هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

با تشکر چند سوال از دوستان
1. ایا در حال حاضر فرمتهای اچ دی مثل MKV یا H264 که روی هارد کنسول ریخته بشن یا روی دی وی دی به صورت دیتا رایت بشن روی کنسول قابل دیدن هست ؟ چون شنیده بودم که اپدیت جدید این مشکل رو حل کرده
2. میشه در مورد اینکه ایا مدل 250 گیگ اسلیم الان چند هست و محتویات اون و فرقش با بقیه چیه ؟
3. کلا چه چیزهایی میشه روی هارد ریخت و استفاده کرد ؟ چه فرمتهای صوتی و تصویری
1-خودم هنوز تست نکردم.فکرم نکنم بشه

2-من آخرین قیمت 430 قیمت دارم.محتویاتش هیچ فرقی با 120گیگ نداره.

3-فرمت هایی که ساپورت میکنه :

VIDEO

MPEG-1
MPEG-2 (PS,TS)
H.264/MEPG-4 AVC
MPEG-4 SP
DIVX
XVIX

MUSIC

ATRAC (.oma .msa .aa3)
AAC (.3gp .mp4)
MP3 (.mp3)
WAV (.wav)

IMAGES

JPEG
GIF
PNG
TIFF
BMP
مرسی دوست عزیز از پاسخ شما
چند نکته مبهم در اینجا جای سوال داره
اول از همه اینکه منظور من بیشتر DVD هست که به صورت دیتا روی اونها فرمتهایی مثل MKV یا X264 رایت شده باشه و ایا اگر اونها رو توی کنسول بزارم قابل اجرا هست یا خیر؟
دوم اینکه معمولا فرمتهایی مثل X264 خودشون چند حالت دارن مثلا بعضی هاشون فرمت AVi هستند بعضی فرمت دیگر ایا همه فرمتهای X264 اجرا میشن؟
سوم اینکه روی هارد کنسول چه فرمتهایی رو میشه ریخت و دید البته منظور من باز هم HD هست ؟
کلا منظور من اینه که این کنسول برای دیدن فرمتهای اچ دی مناسب هست یا خیر؟
با تشکر

مرسی دوست عزیز از پاسخ شما
اول از همه اینکه منظور من بیشتر DVD هست که به صورت دیتا روی اونها فرمتهایی مثل MKV یا X264 رایت شده باشه و ایا اگر اونها رو توی کنسول بزارم قابل اجرا هست یا خیر؟
دوم اینکه معمولا فرمتهایی مثل X264 خودشون چند حالت دارن مثلا بعضی هاشون فرمت AVi هستند بعضی فرمت دیگر ایا همه فرمتهای X264 اجرا میشن؟
سوم اینکه روی هارد کنسول چه فرمتهایی رو میشه ریخت و دید البته منظور من باز هم HD هست ؟
با تشکر

MKV رو ساپورت نمیکنه ولی من خودم x264 مثل AVI رو به صورت دیتا روی DVD رایت کردم و راحت هم پخش میکنه.
بهترین راه برای اینکه بتونی اکثر فرمت هارو ببینی با کنسول نصب PS3 UBUNTU linux هست.
البته اگر PS3 fat داشته باشی.چون روی اسلیم نمیشه این سیستم عامل رو نصب کرد.
ps3 برای دیدم فیلم های بلوری اکثرا میخرن ولی خب , برای بقیه فرمت ها هم خوبه.

با تشکر
mkv یا avi و... اینا همه container هستن برو به این لینک تا حدودی متوجه میشی ، ps3 هم از mkv پشتیبانی نمیکنه ولی شما میتونی با یه نرم افزاری مثل mkv 2 vob این فرمت رو به راحتی mux کنی به فرمت قابل پخش تو ps3 بدون افت کیفیت.;)
در کل ps3 تو پخش multimedia یکی از قویترین ها به حساب میاد.;)

فرقی نداره چه جوری خاموش روشن کنی.من خودم با PS اینکارو میکنم.
با جارو برقی هم این کارو نکن.چون امکانش هست رو لنز خاک بره.نیازی به این کارا نیست اگر کنسول یک جای خوب قرار گرفته باشه.

دوست عزیز اگر دفترچه راهنما را مطالعه کنی نوشته میتوانی از جارو برقی استفاده کنید

درایور هم جعبه داره و از طریق جارو برقی هم خاک وارد لنز نمیشه

دقیقا منظور من هم دیدن فرمتهای اچ دی با کنسول هست چون با یه تیر چند نشون رو میشه زد
الان یه دی دستگاهی که به راحتی همه فرمتها رو ساپورت کنه حداقل 130 تومن هست به اسم دستگاه وسترن دیجیتال
از اونجایی هم که بلوری رایتر و خود بلوری گرون هست هدف اینه که این فرمتها رو به صورت دیتا طوری رایت کرد که بشه با کنسول بدون دردسر دید
در مورد تبدیل به فرمت دیگر بدون افت کیفیت من چندان اعتقادی ندارم چون هر تبدیلی همیشه یه افت کمی داره ولی باز بهتر از هیچ چیز هست

سلام
چند تا سوال داشتم
میشه توی هارد ps3 فیلم و mp3 و عکس ....ریخت ؟؟
ps3 فلش را می خونه ؟؟
آیا دکمه های جلوی دسته ps3 فقط یک حال را پشتیبانی می کنند ؟؟
یعنی مثلا موقع گاز دادن در بازی ماشین میشه مقدار گاز را تنظیم کرد ( نمی دونم متوجه شدید :biggrin1: )

آخرین ویرایش:
دقیقا منظور من هم دیدن فرمتهای اچ دی با کنسول هست چون با یه تیر چند نشون رو میشه زد
الان یه دی دستگاهی که به راحتی همه فرمتها رو ساپورت کنه حداقل 130 تومن هست به اسم دستگاه وسترن دیجیتال
از اونجایی هم که بلوری رایتر و خود بلوری گرون هست هدف اینه که این فرمتها رو به صورت دیتا طوری رایت کرد که بشه با کنسول بدون دردسر دید
در مورد تبدیل به فرمت دیگر بدون افت کیفیت من چندان اعتقادی ندارم چون هر تبدیلی همیشه یه افت کمی داره ولی باز بهتر از هیچ چیز هست
اون لینکی که اون بالا برات گذاشتم رو دیدی ؟! از اول encode نمیشه فقط mux میشه به فرمت قابل پخش تو ps3 یجورایی فقط پسوندش عوض میشه ولی کیفیت همونه.;)
اصلا نیازی نیست رایتش کنی رو dvd مستقیم بریزش تو هارد یعنی نیازی نیست که به لنزش فشار بیاد میتونی از طریق شبکه یا hdd external , flash یا هر چیز دیگه ای بریزی تو hddش.;)
سلام
چند تا سوال داشتم
میشه توی هارد ps3 فیلم و mp3 و عکس ....ریخت ؟؟
ps3 فلش را می خونه ؟؟
آیا دکمه های جلوی دسته ps3 فقط یک حال را پشتیبانی می کنند ؟؟
یعنی مثلا موقع گاز دادن در بازی ماشین میشه مقدار گاز را تنظیم کرد ( نمی دونم متوجه شدید :biggrin1: )
بله ، میتونی فیلم و عکس و آهنگ و.... بریزی تو ps3.:cheesygri
بله فقط system fileش باید fat32 باشه وگرنه شناسایی نمیشه.
کدوم دکمه جلو ؟! :biggrin1:

سلام
چند تا سوال داشتم
میشه توی هارد ps3 فیلم و mp3 و عکس ....ریخت ؟؟ بله.
ps3 فلش را می خونه ؟؟بله.
آیا دکمه های جلوی دسته ps3 فقط یک حال را پشتیبانی می کنند ؟؟ اگه منظورت x و o و ... هست بله.
:biggrin1::smile::biggrin1::smile:

ممنونم از جوابتون
در دسته xbox میشه Rt و LT
نمی دونم دسته ps اسمشون چیه
با این دکمه ها در بازی GRID میشه مقدار گازی که به ماشین میدی را کنترل کنی
یعنی پدال گاز و ترمز را هر قدر که می خوای فشار بدی
PS هم همینطوره ؟؟

ممنونم از جوابتون
PS هم همینطوره ؟؟
بله، میشه ...
اسم دسته های PS3 هم = Dual Shock3 و SIXAXIS ... که اولی جدیدتر هست که فرقش در داشتن شک هست ...

دوستان تو پی اس 3های اسلیم میشه بازیهای کپی پی اس 2 رو اجرا کرد؟
متاسفانه اجراي بازي ها ي اصل (كپي نه)ps2 در مدل هاي اوليه يعني 60 گيگ و 20 گيگ و 80 گيگ قيديم كه 4 تا usb داشتنند امكان پذير بود و تازه بازي هاي ps2 رو ميشد ازشون ايميج گرفت و بازي كرد در مدل 60 گيگ j اما ولي مدل هاي جديد از 80 گيگ جديد به اينور ديگر نميشه بازي هاي ps2 رو چه كپي و چه اورجينال بازي كرد حتي مدل جديد ps3 slim هم نميشود:cheesygri

ممنونم از جوابتون
PS هم همینطوره ؟؟
آره هم از طریق دکمه های جلویی یعنی R3 و L3 و هم از طریق دکمه های عقبی یعنی R2 و L2 میشه بازی رو مثل پدال کنترل کرد .
در ضمن دوستان dualshock 3 با sixaxis فرق نداره و از همون شرکت sixaxis هستش فقط قابلیت شک رو به dualshock 3 اضافه کردن چون پشت دسته ها هر دو واژه رو می نویسه درسته ؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or