کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    146

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
این محمد اِرو همه رو از راه به در کرده 8-| حتی ماکروفن ها رو :D
GeoW ;;)

من وقتی بازی میکردم ممد از کجا میشناختم ؟ :D دومین بازی محبوب من بعد Halo هست خو :D
GeoW جز بازی های مورد علاقم هست ولی مس افکت یه سر و گردن از بقیه بالاتر بود به نظرم :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
این ME اگه من بفهمم چی داره که جون ها عاشقشن 8-|
قرار هم بود با یکی ما سر ME امشب بحث کنیم طرف فرار کرد :| :|
سبک RPG می تواند خانه ی خوبی برای حضور در یک دنیا باشد ولی بسیاری از بازی های هستند که واقعا عبارت Role Playing را از ماهیت خود حذف کرده اند و خلاصه شده اند به ارتقاء شخصیت وشمیر و زره. البته این مسائل به خودی خود یکی از عوامل موثر در هرچه قوی تر کردن حس رابطه هستند ولی تعریف "نقش آفرینی" در بازی ها خیلی فراتر از این موارد می رود. به طور مثال بیایم نگاهی کنیم به یکی از مراحل فرعی Fallout 3. در یکی از مراحل این بازی شما می توانستید به یک دانشمند کمک کنید که دارویی برای درمان بیماری های رادیواکتیویته بر آب آشامیدنی بسازد ولی این موضوع نیازمند آزمایش روی انسان است پس دانشمند از شما درخواست می کند که تا می توانید آب و بعضی خوراکی های دیگری که رادیواکتیو در آن قرار دارد بنوشید و بخورید و در عوض ممکن است درمانی برای آنها پیدا کنید که در طول بازی از این پس تمام خوراکی ها بتوانند مفید باشند، ولی اگر نتیجه آزمایش اینطور نباشد چه خواهد شد ؟ بازی با یک ماموریت فرعی ساده شما را در موقعیتی قرار می دهد که واقعا خود را به عنوان علت و بازی و نتیجه تصمیم شما را به عنوان معلول قبول می کنید. من حاضر شدم که به دانشمند کمک کنم ولی نتیجه آزمایش موفقیت آمیز نبود، بارها و بارها تلاش کردم و به نظر می رسید که آزمایش با شکست رو به رو شده است ولی در لحظه آخر بالاخره درمان پیدا شد و توانستم نفسی راحت بکشم! شما می توانستید پس از مشاهده عدم پیشرفت در پروسه به طور کلی از آزمایش کناره گیری کنید ولی من تا آخر ایستادم و به دانشمند کمک کردم. جدا از زیبایی این ماموریت فرعی وقتی با دید کلی تری به این موضوع نگاه می کنیم می بینیم که در دنیای Fallout چقدر جزئیات می تواند وجود داشته باشد که ما از آن خبر نداریم و چقدر می توانند تاثیری بزرگ بر کلیت ساختار بازی داشته باشند، وقتی به احتمالات نگاه می کنید به یاد دنیای واقعی می افتید، جایی که هرچیزی امکان پذیر است، جایی که اجزا، کل را می سازند. گستره ی این موضوع در Elder Scrolls V: Skyrim وسیع تر می رود و ما حتی می توانیم از این بازی به عنوان یک شبیه ساز زندگی یاد کنیم!

5%284%29.jpg

منبع : بازی‌سنتر | مقاله‌ها | مقاله‌های ویژه | بودن یا نبودن: بررسی حضور در بازی ها
کار خوب حمیدرضا نیکوفر >:d<

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,415
نام
علی
بازیهای Bethesda خیلی جالب هستن ولی شخصی پردازی بی نقص BioWare رو ترجیح میدم و نهایت شخصیت پردازی هم به نظرم Dragon Age: Origins بود. تعداد دیالوگهایی که برای هرکدوم از شخصیتها وجود داشت رو من تا به حال تو هیچ بازی RPG ندیدم

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
این ME اگه من بفهمم چی داره که جون ها عاشقشن
8-|
نمودی اقا:d
یک کلام بگو خو خوشم نیومد از این بازی:d چرا می پیچونی؟ همین طور که برای یه سری مثل من بهترین franchise نسل ـه, برای تو هم ننگ BW ـه:d دیگه نمی دونم چرا این همه گیر دادی به این بدبخت؟:d
دقیقا از چی ME خوشت نیومد؟شاید از دسته ای هستی که عاشق ME1 شدی ولی بخاطر بیش از حد اکشن شدن بازی های بدی زده شدیاز این سری, شاید از همون اول خوشت نیومده از این سری یا ...
بگو موشکلت دقیق چیه با ME شاید تونستیم وارد راه مستقیمت کنیم :d
بحث و دعوا اینا رو تو همین تاپیک بکن, اصلا برای همینه :d

این Bethesda رو هم دوست دارم بازی هاش رو, فقط به دلایل نامعلومی از نظر تکنیکی بسیار ضعیفن!ولی خب من کلا بازی های BW رو ترجیح می دم.

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
نمودی اقا:d
یک کلام بگو خو خوشم نیومد از این بازی:d چرا می پیچونی؟ همین طور که برای یه سری مثل من بهترین franchise نسل ـه, برای تو هم ننگ BW ـه:d دیگه نمی دونم چرا این همه گیر دادی به این بدبخت؟:d
دقیقا از چی ME خوشت نیومد؟شاید از دسته ای هستی که عاشق ME1 شدی ولی بخاطر بیش از حد اکشن شدن بازی های بدی زده شدیاز این سری, شاید از همون اول خوشت نیومده از این سری یا ...
گه بگd موشکلت دقیق چیه با ME شاید تونستیم وارد راه مستقیمت کنیم :d
بحث و دعوا اینا رو تو همین تاپیک بکن, اصلا برای همینه :d
1)این بازی برای من تو لیست Most Overrated Video Games in History تو رتبه ی دوم/سوم قرار داره !!جالبه اون یکی بازی هم که نمیدونم این رو بالاش بگذارم یا زیرش یه متای 96 داره 8-|
2)اسمش RPGـه اما عمق RPGــییش قدر CoD:BO ــه :| البته Action RPGـــه
3)بازی شخصیت پردازیش عالیه ، داستانش خیلی خوبه،گیم پلی و شوترش و این ها هم عالین!قشنگ یه TPS ـــه بینظیره! ولی تا شماره ی 3 لوت نداره!پرونده ی یه 3 گانه ی بزرگ رو به زشت ترین و احمقانه ترین حالت ممکن بستن،lvl up رسماً تو این بازی معنایی نداره و تنها چیزهایی که از دنیا RPG داره اون تصمیم گیری هاست که به غیر از آخر ME 2 من هیچ جا تفاوت خیلی محسوسی ندیدم داشته باشه!+کارما و روابط رو خوب در آوردن ;)
4)محیط های به شدت خطی و به شدت کوچیک و محدودی داره
تو شماره 3 که فقط یه Citadel بود میشد رفت :|
5)بازی به غیر از داستان و کاراکتر و این حرف ها ! چیز جدیدی معرفی میکنه!؟ منظورم اینه که نوآوری داره!؟
6)For BioWare Sake یه لحظه با DA:O مقایسه اش کنید !!؟! :|

جون تو دیگه زنجیر پاره کردم:D بیا دعواها رو بکنیم بره:D
تازه الآن مجتبی سایلنت اساسین و محمد اِرو هم میان کمکت :-s :| :D
این Bethesda رو هم دوست دارم بازی هاش رو, فقط به دلایل نامعلومی از نظر تکنیکی بسیار ضعیفن!ولی خب من کلا بازی های BW رو ترجیح می دم.
من درست نمیدونم اما فکر کنم به دلیل حجم بسیار بسیار بالای Contentــیی که تو بازی هاشون گنجوندن اگر بخوان یه گرافیک تکنیکی خیلی خفن هم بزنن تنگش وحشتناک دیگه بازی سنگین میشه

پ.ن:چرا هر موقع من به ME گیر میدم سر و کله ات پیدا میشه آخه!؟:D :| :-o :-/ :-b /:) :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
1)این بازی برای من تو لیست Most Overrated Games in History تو رتبه ی دوم/سوم قرار داره !!جالبه اون یکی بازی هم که نمیدونم این رو بالاش بگذارم یا زیرش یه متای 96 داره 8-|
2)اسمش RPGـه اما عمق RPGــییش قدر CoD:BO ــه :|
3)بازی شخصیت پردازیش عالیه ، داستانش خیلی خوبه،گیم پلی و شوترش و این ها هم عالین!قشنگ یه TPS ـــه بینظیره! ولی تا شماره ی 3 لوت نداره!پرونده ی یه 3 گانه ی بزرگ رو به زشت ترین و احمقانه ترین حالت ممکن بستن،lvl up رسماً تو این بازی معایی نداره و تنها چیزهایی که از دنیا RPG داره اون تصمیم گیری هاست که به غیر از آخر ME 2 من هیچ جا تفاوت خیلی محسوسی ندیدم داشته باشه!+کارما و روابط رو خوب در آوردن ;)
4)محیط های به شدت خطی و به شدت کوچیک و محدودی داره
تو شماره 3 که فقط یه Citadel بود میشد رفت :|
5)بازی به غیر از داستان و کاراکتر و این حرف ها ! چیز جدیدی معرفی میکنه!؟ منظورم اینه که نوآوری داره!؟
1- یه بازی هم هست که متاش 94 ـه و همین شرایط رو برای من داره، الان من باید بگم اون بازی خوبی نیست؟ :-/
2- Action RPG :D حالا خوب یا بد BioWare تصمیم گرفت سری ME رو تو این راه پیش ببره، RPG دوست داری برو Dragon Age: Origins بازی کن و لذت ببر :D
3- بازی یه دنیای عظیم داره که به راحتی با StarWars رقابت میکنه، چیزی که تا حالا نمونش تو دنیای بازی خیلی کم بوده. این چیزی که من گفتم یه دستاورد خیلی بزرگه و به راحتی نمیشه زیر سوال بردش :D
4 و 5- بی خیال دیگه :D بحث اینکه از یه بازی خوشمون نیاد یه چیزه، اینکه بیایم ازش ایراد الکی بگیریم یه چیز دیگه. نوآوری؟

پ.ن: بهت توصیه میکنم Art of Mass Effect رو بخونی تا متوجه بشی BioWare دقیقا چی خلق کرده، آره قربونش :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
1- یه بازی هم هست که متاش 94 ـه و همین شرایط رو برای من داره، الان من باید بگم اون بازی خوبی نیست؟ :-/
2- Action RPG :D حالا خوب یا بد BioWare تصمیم گرفت سری ME رو تو این راه پیش ببره، RPG دوست داری برو Dragon Age: Origins بازی کن و لذت ببر :D
3- بازی یه دنیای عظیم داره که به راحتی با StarWars رقابت میکنه، چیزی که تا حالا نمونش تو دنیای بازی خیلی کم بوده. این چیزی که من گفتم یه دستاورد خیلی بزرگه و به راحتی نمیشه زیر سوال بردش :D
4 و 5- بی خیال دیگه :D بحث اینکه از یه بازی خوشمون نیاد یه چیزه، اینکه بیایم ازش ایراد الکی بگیریم یه چیز دیگه. نوآوری؟
1)بایدی نیست باش حال نکنی و چیزی نداشته باشه میتونی بگی MGS 4 هم Overratedــه:D خداییش قبول نداری ME2 یه بازی Overrated هست دیگه!؟ ~x(
2)Deus Ex : HR هم یه بازی Action RPGــه :x اون هم محیط هاش کوچیکن ولی خطی !؟ /:)
3)ربطش به 3 ــه من چی بود!؟!!:| مه خداییش خودت بگو چه ربطی داشت!؟ :| :D
4)محیط هاش خطی و کوچیک نیستن پس:-j
5)تو که جوابش رو تو 3 دادی :|اتفاقاً از همین نوآوری میشه بر علیه اتون استفاده کرد،یه پلات کلی رو بایوور جای دیگه ای خلق کرد و بعد کلونی از اون رو آورد برای ME:D
پ.ن: بهت توصیه میکنم Art of Mass Effect رو بخونی تا متوجه بشی BioWare دقیقا چی خلق کرده، آره قربونش
biggrin1.gif

من تو زندگیم کارهای مهمتری هم دارم
yahoo_5.gif

که انجامشون نمیدم:|

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
1)بایدی نیست باش حال نکنی و چیزی نداشته باشه میتونی بگی MGS 4 هم Overratedــه:D خداییش قبول نداری ME2 یه بازی Overrated هست دیگه!؟ ~x(
2)Deus Ex : HR هم یه بازی Action RPGــه :x اون هم محیط هاش کوچیکن ولی خطی !؟ /:)
3)ربطش به 3 ــه من چی بود!؟!!:| مه خداییش خودت بگو چه ربطی داشت!؟ :| :D
4)محیط هاش خطی و کوچیک نیستن پس:-j
5)تو که جوابش رو تو 3 دادی :|اتفاقاً از همین نوآوری میشه بر علیه اتون استفاده کرد،یه پلات کلی رو بایوور جای دیگه ای خلق کرد و بعد کلونی از اون رو آورد برای ME:D

من تو زندگیم کارهای مهمتری هم دارم ;;)
که انجامشون نمیدم:|
نه قبول ندارم، خیلی های دیگه هم قبول ندارن.
Why Mass Effect 2 is one of the greatest games ever made | GamesRadar
بقیه جواب ها رو هم تو کامنت قبلی دادم، در ضمن فهمیدم بازی کوچک و خطی (!!!) بازی بدی هست :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
لینک رو که گوگل هم میتونه بده ;))
نه قبول ندارم، خیلی های دیگه هم قبول ندارن.
Why Mass Effect 2 is one of the greatest games ever made | GamesRadar
بقیه جواب ها رو هم تو کامنت قبلی دادم، در ضمن فهمیدم بازی کوچک و خطی (!!!) بازی بدی هست :biggrin1:
دِ اشتباهت همینجاست !!! گفتم بازی یا RPG :-/
مثلاً من بیام بگم PORTAL 2 یا LBP که تو این نسل کنسول ها Perfect رو معنی کردن بازی بدی هستن!؟!!!!!!!!!!!:|

پ.ن:الآن تیمت بعد مدت ها برده نمیخوام خوشحالیت رو خراب کنم o:-)
فقط بگم برو همقد ما نیستی دادا!برو با همون TWD & Journey گلاویز شو :>
:D

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
Mass Effect رو میتونیم یک TPS عالی بدونیم. هرچند که در بحث شوتر هم به گنده های این سبک نمیرسه. بازی همون نیمچه کوچولو موچولو :D المان های RPGای که در ME2 داشت رو توی ME3 خراب کرد. پس کلا این بازی جایی توی این تاپیک نداره، چون عملا یک TPS هست. ایرادهای ME3 فقط هم به پایانش ختم نمیشه، روند داستانی بازی هم بسیار کلیشه ای و گاهی اوقات مضحک بود (خوب برای اینکه اونو راضی کنی چیکار کنیم؟ آها اون چیزی که میخواد را بیاریم براش، خوب برای اینکه اون چیز رو بیاریم باید چیکار کنیم؟ آها بریم پیش فلان کس و ... که آخرش همه ی اینا رو برمیگردیم سر خونه ی اول که طرف اولیه راضی بشه!)
تنها بازی RPG درست حسابی از Bioware توی این نسل Dragon Age Origins بود، تازه اونم چندتا ایراد میتونی از Unbalance بودن و چیزهای دیگش بگیری (در واقع ادای دینی به بازی های CRPG اواخر دهه 90 بود، در شکلی جدید) ولی با این حال شاهکار بود. مخصوصا شخصیت پردازی فوق العاده اش و Universe باورپذیرش.

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
امبن مشکلت دقیقا اینه که از ME انتظار یه چیزی مثل Deus Ex و ... داشتی.دیدی ME داره با اسم Action RPG عرضه می شه دقیقا ازش انتظارات بازی های هم سبک خودش رو داشتی.خو هر بازی ای فرمول خاص خودش رو داره به خصوص بازی های RPG که شاید اصلا نشه دو بازی توی این سبک رو با هم مقایسه کرد.
با تغییرات ME که توی این چند شماره داشت کنار نیومدی, همیشه انتظار همون ME1 با تغییرات جزئی رو داشتی, تغییر فرمول ME1 هم شاید اون اول برای خیلی ها خوشایند نبوده اما با تجربه یا ME2 نظرشون عوض شده, اگه با این تغییرات کنار میومدی مطمئنم ME برات یکی از بهترین بازی های نسل می شد اما خودت تجربتو از ME خراب بکردی:d
یه تیکه گفتی از ME دنبال نواوری بودی و ... باور کن خلق یه همچین universe ـی خودش یه جور نواوری حساب می شه!از این نظر این بازی شاهکار Bw ـه!به قول محمد همین که یه چیزی ساختن که بتونه با SW رقابت کنه خودش خیلی ـه.حالا چه بخواد یه کلون باشه چه نباشه
البته با یه سری از ایراد هایی که گرفتی موافقم, مثلا توی ME برای من تعداد hub ها و جزئیاتشون خیلی مهمه, دو شماره اول از این نظر خوب بودند ولی ME3 کابوس بود واقعا.تصمیمات هم همون طور که گفتی dev ها گفته بودن نگه داشتیم برای پایان ME3 ولی خوب دیدم چی شد :d

من درست نمیدونم اما فکر کنم به دلیل حجم بسیار بسیار بالای Contentــیی که تو بازی هاشون گنجوندن اگر بخوان یه گرافیک تکنیکی خیلی خفن هم بزنن تنگش وحشتناک دیگه بازی سنگین میشه

پ.ن:چرا هر موقع من به ME گیر میدم سر و کله ات پیدا میشه آخه!؟
:biggrin1::|:-o:-/:-b/:)

الان مشکلی که Skyrim با ps3 هم داره رو به حساب Content بالاش می ذاری؟این که دیگه روی 360 این همه مشکل نداشت!تیم فنی شون ضعف داره قبول کن.تعداد باگ های بازی هم بیش از حده, می شه گفت بیش تر از حدی که به خاطر content زیادش باید داشته باشه.طوری که توی هر صفحه از wikia بازی یه قسمت به باگ ها اختصاص داره.

پ.ن: علاوه بر این یووه ای هم هستم:d problem؟ :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر