مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام دوستان خسته نباشید . من گرافیک 3060 دارم اگه بفروشم TI 3060 بگیرم خیلی فرق داره؟ اصلا ارزششو داره اینکارو انجام بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید
اگر 1080 بازی می کنید قطعا ارزشش رو داره تفاوت خیلی زیاده

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
دقیقا با امضا شدن برجام دلار پایینتر و احتمالا تا حدود ۲۵ میاد پس بنظرم دلار گرافیک رو بخرید
و بعد غیر رسمی گرافیک رو خرید کنید!!! پول گارانتی و گمرک ندید
آخه سود بعضی کالاها بیشتر از خرید و نگهداری دلار درمیاد. همین کارت گرافیک رو در نظر بگیر. تو اوج بیت بضعی کارتا تا 10 میلیون افزایش قیمت خوردن. مثلا شما 3060 تاف رو نگا کن. الان تو رنج 21 تومن هست، تو اوج بیت قیمتش بالای 30 تومن بود. معادلش رو اگه دلار میگرفتی چقدر سود داشت برات تو همون محدوده زمانی؟

والا من که کارت گرافیکی که خریدم حدود 5 تومن تو ضرره :))
الان ما بچه‌هایی که کارت خریدیم همه تو ضرریم :D همینجوری پیش بره با 20 تومن میشه 3070 خرید :D
خودم که هیچی من برای یه بنده خدایی 45 تومن کارت گرفتم، طفلک الان راحت 10 تومن تو ضرره.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
آخه سود بعضی کالاها بیشتر از خرید و نگهداری دلار درمیاد. همین کارت گرافیک رو در نظر بگیر. تو اوج بیت بضعی کارتا تا 10 میلیون افزایش قیمت خوردن. مثلا شما 3060 تاف رو نگا کن. الان تو رنج 21 تومن هست، تو اوج بیت قیمتش بالای 30 تومن بود. معادلش رو اگه دلار میگرفتی چقدر سود داشت برات تو همون محدوده زمانی؟

الان ما بچه‌هایی که کارت خریدیم همه تو ضرریم :D همینجوری پیش بره با 20 تومن میشه 3070 خرید :D
خودم که هیچی من برای یه بنده خدایی 45 تومن کارت گرفتم، طفلک الان راحت 10 تومن تو ضرره.
با این دید نگاه نکنید.
من از خدامه این کارتی که خریدم 28 تومن بشه 10 تومن. ولی از اونطرف به همون میزان قدرت خریدم تو اجناس دیگه بالا میره. این کارت که قرار نیست اخرین خرید عمر ما باشه که اینطوری برداشت میکنید.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
با این دید نگاه نکنید.
من از خدامه این کارتی که خریدم 28 تومن بشه 10 تومن. ولی از اونطرف به همون میزان قدرت خریدم تو اجناس دیگه بالا میره. این کارت که قرار نیست اخرین خرید عمر ما باشه که اینطوری برداشت میکنید.
منم با نظر شما موافقم اما ولی یه امایی داره
الان گوشی اپل پرو مکس موقعی که من کارت خریدم مدل ۲۵۶ گیگش ۴۰ تومن بود الان شده ۳۷ تومن یا مثلا یه سری خورد و خوراک هستن که اصلا افت نکردن یا مثلا یخچال ساید بای ساید ۵۰ میلیونی شده الان ۴۸ تومن یا یه سری ماشینهای ایرانی افت نسبت به قیمت بالاشون افت ۲ الی ۵ تومنی داشتن ولی کارت ۵۰ تومنی شده الان ۴۰ تومن یا ۳۸ تومن
کارت گرافیک و کنسول ps5 افت قیمت زیادی داشته وگرنه کی از ارزونی بدش میاد
اگه قراره باد بوزه خوب برا همه چیز بوزه نه برا کارت گرافیک
ولی الانم میدونم نهایت دو سه هفته دیگه قیمتها افزایشی میشه چون موجودی کارت گرافیک زیاده و خیلی از فروشنده ها از ترس پایین اومدن دارن با ضرر میفروشن اگه موجودی کم بشه باز قیمتهارو بالا میبرن

• Like
Reactions: jetalpha

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
منم با نظر شما موافقم اما ولی یه امایی داره
الان گوشی اپل پرو مکس موقعی که من کارت خریدم مدل ۲۵۶ گیگش ۴۰ تومن بود الان شده ۳۷ تومن یا مثلا یه سری خورد و خوراک هستن که اصلا افت نکردن یا مثلا یخچال ساید بای ساید ۵۰ میلیونی شده الان ۴۸ تومن یا یه سری ماشینهای ایرانی افت نسبت به قیمت بالاشون افت ۲ الی ۵ تومنی داشتن ولی کارت ۵۰ تومنی شده الان ۴۰ تومن یا ۳۸ تومن
کارت گرافیک و کنسول ps5 افت قیمت زیادی داشته وگرنه کی از ارزونی بدش میاد
اگه قراره باد بوزه خوب برا همه چیز بوزه نه برا کارت گرافیک
بازار موبایل با کارت گرافیک نمیشه مقایسه کرد،خواهان موبایل خیلی بیشتر از یه کارتی هست که درصد خریدارانش خیلی کمه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
بازار موبایل با کارت گرافیک نمیشه مقایسه کرد،خواهان موبایل خیلی بیشتر از یه کارتی هست که درصد خریدارانش خیلی کمه
آخه جالبیش اینجاست الان کارت ۲۰۷۰ سوپر رو ۴۰ تومن میفروشن در حالیکه کسی مغز خر نخورده بیاد ۳۰۷۰ti مدل سوپریم رو ول کنه بره ۲۰۷۰ سوپر بخره
کلا بستگی به موجودی کالا داره

• Like
Reactions: TEK ZXEN

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
آخه جالبیش اینجاست الان کارت ۲۰۷۰ سوپر رو ۴۰ تومن میفروشن در حالیکه کسی مغز خر نخورده بیاد ۳۰۷۰ti مدل سوپریم رو ول کنه بره ۲۰۷۰ سوپر بخره
کلا بستگی به موجودی کالا داره
این قیمت گذاری های ربطی به پرفرمنس گیمینگ کارت ها ندارن، کارت ها انویدیا بستگی به قدرت ماینشون دو نوع hhr و lhr دارن، مدلهای lhr هش ماینشون توسط خود انویدیا تا حد زیادی کم شده تا بازار گیمینگ رو به amd از دست ندن
شما باید توجه کنی کارت های سری ۲۰ همگی hhr هستند و کارت های سری ۳۰ دارای دو نوع hhr و lhr هستند
کافیه قیمت ۳۰۷۰ti hhr رو بگیرید تا متوجه بشید

+در مورد نوسان قیمت کارت ها هم دوستان اینو بدونن که علت اصلی پایین اومدن قیمت ها تو این مدت وضعیت رمزارزها و تمایل کمتر ماینرها به بستن ریگ های مایینگ بوده،
و اینکه در کل خرید یه وسیله که سرمایه گذاری نیست که شما بگی سرش سود و ضرر کردم، هر کیم توی این شرایط تو هر نقطه ای بخواد gpu برای بازی بخره باید بدونه از لحاظ قیمتی داره کار بشدت پر ریسکی میکنه

آخرین ویرایش:

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin

بحث محدودیت چیپ و کمبود کالا و ماینینگ رو با سود و... قاطی نکنید
الان کارتها دیگه قفل دارند.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
من که ریسک کردم و امروز ichill x4 3070ti تهیه کردم به قیمت ۳۲ میلیون نسبت به قبل که خیلی بهتره امیدوارم ارزونتر هم بشه اما دیگه خیلی دل ما نسوزه 😁
به‌به مبارکا باشه. از کجا گرفتی؟ تونستی یه عکس بگذار فیض ببریم.
نه نگران دل سوختن نباش بازم از خیلیا جلوتری، بعضیا با همین پول 3060ti و 6700xt خریدن. فورکی بزن حالشو ببر.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کلا بازار ایران بازار عجیبه الان یکسری جنس ها از قیمت اف خوردش توی امازون بدون مالیات کمتره

یکسری اجناس هم 2 برابره قیمته

این ریزش گرافیک ها تا این حد هم فقط مختص بازار ایرانه هیچ کجای دنیا حتی دوبی اینقدر ریزش نداشته نهایت 10 درصد
چون ماین کلا سودش به لحظه نیست توی حداقل یکسال پیشبینی می شه و خوب این بازی ها برای رمز ارزها خیلی طبیعیه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
من که ریسک کردم و امروز ichill x4 3070ti تهیه کردم به قیمت ۳۲ میلیون نسبت به قبل که خیلی بهتره امیدوارم ارزونتر هم بشه اما دیگه خیلی دل ما نسوزه 😁
چه ریسکی داداش
مبارکت باشه
کار خوبی کردی
دیگه میخای ۳۰۷۰ti رو ۲۰ تومن بخری؟ الان بهترین موقع خریده دو ماه دیگه بعد عید این کارت رو دوباره بالای ۴۰ تومن ببین
الان بازار هیجانیه و خیلی از فروشنده ها دارن با ضرر میفروشن
هیچ چیزی غیر از کارت گرافیک ارزون نشده
فعلا از سیب زمینی بگیر تا برنج و وسایل و لباس و همه چی تازه گرونتر هم شدن
فقط کاهش محسوس رو کارت گرافیک و ps5 داشته
برجام و مرجام هم کشکه هیشکی دلش برا مردم نمیسوزه
ماشین ۴۰۰ میلیونی ۲ میلیون ارزونتر شده

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
مبارک باشه
میتونم بپرسم از کجا تهیه کردی؟ به نظرم خیلی خوب گرفتی
الان اکثر سایتا مدلهای ابتدایی 3070 رو این قیمت میدن

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
به‌به مبارکا باشه. از کجا گرفتی؟ تونستی یه عکس بگذار فیض ببریم.
نه نگران دل سوختن نباش بازم از خیلیا جلوتری، بعضیا با همین پول 3060ti و 6700xt خریدن. فورکی بزن حالشو ببر.
ممنون یکی از همکارام دو تا گرفته بود یکیش قسمت ما شد فکرکنم قیمتشم نسبتا مناسب حساب کرد
خودم فکر میکنم الان زمان خوبی بود برای خرید ممکنه هم اشتباه باشه در کل برا استفاده بود ببینیم اینده چی پیش میاد

Attachments

• photo_2022-02-08_22-21-59.jpg
    photo_2022-02-08_22-21-59.jpg
    96.4 KB · مشاهده: 56

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر