 3. مبارزات بازی کاملا به مهارت‌های بازی شما ربط داره (مثل Dark Souls، Witcher و از این سبک RPGهای H&Sمانند)
ME رو نگفتم چون این بازی از لحاظ سیستم مبارزات RPG کلا Out هست، اصلا حرفشو هم نمیتونی بزنی :D
اون بحث نژادها و ... شاید یکم اغراق شده باشه، اما اینکه یک نژاد تو یک مورد خاص همیشه بهتر بوده، شکی نیست. هیچوقت یک نفر نمیاد برای Warrior شدن بره نژاد ELF رو انتخاب کنه.
بحث ME هم نشه که اون بازی رو شما میتونین با یک کلت به آخر برسونین، چی باشه بخواین لول آپ کنین و ...

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من موندم چطوری روتون میشه به عنوان یه RPG از Skyrim حمایت کنین ! :D من خودم حدود 200 ساعت بازی کردم Skyrim رو . اصلا RPG نمیشه حسابش آورد . وقتی مفهوم Level براش معنی نداره هر چی Level ـت میره بالاتر Level ـه دشمنان هم میره بالاتر اولین اصول RPG رو زیر سوال میبره . کلا بازی محتوای زیادی داشت و گرنه من خودم 200 ساعت بازیش نمی کردم با 3 تا کاراکتر . ولی اصلا نمیشد RPG حسابش آورد . بیشتر به یک AA میخورد که المان های RPG داره ، Oblivion باز وضعش از این لحاظ بهتر بود .

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
به شخصه تو این سبک مهمترین المان واسم داستان و شخصیت پردازی هست بعد گیم پلی و اصول RPG!!!
واسه همین بعید میدونم کسی بتونه رو دست بازیهای بایوور بلند شه,البته در آینده شاید CPR,فعلا که از اونور بوم افتاده!!!:d

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
835
نام
شایان
من موندم چطوری روتون میشه به عنوان یه RPG از Skyrim حمایت کنین ! :D من خودم حدود 200 ساعت بازی کردم Skyrim رو . اصلا RPG نمیشه حسابش آورد . وقتی مفهوم Level براش معنی نداره هر چی Level ـت میره بالاتر Level ـه دشمنان هم میره بالاتر اولین اصول RPG رو زیر سوال میبره . کلا بازی محتوای زیادی داشت و گرنه من خودم 200 ساعت بازیش نمی کردم با 3 تا کاراکتر . ولی اصلا نمیشد RPG حسابش آورد . بیشتر به یک AA میخورد که المان های RPG داره ، Oblivion باز وضعش از این لحاظ بهتر بود .
شما چجوری 200 ساعت Skyrim بازی کردی بعد نفهمیدی اون سیستم مال Oblivion هست نه Skyrim?

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
شما چجوری 200 ساعت Skyrim بازی کردی بعد نفهمیدی اون سیستم مال Oblivion هست نه Skyrim?

پس چطوری بنده که لولم رفت بالا تقریبا پایین تر از Elder Dragon نمیومد سرم یا کلا اون جاهایی که ( اینم یادم رفته :D ) Dragon ها خواب ( :D ) بودن اکثرن اواخر Revered Dragon بودن فقط ؟ یا این اسکلتا ( اسمشون رو یادم رفته ) کلا فقط Dreadlord ـشون پای ثابتشون بود ؟ یعنی چیت زدم یا کرکم خراب بوده ؟ :D البته یه سری مکان های خاص بودن که لول پایین بودن کلا دشمنا یا مثلا Bandit هایی که یهو می دیدی ( نه اونایی که پایگاه داشتن ) ولی خب اکثرن همینطور بود . من فک کنم آخرین لولی که گرفتم لول 43 بود و دیگه کلا بعد از اون هیچ بازی نکردم . یعنی گیمنیگ رو بوسیدم گذاشتم کنار ، از فروردین تا حالا . میشه 7 ماه . حق بدین یادم نیاد .

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
835
نام
شایان
پس چطوری بنده که لولم رفت بالا تقریبا پایین تر از Elder Dragon نمیومد سرم ؟ یا این اسکلتا ( اسمشون رو یادم رفته ) کلا فقط Dreadlord ـشون پای ثابتشون بود ؟ یعنی چیت زدم یا کرکم خراب بوده ؟ :D البته یه سری مکان های خاص بودن که لول پایین بودن کلا دشمنا یا مثلا Bandit هایی که یهو می دیدی ( نه اونایی که پایگاه داشتن ) ولی خب اکثرن همینطور بود .

برا اینکه اگه قرار بود با لول 1 هر ثانیه تو بازی بالا سرت Elder Dragon بیاد (که تو یک مکان‌های خاصی هم میومد) کلا بازی رو پرت میکردی کنار. یادمه قبل عرضه‌ی بازی داشتن تست میکردن دیدن یک قسمت 3 تا Elder باهم میومدن :D تازه بازی اینقدر باگ گیری شده بود اون در اومد!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
برا اینکه اگه قرار بود با لول 1 هر ثانیه تو بازی بالا سرت Elder Dragon بیاد (که تو یک مکان‌های خاصی هم میومد) کلا بازی رو پرت میکردی کنار. یادمه قبل عرضه‌ی بازی داشتن تست میکردن دیدن یک قسمت 3 تا Elder باهم میومدن :D تازه بازی اینقدر باگ گیری شده بود اون در اومد!

من نمی گم اونطوری باشه ، ولی معنی هم نداره که یه کله گنده تو بازی نباشه که بار اول میری پیشش به خودت و بازی فحش بدی :D این مزه تمام بازی های RPG ـه . حتی تو DOTA هم هست :|

شما اگه اول بازی میرفتی طرف کوه‌های Riften و Cave های اون اطراف، مطمئنن بچه‌ها یکجور دیگه بات رفتار میکردن :D
حالا دیگه زیادی بحث تاپیک منحرف شد.

اوایل بازی رفتم کنار یکی از همین Wall ها ، لولم 5 بود فکر کنم :D یه اژدها دیدم و با رفیقش (:D) که یادمه نفله شدم در دیدار اول . ولی خب بازم این چیزی نبود که باید می بود . چون فک کنم لول 10 12 بودم با یکی از بچه های Companions ( فک کنم فارکاس بود ) رفتیم رفتم پشت یه سنگی همینجور تیر انداختم تا مرد =)) :D خلاصه خنده بود ولی بازم اینی نبود که یکی باشه که تا لولای آخر نتونی بزنیش . :D

آخرین ویرایش:

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
835
نام
شایان
من نمی گم اونطوری باشه ، ولی معنی هم نداره که یه کله گنده تو بازی نباشه که بار اول میری پیشش به خودت و بازی فحش بدی :D این مزه تمام بازی های RPG ـه . حتی تو DOTA هم هست :|

شما اگه اول بازی میرفتی طرف کوه‌های Riften و Cave های اون اطراف، مطمئنن بچه‌ها یکجور دیگه بات رفتار میکردن :D
حالا دیگه زیادی بحث تاپیک منحرف شد.

اوایل بازی رفتم کنار یکی از همین Wall ها ، لولم 5 بود فکر کنم
biggrin1.gif
یه اژدها دیدم و با رفیقش (
biggrin1.gif
) که یادمه نفله شدم در دیدار اول . ولی خب بازم این چیزی نبود که باید می بود . چون فک کنم لول 10 12 بودم با یکی از بچه های Companions ( فک کنم فارکاس بود ) رفتیم رفتم پشت یه سنگی همینجور تیر انداختم تا مرد
yahoo_24.gif
biggrin1.gif
خلاصه خنده بود ولی بازم اینی نبود که یکی باشه که تا لولای آخر نتونی بزنیش .
biggrin1.gif

پیشنهاد میکنم یک سر به Forelhost تو کوه‌های Riften بزنی. یک روز کامل درگیرش بودم! کلا بچه‌ها اون طرف‌ها سختگیرن، حتی Dragon Lairهای اونجا هم 2تا 2 تا میان :D

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,164
نام
پویان
مصمئنا Bethesda !
برای اینکه یک بازی بزرگ و عظیم باید دارای ماموریت های فراوان و به خصوص غیر تکراری باشه که Bethesda تو این زمینه استاده !
امتحان هم پس داده !

AhN

کاربر سایت
Dec 5, 2011
435
نام
アミール
فال اوت بهترین بازی نقش آفرینی هست
فال اوت 3 و ونیو وگاس
بهترینند

اونم با پی اس 3

اگه بازی باز باشید البته !

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
تکلیف Obsidian که معلومه . جز آشغال سازی طی این 5-6 سال اخیر چیز خوبی نساخته ... فاجعه های Alpha Protocol و New Vegas رو هیچ کسی از یاد نبرده... البته یه گند دیگه ای هم به نام South Park دارن میسازن.:-&.
CD Projekt هم که کلا 2 تا بازی ساخته و از قضا همشون عالی از اب در اومدن ... تصمیم گیری واسشون کمی زوده .. باید صبر کرد و دید که با The Witcher 3 و Cyber Punk چه میکنن .
Bethesda هم که خیلی خوبن ... 2 تا بازی نقش آفرینی کلفت به نام های TES و Fallout دارن که واقعا چیز خوبیه ... اما سبک و سیاق و نحوه بازیشون کپی پیست نسخه های پیشین با گرافیک به روز تر شده هستش ...
Bioware هم که سروره ... چندین IP بزرگ داره که هرکدومشون سبک و سیاق مخصوص به خودشونو دارن و هیچ شباهتی بینشون نیست ... Dragon Age,Mass Effect,KOTOR,NWN,Baldurs Gate,Jade Empire که هرکدومشون یه دنیا میرزن ..>:d

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,840
^اتفاق بازی south Park برای طرفدارهای سری جالبه اما به هیچ وجه یک بازی تجاری نیست.New Vegas هم انصافا بازی بدی نبود.شخصا فکر می کنم به فال اوت کلاسیک شبیه تر بود ولی اون WOW factor بازی قبلی رو نداشت.در ضمن گفتند علاقه مندند که F:NV 2 را هم بسازند

دوستان یک سئوالی دارم.نمیشه به Bethesda درخواست بنیویسم از سری ارباب حلقه ها حتی شده یک عنوان تولید کنند؟واقعا این سری مظلوم ترین اثر فنتزی واقع شده.

من فکر نکنم جالب بشه، کلا ساخت بازی از روی فیلم کمتر موفق بوده، مخصوصا حالا که خود bethesda یه ip عظیم فانتزی با یه دنیای بزرگ به اسم elder scrolls رو داره. (البته من خودم عاشق سه گانه ی فیلم ارباب حلقه ها هستما:d ، جزء 3 فیلم برتر تاریخ واسه ی من هستش، ولی ترجیح میدم همون فیلم بمونه واسم.)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر