مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
کلا بازار ایران بازار عجیبه الان یکسری جنس ها از قیمت اف خوردش توی امازون بدون مالیات کمتره

یکسری اجناس هم 2 برابره قیمته

این ریزش گرافیک ها تا این حد هم فقط مختص بازار ایرانه هیچ کجای دنیا حتی دوبی اینقدر ریزش نداشته نهایت 10 درصد
چون ماین کلا سودش به لحظه نیست توی حداقل یکسال پیشبینی می شه و خوب این بازی ها برای رمز ارزها خیلی طبیعیه
شما دلیل گرون بدون عجیب مانیتورها رو میدونین؟ من از هر فروشنده ای پرسیدم جواب پرت داده بهم!

دوست من جایی کار میکنه و کارش بستن ریگ های مایینگه، چند مدت پیش بهش سر زده بودم قبلن اصلن کارت های سری جدید نداشتن ولی اینبار پیش خودم چندتا کارتون پر کارت گرافیک سری جدید اورده بودن
عجیب این بود که خیلی از کارت ها سری LHR بودن و ماینرا حتی دارن میرن سمت این کارت ها:(
برای بستن ریگ ماینیگ با gpu الان تردید زیاد شده چون کسی که میخواد ریگ جدید ببنده اینده ی جلوش رو با ماین اتریوم میبینه که نامعولمه
اینکه ارز با ارزشی برای ماین با gpu پیدا بشه مبهمه، امیدوارم همه ی کریپتوها سمت سود بر اساس اثبات سهم برن و از کارت گرافیک بکشن بیرون کلن

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
شما دلیل گرون بدون عجیب مانیتورها رو میدونین؟ من از هر فروشنده ای پرسیدم جواب پرت داده بهم!

دوست من جایی کار میکنه و کارش بستن ریگ های مایینگه، چند مدت پیش بهش سر زده بودم قبلن اصلن کارت های سری جدید نداشتن ولی اینبار پیش خودم چندتا کارتون پر کارت گرافیک سری جدید اورده بودن
عجیب این بود که خیلی از کارت ها سری LHR بودن و ماینرا حتی دارن میرن سمت این کارت ها:(
برای بستن ریگ ماینیگ با gpu الان تردید زیاد شده چون کسی که میخواد ریگ جدید ببنده اینده ی جلوش رو با ماین اتریوم میبینه که نامعولمه
اینکه ارز با ارزشی برای ماین با gpu پیدا بشه مبهمه، امیدوارم همه ی کریپتوها سمت سود بر اساس اثبات سهم برن و از کارت گرافیک بکشن بیرون کلن
بله چون تعداد کم میاد و تنوعش زیاده و مشتریش کم

ملنتیورها همین طوریش اصلا به صرفه در مقابل تی وی های جدید که دیگه از همه لحاظ بهتر شدن نیستن چون قیمت به سایزشون نمی خونه حالا توی ایرانم که قیمت ها به مراتب بیشتره طبیعا فقط کسایی می خرن که فضاش ندارن

تازه الجی بالا رده هاشم شروع کرده به سایز 42 اینچ زدن با این حساب شرایط بدترم می شه

ماینرهای باهوش که ماه هاست دارن lhr می بندن از مهر به اینطرف بقیه هم 1 2 ماهی هست که اومدن سمتش
یکسری ماینر قدیمی داریم که جای گرافیک های hhr قدیمی که خراب شده باز می رن hhr می خرن یا تعداد بالا کار می کنن برای همین مصرف برقشون می خوان کنترل کنن که لو نرن
الباقی هم که hhr می خرن بدون فکرن چنان ضرری در انتظارشونه که فکرشم نمی کنن
اون عده هم که 580 می خرن کلا ور شکست می شن

اتریوم از ماین خارج بشه فکر کرده ارزشش ثابت باقی می مونه با کله سقوط می کنه همین الان کوین های هم ارزش اتریوم برای استخراج هستن با رفتن اتریوم ارزش اونا احتمالا بیشتر می شه و جاش می گیرن که lhr هم هیچ تاثیری روشون نداره برخی الگوریتم ها هم کلا قابلیت lhr ندارن یعنی انویدیا خودشم بکشه نمی تونه محدودشون کنه دیگه

نتیجه اینکه ماین حالا حالا ها هست مگر اتفاقات دیگه ای بیافته
حتی اگر ماین هم نباشه کلا قیمت قطعات اساسی دیگه پایین بیا نیست عین قبل مگه با ps5 هم ماین می کنن؟

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
بله چون تعداد کم میاد و تنوعش زیاده و مشتریش کم

ملنتیورها همین طوریش اصلا به صرفه در مقابل تی وی های جدید که دیگه از همه لحاظ بهتر شدن نیستن چون قیمت به سایزشون نمی خونه حالا توی ایرانم که قیمت ها به مراتب بیشتره طبیعا فقط کسایی می خرن که فضاش ندارن

تازه الجی بالا رده هاشم شروع کرده به سایز 42 اینچ زدن با این حساب شرایط بدترم می شه

ماینرهای باهوش که ماه هاست دارن lhr می بندن از مهر به اینطرف بقیه هم 1 2 ماهی هست که اومدن سمتش
یکسری ماینر قدیمی داریم که جای گرافیک های hhr قدیمی که خراب شده باز می رن hhr می خرن یا تعداد بالا کار می کنن برای همین مصرف برقشون می خوان کنترل کنن که لو نرن
الباقی هم که hhr می خرن بدون فکرن چنان ضرری در انتظارشونه که فکرشم نمی کنن
اون عده هم که 580 می خرن کلا ور شکست می شن

اتریوم از ماین خارج بشه فکر کرده ارزشش ثابت باقی می مونه با کله سقوط می کنه همین الان کوین های هم ارزش اتریوم برای استخراج هستن با رفتن اتریوم ارزش اونا احتمالا بیشتر می شه و جاش می گیرن که lhr هم هیچ تاثیری روشون نداره برخی الگوریتم ها هم کلا قابلیت lhr ندارن یعنی انویدیا خودشم بکشه نمی تونه محدودشون کنه دیگه

نتیجه اینکه ماین حالا حالا ها هست مگر اتفاقات دیگه ای بیافته
حتی اگر ماین هم نباشه کلا قیمت قطعات اساسی دیگه پایین بیا نیست عین قبل مگه با ps5 هم ماین می کنن؟
دمت گرم بخاطر توضیح قیمتت مانیتورت بهترین دلیلی بود که تا الان شنیدم

درمورد خود ماین با gpu بحث که زیاد هست، بحث فنیه و من وارد نیستم منظورم فراونی زیاد gpu بود که این چندوقته سمت ایران اومد، وقتی ماینرهای ایران سمت کارت های lhr دارن میرن فراونیشون تو یه محدوده زمانی خیلی زیاد شده تو بازاری که حداقل من باهاش برخوردم. واین میتونه رو قیمت شون تاثیر بذاره قاعدتن

قیمت قطعات اساسی کجا قابل مقایسه با gpu هست همه جای دنیا؟ کدوم قطعه داره با قیمت زیادی نسبت به msrpایش فروخته میشه!؟
بحث کنسولم که میکنی مثل مقایسه عجیب یقیه ی دوستانه، اون که دلیل قیمت بالاش مشخصه، کمبود قطعه تولید کم نسبت به تقاضا و در نتیجه ی دلالی ای که هیچ کس فکر نمی کرد توی کشورهای سطح اول دنیا هم تا این حد رخ بده و جنس دست مشتری اصلی نتونن برسونن

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
در مورد مانیتور دوستمون واقعا درست گفتن. خداییش زور داره یک مانیتور 27 اینچی 2K که Asus ProArt باشه یهو شده 15-17 تومن و با همین پول میشه تلویزیون 50 اینچ ال جی 4k 120hz بخری! تنها امیدمون محصولات شیائومی اینا هستن که توجیح داره اندازه بزرگ و خمیده و 2K و... اما این شرکت ها هم تخصصی کار نمیکنن برای همین محصولاتشون فقط کاربر عادی/گیمر رو هدف گرفته.

کارت گرافیک هم با اینکه تو اوج گرونی خریدم امیدوارم ارزون بشه همراه با سایر قطعات تا همه توانایی خریدش رو داشته باشن. من که هنوز یک سال دیگه میشم 30، بدون گیم نمیتونم دووم بیارم...

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
در مورد مانیتور دوستمون واقعا درست گفتن. خداییش زور داره یک مانیتور 27 اینچی 2K که Asus ProArt باشه یهو شده 15-17 تومن و با همین پول میشه تلویزیون 50 اینچ ال جی 4k 120hz بخری! تنها امیدمون محصولات شیائومی اینا هستن که توجیح داره اندازه بزرگ و خمیده و 2K و... اما این شرکت ها هم تخصصی کار نمیکنن برای همین محصولاتشون فقط کاربر عادی/گیمر رو هدف گرفته.

کارت گرافیک هم با اینکه تو اوج گرونی خریدم امیدوارم ارزون بشه همراه با سایر قطعات تا همه توانایی خریدش رو داشته باشن. من که هنوز یک سال دیگه میشم 30، بدون گیم نمیتونم دووم بیارم...
خرداد ماه بود یا تیر ماه که اتریوم و بیت شدیدا افت قیمت داشتن و دلار هم تو محدوده ۲۶ بود کارت ۶۷۰۰xt قیمتش تا ۲۴ تومن هم پایین اومده بود بعد که کوین ها قیمتشون بالا رفت کارتها سر به فلک کشیدن و حتی ۶۷۰۰xt حدودای ۳۸ رو هم تاچ کرد از این بالا پایین شدنها زیاد دیدم الانم میگم بازم بالا میره موجودی بیاد پایین کارتهارو تو بازار جارو بکشن باز قیمتها بالا میره حتی با توافق
البته بحث مانیتور رو نمیکنم چون زیاد درگیرش نبودم

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,624
من که همچنان جای خریدن دارم فقط بودجه رو افزایش میدم.هرچی هم بیشتر افزایش میدم بیشتر دلم نمیاد بخرم :D

ولی چیزی که برام سواله آیا واقعا خرید این کارتها با چند برابر قیمت و LHR بودنشون،آیا خریدارهای خرد و مردم معمولی به سود هم میرسن؟(منظور سود خوبی که ارزش این دردسرها داشته باشه)من یه جای دیگه گفتم تا حالا به چشم یک دونه آدم هم ندیدم که از راه ارز دیجیتال پولدار شده باشه(بدبخت شده باشه ولی زیاد دیدم).این ماین کردن هم همونه برام.یعنی هی اطرافیان دیدم میان میپرسن که بخرن یا میخرن ولی ندیدم هیچکدوم پولدار شده باشه.3-4 برابر پول گرافیک بدی بعد 24 ساعته روشن باشه پول برق هم بدی بعد 1 سال مثلا صبر کنی تازه به اصل پولت برسی و ...
چند روز پیش دوستم زنگ زد گفت برادرش یه خونه داره و میخواسته زن بگیره ولی حالا تصمیم گرفته خونه رو بفروشه به جاش ماینر بخره.گفت زنگ زدم ببینم چیزی سرت میشه؟گفتم نه والا ولی حواسش باشه خونه رو میفروشه بعد ماینر نخره یهو لو بره بیان بگیرنش همه پول و سرمایه اش هم به باد بره

• Like
Reactions: Arash-S212

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
واقعا قیمت کارتهارو میبینم میگم ای کاش الان خرید میکردم
کارت ۳۰۷۰ مدل تاف ۲۹ تومن مدل دوال ۲۸،۵ تومن
۳۰۸۰ مدل تاف ۴۴ تومن
این lhr واقعا قیمتهارو پایین آورد البته از چند تا فروشنده پرسیدم میگن کف قیمتها هستش هر کی خرید برندست ولی در کل ای کاش الان خرید میکردم حداقل ۵ تومن تو جیبم میموند ولی از اونطرف هم استرس بالا رفتن رو ۳ ماه داشتم که اگه نخرم فولان میشه
ولی در کل هر کی پولشو داره بخره بهترین موقع هستش دیگه فکر نکنم از این پایینتر هم بیاد ازطرفی اتر و بیت هم کم کم دارن جون میگیرن

• Like
Reactions: jetalpha

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,475
البته اگه سری 40 انویدیا معرفی شه قیمتا بیشتر میریزه جهانی که خوب توی بازار ایران بعد یه مدت خودشو نشون میده فکر نمیکنم زیاد دور باش معرفیش ، عرضه هم احتمالا آخر 2022

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
البته اگه سری 40 انویدیا معرفی شه قیمتا بیشتر میریزه جهانی که خوب توی بازار ایران بعد یه مدت خودشو نشون میده فکر نمیکنم زیاد دور باش معرفیش ، عرضه هم احتمالا آخر 2022
والا با معرفی سری جدید میبینی سری قدیمی کمیاب میشه
الان حساب کن کارت 1080ti رو دست دوم حدودای 20 میدن حالا مال دو نسل پیشه
کلا با معرفی فکر نکنم پایین بیاد
ولی در کل بیشترین ریزش کارت گرافیک فقط و فقط بخاطر پایین اومدن کوینها بوده
اگه واقعا با توافق و برجام تاثیر داشت گوشی و هارد و cpu و مادربورد و وسایل دیگه هم پایین میومدن

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
836
به نظرم ماین gpu با اومدن اتریوم 2 کلا کنسل هست و ارز های دیگه حجم بازارشون اصلا جواب گوی این همه کارت گرافیک نیست. سرریز شدن ماینر های اتریوم روی ارز های دیگه ممکنه سختی شبکه رو یهو چندین برابر کنه و سود دهی نخواهد داشت مگر اینکه مارکت شارپی صعود کنه و قیمت به حدی بالا بره که سود اور باشه که به نظرم تا هاوینگ بعدی بیت کوین بعید به نظر میاد .
نقطه سر به سر با کارت های lhr بالای 400 روزه با قیمت فعلی اتریوم.
کلا الان خرید کارت گرافیک برای ماین ریسک به شدت بالاست و این وسط فقط وارد کننده ها سود اصلی رو خواهند کرد. مثل داستان سود فروش بیل و کلنگ برای جویندگان طلا !

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
3050 با ۱۲ تومن موجود شده، بنظرم تفاوت قیمت ۶۰ درصدی اش با 3060 اصلا قابل توجیه نیست و خیلی گزینه خوبیه. نهایتا ۲۰ درصد ضعیف تر ۳۰۶۰ هست ولی خب ۶۰ درصد ارزون تر. بنظرم اگه کسی میخواد میخواد ۳۰۶۰ بخره بره ۳۰۵۰ بخره بهتره. یا پولشو زیاد کنه و ۳۰۶۰ti بگیره. خیلی وصله ناجوری هست این ۳۰۶۰. حتی 6600xt با قیمت برابر کارت بهتریه تا این.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
واقعا قیمت کارتهارو میبینم میگم ای کاش الان خرید میکردم
کارت ۳۰۷۰ مدل تاف ۲۹ تومن مدل دوال ۲۸،۵ تومن
۳۰۸۰ مدل تاف ۴۴ تومن
این lhr واقعا قیمتهارو پایین آورد البته از چند تا فروشنده پرسیدم میگن کف قیمتها هستش هر کی خرید برندست ولی در کل ای کاش الان خرید میکردم حداقل ۵ تومن تو جیبم میموند ولی از اونطرف هم استرس بالا رفتن رو ۳ ماه داشتم که اگه نخرم فولان میشه
ولی در کل هر کی پولشو داره بخره بهترین موقع هستش دیگه فکر نکنم از این پایینتر هم بیاد ازطرفی اتر و بیت هم کم کم دارن جون میگیرن
درود. گفته بودم اگر بتونی تا فبریه صبر کنی اوضاع خیلی بهتر میشه. ولی خوب هیچ چیز قطعی نیست و صبر کردن ریسک خودش رو داشت.
الان هم یه بالایی کوچیک داره ولی بعدش ادامه داره و تا می و جون بازم اوضاع ماین خرابتر میشه. شاید الان یکمی بالا رفته باشه ولی بازم سقوط در انتظارش هست. وقتی roi ماین الان از یه سال رد کرده اوضاع اینه. زمانی میرسه که بازگشت سرمایه برای ریگ ماین به 2 سال میرسه اونوقت دیگه هیچکس بغیر از گیمر مشتری کارت نمیشه و قیمتش عادی تر میشه.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
والا با معرفی سری جدید میبینی سری قدیمی کمیاب میشه
الان حساب کن کارت 1080ti رو دست دوم حدودای 20 میدن حالا مال دو نسل پیشه
کلا با معرفی فکر نکنم پایین بیاد
ولی در کل بیشترین ریزش کارت گرافیک فقط و فقط بخاطر پایین اومدن کوینها بوده
اگه واقعا با توافق و برجام تاثیر داشت گوشی و هارد و cpu و مادربورد و وسایل دیگه هم پایین میومدن
داداش شما یه گرافیک خریدی حالا یه کوچولو پایین امده داری غصه میخوری ولی یه عالمه گیمر داریم پول کم دارن یا ندارن و منتظرن گرافیک ارزون بشه بخرن بعد شما چون خریدی فقط دوست داری گرون بشه که ضرر نکنی مگه میشه این گرونی گرافیک امکان نداره تا ابد ادامه داشته باشه بالاخره این ماین یه روزی کم میشه و گرافیک زیاد میشه تا ابد که یه گرافیک 400 دلاری را نباید 1000 دلار بخرن مردم من الان خودم تخت 7 ماهه گرافیک ندارم و منتظرم تا قیمت خوب بشه همین یک ماه پیش سر حرف یه نفر نزدیک بود گرافیک 6600xt را 25 میلیون بخرم ولی اخرین لحظه دلم به خاطر اینکه فقط استریکس دوست دارم پشیمون شدم و اون کارت داول ایسوس بود که من حالم بهم میخوره الان استریکس 6600 xt را بیست میلیون میدن نزدیک بود 5 میلیون پول بی زبون بدم یه اون فروشنده و تازه یه مدل اشغال بگیرم استریکس بود دلم نمیسوخت من بازم صبر میکنم گرونتر شد نمیخرم ارزونتر شد میخرم ولی تو این 7 ماهی 5 بار ps5 گرفتم فروختم به موقع تو ارزونی گرفتم و انحصاریاش را تمام کردم تو گرونی فروختم سودم کردم هر چی را باید به جاش بخری نه گرافیک 300 دلاری را 800 دلار بخری این هنر نیست جیب یه مشت ظالم پر کردنه بزار باد کنه رو دستشون

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
داداش شما یه گرافیک خریدی حالا یه کوچولو پایین امده داری غصه میخوری ولی یه عالمه گیمر داریم پول کم دارن یا ندارن و منتظرن گرافیک ارزون بشه بخرن بعد شما چون خریدی فقط دوست داری گرون بشه که ضرر نکنی مگه میشه این گرونی گرافیک امکان نداره تا ابد ادامه داشته باشه بالاخره این ماین یه روزی کم میشه و گرافیک زیاد میشه تا ابد که یه گرافیک 400 دلاری را نباید 1000 دلار بخرن مردم من الان خودم تخت 7 ماهه گرافیک ندارم و منتظرم تا قیمت خوب بشه همین یک ماه پیش سر حرف یه نفر نزدیک بود گرافیک 6600xt را 25 میلیون بخرم ولی اخرین لحظه دلم به خاطر اینکه فقط استریکس دوست دارم پشیمون شدم و اون کارت داول ایسوس بود که من حالم بهم میخوره الان استریکس 6600 xt را بیست میلیون میدن نزدیک بود 5 میلیون پول بی زبون بدم یه اون فروشنده و تازه یه مدل اشغال بگیرم استریکس بود دلم نمیسوخت من بازم صبر میکنم گرونتر شد نمیخرم ارزونتر شد میخرم ولی تو این 7 ماهی 5 بار ps5 گرفتم فروختم به موقع تو ارزونی گرفتم و انحصاریاش را تمام کردم تو گرونی فروختم سودم کردم هر چی را باید به جاش بخری نه گرافیک 300 دلاری را 800 دلار بخری این هنر نیست جیب یه مشت ظالم پر کردنه بزار باد کنه رو دستشون
غصه ی چی میخورم؟
از اونطرفم با پول نقدی که دارم سه تا گرافیک میتونستم بخرم الان راحت میتونم ۴ تا گرافیک بخرم چه ارتباطی داره
شما که میگی سود کردی از این گرون شدنها بعد میای از جانب خرید بقیه گیمرها حرف میزنی؟
برای شما که این گرونی بیشتر ساخته
خوب ۷ ماه بدون گرافیک موندی من ۱۰ میلیون راضی ام ضرر کنم ولی ۲ ماه بدون گرافیک نمونم
من حرفم‌ این بود ای کاش الان میخریدم
بعد هم اون مدل داول ایسوس نیست مدل دوال هستش
حالا با این ۷ بار خرید ps5 هدفتون چی بود خوب میخاستی کاسبی کنی یا بازی؟

آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
غصه ی چی میخورم؟
از اونطرفم با پول نقدی که دارم سه تا گرافیک میتونستم بخرم الان راحت میتونم ۴ تا گرافیک بخرم چه ارتباطی داره
شما که میگی سود کردی از این گرون شدنها بعد میای از جانب خرید بقیه گیمرها حرف میزنی؟
برای شما که این گرونی بیشتر ساخته
خوب ۷ ماه بدون گرافیک موندی من ۱۰ میلیون راضی ام ضرر کنم ولی ۲ ماه بدون گرافیک نمونم
من حرفم‌ این بود ای کاش الان میخریدم
بعد هم اون مدل داول ایسوس نیست مدل دوال هستش
حالا با این ۷ بار خرید ps5 هدفتون چی بود خوب میخاستی کاسبی کنی
حالا یا دوال یا داول هر چی من کاسبی نکردم فقط اینو گفتم هر چی موقع داره خریدنش شما که برای یه گرافیک 30 میلیون حاضری بدی باید به فکر ضررش باشی حالا یه ذره بالا پایین شده این که دیگه غصه خوردن نداره انشالله گرون میشه و ضرر شما جبران میشه ولی معمولا اینجور کالاها را باید به چشم کالای مصرفی نگاه کرد نه کالایی برای سرمایه هدفم برای خرید پی اس فایو بازی کردن انحصاریها بود و وقتی میدیدم داره میاد پایین میخریدم و به موقعش میفروختم الانم دنبال خرید کارت 6600xt هستم ولی همون دوال ایسوس باید با استریکسش حداقل 5 میلیون فرق کنه که بیارزه یه کالای بی کیفیت تر را بخری وقتی نداره پس صبر میکنم همون استریکسش را میخرم که لاقل جنسش با ارزش باشه چون به شخصه فرق هر دو را به چشم دیدم اون دوال با استریکس انگار از دو سیاره متفاوت هستن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر