کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

کدام یک برترین سازنده RPG غربی هست؟؟؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    146

sad but true

Beckon the sick winds of pestilence
کاربر سایت
Apr 29, 2007
696
نام
آرش
اول اینکه امیدوارم درک کنید که این جمله‌ها فارق از بحث‌های تکنیکی و متاکریتیکی و صرفا تحلیلی از بُعد Rpgـی از عناوین Rpgـیه و در نهایت نظر بنده حقیر با دیدی کاملا بیطرفانه هست ;;) بعد چون بیشتر مانور تا حالا روی MEها بوده، جا داره یه بحث منطقی و شبه فان از واقیعت‌های این سری عرض کنم :d

Bioware، عناوین Rpg خوب زیادی ساخته ولی سری MEـش اگه بخوایم رو راست باشیم رفته رفته سبک Rpg رو ترک کرده. و تا حدودی باعث شده Rpg کم عمق و دم دستی بوجود بیاد.

Baldur's Gate
NN
Jade Empire:x
KOTOR:praying:
کجا؟! و MEها کجا؟!

همین سری ME هم با تاثیر بسیار از Star Wars جرج لوکاس و کامیک Kotorـش و تجربیاتی که بواسطه‌ی ساخت Kotor بدست آوردن، خلق کردن که سر هر پیچ وام دارشه :|. اینطور نیست که فکر کنید Bioware مثل موسی تک و تنها رفته کوه طور، بعد با 3تا کتیبه که شامل داستان 3تا ME برگشته و مغز ملت رو متلاشی کرده! (بماند که اگه این داستان تخیلی درست باشه، موقع برگشتن از کوه پاش پیچ خورده و کتیبه حاوی داستان ME3 از دستش افتاده و پودر شده:d، سر همین داستان این سری به اون شکل فاجعه بار و مضحک به پایان رسید) (لول‌های بیشتر در مورد گاف‌های MEـی اینجا :d)

معمولا در بازی‌های Rpg تصمیمات و روند گیم‌پلی بازیکن بر روی پایان داستان تاثیر میذاره، یعنی درستشم همینه. ولی با ME3 سبک جدیدی به نام DLC Oriented به وجود اومد :d که اگه 800 پوینت ماکروسافت نصرفی! پایان خوب رو از دست میدی!! بعد همین Bioware با DLC دیگه (اما اینبار از نوع مجانی) خواست دستِ گلش رو بشوره که :).

اما نیمه‌ی پر لیوان رو هم میبینم؛ DA , ME هردو، شماره‌ی اولشون عالی بود. Witcherها هم عالی بودند. به همون اندازه که Elder Scrollsها بودند. ولی نمیتونم تو آینه، تو چشای خودم نیگا کنم و به سازنده‌ی دیگه‌ای رای بدم. پس Bethesda >:d

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
کسی شکی داره؟ CD Project RED با سری The Witcher کاری کرد که دنیای بازی های نقش آفرینی وارد یه فاز جدیدی شد. امثال Bioware و Bethesda با وجود این که سرمایه و تجربه ی بسیار بیشتری دارن و زمان بیشتری هم صرف ساخت بازی هاشون می کنن حتی 100 سال دیگه با اون بازی های تاریخ مصرف گذشته و بدون نوآوری شون نمی تونن به این کمپانی برسن چون CDPR نشون داده به شدت جاه طلب و وسواسیه و تا بازی شون به بهترین کیفیت ممکن نرسه آروم نمی شینه؛ این چیزیه که با بازی کردن دو شماره ی The Witcher و همین طور نسخه ی EE ویچر 2 بهش پی بردم.
===ویرایش===
استودیوی Piranha Bytes از قلم افتاده!

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
ME در Bing
ayo2atzkujakxs1bhyz.jpg

:-" :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
Sad But True
تفاوت هایی که دنیای ME با StarWars داره اینقدر زیاد هست که یه دنیای کاملا جدید بوجود آورده، حالا یه سری شباهت ها هم داره ولی جوری نیست که بگیم رفته از SW کپی برداری کرده. ME هر چی باشه یه داستان وام دار (!) داره، باز بهتر از فلان بازی هست که همین رو هم نداره، والا :D اگه قرار باشه سوتی داستانی گرفته بشه بگید منم بیام سوتی های Fallout 3 رو براتون ردیف کنیم، اون یکی بازی هم که داستان خاصی نداره بخواد از توش سوتی در آورد ;;) :D

پ.ن: وقتی دنیای ME اینقدر راحت زیر سوال میره پس تعجب نکنید که دو شماره آخر سری Elder Scrolls هم به همون راحتی زیر سوال بره!

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
اون یکی بازی هم که داستان خاصی نداره بخواد از توش سوتی در آورد

همون بازی دارای چند خط داستانی است که از هرکدوم میشه چندتا بازی درآورد! اینقدر داستان‌های فرعی بازی عالی در اومده بود که ضعف داستان اصلی رو پر میکرد (هرچند که داستان اصلی هم در حد خودش بود)
درضمن داستان اصلی Skyrim ضعیف بود، نه داستان TES:Skyrim.
اگه کتاب‌های بازی رو میخوندید مطمئنن الان اینو نمیگفتید.
(دیگه مطمئنن همه دوست دارن یک Universe مثل TES داشته باشن!)

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
همون بازی دارای چند خط داستانی است که از هرکدوم میشه چندتا بازی درآورد! اینقدر داستان‌های فرعی بازی عالی در اومده بود که ضعف داستان اصلی رو پر میکرد (هرچند که داستان اصلی هم در حد خودش بود)
درضمن داستان اصلی Skyrim ضعیف بود، نه داستان TES:Skyrim.
اگه کتاب‌های بازی رو میخوندید مطمئنن الان اینو نمیگفتید.
(دیگه مطمئنن همه دوست دارن یک Universe مثل TES داشته باشن!)
شما گویا به پ.ن ـی که نوشتم دقت نکردید :D

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
شیره 779 :x

شدت و ضعف داستان اصلی Skyrim بر میگرده به فلسفه ی بازی ساختنشون برای همه!!!
شما بخوای میتونی بازی رو تو 4-5 ساعت تموم کنی اگر هم بخوای میتونی تو 300 ساعت بازی رو تموم کنی:>اصلاً نمونه داره اینی که میگم/:)
معلومه که با یه همچین دیدگاهی وقتی کسی بازی رو میسازه تنه ی اصلیش (همون 4-5 ساعتیه) خیلی خوجگل در نمیاد!تازه بد هم نه بود؛بود!؟:-/

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^البته من فکر می کنم ضعف داستان اسکایریم بستگی به نحوه ی بازی فرد داره تا داستان

یکی مثل من هیچوقت Fast Travel نمیکنه و قدم زنان تا مقصد میره و بین راه هم چند جا استراحت میکنه و ماموریت فرعی انجام میده.برای مثال من بعد از ماموریت های اصلی اولیه ، به وایتران برمی گشتم و بعد از صرف یک بطری Ale ، یک کتاب هم می خوندم
فردی هم هست که کلا داخل شهر ها هم Fast Travel میکنه و بجز دوتا ماموریت فرعی کاری به جزئیات بازی نداره

از نظر بنده فلسفه بازی های RPG هم همین هست.این که گردش در یک دنیای دیگر رو برای خودتان لذت بخش کنید.نه اینکه سعی کنید بازی رو در نهایت سرعت تموم کنید

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
البته من فکر می کنم ضعف داستان اسکایریم بستگی به نحوه ی بازی فرد داره تا داستان
اسکایریم داستانش ضعیف نیست توجه نمایید !
من داشتم در مورد داستان اصلیش میگفتم بدون ساید هاش!
از نظر بنده فلسفه بازی های RPG هم همین هست
نویج:D بازی های دیگه رو نمیشه تو 5 ساعت تمام کرد،بازی های دیگه (مثلاً ویچر) بخش اصلیشون 1/60اُم کل بازیشون نیست
این که گردش در یک دنیای دیگر رو برای خودتان لذت بخش کنید.نه اینکه سعی کنید بازی رو در نهایت سرعت تموم کنید
من که تو محیط های Bethesda ولم :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
Bioware با مس افکتش:x
کلا با Skyrim حال نکردم چون هدفشون الاف کردن ملت بود:D همش راه برو و حرف بزن :D که یک فیلمم میتونه این کارا رو بکنه:D
ولی بازی های دیگه Bethesda رو خیلی دوست دارم

ولی بنظر من:
1. Bioware
2. CD Project
3. Bethesda

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,150
نام
حامد
بنده با توجه به احترامی که به شپرد عزیز دارم و حسن نیتی که برای Bethesda همراه با Obsidian عزیز اما این وسط نمی دونم چرا بیشتر شیفته مقام CD Project هستم
مخصوصا با عنوان جدیدش cyber واقعا دل منو ربوده :D

sad but true

Beckon the sick winds of pestilence
کاربر سایت
Apr 29, 2007
696
نام
آرش
Sad But True
تفاوت هایی که دنیای ME با StarWars داره اینقدر زیاد هست که یه دنیای کاملا جدید بوجود آورده، حالا یه سری شباهت ها هم داره ولی جوری نیست که بگیم رفته از SW کپی برداری کرده. ME هر چی باشه یه داستان وام دار (!) داره، باز بهتر از فلان بازی هست که همین رو هم نداره، والا :D اگه قرار باشه سوتی داستانی گرفته بشه بگید منم بیام سوتی های Fallout 3 رو براتون ردیف کنیم، اون یکی بازی هم که داستان خاصی نداره بخواد از توش سوتی در آورد ;;) :D

پ.ن: وقتی دنیای ME اینقدر راحت زیر سوال میره پس تعجب نکنید که دو شماره آخر سری Elder Scrolls هم به همون راحتی زیر سوال بره!
خب من الان تو اون پست به اون همه کاستی از سری اشاره کردم، یکیشو که رد کردی! یکیشم که میپیچونی:d الان مثلا داستان ME با DA (در کل و ماهیت) چه فرقی با هم دارن که اینقدر روش مانور میدی؟! خلاصه داستانشون اینکه یه تیم برا خودت جمع کن برو به جنگ پلیدی‌ها :d سیو ایمپورت کن، کاراکترت رو بکشون بیار آخر ME3 یه بچه جقله بیلاخ نشونت بده :| این شد داستان؟!:| این شد پایان؟!:| داستان بدون پایان شد داستان؟!:d

بعد یه نکته هم که هست. تو بحث داستان بازی Rpg هدف لذت بردن از پایان داستان/مقصد نیست، هدف اینکه در طول مسیر بهت خوش بگذره:d مثلا تو اسکایریم برای یه Quest با اسب، صب زود، از Whiterun راه بیفتی بری Winterfell. وسط راه 4تا غار بگردی. 6تا حیوون شکار کنی و کلی فعالیت دیگه. بعد رسیدی به مقصد بری یه روز کامل تو مهمون خونه بخوابی خسته‌گیت درره:d اینا همش خاطره، عمق و داستان محسوب میشه.

البته این صحبتا مربوط به بازی‌های Rpg میشه، نه سری ME که این قسمت‌هاش محدود به غذا دادن به ماهی‌ها یا همjنس بازی با نژادهای عجیبالخقه کهکشان میشه:d داستان اسکایریم هیچ مشکلی نداره:d همه چیش سره جاشه، پاشم از گلیمش دراز تر نکرده که مجبور بشه برا پایان بازیش گند بزنه به همه چی:|:d

نتجه گیری: Rpgهای B هر اشکالی داشته باشه، وسیعه! امکانات اینو بهت میده که بری برای خودت ماجراجویی (نقش آفرینی) کنی. دست رو در همه‌ی زمینه ها باز گذاشته:d این وصله‌ها بش نمیچسبه!

اعضای BioWare بعد از خوندن این متن نعره کشان سر به بیابان گذاشتن :D اینجوری بخواد بحث پیش بره که منم میتونم میگم فلان بازی داستانش در حد داستان Fifa (!) هست ولی خب نه این حرف درسته نه اصلا ارزشی داره. ضمن اینکه من در مورد دنیای ME حرف زدم نه داستانش، فکر کنم فرق داستان و دنیا مشخص باشه :D
پس این چی بود :-/
ME هر چی باشه یه داستان وام دار (!) داره، باز بهتر از فلان بازی هست که همین رو هم نداره، والا
ولی راست میگی، بیخیال، حسش نیست، Lets just Agree To Disagree My Friend :d

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
خب من الان تو اون پست به اون همه کاستی از سری اشاره کردم، یکیشو که رد کردی! یکیشم که میپیچونی. الان مثلا داستان ME با DA (در کل و ماهیت) چه فرقی با هم دارن که اینقدر روش مانور میدی؟! خلاصه داستانشون اینکه یه تیم برا خودت جمع کن برو به جنگ پلیدی‌ها :d سیو ایمپورت کن، کاراکترت رو بکشون بیار آخر ME3 یه بچه جقله بیلاخ نشونت بده :| این شد داستان؟!:| این شد پایان؟!:| داستان بدون پایان شد داستان؟!:d
اعضای BioWare بعد از خوندن این متن نعره کشان سر به بیابان گذاشتن :D اینجوری بخواد بحث پیش بره که منم میتونم میگم فلان بازی داستانش در حد داستان Fifa (!) هست ولی خب نه این حرف درسته نه اصلا ارزشی داره. ضمن اینکه من در مورد دنیای ME حرف زدم نه داستانش، فکر کنم فرق داستان و دنیا مشخص باشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر