مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
به نظرتون بازه 42 تا 47 م بهترین 4070 ti کدومه
منظور از همه نظره مثلا اینکه فردا روزی کمتر افت کنه و راحت فروخته شه
یا نویز صدای کمتری داشته باشه

یه ssd nvme 1tb هم معرفی کنید که عمری باشه به جز سامسونگ که گرونه

و یه سوال دیگه اگه یه هارد وصل کنیم پایین کارت گرافیک برای کیسی که کلا مشه asus ap201 prime
احتمالش هست جلو جریان هوا رو بگیره به کارت ؟
تو این ویدیو که طرف میگه میشه
Opera Snapshot_2023-12-24_030528_www.youtube.com.png

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
به نظرتون بازه 42 تا 47 م بهترین 4070 ti کدومه
منظور از همه نظره مثلا اینکه فردا روزی کمتر افت کنه و راحت فروخته شه
یا نویز صدای کمتری داشته باشه

یه ssd nvme 1tb هم معرفی کنید که عمری باشه به جز سامسونگ که گرونه

و یه سوال دیگه اگه یه هارد وصل کنیم پایین کارت گرافیک برای کیسی که کلا مشه asus ap201 prime
احتمالش هست جلو جریان هوا رو بگیره به کارت ؟

از نظر راندمانی که تمام کارتهای برند اصلی تقریبا در یک سطح هستن، اما از نظر کیفی مدلهای ایسوز، ام اس آی و برخی مدلهای گیگا کیفیت ساخت بالاتری دارن. کمترین افت قیمت هم برای همین برندها هست.
SSD عمری هم همون سامسونگ، تراشه های NAND Flash سامسونگ عمری ترین هستن که گرونترن.

من توصیه نمیکنم هارد رو در مسیر تهویه ی کارت گرافیک نصب کنید، حتما جلوی جریان هوا رو میگیره، اما میزان تاثیرش بستگی به مدل کیس و جهت جریان تهویه و جایگذاری فن ها داره. لزوما با این ویدیو تطابق نداره.

درود بر اقا فرشید
بزرگوار 990pro به نسبت 980pro، ارزش اون 1 میلیون اضافه دادن رو داره؟ اخیرا تو بازی های روز مثل FC24 و AW2 استاتر دارم.
مدل لبتاپ هم asus ROG G731gv هست
ممنون از راهنمایی

مشکل استاتر بازی شما ممکنه اصلا از SSD نباشه، بنابراین روی رفع مشکلات بازی با تعویض SSD حساب باز نکنید، مگر این که SSD فعلی شما خیلی قدیمی یا کم سرعت باشه یا اصلا بازی رو روی HDD نصب کرده باشید که طبیعیه اصلا جوابگو نباشه این روزها.
در مورد تفاوت 980 با 990 هم خیر، تفاوت محسوسی در بازی ها ندارن، اما در برخی کاربردهای دیگه با الگوی نوشتن زیاد روی SSD این مدل 990 هست که خیلی سریعتره.

دوستان سایت atrinkala یا همون آترین کالا معتبر هست؟
یه کارت گرافیک میخواستم بخرم قیمتش خیلی خوبه
در مورد سایتهای فروش داخلی نمیتونیم اظهار نظر بکنیم و خلاف مقررات هست.
در کل هر جا دیدید قیمتش غیرطبیعی پایینه شک کنید. یا گارانتی معتبر نداره یا کالای قاچاق هست یا استوک.

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

شب همگی بخیر.

یه تشکر ویژه می خوام از آقا فرشید بکنم بابت زحمتی که برای خرید ۲ قطعه بهشون دادم و ایشون با صبوری راهنمایی کردند.

یه ASUS TUF 4070 و یه مانیتور ASUS خمیده. واقعا دمشون گرم.

یا علی...

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
سوال نچندان مرتبط ! اگه قطعات بزرگی مانند کیس و مانیتور از طریق آشنایان خرید و به ایران حمل بشن آیا اجازه ورود بهشون داده میشه یا مشکل پیدا میکنن؟؟؟
احتمال اینکه گمرک فرودگاه بهش گیر بده و ازتون بخواد که هزینه ی گمرکی رو پرداخت کنید هست
مشکل دوم اینکه مانیتور آوردنش کمی ریسکی هست چون ممکنه در قسمت بار آسیب ببینه. همینطور کیس اگه قطعه شیشه ای داشته باشه
ولی در کل واسه اینکه گمرک کمتر بتونه گیر بده باید بتونید ثابت کنید که اون وسیله نو نیست و لوازم مصرفی و دست دوم خودتون هست که واسه استفاده ی شخصی دارید جابجاش میکنید. ولی خب بازم هیچی صد در صد نیست

• Like
Reactions: Pzt_Kami

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
احتمال اینکه گمرک فرودگاه بهش گیر بده و ازتون بخواد که هزینه ی گمرکی رو پرداخت کنید هست
مشکل دوم اینکه مانیتور آوردنش کمی ریسکی هست چون ممکنه در قسمت بار آسیب ببینه. همینطور کیس اگه قطعه شیشه ای داشته باشه
ولی در کل واسه اینکه گمرک کمتر بتونه گیر بده باید بتونید ثابت کنید که اون وسیله نو نیست و لوازم مصرفی و دست دوم خودتون هست که واسه استفاده ی شخصی دارید جابجاش میکنید. ولی خب بازم هیچی صد در صد نیست
با این شرایط گمونم احتیاط این باشه که ترجیحا ازین شیوه استفاده نشه ... ممنون

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
سلام خدمت آقا فرشید و دیگر دوستان گل.

این سیستم یکی از دوستان منه :
cpu : i5 4690
gpu : gtx 970
ram : 16GB

چند روز پیش کارت گرافیکش به رحمت خدا رفت.در نظر داشتیم یه rx 6600 براش بگیریم ولی خوب همونجور که میدونین بین 25 تا 50 درصد باتل نک میشه.بودجه این دوستمون هم محدوده (11 تا 13 میلیون) و امکان تعویض بقیه قطعات وجود نداره.حالا موندیم چیکار کنیم.به نظر شما کار درستی هست که همین rx 6600 و یه i7 4790 بگیریم و با باتل نک شدنش کنار بیاییم یا راهکار بهتری هست؟

سپاس فراوان

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
سلام آقا من 4070ti tuf oc با گارانتی حامی پیدا کردم 43500 (شایگان سیستم - مطمئنه؟)
ارزون تر هم میشه گیر اورد؟
گارانتی حامی خوب هست نسبت به بقیه یا نه؟
--------------------------------------------------------------
یه خمیر سیلیکون خوب میخوام برای cpu؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خدمت آقا فرشید و دیگر دوستان گل.

این سیستم یکی از دوستان منه :
cpu : i5 4690
gpu : gtx 970
ram : 16GB

چند روز پیش کارت گرافیکش به رحمت خدا رفت.در نظر داشتیم یه rx 6600 براش بگیریم ولی خوب همونجور که میدونین بین 25 تا 50 درصد باتل نک میشه.بودجه این دوستمون هم محدوده (11 تا 13 میلیون) و امکان تعویض بقیه قطعات وجود نداره.حالا موندیم چیکار کنیم.به نظر شما کار درستی هست که همین rx 6600 و یه i7 4790 بگیریم و با باتل نک شدنش کنار بیاییم یا راهکار بهتری هست؟

سپاس فراوان

راهکاری بهتر از موردی که در جمله آخر بهش اشاره کردید نیست و بهترین کار همیشه همینه که قویترین کارت گرافیک رو بدون توجه به میران گلوگاه شدن پردازنده فعلی خریداری کنید.
علت:
1-همیشه در تمام بازیها بر اساس رفتار موتور بازی و میزان اتکای اون به پردازنده گلوگاه شدن CPU میتونه کمتر باشه یا بیشتر یا نامحسوس
2- بعدا وقتی پردازنده، مادربرد و رم رو ارتقا دادید بتونید از حداکثر توان گرافیک در بازی بهره گیری کنید.

سلام آقا من 4070ti tuf oc با گارانتی حامی پیدا کردم 43500 (شایگان سیستم - مطمئنه؟)
ارزون تر هم میشه گیر اورد؟
گارانتی حامی خوب هست نسبت به بقیه یا نه؟
--------------------------------------------------------------
یه خمیر سیلیکون خوب میخوام برای cpu؟

اون مدل کارت الان با گارانتی متفرقه اون قیمت هست. با گارانتی یکپارچه ایسوز که حامی هم شاملش میشه بالای 45 تومن قیمت داره.
خمیر سیلیکون رو بر اساس توان حرارتی پردازنده انتخاب کنید. مدلهای خوب زیادی در بازار ما هستن، از خمیرهای Coolermaster تا Arctic MX تا Thermal Grizzly Kryonaut.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
اون مدل کارت الان با گارانتی متفرقه اون قیمت هست. با گارانتی یکپارچه ایسوز که حامی هم شاملش میشه بالای 45 تومن قیمت داره.
خمیر سیلیکون رو بر اساس توان حرارتی پردازنده انتخاب کنید. مدلهای خوب زیادی در بازار ما هستن، از خمیرهای Coolermaster تا Arctic MX تا Thermal Grizzly Kryonaut.
ممنون از پاسخگویی
https://shaygansystem.com/product/ک...-geforce-rtx-4070-ti-12gb-gddr6x-oc-edition/#
ما پشتیبانش صحبت کردم گفت حامی
چون جای دیگه 4070 ti tuf معمولی رو 45 گفتند oc تا 47 هم بود
یعنی اعتباری بهش نیست ؟ حتی اگه خرید حضوری باشه؟
پردازنده هم 13600k هست (کلا چقدر سیلیکون میخواد؟)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از پاسخگویی
https://shaygansystem.com/product/ک...-geforce-rtx-4070-ti-12gb-gddr6x-oc-edition/#
ما پشتیبانش صحبت کردم گفت حامی
چون جای دیگه 4070 ti tuf معمولی رو 45 گفتند oc تا 47 هم بود
یعنی اعتباری بهش نیست ؟ حتی اگه خرید حضوری باشه؟
پردازنده هم 13600k هست (کلا چقدر سیلیکون میخواد؟)

بحث اعتبار نیست، براساس تجربه بیشتر بحث اشتباه هست تا اعتبار. میگن گارانتی فلان شرکته، اما تا محصول از انبار بیرون نیومده باشه و خودتون هم گارانتی رو چک نکرده باشید نباید 100درصد بپذیرید. چون حاشیه سودی که شرکت نمایندگی برای فروشنده ها در نظر میگیره همین مقداری هست که داره به شما زیر قیمت اعلام میکنه. فروشنده ها هم همگی توجیه هستن که قیمت اعلامی نماینده رو اعلام کنن، نه بیشتر.

برای پردازندتون هم خمیرسیلیکون یک گرمی خریداری کنید، همون مقدار رو هم کامل استفاده کنید. بیشتر نیاز نیست.

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,734
نام
رضا.آ
فرشید جان بهترین مانیتور 2k تو رنج قیمت 20 میلیون ترجیحا بالای 60 هرتز نهایت 120 تا 144 هرتز چیزی تو بازار ایران مد نظرت هست معرفی کنی؟
ممنون :*

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
  • Like
Reactions: MO021

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان بهترین مانیتور 2k تو رنج قیمت 20 میلیون ترجیحا بالای 60 هرتز نهایت 120 تا 144 هرتز چیزی تو بازار ایران مد نظرت هست معرفی کنی؟

توی این رده قیمتی فکر میکنم هنوز بهتر از Odyssey G7 27G75TQ سامسونگ مدل بهتری توی بازار نداریم.
مدل جایگزین هم میتونه TUF Gaming VG27AQ1A باشه، به شرط این که از سری بارهای آکبند گرید A و بدون مشکلی فنی باشه.

سلام. منم میخام مانیتور بگیرم. ولی خب 4K میخام با رفرش ریت بالای 120 HZ و اینکه حتما VRR را ساپورت کنه و 32 اینچ باشه.

خودم اینو پیدا کردم

مانیتور 32 اینچ گیمینگ سامسونگ مدل Samsung Odyssey G7 G70B

ولی به نظرتون گزینه جایگزین مناسب هست چیزی؟

برای شما هم بهترین گزینه مخصوصا برای کنسول همون G7 هست، حالا 27 یا 32 اینچش بسته به نظر خودتونه.
اگر مدلهای 4K جدیدتری 144 هرتز به بالا در بازار داخلی باشن من حضور ذهن ندارم.

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
من مانیتورم LG 32GP850-B هست.۲ سال هست دارمش تقریبا فکر کنم قیمتش همین حدود ۲۰ تومن باشه خیلی راضی هستم، IPS هست پنلش، 2k هست ۱۶۵ هرتز که اورکلاکش ۱۸۵ هرتز هست. اون موقع که می‌خواستم بخرم خیلی تحقیق کردم اکثر جاها میگفتن این مانیتور بهترين مانیتور تو رنج قیمتی خودش هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر