مقایسه سخت افزاری XBOX One و PlayStation 4

بابا تا طرح نهایی کنسولا بیرون نیاد و در دسترس عموم قرار نگیره نمیشه نتیجه گیری کرد اینقدر خودتونو با این عددای کذایی درگیر نکنید
در ضمن کنسول قویتر موفقتر نیست نمونشم ps2 در مقابل xbox
من بعید میدونم تو این نسلم اختلاف سخت افزاری اونقدر باشه که به چشم بیاد مطمئنن جفتشون تو یه سطحن

خوب برعكس sony مايكر به قول چندين اديتور سعي كرده نقش AMD رو در طراحي Soc ايش فقط محدود به IP core ها كنه و وجود اون همه FFP accelerator وesram باعث ميشه تراشه بسيار متفاوت عمل كنه و فقط در عمل ميتونه اينو نشون بده .
مسلما اون ها تاثیر خودشون رو میزاره ولی رامین مشکل من با این طراحی ماکروسافت میدونی چیه؟ مثلا اینکه GCN همونطور که خودت احتمالا میدونی ساخته شده برای سر و کله زدن latency چرا باید 1.6 میلیار ترنزیسنور رو سر esram گذاشت. یا اینکه خودت میدنی که در معماری فوق العده amd ما دیتا موور داریم در حد بنز چرا باید باز سیلیکون برای data move engine گذاشت
این آخرین پست من در این تاپیک بود شرمنده از mod های محترم

PS3 قویتر از 360 بود ولی دیدیم گرافیکا فرق چندانی مداشت(بخاطر دایرکت ایکس برنامه نویسی راحتتر برای 360) که هیچ بلکه بعضی بازیا رو 360 بهترم بود. هیچوقت سازنده ها نمیان بازیای خودشونو با گرافیک کملا متفاوت رو 2 کنسول بدن و همیشه تعادل رو در زمینه گرافیک بازی تو 2 کنسول رعایت میکنن. تنها استفاده ای که از قدرت PS4 میشه بر رو خود سونی با ساخت بازی های انحصاری میتونه ببره که بحث انحصاری بازم جداست و وارد شاخه دیگه میشه.

مشخصات X1 و PS4 :

48970734695848559191.jpg

تو خبرا اعلام شده GPU زیر BluRay Driver قرار داره کهذاز نظر گرما میتونه به ضرر GPU باشه و تو عکس زیر هم مشخصه .

77759258702727904183.jpg

من چیزی از SoC بودن xbox one نمیبینم ! با اینکه تو تصویر بالا NB و SB هم تو این چیپ هستن + eSRAM اما بازم تو SoC بودنش شک دارم . 100% هم apu نیست و تو این قضیه بافر دهی هم یه جورایی شاید در مقابل PS4 کم بیاره .

مشخصات X1 و PS4 :

48970734695848559191.jpg

تو خبرا اعلام شده GPU زیر BluRay Driver قرار داره کهذاز نظر گرما میتونه به ضرر GPU باشه و تو عکس زیر هم مشخصه .

77759258702727904183.jpg

من چیزی از SoC بودن xbox one نمیبینم ! با اینکه تو تصویر بالا NB و SB هم تو این چیپ هستن + eSRAM اما بازم تو SoC بودنش شک دارم . 100% هم apu نیست و تو این قضیه بافر دهی هم یه جورایی شاید در مقابل PS4 کم بیاره .

اونی که تو اون عکس زیر درایو قرار میگیره south bridge هست nb و eSRAM داخل خود soc هستن متن منبعو یه بار دیگه بخون گفته ایندفعه چون gpu زیر درایو قرار نمیگیره احتمال مشکل حرارتی کمتره البته من منبع یادم نیست کجا هست ولی یادمه یه جایی همچین چیزی خوندم!

مشخصات X1 و PS4 :

48970734695848559191.jpg

77759258702727904183.jpg

جالبه ... امکانش هست که قسمت های مختلف بورد رو با علائم مشخص کنید ... مثل همین es ram

اونی که تو اون عکس زیر درایو قرار میگیره south bridge هست nb و eSRAM داخل خود soc هستن متن منبعو یه بار دیگه بخون گفته ایندفعه چون gpu زیر درایو قرار نمیگیره احتمال مشکل حرارتی کمتره البته من منبع یادم نیست کجا هست ولی یادمه یه جایی همچین چیزی خوندم!

مگه منگفتم south bridge جای دیگه ایه ! منبع هم guru3d.com هست . با سابقه ای که من از مایکرو میبینم ، احتمال مشکل حرارتی وجود داره ! نمیدونم اون فن و لوله مسی چه جوری میخوان سیستم و خنک نگه دارن !
ولی چیزی که برای من جالبه فرکانس رم 8GB PS4 هست که رو 5500 قرار داره ! فک میکردم نهایتا بتونن رو 3500 تنظیمش کنن تا مشکل حرارتی به وجود نیاد . اما اگه واقعا فرکانس درست باشه باید منتظر یه پهنای باند بی نظیر باشیم . فقط نمیدونم این مایکرو چه طوری میخواد این ضعف پهنای باند و جبران کنه . البته هنوز چیزی از دیتا موو انجین ها نمیدونم . وگرنه میشد بهتر نظر داد .

82702389922082241587.jpg

Richard Leadbetter at Digital Foundry speculates that the PS4's GPU may have as much as 50 percent more raw graphical computational power than the one in the Xbox One. That, coupled with its faster graphics memory, may translate into prettier games on the PS4.
However, we can't say for sure just yet. We've not played any actual games on either system, so until E3 in a few weeks, all we can do is speculate on whether the next Halo game will look as good as the next version of Killzone.
Check out the chart below for more details on the consoles' hardware.

[TABLE="class: geekbox"]
[TR="class: header"]
[TH][/TH]
[TH]Xbox One[/TH]
[TH]PlayStation 4[/TH]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD]Price[/TD]
[TD]TBA[/TD]
[TD]TBA[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD]Availability[/TD]
[TD]2013[/TD]
[TD]Holiday 2013[/TD]
[/TR]
[TD]Blu-ray[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]Hard drive[/TD]
[TD]Built-in (500GB)[/TD]
[TD]Built-in ("very large")[/TD]
[/TR]
[TD]Motion control[/TD]
[TD]New Kinect (bundled)[/TD]
[TD]Move controller[/TD]
[/TR]
[TD]CPU[/TD]
[TD]8-core x86 AMD[/TD]
[TD]8-core x86 AMD[/TD]
[/TR]
[TD]RAM[/TD]
[TD]8GB[/TD]
[TD]8GB GDDR5[/TD]
[/TR]
[TD]USB 3.0[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]Wireless[/TD]
[TD]Yes (802.11n w/Wi-Fi Direct)[/TD]
[TD]Yes (802.11n)[/TD]
[/TR]
[TD]Gigabit Ethernet[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]HDMI[/TD]
[TD]Yes (in and out)[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]Suspend/resume game support[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]Background downloading[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[TD]Native gameplay sharing (video)[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[TD]Yes[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

جالبه ... امکانش هست که قسمت های مختلف بورد رو با علائم مشخص کنید ... مثل همین es ram

77759258702727904183.jpg

دقت کنی مشخصه . سمت راست CPU هست که روش فن قرار میگره و مشخصه که APU نیست . سمت چپ ( چیپ مربع شکل سیاه ) GPU هست و درایور بلوری روی اون قرار میگره .
اون چیپ های کوچیک دوروبر CPU ( سمت راست تصویر ) هم ماژول های رم فوق سریع 512 هستن که در کل میشه 16 ماژول .

77759258702727904183.jpg

دقت کنی مشخصه . سمت راست CPU هست که روش فن قرار میگره و مشخصه که APU نیست . سمت چپ ( چیپ مربع شکل سیاه ) GPU هست و درایور بلوری روی اون قرار میگره .
اون چیپ های کوچیک دوروبر CPU ( سمت راست تصویر ) هم ماژول های رم فوق سریع 512 هستن که در کل میشه 16 ماژول .

مرسی اون دو قسمت اولی رو میدونستم ... بابت رم ها هم مرسی ....

پس با اینکه روی یه بورد هستن ساختار مجزا دارن

apu تا حالا ندیدم ... دلم میخواد ببینم اون چه شکلیه

77759258702727904183.jpg

نه عزیز من اشتباه داری میگی:

uqnwwr68roe8j42gzee.jpg

پل شمالی و GPU و eSRAM همشون داخل APU هستن که بهش میگن SOC

نسل آینده قدرت برنامه نویسی شرکتها خیلی تاثیر خواهد داشت تو ساخت بازیشون چون دستشون خ خ باز هست و فقط به توانایی خودشون مربوط هست..

دست برنامه‌نویس‌ها تو ساخت بازی در اوایل نسل همیشه بازه. آخــرای نسل هست که گرافیک بازی‌ها به اشباع می‌رسه و استفاده کاملاً بهینه از سخت‌افــزار مهم می‌شه.
اگر هم اختلاف سخت‌افــزاری داشته باشن این دو تا، اختلافشون رو توی 2-3 سال آخر نسل و در بازی‌های انحصاری می‌شه مشاهده کرد.

77759258702727904183.jpg

مرسی اون دو قسمت اولی رو میدونستم ... بابت رم ها هم مرسی ....

پس با اینکه روی یه بورد هستن ساختار مجزا دارن

apu تا حالا ندیدم ... دلم میخواد ببینم اون چه شکلیه

درسته . البته بازم میگم که APU نیست ، اما فک کنم چیپ پل شمالی به صورت SOC باشه . SOC به صورت خلاصه یعنی تراشه‌ای که تمام عناصر یک کامپیوتر روداخل خودش داشته باشه . این عناصر هم شامل : کنترلر حافظه، حافظه کش پردازنده، پردازنده اصلی، پردازنده گرافیکی، کنترلر ورودی/خروجی‌ها، رگولاتور ولتاژ و ... هست . معمولا هم چیپی که بالاست بهش میگن پل شمالی ! که تو تصویر میشه چیپ سمت چپ .

تمام این موارد رو احتمالا اگر اشتباه نکنم تو پل شمالی یا NB جاسازی کردن که حتی ESRAM رو هم شامل میشه . پل شمالی معمولا یه چیپ به کشل زیره :

220px-AMD_Geode_LX_800_CPU.jpg

دیاگرام اصلیش هم مثل عکس پایینه :

275px-ARMSoCBlockDiagram.svg.png

- - -ویرایش - - -

نه عزیز من اشتباه داری میگی:

uqnwwr68roe8j42gzee.jpg

پل شمالی و GPU و eSRAM همشون داخل APU هستن که بهش میگن SOC

تا جایی که میدونم ، تو تعاریف علم سخت افزار به چیپی که بالاتر قرار داره میگن چیپ شمالی ! بگذریم . کلامن شک دارم این چیپ APU باشه ! اصلا APU نیست . چون اگر APU باشه اصلا نیاز به تراشه پل شمالی نیست روی برد نیست . ( حالا به گکان خودم تراشه بالا پل شمالیه ) .از طرفی اگر APU باشه باید هسته های پردازندهه گرافیکی با CPU یکی باشه و حافظه کش CPU بین اونا مشترک باشه . ولی اعلام شه که CPU و GPU کاملا جدا هستند .

یه گروه به نام "C4ONE" با آنالیز عکس های زیر ادعا کرده هک کردن Xbox One مث آب خوردنه ، کارشون هم از حالا آغاز کردن ! :d

20130514-XBOX-ONE-TEARDOWN-014-660x440.jpg

20130514-XBOX-ONE-TEARDOWN-015-660x440.jpg

پ ن : به نظرم این کرنل Win 8 کار دست مایکروسافت میده ! هکرها خیلی بهش آشنایی دارن ، پر از چاله چولست ! :d یادمه مرحوم دریم کست هم از کرنل ویندوز استفاده کرد ، ایکی ثانیه کنسولش هک شد !
پ ن 2 : گروهه ادعا می کنه از طریق اتصال Wifi می خواد به این روش هک دست پیدا کنه ! یه سری چیزها دیگه ...
پ ن : گفته که برای رایت بازی ها از رایتر "Lite On IHBS312-98 12X Blu-Ray Burner" امکان پذیر هست .

تا کجا پیش رفتن ! :d

آخرین ویرایش:
میشه این بحث سخت افزار رو تو تاپیکش انجام بدید ، ممنون میشم :دی

شاید یکی مثل من هیچی از این بحث ها نفهمه هیچ علاقه ای هم به این بحث ها نداشته باشه :| :دی
یه گروه به نام "C4ONE" با آنالیز عکس های زیر ادعا کرده هک کردن Xbox One مث آب خوردنه ، کارشون هم از حالا آغاز کردن !
yahoo_4.gif
دافاک ؟!؟!؟ :shocked:
مادر آق هکر !!! :دی

دسشون هم درد نکنه البته:دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or