مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
دوستان من کارت گرافیک 1070 Ti دارم توی Need for Speed Heat یک مقدار لگ میزنه
میخوام گرافیکو عوض کنم. چی بگیرم؟ از کجا بگیرم و چند؟ مرسی :)
صبر کن 3090ti بیاد تو بازار ارزششو داره heat 2 هم بیاد لگ نمیزنه:D
چقدر میخوای هزینه کنی ؟

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,749
نام
حامد
Asus اش ۳۰ تومن قیمتشه نو. خوبه این‌قیمت؟
روگ ش به 28.5 29 تومن پیدا میشه.تاف 28 و دوال و ایناش کمتر تا 27 و اینا گارانتی دار.
گینوارد و پلیت و ایناش هم هست بدون گارانتی رنج 20 21 تومن
البته اکثرا گارانتی ها الان شده 3 ماهه در مقایسه با 36 ماهه که قدیم بود. بعضا دارن فروشگاه هایی که از قدیم گارانتی 36 ماهه موجود داشته باشن.
از نظر من اون سه ماهه با بدون گارانتی هیچ فرقی نداره که بخواد برا 3 4 5 تومن پول بیشتری بدی.
تو رنج 27 تا 30 تومن هم میتونی 3060ti بگیری بدون گارانتی. از پلیت 27 تومنی تا تاف 30 تومنی.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
Asus اش ۳۰ تومن قیمتشه نو. خوبه این‌قیمت؟
این قیمت نسخه تی ای ش هست من 3060 پلیت یا گینوارد دیدم 22 3 می فروشن
اگر 3060 تی ای مد نظر هست من یکدونه اکبند از دوبی اوردم تاف اوسی خوبیش اینکه نسخه چین نیست گارانتی جهانی 3 ساله داره نسخه های چین فقط اونجا گارانتیشون معتبره
بر فرض 3080 تی ای خودم به راحتی توی سایت ایسوس ثبت کردم تاریخ انقضای گارانتیشم بهم داد

hollywoodtravolta

کاربر سایت
Nov 8, 2021
32
سلام دوستان خسته نباشید . من گرافیک 3060 دارم اگه بفروشم TI 3060 بگیرم خیلی فرق داره؟ اصلا ارزششو داره اینکارو انجام بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام دوستان یه ۶۷۰۰xt داداشم داره میخواد رد کنه بره داره ازدواج میکنه بنظرتون چند رد کنه؟
کلا کم استفاده کرد،به تازگی سیستم بست و یه مدت بعدش آشنا شد با یه بنده خدایی
آبان خریده
سری ROG
کلا مشتریشم اگر بود بهم پیام بده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
سلام دوستان یه ۶۷۰۰xt داداشم داره میخواد رد کنه بره داره ازدواج میکنه بنظرتون چند رد کنه؟
کلا کم استفاده کرد،به تازگی سیستم بست و یه مدت بعدش آشنا شد با یه بنده خدایی
آبان خریده
سری ROG
کلا مشتریشم اگر بود بهم پیام بده
والا آکبندشو تو یکی از سایتها ۳۲ دیدم اینم نهایت ۲۸ ۲۹ بتونه بده
الان قیمتها افت کرده

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد
سلام این کارت گرافیک از این برند خوبه یا نه 3060 ghost 12gb test با بودجه 20 میلیون چه کارتی پیش نهاد میدید لطفا راهنمایی کنید

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
سلام این کارت گرافیک از این برند خوبه یا نه 3060 ghost 12gb test با بودجه 20 میلیون چه کارتی پیش نهاد میدید لطفا راهنمایی کنید
بستگی داره برای اونایی که کیفیت قطعات برد کارت برای اورکلاک و بوست بالاتر کارت گرافیک مهمه خوب مدل های پالیت دوال و گینوارد غوست مناسب نیستن چون از ابتدایی ترین کنترل کننده های ولتاژ مثل vrm و موسفت و فازها استفاده میکنن بعلاوه پاور لیمتشون هم پایینترین مقدار هست با 180 وات. کارت های دیگه هم مثل EVGA XC، زوتاک تویین اج، ام اس آی ونتوس 2x قطعات برد بهتری دارن اما بخاطر پاور لیمیت پایین و کولینگ معمولی قابلیت اورکلاک محدودی دارن.

در مقابل مدل هایی هستن مثل ایسوس تاف، گیگابایت ایگل، ام اس آی گیمینگ، گیگابایت گیمینگ، زوتاک اَمپ و ایسوس استریکس هستن که بخاطر استفاده از VRMهای بسیار باکیفیت و پاور لیمیت بالا مثل هلو اورکلاک میشن بدون اینکه کارت صدمه ای ببینه. برای مقایسه بهتر دوتا مدل گیگابایت ایگل و پالیت دوال رو مقایسه کنیم که از لحاظ قیمتی نزدیک بهم بودن.
مدل گیگابایت ایگل: پاور لیمیت 212 وات و VRM 300 آمپ
مدل پالیت دوال: پاور لیمیت 180 وات و VRM 225 امپ
اما اگر اورکلاک برات مهم نیست، از لحاظ عملکرد دمایی تقریبا میشه گفت اکثر کارتای 3060 نزدیک هم هستن و هر کارتی بخرید مشکلی از بابت دما ندارید. تقریبا تمام کارتها هم اگر بصورت دیفالت استفاده بشن، عملکرد مشابه همدیگه تو بازیها دارن. بنابراین اگر در آینده قصد اورکلاک گرافیک رو ندارید، میشه گفت هر کارتی که به بودجه تون میخوره همون رو بردارید. اگر اورکلاک براتون مهمه، موضوعاتی که بالا گفتم اهمیت پیدا میکنن.

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
695
دوستان چون یه جورایی مربوط به گرافیک هست اینجا میپرسم.
قصد خرید لپتاپ دارم .بین دو مشخصات موندم.
یکی ۲۰۶۰ و core i7 10750
یکی هم 3050 ti و core i 7 11800

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
سلام دوستان خسته نباشید . من گرافیک 3060 دارم اگه بفروشم TI 3060 بگیرم خیلی فرق داره؟ اصلا ارزششو داره اینکارو انجام بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید
ارزش ارتقا تا 2 الی 3 میلیون رو داره ولی از این بیشتر ارزش نداره

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دوستان چون یه جورایی مربوط به گرافیک هست اینجا میپرسم.
قصد خرید لپتاپ دارم .بین دو مشخصات موندم.
یکی ۲۰۶۰ و core i7 10750
یکی هم 3050 ti و core i 7 11800
من باشم دومی رو انتخاب میکنم هم cpu هم گرافیک بروزتری داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر