مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
ما هم بالاخره صبرمون لبریز شد و بعد 8 ماه یه کارت RX 6600XT خریدیم. 25 تومن برای گرافیک کنار گذاشته بودم اما حقیقت دیدم برای 1080p آنچنان فرقی بین 3060 و 6600XT نیست، به برند خاصی هم مقید نبودم و با بررسی چندتا گزینه در نهایت با 21 تومن مدل XFX QICK رو گرفتم که یه مقدارم سیو داشته باشم.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
ما هم بالاخره صبرمون لبریز شد و بعد 8 ماه یه کارت RX 6600XT خریدیم. 25 تومن برای گرافیک کنار گذاشته بودم اما حقیقت دیدم برای 1080p آنچنان فرقی بین 3060 و 6600XT نیست، به برند خاصی هم مقید نبودم و با بررسی چندتا گزینه در نهایت با 21 تومن مدل XFX QICK رو گرفتم که یه مقدارم سیو داشته باشم.
کار درستی کردی برادر. مبارکه.
خودم سال ها اینتل و انویدیا داشتم. بعد rx 580 گرفتم و الان چند ماهه 6900 دارم. اگر علاقه مندانِ به Nvidia رو ما فینیشر نمی زنن :D ، بگم که شرکت AMD هم در بخش نرم افزار و هم تو بخش سخت افزار داره خیلی خوب کار می کنه! کارت 6900 قدرتمنده و نمی شه آنچنان نقدش کرد، اما یکی از دوستان بنده به پیشنهاد من 6700 خریده و خیلی راضی. قیمتش خوبه (به نسبت به هم رده ها) و قدرت مناسبی هم داره.
AMD یه آپدیت برای مادربوردها داده که اگر سی پی یو AMD داشته باشی، کارت گرافیک رو بهنیه تر هم می کنه.
در کل، خرید AMD پیشنهاد می شه! :D

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
کارت ما هم رسید بالاخره، نکته در مورد برند XFX بگم که حقیقت بیلد کوالیتی و بسته بندی گرافیک نسبت به ایسوس و ام اس آی و گیگابایت یکم تو ذوق میزد، اما از لحاظ عملکردی واقعا فراتر از انتظارم بود، صدای فن تقریبا خفه هست من حتی تو سرعت فن 62 درصد هم صدایی متوجه نمیشدم، صدای فنهای کیس بیشتر از صدای گرافیک بود. جالبتر اینکه با این سرعت فن، دمای GPU روی 49 درجه هست اونم با کلاک هسته 2600 مگاهرتز!!

1.jpg 1س.jpg

ولی لحظه وداع با یار غار خیلی احساسی بود :D

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
کارت ما هم رسید بالاخره، نکته در مورد برند XFX بگم که حقیقت بیلد کوالیتی و بسته بندی گرافیک نسبت به ایسوس و ام اس آی و گیگابایت یکم تو ذوق میزد، اما از لحاظ عملکردی واقعا فراتر از انتظارم بود، صدای فن تقریبا خفه هست من حتی تو سرعت فن 62 درصد هم صدایی متوجه نمیشدم، صدای فنهای کیس بیشتر از صدای گرافیک بود. جالبتر اینکه با این سرعت فن، دمای GPU روی 49 درجه هست اونم با کلاک هسته 2600 مگاهرتز!!

View attachment 238608 View attachment 238609

ولی لحظه وداع با یار غار خیلی احساسی بود :D
به به. مبارکه. 😍
از رفیقای من دو نفر XFX دارن. یکی 6900 و یکی 6700. کاملا حرف شما درسته. فن های کم صدایی داره XFX.
من PowerColor دارم. خدائی PowerColor نسبت به XFX خیـــــــلی بسته بندی شیک و تمیزی داشت! :D RGB کارت گرافیک به کنار، تو جعبه ـش پیچ و پایه کارت گرافیک هم بود. در حالی که XFX 6900 نداره و باید جداگونه خریداری کنید! اما در کل عملکرد کارت گرافیک مهمه که هیچ تفاوتی با هم نمی کنن.
حالشو ببر داداش! :Rose:

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
به به. مبارکه. 😍
از رفیقای من دو نفر XFX دارن. یکی 6900 و یکی 6700. کاملا حرف شما درسته. فن های کم صدایی داره XFX.
من PowerColor دارم. خدائی PowerColor نسبت به XFX خیـــــــلی بسته بندی شیک و تمیزی داشت! :D RGB کارت گرافیک به کنار، تو جعبه ـش پیچ و پایه کارت گرافیک هم بود. در حالی که XFX 6900 نداره و باید جداگونه خریداری کنید! اما در کل عملکرد کارت گرافیک مهمه که هیچ تفاوتی با هم نمی کنن.
حالشو ببر داداش! :Rose:
مرسی عزیز، آره این XFX یکم باید تو این زمینه بیشتر کار کنه. یدونه آرم آهنربایی داشت تو جعبه دقیقا مثل این اسباب بازیهای هست که از تو لُپ لُپ درمیاد :D پاورکالر رد دویل داری؟ کولر خیلی غولی داره رد دویل، اگر اشتباه نکنم بین سری 6900 بیشترین ارتفاع رو داره، حتی بیشتر از گیگابایت آئوروس. ساختمون سه طبقه هست لامصب :D

• Like
Reactions: Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
مرسی عزیز، آره این XFX یکم باید تو این زمینه بیشتر کار کنه. یدونه آرم آهنربایی داشت تو جعبه دقیقا مثل این اسباب بازیهای هست که از تو لُپ لُپ درمیاد :D پاورکالر رد دویل داری؟ کولر خیلی غولی داره رد دویل، اگر اشتباه نکنم بین سری 6900 بیشترین ارتفاع رو داره، حتی بیشتر از گیگابایت آئوروس. ساختمون سه طبقه هست لامصب :D
بله، PowerColor Red Devil ـه.
من 6900 دارم. کارت PowerColor 6900 خودم رو با XFX SWFT 319 RX6900 رفیقم کنار هم گذاشتم. کارت XFX 6900 از PowerColor 6900 کشیده تره و طول بیشتری داره، اما نازک تره. کارت PowerColor 6900 قطور تره و ارتفاع و عرض بیشتری داره. سنگین تر هم هست.
کارت های PowerColor جذبه بیشتری دارن! :D
جالبه بدونید کارت PowerColor RX 6900 XT سه تا هشت پین می خوره! در حالی که کارت XFX 6900 با همون مصرف برق دو تا هشت پین می خوره! علت رو نمی دونم، شاید به خاطر RGB باشه.

• Like
Reactions: jetalpha

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,395
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام دوستان قصد ارتقای گرافیک سیستم رو دارم
یک دونه 1080 داشتم که قبل گرونی دادم رفت و بدجور دستمون توی حنا موند :D
الان میخوام گرافیک بگیرم بین 3080 و 6900XT موندم
بررسی ها رو نگاه کردم 6900XT خیلی بهتر هست اما نکته ای که کمی منو مردد میکنه درایور های دری وری AMD و پشتیبانی raytracing بد هست
دوستانی که دارن کمی بنده رو راهنمایی کنن
دمای گرافیک به چه شکل هست نویز فن زیادی داره یا نه
یک پاور 750 وات کورسیر دارم کفایت میکنه یا نه کنار amd 5800x

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
بررسی ها رو نگاه کردم 6900XT خیلی بهتر هست اما نکته ای که کمی منو مردد میکنه درایور های دری وری AMD و پشتیبانی raytracing بد هست
6900xt قیمتش نسبت به 3080 پایینتره ولی اگه ری ترسینگو فاکتور بگیریم 6900xt به خاظر قیمت مناسبش ارزش خرید داره ولی ری ترسینگ 6900xt در حد 3070 هستش بنظرم 6900xt رو بخر درایورهای amd هم مشکلی ندارن من توی 7 ماه استفادم مشکلی ندیدم

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
من خودم 1080 داشتم ارتقا دادم 6700XT خریدم از نظر درایور اینها الان AMD واقعا خوب شده واسه همه بازیهای مهم داره درایور میده و درایورهای خوبی هم میده و عملکرد خوبی داره. من مدل استریکس رو گرفتم از نظر دما عجیب خنکه به ندرت بالای 60 میره اگرچه شنیدم بقیه برندها از نظر دما به خوبی استریکس نیستن. ری تریسنگ به خوبی انویدیا نیست اما 6900 فعلا از پسش بر میاد اگرچه انتظار پرفورمنس انویدیا نباید داشته باشی. بنظرم اگر خیلی تو نخ ری تریس نیستی بخاطر VRAM بیشتر کارت 6900 پیشنهاد میکنم اگرنه ری تریس میخوای 3080. پاور هم کفایت میکنه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
در مورد raytracing حق با شماست، اما این درست نیست در مورد Adrenalin اینجوری صحبت کنید! :D
درایور AMD مشکلی نداره و تقریبا همه چیز رو در اختیارتون قرار می ده. اما باز هم جای کار داره. به عنوان مثال، یادمه بچه ها تو COD WARZONE برای تغییر رنگ بازی از فیلترهای آماده استفاده می کردن که مخصوص کارت های Nvidia بود. اما من برای اینکه بتونم بازی رو به اون شکل در بیارم، باید دستی با درایور AMD اینکارو می کردم. اما تو همین بازی WARZONE یکی از مزیت های AMD که قبلا هم تو همین تاپیک در موردش صحبت کردم، Virtual super resolution درایور AMD بود که شفافیت بازی WARZONE رو چند برابر می کرد. (البته بعد از آپدیت Warzone Pacific قابلیت AMD virtual super resolution برای این بازی از کار افتاده! باید صبر کنیم ببینیم با آپدیت مشکل حل می شه یا نه)
کارت 6900 کارت قدرتمندیه، اما اگر raytracing براتون مهمه، 3080 بخرید. من شخصا چون فریم رو در اولویت قرار می دم، هرگز raytracing رو روشن نمی کنم. ترجیح می دم FPS بیشتری بگیرم. پس اگر 3090 هم داشته باشم، حق تقدم با frame rate ـه! :D این raytracing رو هم چند باری روشن کردم تو بازی های مختلف، آنچنان متوجه چیزی نشدم! :D شاید دقتم کمه. :D شایدم raytracing AMD خیلی ضعیف تره، نمی دونم! :D
جدیدا فناوری AMD FidelityFx Super Resulution اومده که قراره یواش یواش رو همه بازی ها بشینه. یه چیزی تو مایه های DLSS انویدیاست.

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
در مورد raytracing حق با شماست، اما این درست نیست در مورد Adrenalin اینجوری صحبت کنید! :D
درایور AMD مشکلی نداره و تقریبا همه چیز رو در اختیارتون قرار می ده. اما باز هم جای کار داره. به عنوان مثال، یادمه بچه ها تو COD WARZONE برای تغییر رنگ بازی از فیلترهای آماده استفاده می کردن که مخصوصا کارت های Nvidia بود. اما من برای اینکه بتونم بازی رو به اون شکل در بیارم، باید دستی با درایور AMD اینکارو می کردم. اما تو همین بازی WARZONE یکی از مزیت های AMD که قبلا هم تو همین تاپیک در موردش صحبت کردم، Virtual super resolution درایور AMD بود که شفافیت بازی WARZONE رو چند برابر می کرد. (البته بعد از آپدیت Warzone Pacific قابلیت AMD virtual super resolution برای این بازی از کار افتاده! باید صبر کنیم ببینیم با آپدیت مشکل حل می شه یا نه)
کارت 6900 کارت قدرتمندیه، اما اگر raytracing براتون مهمه، 6800 بخرید. من شخصا چون فریم رو در اولویت قرار می دم، هرگز raytracing رو روشن نمی کنم. ترجیح می دم FPS بیشتری بگیرم. پس اگر 3090 هم داشته باشم، حق تقدم با frame rate ـه! :D این raytracing رو هم چند باری روشن کردم تو بازی های مختلف، آنچنان متوجه چیزی نشدم! :D شاید دقتم کمه. :D شایدم raytracing AMD خیلی ضعیف تره، نمی دونم! :D
جدیدا فناوری AMD FidelityFx Super Resulution اومده که قراره یواش یواش رو همه بازی ها بشینه. یه چیزی تو مایه های DLSS انویدیاست.
خدایی اینو راس گفتی با اینکه الان 3070 دارم ولی تا الان اصلا ری ترسینگو باز نکردم خدایی با فعال کردنش دقت میخاد تا فرقشو ببینی
البته تو تنها بازی که زیاد ری ترسینگ به چشمم اومد watch dogs legion و control بود بقیه بازیها خدایی اصلا ارزش نداره فریمو فدای ری ترسینگ کنیم

راستی یه سوالی میخاستم بپرسم تو بازی resident evil village و farcry 6 اصلا گزینه ری ترسینگ من فعال نمیشه؟ کسی همچین مشکلیو داشته ؟

راستی یه سوالی میخاستم بپرسم تو بازی resident evil village و farcry 6 اصلا گزینه ری ترسینگ من فعال نمیشه؟ کسی همچین مشکلیو داشته ؟
البته خودم حدسم اینه مشکل از ویندوزم باشه چون ورژن 1909 بیلد 18363 هستش شاید با ورژنای جدید درست بشه کسی توی این بیلد این مشکلو داره؟

Attachments

• 20220105_130343.jpg
    20220105_130343.jpg
    593.8 KB · مشاهده: 20
  • Like

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
من تو ویندوز 11 ورژن
ver_wz9k.png
مشکلی ندارم.
whatsapp_image_2022-01-06_at_12.00.21_glu8.jpeg

به نظرم اشکال از ویندوزه. ویندوز 11 نصب کنید، خیلی سرحاله.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر

من تقریبا همیشه 2 تا کارت nvidia و amd را هزمان دارم.
به جز ری تریسینگ ، چون میدونم با شبیه سازها هم کار میکنی Nvidia برای شبیه سازها بهتر کار میکنه.
نه اینکه Amd کار نکنه ولی اول برای Nvidia ساخته میشن.
3080 هم انقدر قدرت داره که فعلا به قدرت بیشتر نیاز نیست.
3080 نهایت حدود 250 وات مصرفش هست.
6900 ندارم ولی 6800xt مصرفش حدود 200 وات هست

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,395
نام
مهدی یوسفی اصیل
از همه دوستان بابت پاسخ هاشون تشکر میکنم
دلار که کم کم داره میاد پایین ببینیم یک فرصت خرید گرافیک میده یا نه
پول ها رو تا شب عید جمع میکنم ببینم میشه بالاخره 6900 رو بگیرم یا مجبور میشم به همون 3060 اکتفا کنیم :D
خدایی با این قیمت و کارایی توی این آشفته بازار گرافیک 6900XT مفته

راستی دوستان در مورد گرافیک xfx 6900xt merc هم میخواستم بپرسم کسی اینجا داشته
نویز گرافیک و دماش چطوره اذیت کننده نیست ؟
بدبختی کیسم هم کوچیکه باید کیس هم عوض کنم 🤦‍♂️

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر