مقایسه سخت افزاری XBOX One و PlayStation 4

آقایون حرفای سونی رو قبول دارید؟

منابع:

PS4 GPU 7.5 x more powerful than Xbox 360 | PlayStation Gang

PlayStation 4 GPU is 4.5x more powerful than PS3 GPU | Playstation 4

سونی گفته GPU تو کنسول جدیدش 4.5 برابر قویتر از PS3 و 7.5 برابر قویتر از 360ـه!!! جل الخالق! تا حالا همه دنیا فکر میکردن GPU تو 360 از PS3 قویتره نگو 60-70 درصد ضعیفتر بوده!! اون موقع که 70 درصد ضعیفتر بوده 90 درصد بازیارو بهتر اجرا میکرده الان که 33 درصد ضعیفتره فکر کنم 99.9 درصد بازیارو بهتر اجرا کنه.حالا بگذریم...

خود مایکرو سافت رسما اعلام کرده GPU تو کنسول جدیدش 8 برابر قویتر از Xbox 360 هست...
من به تحلیل سایتها کاری ندارم که البته خودشونم گفتن بخشیش بر اساس مطالب تایید نشده هست ولی چیزی که معلومه اونطور که خود سازنده های دو کنسول (سونی و مایکروسافت) اعلام کردن GPU تو X1 باید قویتر از PS4 باشه.

اقا شما که ادعات میشه تحلیل های تخصصی و فنی میکنی و اند سخت افزار .. خود شما دارید بدترین ترول ها رو میکنید ...

اولا اون توهم 90 درصد بازی های مولتی رو نمیدونم از کدوم ترول کده سرچشمه میگیره
دوما دیگه شده مثنوی که چرا چندی از بازی های مولتی و پورت ضعیفشون رو ps3 ضعیف تر شدن

حالا هی دلتون رو خوش کنید به این حرف ها ... اگه مایکرو و فن هاش برای نسل بعد ذهنیت شون انقدر ساده و بچه گانه باشه ... از اواسط نسل بعد چهرهای پوکر فیسشون دیدن داره ...

حالا نمیدونم چرا این همه گفتن که معماری کنسوول ها این نسل متفاوته و مشکل پورت وجود نداره ... تو گوش کسایی که هنوز تو خواب و خیال نسل قبل موندن نمیره

آخرین ویرایش:
آقایون حرفای سونی رو قبول دارید؟

منابع:

PS4 GPU 7.5 x more powerful than Xbox 360 | PlayStation Gang

PlayStation 4 GPU is 4.5x more powerful than PS3 GPU | Playstation 4

سونی گفته GPU تو کنسول جدیدش 4.5 برابر قویتر از PS3 و 7.5 برابر قویتر از 360ـه!!! جل الخالق! تا حالا همه دنیا فکر میکردن GPU تو 360 از PS3 قویتره نگو 60-70 درصد ضعیفتر بوده!! اون موقع که 70 درصد ضعیفتر بوده 90 درصد بازیارو بهتر اجرا میکرده الان که 33 درصد ضعیفتره فکر کنم 99.9 درصد بازیارو بهتر اجرا کنه.حالا بگذریم...

خود مایکرو سافت رسما اعلام کرده GPU تو کنسول جدیدش 8 برابر قویتر از Xbox 360 هست...
من به تحلیل سایتها کاری ندارم که البته خودشونم گفتن بخشیش بر اساس مطالب تایید نشده هست ولی چیزی که معلومه اونطور که خود سازنده های دو کنسول (سونی و مایکروسافت) اعلام کردن GPU تو X1 باید قویتر از PS4 باشه.
چرتو پرت . سونی هیچ چیزی در این مورد اعلام نکرده (هیچ منبع رسمی هم وجود نداره) تاریخ خبر هم بر میگرده به 21 فبریه یعنی 3-4 ماه پیش . PS4Daily از خودش در آورده و اینقدر از نظر اطلاعاتی وضعش خراب هست که نوع رم PS4 رو زده DDR4 !

رو سرچ تو گوگل بیشتر کار کن شاید به نتایج بهتری برسی ولی قبل از اینکه خبر رو نقل کنی کمی با دقت بیشتری بخونش .

چرتو پرت . سونی هیچ چیزی در این مورد اعلام نکرده (هیچ منبع رسمی هم وجود نداره) تاریخ خبر هم بر میگرده به 21 فبریه یعنی 3-4 ماه پیش . PS4Daily از خودش در آورده و اینقدر از نظر اطلاعاتی وضعش خراب هست که نوع رم PS4 رو زده DDR4 !

رو سرچ تو گوگل بیشتر کار کن شاید به نتایج بهتری برسی ولی قبل از اینکه خبر رو نقل کنی کمی با دقت بیشتری بخونش .

PS4Daily وضعش خرابه The sixth axis چی؟

PS4: The Morning After the Night Before

PS4Daily وضعش خرابه The sixth axis چی؟

PS4: The Morning After the Night Before
چند چندی با خودت شما ؟ الآن این لینکی که دادی چه ربطی به اعلام سونی داره و اینکه GPU PS4 فلان برابر از X360 بیشتره ؟ ما مقالاتی که لینک میکنیم رو نمیخونیم شما چته ؟ My own opinions of what we saw last night معنیش چیه ؟ نکنه نویسنده این مطلب مارک سرنی ـه ؟
If there is a useful TFLOPS comparison, it’s this one: the PS4′s GPU with 1.84 TFLOPS is much more powerful than the 0.4 TFLOPS RSX in the PS3.

By that single abstract measure the PS4 is 4.5 times more powerful than the PS3.
این فقط تحلیل خود نوسینده ست در مورد تفاوت flops بین PS4 و PS3 چه ربطی به اعلام سونی در مورد GPU 360 داره ؟

آخرین ویرایش:
چند چندی با خودت شما ؟ الآن این لینکی که دادی چه ربطی به اعلام سونی داره و اینکه GPU PS4 فلان برابر از X360 بیشتره ؟ ما مقالاتی که لینک میکنیم رو نمیخونیم شما چته ؟ My own opinions of what we saw last night معنیش چیه ؟ نکنه نویسنده این مطلب مارک سرنی ـه ؟

این فقط تحلیل خود نوسینده ست در مورد تفاوت flops بین PS4 و PS3 چه ربطی به GPU 360 داره ؟
من با خودم صفر صفرم ولی شما مثکه سه هیچ خودتو زدی کاپ قهرمانیم بردی خونه !
سونی اعلام کرده قدرت جی پی یوش 1.84TFLOPS اینو قبول داری که ایشالا؟
شما که ادعای دانشمندی و باهوشیت میشه طوری که فلوتینگ پوینت رو بدون تایید شدن کلاک به صورت 100% fact تایید میکنی قدرت جی پی یو تو PS3 به قول سونی 400 گیگا فلاپسه (البته تو E3 2005 حدود 2Tflops بود!!!!) و تو 360 حدود 240 گیگا فلاپسه , لنگ یه تقسیم موندی فقط؟ یعنی 1.84Tflops یا 1840 GFlops رو خود سونی باید بیاد تقسیم کنه تا شما قبول کنی!؟ یعنی فقط خود سونی باید بیاد عمل مقدس تقسیم رو جاری کنه تا شما قبول کنی که 1840 تقسیم بر 240 حدودی میشه 7.6 اگر کسه دیگه ای تقسیم کنه شما قبولش نداری ؟

من با خودم صفر صفرم ولی شما مثکه سه هیچ خودتو زدی سونی اعلام کرده قدرت جی پی یوش 1.84TFLOPS اینو قبول داری که ایشالا؟
شما که ادعای دانشمندی و باهوشیت میشه طوری که فلوتینگ پوینت رو بدون تایید شدن کلاک به صورت 100% fact تایید میکنی قدرت جی پی یو تو PS3 به قول سونی 400 گیگا فلاپسه (البته تو E3 2005 حدود 2Tflops بود!!!!) و تو 360 حدود 240 گیگا فلاپسه لنگ یه تقسیم موندی فقط؟ یعنی 1.84Tflops یا 1840 GFlops رو خود سونی باید بیاد تقسیم کنه تا شما قبول کنی!؟ یعنی فقط خود سونی باید بیاد عمل مقدس تقسیم رو جاری کنه تا شما قبول کنی اگر کسه دیگه ای تقسیم کنه شما قبولش نداری ؟
داری چرت میگی اخوی ! به تقسیم مقسیمش کاری ندارم شما اومدی گفتی سونی همچین چیزیو اعلام کرده و برای خودت تجریه تحلیل راه انداختی lol من هم گفتم چنین چیزی نیست . حالا میگی حتما خود سونی باید بیاد اعلام کنه ؟!! lol

داره چرت میگی اخوی ! به تقسیم مقسیمش کاری ندارم شما اومدی گفتی سونی همچین چیزیو اعلام کرده و برای خودت تجریه تحلیل راه انداختی lol من هم گفتم چنین چیزی نیست .

باشه آقا خیالی نیست شما چون تقسیم مستقیمشو سونی انجام نداده قبول نکن پس لطفا اون 33 درصد قدرت خام بیشترم صبر کن تا خود سونی تایید کنه.LOL

شما که ادعای دانشمندی و باهوشیت میشه طوری که فلوتینگ پوینت رو بدون تایید شدن کلاک به صورت 100% fact تایید میکنی قدرت جی پی یو تو PS3 به قول سونی 400 گیگا فلاپسه (البته تو E3 2005 حدود 2Tflops بود!!!!) و تو 360 حدود 240 گیگا فلاپسه , لنگ یه تقسیم موندی فقط؟ یعنی 1.84Tflops یا 1840 GFlops رو خود سونی باید بیاد تقسیم کنه تا شما قبول کنی!؟ یعنی فقط خود سونی باید بیاد عمل مقدس تقسیم رو جاری کنه تا شما قبول کنی که 1840 تقسیم بر 240 حدودی میشه 7.6 اگر کسه دیگه ای تقسیم کنه شما قبولش نداری ؟
اولاً تو E3 2005 کل قدرت محاسباتی Ps3 حدود 2Tflops اعلام شد که البته اغراق آمیز بود ولی خب Cpu Cell شامل 8 تا SPE بود و به خاطر یه مسائلی خود شرکت 1 یدونه از SPE ها غیر فعال کرد راجب قدرت محاسباتی RSX بله این چیپ از نظر قدرت محاسباتی از XENON قوی تر بود ولی راندمان اوون رو نداشت به خاطر معماری قدیمی ترش الان قدرت محاسباتی GPU PS4 از Radeon 5870 کمتره ولی دلیل میشه که تو اجرا بازی ها ضعیف تر از اوون عمل کنه ؟

اولاً تو E3 2005 کل قدرت محاسباتی Ps3 حدود 2Tflops اعلام شد که البته اغراق آمیز بود ولی خب Cpu Cell شامل 8 تا SPE بود و به خاطر یه مسائلی خود شرکت 1 یدونه از SPE ها غیر فعال کرد راجب قدرت محاسباتی RSX بله این چیپ از نظر قدرت محاسباتی از XENON قوی تر بود ولی راندمان اوون رو نداشت به خاطر معماری قدیمی ترش الان قدرت محاسباتی GPU PS4 از Radeon 5870 کمتره ولی دلیل میشه که تو اجرا بازی ها ضعیف تر از اوون عمل کنه ؟

من حرفتو کاملا قبول دارم شما اگه پستها رو از قبل میخوندی متوجه میشدی که بحث سر چی کشیده به اینجا دوستان میگن PS4 چون فلوتینگ پوینت بالاتر داره البته طبق تحلیلهای تایید نشده (در مورد GPU X one) قدرتش بیشتره من میگم همه چیز فلوتینگ پوینت نیست ضمن اون خود مایکرو سافت اعلام کرده قدرت GPU تو کنسول جدید 8 برابر بالاتر از 360 هست سونی هم که رسما اعلام کرده قدرت کنسولش 1.84 ترافلاپسه حالا با توجه به قدرت 240 گیگا فلاپسیه 360 طبق گفته سونی پی اس 4 باید حدود 7.5 برابر 360 قدرت داشته باشه خود مایکروسافتم که گفته جی پی یوش 8 برابر 360 قدرت داره پس تو واقعیت باید خیلی به هم نزدیک باشن.

تو تئوری میشه گفت مثل هم هستن ! اما نه کمتر ! بلکه بازده بالاتری رو هم میتونه ارائه بده

باشه آقا خیالی نیست شما چون تقسیم مستقیمشو سونی انجام نداده قبول نکن پس لطفا اون 33 درصد قدرت خام بیشترم صبر کن تا خود سونی تایید کنه.LOL
یعنی این دو پستت دیگه خدا بود :دی هیچ نیازی نمیبینم دیگه ادامه بدم .

اقا این بحث قدرت رو میشه بیخیال شید ... در حالی که هم سونی و هم مایکرو طاقچه بالا گذاشتن و از گفتن اطلاعات کامل طفره رفتن !!!! بعد کنفرانس سونی بارها خبر اومد که این سخت افزار نهایی نیست و ممکنه تغییرات داشته باشه .

از نظر من کنسولی قوی تره که بتونه به نسبت قدرت دستگاه قیمت مناسب تری رو هم ارائه بده ... 50 درصد ...33 درصد ... 0/5 دهم درصد ... و اینها فقط برای یه عده خاصه که میخوان بیان بگن دستگاه من بهتره مال تو .........

این فقط تحلیل خود نوسینده ست در مورد تفاوت flops بین PS4 و PS3 چه ربطی به اعلام سونی در مورد GPU 360 داره ؟

عدم فهم خيلي چيزا و ادعا هاي فضايي از بعضي دوستان فك من يكيو انداخته - ضرب و تقسيم ميكنن و ادعا هايي كه .... اسمون رو سوراخ ميكنه

مثلا عدم فهم اينكه 400gflops RSX با معماري splite shader اصلا قابل قياس با 240gflops يك unified shader اونم با معماري VLIW5 نيست ويا حالا 240gflops معماري VLIW5 اصلا قابل قياس با 1.23 tera flops معماري GCN نيست

اينها ساده ترين مباحث هستن كه بعضي از دوستان - تازه ا

اخه 400gflops RSX يا حتي 240gflos xenos چه ربطي به قدرت محاسباتي GCN core هاي PS4 و xbox one داره

GCN به لحاظ قدرت محاسباتي حقيقي ميتونه تا 7 برابر از معماري VLIW4 قويتر باشه با gflops برابر حالا شما به VLIW5 اي كه در xenos استفاده شده تازه ابتدايي ترين نوعش تاميم بديد- باز حالا اونو به rsx اي كه اصلا unified shader نبوده

الان مايكروسافت ميگه 8 برابر بازدهي gpu نسل قبلشو داره اين رفيقمون مياد 8*240 ميكنه ميگه بچه ها 1.9 tera اهه بزاريد فركانس ها تاييد شن :))

يعني سر به كوه و بيابون بايد بزارم من

رفقا يادتون باشه hd5870 با معماري vliw5 حدود 2.7 tera flops قدرت داره و HD7850 با معماري GCN حدود 1.76 tera flops - حالا خودتون بريد بنچمارك هاي PC رو نگاه كنيد و فواصل رو ببينيد - ( تازه gcn توي كنسول ميخواد پتانسيل رو نشون بده)

پ.ن : باز الان ميان مغلطه ميكنن آي مردم من همه اينارو ميدونيتم دارم raw ميگم و فلان (دوستمون امار مياره فحش بار ما ميكنه :d )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: a.messi10

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or