همه چیز در مورد سریال Lost

بهترین شخصیت سریال LOST از نظر شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    429

BIGBOSS LV99

کاربر سایت
Nov 19, 2007
138
نام
mahbod
25r30wi.gif

جالبه که بعضی ها وقتی به در بسته خوردن , از جملات فلسفی استفاده کردن ! راز را به شعر تبدیل کردند !!! lol
کلآ بعضی ها چنان اسطوره ای از لاست ساختن که آدم تحیر میکنه ! دو روز دیگه به برترین ساخته دست بشر هم تبدیل میشه !
یعنی شما از اون همه نوشته فقط خط اخر رو خوندی؟!:biggrin1:مگه لاست فلسفه نداشت توش که حالا lol شده؟
همین اسطوره رو،با خواندن پست های اول شما که اسطورش کرده بودین،یافتم و عاشقش شدم!ایمانتو به لاست از دست دادی برادر من!:biggrin1:
من دقیقا الان احساس میکنم که جان لاک هستم ودارم سعی میکنم جک رو قانع کنم که این یه سریال معمولی نیست!هروقت
مردم،اونوقت میفهمید!

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
من فکر میکنم اینم مثل هاف لایف شد، خودشون نمیدونستن میخوان چیکار کنن :D
توی Twin Peaks بابا 30 قسمت بیشتر نیست بعضی از جاها معلومه که دارن فعل Making Sh‌it up رو صرف میکنن.

اگر آبرامز پای سریال میموند شاید وضعیت بهتر میموند و آخر داستان از وضعیت شبه دینی شبه جادویی شبه علمی در میومد.

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,718
نام
امیر
ها یه سوال یادم اومد :D هر کی جواب بده این سوالو خیلی مَرده :D

اگه اشتباه نکنم ، ساویر رفت استرالیا یه بابایی رو کشت یا تیر زد بهش دقیق یادم نیست :D ، همون کسی که موجب مردن خوانوادش شده بود ! توی یکی از قسمتای سریال ، ژولیت به ساویر گفت تو توی استرالیا در فلان رو به یه بابایی شلیک کردی ! در صورتی که اون شب به جز ساویر کس دیگه ای اونجا نبود ! اینا از کجا فهمیده بودن ، که جیمز یه همچین کاری کرده ؟ :D اگه اشتباه میکنم ، تصحیح کنید ! ولی تا جایی که یادمه همینجوری بود ! جیمز ام وقتی شنید این حرف رو کپ کرد :D

واقعا من موندم ! بعضیا میخوان سر کار رفتن خودشون رو با پیام های فلسفی توجیه کنن ! این یارو نویسنده این مطلب بالایی ام از اون دسته از آدماس فکر کنم :D چونکه من فقط خط آخرش که آریا نقل قول کرده رو خوندم :D حوصله چرت و پرت خوندن ندارم :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
یعنی شما از اون همه نوشته فقط خط اخر رو خوندی؟!:biggrin1:مگه لاست فلسفه نداشت توش که حالا lol شده؟
همین اسطوره رو،با خواندن پست های اول شما که اسطورش کرده بودین،یافتم و عاشقش شدم!ایمانتو به لاست از دست دادی برادر من!:biggrin1:
فلسفه داشت و به خاطر همین هم عاشقش شدم ! ولی این فلسفه رو از سیزن 4 به بعد کم کم از دست داد و توی سیزن 6 هم کلهم این فلسفه تبدیل شد به تخیل بی حد و مرز :D
من هنوزم اعتقاد دارم 3 سیزن اول لاست فوق العاده بوده. ولی وقتی مجموع سریال رو در کنار هم می بینم به شخصه بیشتر از خیلی خوب نمیتونم بهش بگم !
در مورد اون متن هم همش رو خوندم ولی چیزایی نوشته که فقط و فقط اسم توجیح رو میشه روش گذاشت :
لاست بیش از صد ساعت پخش شد. اگر همان نسبتی که در فیلم‌های پلیسی رعایت می‌شود را در نظر بگیریم ما باید در انتظار بیش از 7 اپیزود بودیم که بدون هیچ معمای تازه فقط به توضیح مسلسل‌وار معماهای قبلی می‌پرداخت. این زمان تازه برای وقتی است که یک دانای کل بخواهد ماجرا را تعریف کند. شما حوصله تماشای چنین چیز ملامت‌باری را دارید؟
مگه کسی نویسنده های لاست رو مجبور کرده بود که 6 سیزن فقط معما طرح کنن ؟!!! اونها اختیار داشتن که مثلآ 3 سیزن معما طرح کنن و توی یه سیزن هم جواباش رو بدن. طرف جوری صحبت کرده که انگار توی قرارداد نویسنده ها نوشته شده باید 6 سیزن معادل بیش از 100 ساعت معما طرح کنین و حق ندارین بین این 6 سیزن به بعضی از اونها جواب بدین ! باید یه جیکوب نامی رو مطرح کنین توی سیزن های اول , یه دود سیاهی رو توی اپیزود اول نشون بدین , بعد 100 ساعت کاری به اونها نداشته باشین و یه دفعه توی سیزن آخر برین سراغشون ؟!!
تازه اتفاق ناگوار دیگری بعد از گره‌گشایی می‌افتد. ماجرا پیش‌پاافتاده می‌شود.قصه یک‌بار مصرف می‌شود. به محض این که قاتل معلوم شد همه چی دود می‌شود و هوا می‌رود. انتظار داشتید سازندگان لاست با این حجم ارجاعات فرامتن ادبی و مذهبی و فلسفی حاضر باشند سریال‌شان فقط یک بار دیده شود و تمام؟
اتفاقآ لاست جوری تموم شد که احتمالآ اگه یه نفر بشینه از اول ببینه , سوتی های سریال بیشتر دست طرف میاد ! مثلآ چرا دود صدای مکانیکی میداد ؟!! چرا همون لحظه اول خلبان رو کشت ؟!
رازها را نمی‌شود حل کرد. دست کم همه‌اش را نمی‌شود. چون هم یک خطابه طولانی ملال‌آور مشتری ندارد هم قصه را یک بار مصرف می‌کند. پس باید چه کار کرد؟ آیا راه حلی هست؟
معلومه که نمی شود ! باید پرسید چرا طرح کردن که نشود حل کرد ! اونهایی هم که حل شد با تکیه بر تخیل محض حل شد !
شیطنت دیگر سازندگان لاست در این است که پایان داستان را با معمای تازه‌ای تمام می‌کنند. فلاش‌سایدها برزخ بود؟ چطور؟ کجا؟ و چرا این کار را می‌کنند؟ خب این کاری‌ست که از آغاز ماجرا دارند انجام می‌دهند. این تخصصشان است. این که شما را به فکر وادار کنند. به تخیل و گمانه‌زنی. به بازی. کاری می‌کنند سریال بعد از تمام شدن تازه در ذهن شما شروع شود. باید همه‌چیز را بگذارید کنار هم و به درکی از این پازل برسید. حتی اگر خیلی پیگیر باشید ممکن است سریال را دوباره ببینید. چه موفقیتی برای سازندگان سریال بالاتر از این که شما حاضر باشید آن را بار دیگر ببینید و در ارجاعات و تقارن‌ها و معماهایش غرق شوید؟
شیطنت کجا بود برادر من ! این کار دو تا دلیل داشت که خدا رو شکر یکیش رو طرف گفته : میخواستن کاری کنن که تا مدتها راجع به لاست بحث بشه و خوشبختانه به این هدف هم رسیدن. دلیل دوم هم این بود که میخواستن هواس ملت رو با اون به اصطلاح برزخ (که توش یکی میمیره و یکی بچه دار میشه و ... :D) از معماها پرت کنن.
سر کار بوده‌ایم ؟ خب …اگر اسم این بازی فکر کردن و لذت بردن سر کار بودن است، بله سر کار بوده‌ایم. ولی مگر زندگی چیست؟ کی جواب همه سئوالهای شما را می‌دهد؟ غیر از این است که هم آخرش مبهم است هم از بازی کشف ( خلق؟) معنا برایش لذت می‌بریم. سالها پیش آقای فلوبر گفته بود آرزوی نهایی‌اش نوشتن رمانی خودبسنده است که مثل زندگی باشد. شاید آبراز کمی بالا و پایین به برآوردن چنین آرزویی نزدیک شده است.
ایشون هم احتمالآ با فرخ خودمون در ارتباط بوده :D مقایسه سریال با زندگی واقعی رو تا حالا ندیده بودیم که اون رو هم به لطف لاست دیدیم ! همون طور که قبلآ گفتم از این به بعد خیلی راحت همه معما طرح کنن و آخرش بگن اگه جواب این معما رو میخواین بهتون جواب نمیدیم چون زندگی هم جواب نداره !!!

ها یه سوال یادم اومد :D هر کی جواب بده این سوالو خیلی مَرده :D

اگه اشتباه نکنم ، ساویر رفت استرالیا یه بابایی رو کشت یا تیر زد بهش دقیق یادم نیست :D ، همون کسی که موجب مردن خوانوادش شده بود ! توی یکی از قسمتای سریال ، ژولیت به ساویر گفت تو توی استرالیا در فلان رو به یه بابایی شلیک کردی ! در صورتی که اون شب به جز ساویر کس دیگه ای اونجا نبود ! اینا از کجا فهمیده بودن ، که جیمز یه همچین کاری کرده ؟ :D اگه اشتباه میکنم ، تصحیح کنید ! ولی تا جایی که یادمه همینجوری بود ! جیمز ام وقتی شنید این حرف رو کپ کرد :D
امیر مطمئنی ؟! من کلآ حافظه خوبی ندارم ! ولی اگه این طور باشه جالبه :D
راستی اون کسی که جیمز کشت , همونی نبود که باعث مرگ خونوادش شده بود :D اگه اشتباه نکنم بابای جان لاک باعث مرگ اونا شده بود و جیمز اشتباهی یکی دیگه رو کشت :D

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
کـــــــل معما ها و سوالاتـــــی که جواب داده نشد یه طرف :
مســـخره ترین پاســــخی که داده شد " عمر جاودانِ ریچارد" بود که من رو یاد ..... انداخت :D دستش رو گذاشته روی شانه ی فلانی بعد عمر جاودان پیدا کرده
یه طرف ....!

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
آقا چرا اینقدر پیچیده اش می کنید؟آبرامز هیچ برنامه ای برای آخرش نداشت.الان هم با یک پایان باز تموم کرده که اینهمه نظرات پیچیده راجع بهش نی دنومطمئن باشید اگر آبرامز همچین فک هایی راجع به جزیره داشت,نمی آمد اینقدر سطحی سریال را تمام کند.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
آقا چرا اینقدر پیچیده اش می کنید؟آبرامز هیچ برنامه ای برای آخرش نداشت.الان هم با یک پایان باز تموم کرده که اینهمه نظرات پیچیده راجع بهش نی دنومطمئن باشید اگر آبرامز همچین فک هایی راجع به جزیره داشت,نمی آمد اینقدر سطحی سریال را تمام کند.
آبرامز اصلا کار ساخت رو بعد از پایلوت ترک کرد.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
آبرامز اصلا کار ساخت رو بعد از پایلوت ترک کرد.
کی گفته همچین حرف جالبی رو؟:D
بابا یه جوری میگین آبرامز انگار کیه، یه چیزی تو اردر رولند امریکه دیگه، حالا یکم بالا پایین!

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بی خیال بااا هنوز دارید سر LOST بحث میکنید؟ تموم شد-اینم باید تاپیکش به P B بپونده:D

ولی بی شوخی دیگه امیدی به زندگی ندارم:D هر هفته زنده بودیم تا قسمته جدید LOST رو ببینیم
الان دیگه امیدی به زندگی نیست-امار خودکشی و مرگ رفته بالا:D (شوخی بود جدی نگیرید:D)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر