همه چیز درباره Windows 10

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
دوستان من windows 10 enterprise دارم. اون جوری که باید ازش راضی نیستم. یعنی قبلا که ویندوز رو clean install می کردم حس روون تری نسبت به این داشتم.
من asus k46cb دارم و bios روی حالت legacy هست. اگر به حالت UEFI نصب بشه بهتر میشه؟ چطوری می تونم به این حالت نصب کنم؟ (توی تنظیمات بایوس چیزی در مورد UEFI پیدا نمی کنم)

pkblog

کاربر سایت
Oct 10, 2013
680
نام
پویان
اقا من از دیشب به یک مشکلی خوردم بازی ها روی اون یکی کارت گرافیکم اجرا میشه و هرکاری میکنم نمیاد رو کارت گرافیک اصلیم
یکی اینتل یکی هم amd حتی اپدیت احر amd ریختم ولی از دیشب این مشکل یکدفعه به وجود اومد قبلش نبود اینطوری

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
دوستان واسه کوچ از 7 به 10 سیو بازی هارو چیکار کنم آدرس سیو بازی ها حالا به غیر از پوشه بازی و program data کجاها هست؟ و اینکه بعد نصب ویندوز دوباره بازی ها باید نصب بشند یا روال کار مثل ویندوز 7و8 هستش؟:d

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,241
نام
فراز
این enterprise اینطور که من فهمیدم نصف قابلیتاش به درد کاربر معمولی نمیخوره منتهی ما ایرانی ها عادت داریم هرچی کاملتر باشه فکر میکنیم بهتره منم رو حساب حرف بعضی دوستان این نسخه رو نصب کردم ولی الان میبینم قابلیتاش برای من کارایی نداره
فکر میکنم بهترین نسخه همون pro باشه اگر کسی اطلاع دقیق درباره فرق این نسخه ها داره ممنون میشم توضیح بده

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
این enterprise اینطور که من فهمیدم نصف قابلیتاش به درد کاربر معمولی نمیخوره منتهی ما ایرانی ها عادت داریم هرچی کاملتر باشه فکر میکنیم بهتره منم رو حساب حرف بعضی دوستان این نسخه رو نصب کردم ولی الان میبینم قابلیتاش برای من کارایی نداره
فکر میکنم بهترین نسخه همون pro باشه اگر کسی اطلاع دقیق درباره فرق این نسخه ها داره ممنون میشم توضیح بده
Compare Windows 10 Editions
اینجا تفاوت ها و شباهت ها رو نوشته

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,375
نام
Majid
دوستان واسه کوچ از 7 به 10 سیو بازی هارو چیکار کنم آدرس سیو بازی ها حالا به غیر از پوشه بازی و program data کجاها هست؟ و اینکه بعد نصب ویندوز دوباره بازی ها باید نصب بشند یا روال کار مثل ویندوز 7و8 هستش؟:d
اینجاها معمولا سیو میشن:
C:\Users\Majid\Documents
C:\Users\Majid\AppData\Local
C:\Users\Majid\AppData\Roaming
C:\ProgramData
در برخی از موارد خیلی کم:
C:\Users\Majid\Saved Games
--
روال کار هم مثل وینای قبلی نیاز به نصب دوباره نیست و همه بازی ها توش اجرا میشن، فقط قبل از اینکه حرکتی توی وین بکنی باید با اون نرم افزاری که قرار دادم چند صفحه قبل کلا Windows Defender رو غیر فعال کنی چون اگه آن بمونه همون اول هر کرکی ببینه پاک میکنه و بازیو خراب میکنه.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,525
سلام
من نسخه فیزیکی ویندوز 7 رو دارم و الان میتونم آپگرید کنم.
اما میخوام این نسخه رو بصورت دیجیتالی بخرم و مستقیما از سایت میکروسافت اما هرچی میگردم تو سایتش چیزی پیدا نمیکنم ....میشه لین صفحه خرید رو بدید؟

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
دوستان دو تا سوال : ؟
1- توی Windows 8 و 8.1 قسمت Framework ویندوز به سختی فعال میشد و یه مقدار داستان داشت آیا این مشکل در ویندوز 10 رفع شده ؟
2- من RTM رو قبلا نصب کردم دیگه Windows Photo Viewer نداشت و برنامه Photos فقط عکس نشون میداد ، راه حلی براش هست که عین 8.1 یا ویندوز های قبلی Windows Photo Viewer داشته باشه ؟
3- راه حل قطعی ای برای قطع کردن به طور کامل آپدیت ویندوز وجود داره ؟ که هر زمان بخوایم وصل کنیم آپدیت کنیم بعد دوباره قطع کنیم ؟
4- آیا Stable شده به طور کامل ، هیچ مشکل و باگی پیدا نکردید ؟
2تا سوال قرار بود بپرسم ، شد 4 تا!

s_erosennin

کاربر سایت
Apr 5, 2012
235
نام
Salah
1- توی Windows 8 و 8.1 قسمت Framework ویندوز به سختی فعال میشد و یه مقدار داستان داشت آیا این مشکل در ویندوز 10 رفع شده ؟
2- من RTM رو قبلا نصب کردم دیگه Windows Photo Viewer نداشت و برنامه Photos فقط عکس نشون میداد ، راه حلی براش هست که عین 8.1 یا ویندوز های قبلی Windows Photo Viewer داشته باشه ؟
3- راه حل قطعی ای برای قطع کردن به طور کامل آپدیت ویندوز وجود داره ؟ که هر زمان بخوایم وصل کنیم آپدیت کنیم بعد دوباره قطع کنیم ؟
سلام!

1. مثل همون 8.1 هست فعال شدنش ولی زیادم سخت نیست، فقط باید دیسک ویندوز (یا فلش!) رو بذاری و یه خط دستوری رو کپی کنی و صبر کنی تا نصب شه! برای این کار اول اسم درایو فلش یا دیسک رو به صورت مثلا :h در CMD با حالت ادمین می نویسی و Enter می زنی! بعد دستور زیر رو کپی می کنی و تمام!

dism /online /add-package /packagepath:\sources\sxs\microsoft-windows-netfx3-ondemand-package.cab

2. من از ویندوز 8 از برنامه ی Picasa ی گوگل برای بازکردن عکس ها استفاده می کنم، به نظرم از Windows Photo Viewer بهتره و حجم کمی هم داره، پیشنهاد من این هست. ولی اگر منظورت اینه که این نسخه هم Windows Photo Viewer داره یا نه، جواب نه هست!

3. بله وجود داره! حدود نیم ساعت اول یکم اذیت کننده هست، ولی بعدش میبینی سرعت اینترنتت به طرز وحشتناکی بالاتر از حتی ویندوز های قبلی (اگر میذاشتی آپدیت بشن!) میشه. راه حلش یکی استفاده از اسکریپت غیر فعال کردن آپدیت ها هست که فقط 1 ثانیه طول می کشه فعال و غیر فعال کردنش و همچنین استفاده از برنامه ی BWMeter که با یه سرچ ساده می تونی پیداش کنی. من اینو از سافت 98 گرفتم، و به نظرم بهترین کار هست، تنها کافیه که با این برنامه مانع از اتصال svchost.exe به اینترنت بشی! البته اگه به قول یکی از اعضای همون انجمن پردازش شناس باشی، یه سری دیگه رو هم بلاک می کنی تا سرعت اینترنتت الکی کم نشه! کلا این روش دفعه ی اول که همه ی پردازش های اتصال به اینترنت رو چک می کنه و پیام میده آزار دهنده هست، ولی بعد از اینکه این کارا رو کردی دیگه هیچ وقت مشکلی نخواهی داشت!

4. من نسخه ی اصلی رو از سایت مایکروسافت گرفتم و فقط آپدیت اولی 320 مگابایتی رو به صورت دستی خودم نصب کردم! گوش شیطون کر، تا الآن مشکلی نداشتم! :D

پ.ن: در نهایت توصیه ی من این هست که به صورت Clean Install ویندوز رو نصب کنی و از آپدیت روی ویندوز قبلی فقط جهت اوریجینال کردن استفاده کنی و بعد دوباره پاک کنی و از بوت نصب کنی!

آخرین ویرایش:

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,525
سلام
من نسخه فیزیکی ویندوز 7 رو دارم و الان میتونم آپگرید کنم.
اما میخوام این نسخه رو بصورت دیجیتالی بخرم و مستقیما از سایت میکروسافت اما هرچی میگردم تو سایتش چیزی پیدا نمیکنم ....میشه لین صفحه خرید رو بدید؟

لطفا اینو جواب بدین
و یه سوال دیگه...نسخه ای که الان خوده میکروسافت رایگان گذاشته pro هست یا home ؟

psco

کاربر سایت
Jul 11, 2009
180
نام
PreMieR
2تا سوال قرار بود بپرسم ، شد 4 تا!

هرچی اموزش میخوای تو این سایت هست
Framework3.5 /2 با دوتا کلیک نصب میشه

نصب آفلاین NET Framework 3.5. در ویندوز 10

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
1.قبلا راحت نصب میشد الانم راحت نصب میشه
2.نسخه pro که از سایت سافت98 گرفتم و نصب کردم این برنامه رو داره فقط رو پیشفرض نیست

3.راهش هست یکبار یاد میگیرید و دیگه از اون به بعد اوکی هستش
4.همین الانشم روی 7 و 8.1 مشکل و باگ پیدا میشه
اما چیزی شبیه اون داستانای اوایل 8 نداره ویندوز مشخصه کار شده هستش
5. زیر پستت جواب بود :d

اصلا هیچ نیازی به نصب نسخه
enterprise نیست
من همین جا به هر کسی که میخواد ویندوز نصب کنه قول میدم اگر Pro نصب کنه هیچ وقت پشیمون نمیشه و هیچ وقت احساس کمبود نمیکنه
تا حالا یک نفر توی نت ندیدم لنگ چنتا قابلیت نسخه enterprise باشه منتها چه فایده
نمیدونم کلمه enterprise دهن پر کن تره و کلاس داره یا چیز دیگه که تا اسم enterprise میاد دامن از دست میره :d و همه فکر میکنن چی توش گذاشتن
اگر نسخه pro رو یک ماشین فرض کنیم نسخه enterprise میشه همون ماشین با یک تئودولیت توی صندوق عقبش
شما تا متخصص نباشی اصلا به کارت نمیاد
تئودولیت رو سرچ کردید؟ :d مریض بودم از قصد اینطوری گفتم :bighug:;;):d>:)
ویندوز سازمانی enterprise وقتی قابلیتش رو نشون میده که توی یک سازمان و توی یک شبکه اطلاعاتی با تنظیمات خاص نصب بشه وگرنه هیچ فرقی با نسخه Pro نداره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر