معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام مجدد آقا من نصب کردم اول بدون ریتروآرچ رفتم تو ppsspp بازی gta هم ریختم نشونم داد مثل psp ولی بازی رو که اجرا میکنم این صفحه میاد
View attachment 112010
بعد از یه سایت خارجی ریترو آرچ و گرفتم حدود 180 مگ بود اونو هم نصب کردم و فایل ppsspp رو هم ریختم داخلش بازم همین صفحه اومد ورژن هکم آخرین هکه 8 هست
چه کار کنم؟

این ورژنی که من گذاشتم اصلا نیازی به ریترو ارچ نداره خودش مستقله و شما درست اموزشی که براش گذاشتم نخوندی و گفتم حتما در حالت فول رم اجرا بشه یعنی دکمه R رو باید بگیری همزمان روی یک بازی نصبی حالا هر چی تاچ کنی تا وارد برنامه ها بشی و شما رفتی دکمه R گرفتی رفتی روی البوم عکس تاچ کردی و اینجوری ارور میده و پست 116 رو یه بار دیگه کامل بخون(این اموزشی که گفتم برای اتمسفر هست و اگه sx os داری باید برای اجراش فایل اجرایی nsp بسازی و اگه بلد نیستی بگو برات بسازم)

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام این امولاتور ها برا ps2 کار نمیکنن یعنی نمیشه بازی ps2 ریخت روش ؟
هنوز چیزی در این رابطه نیومده ولی امولاتور دریمکست هم گذاشتم در همین تابیک بعضی بازیهای ps2 برای اینم هست مثل رزیدنت اویل کدورینکا و غیره

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام علی خان داداش من وقتی که ورژن 8.01 رو نصب کردم جوی اسیک سمت چپ وقتی میخام دونفره بازی کنم pair نمیشه ایا راح حلی واسه درست کردنش هست ؟

سلام داداش
یه بار جواب این سوالتون رو دادم در تابیک زیر و تست کن شاید درست شد

Nintendo Switch Hack

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
این ورژنی که من گذاشتم اصلا نیازی به ریترو ارچ نداره خودش مستقله و شما درست اموزشی که براش گذاشتم نخوندی و گفتم حتما در حالت فول رم اجرا بشه یعنی دکمه R رو باید بگیری همزمان روی یک بازی نصبی حالا هر چی تاچ کنی تا وارد برنامه ها بشی و شما رفتی دکمه R گرفتی رفتی روی البوم عکس تاچ کردی و اینجوری ارور میده و پست 116 رو یه بار دیگه کامل بخون(این اموزشی که گفتم برای اتمسفر هست و اگه sx os داری باید برای اجراش فایل اجرایی nsp بسازی و اگه بلد نیستی بگو برات بسازم)

دستت درست الان اوکی شد بازی بالا میاد ولی لگ داره و کند اجرا میشه تنظیمات خاصی باید انجام بدم؟ هکم اتمسفر هستش

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
دستت درست الان اوکی شد بازی بالا میاد ولی لگ داره و کند اجرا میشه تنظیمات خاصی باید انجام بدم؟ هکم اتمسفر هستش
توی همون پست کامل گفتم و برنامش هم گذاشتم و در صورت لگ و افت فریم در بازی میتونید اورکلاک کنید و البته برای فریمور 7 و پایینتر با اون برنامه میشه و بالاتر نمیشه با اون برنامه.

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
خب
توی همون پست کامل گفتم و برنامش هم گذاشتم و در صورت لگ و افت فریم در بازی میتونید اورکلاک کنید و البته برای فریمور 7 و پایینتر با اون برنامه میشه و بالاتر نمیشه با اون برنامه.
خب همون دیگه هفت به بالا چه کنیم ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
خب

خب همون دیگه هفت به بالا چه کنیم ؟

تو همون پست اولی گفتم برای فریمور 8 به بالا باید از ماژول برای اینکار استفاده بشه که با این فرقی نداره و اموزش زیر رو با دقت بخون.

اموزش اورکلاک سوییچ فریمور 8 تا 9 از طریق فعال کردن ماژول بر روی فریمور اتمسفر یا کاسموس اتمسفر

فایل زیر رو دانلود کنید و پس از خارج کردن از حالت فشرده دقیقا همه رو انتخاب و در مموریتون کپی کنی تا در مسیرهای مربوطه ریخته بشه

لینک دانلود
sys-clk v0.13.0

حالا کافیه دستگاه رو ریستارت کنید تا حالت اورکلاک در حالت دستی فعال بشه و من خودم فعالش کردم در حالت پیش فرض

برای غیر فعال و یا دوباره فعال کردنش برنامه KosmosToolbox رو در برنامه هاتون باز کنید و از قسمت بگراند سرویس غیر فعال یا فعالش کنید و هر دفه هم باید ریستارت کنید تا تغییرات اعمال بشه و در عکس براتون نشون دادم در اخر پست و من فقط اورکلاک رو برای شما در حالت دستی تنظیم کردم و اگه میخواید خودتون تنظیم کنید برید برنامه sys-clk Editor در برنامه هاتون باز کنید و وارد گزینه اول Games و بعد بازم گزینه اول q launch بشید و در اینجا اگه روی 0 بود یعنی حالت پیش فرض خود سوییچ و چند حالت هم هست که سه تای اولی مال حالت گذاشتن سوییچ روی داک هست و اون سه تا handed اخری هم مال حالت دستی بدون وصل کردن سیم شارژ که ما بیشتر با همین دوتا کار داریم و روی هر کدوم از این حالتها استفاده میکردید همون رو هر بار تنظیم کنید و هر دو هم میشه تنظیم کرد و اورکلاک gpu هم بهتره بیشتر 768 بالاتر نبرید دستگاه بهش فشار نیاد در حالت داک و بعد از هر دفه تغییرات هم برگردید در برنامه به منوی اول گزینه سوم Sys clk enabled رو یه بار دیزیبل و باز enabled کنید تا تنظیمات اعمال بشه و یه مدت باهاش کار کنید چم و خم کار دستتون میاد.

چند نکته ای درباره ماژول اورکلاک:
اگه گزینه q launch رو بزارید روی حالت دیفالت یا استوک و همه 0 باشه برنامه طبق پروفایلهای ساخته شده خودش عمل میکنه مثلا در بازی زلدا موقعی که بازی اجرا بشه فعال میشه طبق پروفایلی که تنظیم شده براش و cpu و غیره رو افزایش میده و وقتی هم از بازی خارج بشید برمیگرده به حالت اول که از باتری بیشتر استفاده نشه و یا موقعی که بازی سگا جنسیس رو اجرا میکنید کلاک رو میاره پایینتر از پیش فرض که باتری کمتر مصرف میشه و پروفایلهای زیادی در برنامه برای بازیها گذاشته شده که طبق تجربه سازنده و استفاده کنندگان از برنامه تنظیم شده و خود شما هم برای هر بازی دلخواه میتونید تنظیم کنید و اضافه کنید در فایل config.ini برنامه.

در اخر اورکلاکی که من در برنامه تنظیم کردم اورکلاک کلی هست یعنی همه سوییچ تحت تاثیر هست و بهتره طولانی مدت استفاده نشه و برای بازیها و برنامه های خاص مثل همین امولاتور psp استفاده بشه تا هم باتری مصرف نشه و هم دستگاتون یه موقع فشار نیاد بهش و اسیب نبینه در طولانی مدت و هر وقت نخواستید غیر فعالش کنید همونطور که گفتم.موفق باشید

در اخر چندتا عکس میزارم تا بهتر متوجه بشید.

برنامه KosmosToolbox

3z3e_1.jpg

4kbm_2.jpg

برنامه sys-clk Editor

vmeq_3.jpg

s8bx_4.jpg

yu0d_5.jpg

آخرین ویرایش:

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
تو همون پست اولی گفتم برای فریمور 8 به بالا باید از ماژول برای اینکار استفاده بشه که با این فرقی نداره و اموزش زیر رو با دقت بخون.

اموزش اورکلاک سوییچ فریمور 8 از طریق فعال کردن ماژول بر روی فریمور اتمسفر یا کاسموس اتمسفر

فایل زیر رو دانلود کنید و پس از خارج کردن از حالت فشرده دقیقا همه رو انتخاب و در مموریتون کپی کنی تا در مسیرهای مربوطه ریخته بشه

لینک دانلود
Download sys-clk-0.12.3.zip

حالا کافیه دستگاه رو ریستارت کنید تا حالت اورکلاک در حالت دستی فعال بشه و من خودم فعالش کردم در حالت پیش فرض

برای غیر فعال و یا دوباره فعال کردنش برنامه KosmosToolbox رو در برنامه هاتون باز کنید و از قسمت بگراند سرویس غیر فعال یا فعالش کنید و هر دفه هم باید ریستارت کنید تا تغییرات اعمال بشه و در عکس براتون نشون دادم در اخر پست و من فقط اورکلاک رو برای شما در حالت دستی تنظیم کردم و اگه میخواید خودتون تنظیم کنید برید برنامه sys-clk Editor در برنامه هاتون باز کنید و وارد گزینه اول Games و بعد بازم گزینه اول q launch بشید و در اینجا اگه روی 0 بود یعنی حالت پیش فرض خود سوییچ و چند حالت هم هست که سه تای اولی مال حالت گذاشتن سوییچ روی داک هست و اون سه تا handed اخری هم مال حالت دستی بدون وصل کردن سیم شارژ که ما بیشتر با همین دوتا کار داریم و روی هر کدوم از این حالتها استفاده میکردید همون رو هر بار تنظیم کنید و هر دو هم میشه تنظیم کرد و اورکلاک gpu هم بهتره بیشتر 768 بالاتر نبرید دستگاه بهش فشار نیاد در حالت داک و بعد از هر دفه تغییرات هم برگردید در برنامه به منوی اول گزینه سوم Sys clk enabled رو یه بار دیزیبل و باز enabled کنید تا تنظیمات اعمال بشه و یه مدت باهاش کار کنید چم و خم کار دستتون میاد.

چند نکته ای درباره ماژول اورکلاک:
اگه گزینه q launch رو بزارید روی حالت دیفالت یا استوک و همه 0 باشه برنامه طبق پروفایلهای ساخته شده خودش عمل میکنه مثلا در بازی زلدا موقعی که بازی اجرا بشه فعال میشه طبق پروفایلی که تنظیم شده براش و cpu و غیره رو افزایش میده و وقتی هم از بازی خارج بشید برمیگرده به حالت اول که از باتری بیشتر استفاده نشه و یا موقعی که بازی سگا جنسیس رو اجرا میکنید کلاک رو میاره پایینتر از پیش فرض که باتری کمتر مصرف میشه و پروفایلهای زیادی در برنامه برای بازیها گذاشته شده که طبق تجربه سازنده و استفاده کنندگان از برنامه تنظیم شده و خود شما هم برای هر بازی دلخواه میتونید تنظیم کنید و اضافه کنید در فایل config.ini برنامه.

در اخر اورکلاکی که من در برنامه تنظیم کردم اورکلاک کلی هست یعنی همه سوییچ تحت تاثیر هست و بهتره طولانی مدت استفاده نشه و برای بازیها و برنامه های خاص مثل همین امولاتور psp استفاده بشه تا هم باتری مصرف نشه و هم دستگاتون یه موقع فشار نیاد بهش و اسیب نبینه در طولانی مدت و هر وقت نخواستید غیر فعالش کنید همونطور که گفتم.موفق باشید

در اخر چندتا عکس میزارم تا بهتر متوجه بشید.

برنامه KosmosToolbox

3z3e_1.jpg

4kbm_2.jpg

برنامه sys-clk Editor

vmeq_3.jpg

s8bx_4.jpg

yu0d_5.jpg
سلام داداش یه بررسی میتونی بکنی اینو؟
برای نصب اندروید روی سوییچ
[GUIDE] How to install Android on your Switch, step-by-step.
دمت گرم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام داداش یه بررسی میتونی بکنی اینو؟
برای نصب اندروید روی سوییچ
[GUIDE] How to install Android on your Switch, step-by-step.
دمت گرم
سلام داداش
کاری نداره طبق همون راهنمایی برو و من الان امکان تست ندارم و یه مموری جدا میخواد من در دسترس ندارم و مموری خود سوییچم هم 400 گیگ هست بخوام تست کنم باید همه فایلها رو انتقال بدم چون اگه مموری بخواد فرمت بشه باید از نو همه فایلها رو بریزم و وقت گیره.

اون لینک بالایی ولش کن و از اموزش تصویری زیر استفاده کن و خیلی قشنگ و مو به مو توضیح داده و فایلهای مورد نیاز هم همون پایین ویدیو گذاشته لینک دانلودش و اینکه این اندروید هنوز باگ زیاد داره خیلی نمیصرفه.

amir8mile.herogame

کاربر سایت
Aug 15, 2007
215
سلام دوستان کنترل سمت چپ کنسول من برا بازی های 2 نفره کار نمیکنه اپدیت به 8.1 هم کردم اوکی نش به نظر شما برگردم به 7.0 اوکی میشه ؟ اصلا میتونم دانگرید کنم ؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام دوستان کنترل سمت چپ کنسول من برا بازی های 2 نفره کار نمیکنه اپدیت به 8.1 هم کردم اوکی نش به نظر شما برگردم به 7.0 اوکی میشه ؟ اصلا میتونم دانگرید کنم ؟
تابیک اپدیت بدون نیاز به جیگ بخون به همون صورت که اپدیت میکنی به همون صورت هم فایل اپدیت پایینتر رو داشته باشی میتونی دانگرید کنی و شما قبلا هم پرسیده این سوال رو بودید و منم چندتا راه حل دادم و اگه درست نشد شاید سخت افزاری مشکل پیدا کرده باشه و دانگرید کردی یه ریست کارخونه ای هم بکن شاید درست شد و قبلش از سیوها و غیره بکاب بگیر
یه چیز دیگه دسته رو هم اپدیت میکنی میری فریمور بالاتر و از بخش تنظیمات تب کنترلر باید اپدیت کنی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: amir8mile.herogame

Legends

کاربر سایت
Jul 31, 2013
23
نام
Behnam
سلام دوستان من مشکل دانلود از hbg shope دارم تمامی ورژن ها و روش هارو هم از داخل Youtube دیدم و اجرا کردم ولی موقع دانلود ارور install failed see console for more details میده تنها چیزی از این همه ویدیو دستگیرم شد این بود که توی تمام آموزش ها داخل پوشه switch همشون فایلی به اسم prod.keys داشتن که من ندارم و فایلشم هیجا پیدا نکردم که بریزم ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر