مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

2taba

کاربر سایت
Jun 30, 2009
273
نام
امیرحسین
BioStar از کجا بگیرم؟
تلفن و سایت هم بدید ممنون می شم.

لطفا باز هم جواب بدین به
یه برد با سوکت amd زیر 110 تومن چی پیشنهاد میکنین؟

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون از توضیحاتتون. امروز میرم ببینم تو بازار اهواز گیرم میاد یا نه. فقط یه چیزی من Mainboardم 965P-DS3 تولید گیگابایت هست و PCI-E 16x داره. کارت های بر اساس 260 بش میخورن دیگه انشاالله؟ یه پاور هم انگار مجبورم بخرم! چی بگیرم که با این کارت مشکلی نداشته باشم؟
نوع و مدل کارت گرافیک هیچ ارتباطی به نوع و مدل مین نداره میتونه هر چی باشه ، خوب 260 حداقل یه 500w میخواد که شما با توجه به سیستمت باید یه پاوری تو همین مایه ها یا بالاتر در نظر بگیری.;)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
یعنی این مادر برد بیشتر به درد CF میخوره, تا SLi؟
برای SLi چه مین هایی هست؟
SLI که فقط واسه کارتای با تراشه ی Nvidia هست و واسه پردازنده های Intel فقط روی مادربردهای با چیپ ست Nvidia و X58 خودش کار میکنه.
ممنون از توضیحاتتون. امروز میرم ببینم تو بازار اهواز گیرم میاد یا نه. فقط یه چیزی من Mainboardم 965P-DS3 تولید گیگابایت هست و PCI-E 16x داره. کارت های بر اساس 260 بش میخورن دیگه انشاالله؟ یه پاور هم انگار مجبورم بخرم! چی بگیرم که با این کارت مشکلی نداشته باشم؟
اگرم نبود میتونی سفارش بزاری که از تهران برات ارسال بشه.
واسه کارت هم مشکلی نیست،روی هر مادربرد دارای PCI-Ex کار میکنه.

BioStar
لطفا باز هم جواب بدین به
یه برد با سوکت amd زیر 110 تومن چی پیشنهاد میکنین؟
یه بار گفتم که باید بگی واسه چه سوکتی.
واسه Biostar هم باید از نمایندگیش که انفورماتیک گستر هست اطلاعات بگیری.

ATI

کاربر سایت
Apr 17, 2009
19
راهنمایی در ارتقاع کامپیوتر

سلام.
من الان یه سیستم با مشخصات زیر دارم :
MB: giga k8ne pciX16 chip nvidia 945
cpu sempron 3000+ amd
ram 2x1gb kingston ddr400

که میخوام ارتقاع بدم اگع بخوام یه مادربرد با pcix2 - ddr3 و سی پی یو از نوع amd با یه رم دو گیگ ddr3 با باس 1600 بگیرم چی پیشنهاد می کنید؟ قیمت رو هم اگه میشه بگید.

بودجه من هم اگه سیستم خودم رو 100000 تومن بفروشم یه 200000 هم میتونم بزارم روش.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.
cpu sempron 3000+ amd

که میخوام ارتقاع بدم اگع بخوام یه مادربرد با pcix2 - ddr3 و سی پی یو از نوع amd با یه رم دو گیگ ddr3 با باس 1600 بگیرم چی پیشنهاد می کنید؟ قیمت رو هم اگه میشه بگید.

خوب درصورتیکه قطعاتت رو هم (در بهترین حالت) بتونی 100 تومن آب کنی با 300 کار خاصی نمیشه کرد ، 2gb باس 1600 هم در کمترین حالت 110 تومن مایشه در کل من با 300 این قطعات رو پیشنهاد میدم :

CPU : intel e7400
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800
MAIN : asus p5q

حدودا 295 300 تومن در میاد.;)
ddr3 به چه درد می خوره ddr2 بگیر
خوب این الان مشاوره س ، راهنماییـه ، دقیقا به چه معنی هستش ؟! :confused:
خواهشا اطلاعات کافی ندارید راهنمایی نکنید.;)

آخرین ویرایش:

ATI

کاربر سایت
Apr 17, 2009
19
فرق بین ddr2 و 3 چیه در ضمن چون گرافیک 3870 دارم مخوام مادربردم pciEx 2 باشه یعنی با 300 تومن نمیشه یه مادربرد گیگا ddr2 و سی پی یو فنوم 2 گرفت تازه باید یه هار 1 ترا هم بگیرم بخاطر دانلود آفلاین؟

در مورد مادربردهای جدید asus خبر زیادی ندارم یعنی از giga بهتره الان بهترین مارک چیه؟ مرسی

freeOwl

کاربر سایت
Aug 23, 2009
266
نام
مهرداد
supra جان اشتباه که نگفتم برای چی اون همه پول بده به ddr3در حالی که مشکل مالی داره در ضمن زود قضاوت نکنید

در مورد cpuمن نظرمe5200 که قیمت مناسبی داره حدود 80000 تومان

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب بخوایم توضیح بدیم طولانی میشه خیلی ساده بگم تو دو برابر شدن پهنای باند نسبت به ddr2 هست همین ، خوب اون مینی که پیشنهاد دادم pcie2.0 هستش دیگه !! ;)
اون موقع که 3870 و بقیه مدلا که معرفی شده بودن pcie2.0 بودنشون کلا جنبه ی تبلیغاتی داشت (البته الان هم تو کارتای جدید فرق چندانی بین pcie2.0 و 1.0 نیست) و عملا هیچ تفاوتی از نظر کارایی با pcie1.0 نداره.;)
خوب و بد هم نداریم از نظر کارایی بین دو مینی که چیپ مشخص و یکسانی دارن هیچ فرقی نیست.;)
supra جان اشتباه که نگفتم برای چی اون همه پول بده به ddr3در حالی که مشکل مالی داره در ضمن زود قضاوت نکنید

در مورد cpuمن نظرمe5200 که قیمت مناسبی داره حدود 80000 تومان
ببین دوست عزیز پستهایی که تو این تاپیک زده میشه اهمیتش نسبت به تاپیکای دیگه خیلی بالاتره ، کسی که درخواست مشاوره میکنه داره واسه خرید قطعات یه جمع بندی و نتیجه نهایی میگیره پس باید به بهترین شکل بررسی و توضیح داده بشه ، شما اومدی میگی ddr3 خوب نیس ddr2 بگیر!! به نظرت این چه معنی میده ؟! :confused:
خوب اینجوری فک میکنه ddr3 سرطانه و اصلا نباید بره سمت ddr3 (چه الان چه آینده) شما باید دلیلشم بگی تا بدونه واسه چی بدرد نمیخوره.;)
در ضمن به فاصله 10min چند پست ، پشت سر هم نده میتونی همون پست قبلی رو ویرایش و کامل کنی.;)

آخرین ویرایش:

ATI

کاربر سایت
Apr 17, 2009
19
e5200 منظورتون همون duel core ؟ اصلان قبولش ندارم.

من کارم با amd هستش و فکر می کنم phenom 2 از e5200 بهتر باشه البته مدلشو نمی دونم برای این amd میگیرم که قیمتش با cpu هم رده خودش با intel ارزون تره و قدرتش هم خوبه. اگه میشه منو راهنمایی کنید.؟

freeOwl

کاربر سایت
Aug 23, 2009
266
نام
مهرداد
پس p5qنگیر چون amd cpu بهش نمی خوره

حالا چرا گیر دادی amd اینتل هم بد نیست

e5200 با کمی oc به فرکانس 3 ghz می رسونی خیلی هم ضعیف نیستا
چشم supra حق با شماست
بابا ویرایش کردم دیگه تو دیر گفتی
دوست عزیز میگی cpu چی میخوای که mb انتخاب کنیم

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوست عزیز گفتم چند بار پشت سر هم پست نده ، دفعه بعدی همش پاک میشه.:-"
من کارم با amd هستش و فکر می کنم phenom 2 از e5200 بهتر باشه البته مدلشو نمی دونم برای این amd میگیرم که قیمتش با cpu هم رده خودش با intel ارزون تره و قدرتش هم خوبه. اگه میشه منو راهنمایی کنید.؟
خوب phenom II یه مجموعه س و e5200 فقط یه مدل شما چجوری مقایسه میکنی ؟! :confused:
این حرفت هم کاملا اشتباهه در حال حاضر تو یه رنج قیمت بخوایم از هر دو برند cpu در نظر بگیریم مدل intel سریعتره اینو میتونی تو بنچا ببینی.;)

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
رفتم بازار و اومدم. بیشتر دنبال خرید مانیتور بودم و وقت نشد دنبال کارت گرافیک بگردم. یه جا رو دیدم که پشت ویترین چندتا کارت گرافیک گذاشته که یکیش GTX 260 از Asus بود که بی وجدان میداد 340 چوق! یه کارت دیگه هم بود که یادم نمیاد مدلش چی بود ولی میدونم ATI سری 4900 بود. هرکدوم از فن هاش از هواکش آشپزخونه ما بزرگتر بود! (واقعا به کجا می رویم؟:))
نوع و مدل کارت گرافیک هیچ ارتباطی به نوع و مدل مین نداره میتونه هر چی باشه ، خوب 260 حداقل یه 500w میخواد که شما با توجه به سیستمت باید یه پاوری تو همین مایه ها یا بالاتر در نظر بگیری.;)
من یه مدت از اخبار سخت افزار دور بودم گفتم نکنه یه اسلات جدید معرفی شده باشه و این کارت از اون استفاده کنه و من ضایع شم!

B.G

کاربر سایت
Sep 2, 2009
23
سلام.
cpu sempron 3000+ amd

ببین دوست من پیشنهاد من اینه
cpu: amd phenom 9650 120000
mainboard : biostar 790GX 100000
ram: 2*2GB ddr2 800 80000

آقای supra و دوستانش نمیشه که یه فروم راه انداختین که همه INTEL دوست هستید بابا صلاح طرف هم در نظر بگیرید e7400 دو هسته ایست phenom 9650 چهار هسته ای تازه این دوستمون هم که گفت amd دوست هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر