مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Darkofheaven

کاربر سایت
May 21, 2016
78
سلام وقت بخیر بین rx 4070ti و rx 7900xt برای 4k گیمینگ کدوم پیشنهاد میشه ؟
Dlss و reytracing ارزشش رو داره 4070ti بگیرم ؟
I5 13600kf برای این کارت ها مناسبه ؟
چه تفاوتی بین 13600kf و 14600kf هست ارزشش رو داره ،پنجاه دلار گرونتره فکر کنم
سلام فکر نمیکنم واسه 4k مناسب باشه 4070ti با توجه به اینکه vram 12 هستش
پردازنده هم 7800x3d ryzen به نظرم بهترین گزینه هست برای گیمینگ ولی تفاوت اون دو تا هم بسیار اندک هست و باید با قیمت و سازگاری با بقیه سیستم مقایسه بشه

• Like
Reactions: amir4829

amir4829

کاربر سایت
Sep 20, 2019
55
سلام فکر نمیکنم واسه 4k مناسب باشه 4070ti با توجه به اینکه vram 12 هستش
پردازنده هم 7800x3d ryzen به نظرم بهترین گزینه هست برای گیمینگ ولی تفاوت اون دو تا هم بسیار اندک هست و باید با قیمت و سازگاری با بقیه سیستم مقایسه بشه
ممنون از پاسختون
خوب اگه Ryzen بگیرم کارت هم rx7900xt بگیرم بهتره ،درسته؟
Rtx 4070ti با استفاده از dlss چطور ، بازم واسه 4k خوب نیست ؟
سخت افزار های استفاده شده تو استیم رو دیدم ، سی پی یو و گرافیک اکثرا اینتل و انویدیا هست فکر کنم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Darkofheaven

Darkofheaven

کاربر سایت
May 21, 2016
78
ممنون از پاسختون
سخت افزار های استفاده شده تو استیم رو دیدم ، سی پی یو و گرافیک اکثرا اینتل و انویدیا هست فکر کنم
بنظر من اگر بودجه شما در حدی نیست که کارت 4080 یا 4090 بگیرید بهتره البته یه چیزی هم که هست هنوز مشخص نشده ولی شاید 4070ti super رم 16 باشه که گزینه خوبی برای شما میتونه باشه اگر میتونید صبر کنید تا مشخص شدن مشخصاتش و انتشارش
خود شرکت nvidia و amd پیشنهاد می کنن که شما حداقل فریم 60 رو بگیرید قبل روشن کردن dlss یا fsr چون در غیر اینصورت روی مخ میره input lag ولی خوب مشخصا در حال حاضر حداقل dlss 3.5 وضعیت بهتری داره از fsr 2
اصولا اکثرا بخاطر driver های stable تر و بودجه نامحدود و البته ray tracing و کار های غیر گیمینگ میرن سمت nvidia ولی روی کاغذ کارت گرافیک 7900xt فریم بهتری میگیره وقتی ray tracing خاموشه روی هر دو کارت
در کل اگه ray tracing براتون مهمه به نظرم وایسید تا 4070ti super مشخص بشه مشخصاتش در غیر این صورت کارت 7900XT گزینه بهتری هست از نظرم حالا دوستان هم البته اینجا هستند قطعا راهنمایی می کنن ببینن .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان سلام
عرض ادب و احترام
قربان سوالی داشتم
برای سطح چوبی چه موسی پیشنهاد میفرمایین ؟ MDF هست
اپتیک یا لیزری ؟
موس من تسکو هست سیمی هم هست اپتیکال هم هست
گاهی اوقات در حد میکرون پرش داره
نمیدونم اگر لاجیتک اپتیکال بگیرم ارزش داره یا برم سمت لیزری ؟
موس پد هم استفاده نمیکنم
ممنونم از لطفتون قربان

کلا ماوس باکیفیت رو بدون ماوس پد نباید استفاده کرد. ماوس بی‌کیفیت رو هم با هر چی استفاده کنید باز مشکلاتی خواهید داشت. ماوس شما در دسته دوم هست.
شما لاجیتک بخرید و استفاده کنید، اگر مشکلتون با سطح صیقلی MDF حل نشد از ماوس پد خود لاجیتک که در بازار ما هم هست استفاده کنید.

سلام وقت بخیر بین rx 4070ti و rx 7900xt برای 4k گیمینگ کدوم پیشنهاد میشه ؟
Dlss و reytracing ارزشش رو داره 4070ti بگیرم ؟
I5 13600kf برای این کارت ها مناسبه ؟
چه تفاوتی بین 13600kf و 14600kf هست ارزشش رو داره ،پنجاه دلار گرونتره فکر کنم
هر دوتا خوبن.
باارزش بودن DLSS و RT ارزشش رو خود کاربر و تجربه ای که باهاش داشته انتخاب میکنه. درسته که نسبت به FSR و فناوری مشابه از AMD برتری بارز داره، اما معیار تعیین کننده ی اصلی برای خرید کارت نیست.
پردازنده متناسب با این کارتها هم 13700K یا Ryzen 7 7800X3D و بالاتر هست. اما اگر 4K بازی میکنید با خرید 13600K راندمان محسوسی رو از دست نخواهید داد، مگر در بازیهای پردازنده محور یا سنگین روی پردازنده.
13600kf و 14600kf تفاوتی ندارند، فقط اسم عوض شده. ارزشش رو نداره.

ممنون از پاسختون

برند پردازنده به برند کارت گرافیک ارتباطی نداره.
برای 4K بهتره اصلا کارت RTX 4080 یا 4090 رو در نظر بگیرید.

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
...
خود شرکت nvidia و amd پیشنهاد می کنن که شما حداقل فریم 60 رو بگیرید قبل روشن کردن dlss یا fsr چون در غیر اینصورت روی مخ میره input lag ولی خوب مشخصا در حال حاضر حداقل dlss 3.5 وضعیت بهتری داره از fsr 2
...
البته حدس میزنم منظور شما ویژگی Frame Generation باشه که وقتی بکار میافته اگه فریم بقول شما پایین باشه ایجاد input lag میکنه. وگرنه درحالت upscaling چنین مشکلی پیش نمیاد.

@amir4829 اساسا برای اجرای بازیهای بروز بویژه عناوین سنگینی مثل سایبرپانک و آلان ویک 2 حتی بدون ray tracing هم اگه بخواید با حداکثر تنظیمات روی 4K اجرا کنید فارق از کارتتون نیاز به کمک گرفتن از فنآوریهای کمکی دارید. این رو بر پایه تجربه ام با 4090 (ایضا 4070ti) میگم.
من اگه بودم ضمن در نظر گرفتن بودجه ضمنا یه لیست از گیم های مورد نظرم رو ایجاد و بررسی میکردم کدوم گرافیک بهتر اجرا میکنه (اگه ray tracing براتون مهمه عملکرد رو در حالت فعال بودن این آپشن در نظر میگرفتم). طبق ریویوها و همچنین رده بندی سایت techpowerup گرافیک RX 7900XT در کل اندکی جلوتر از 4070ti هست مگر با فعال بودن ray tracing که اونم در برخی گیمهای خاص 7900xt بعضا به میزان کمی از 4070ti جلوتر بوده.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان ممنون میشم یه سیستم البته فقط کیس با بودجه حداکثر چهل تومن معرفی کنید.

قیمتمدلنام قطعه
هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومانIntel Core i5 12400FCPU
یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومانDeepCool GAMMAXX 400 XTCooler
پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومانASUS PRIME B660M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
نوزده میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
هفده میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
ASUS TUF RTX 3060 12GB GDDR6
ASUS DUAL Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6
VGA
دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانWD Green SN570 500GBSSD
سه میلیون و ۵۰ هزار تومانGREEN GP700A-GEDPower
سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
چهل و شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
سلام نمیدونستم کجا بپرسم برای همین اینجا سوال میکنم .
دسته خوب برای پی سی چی بگیرم ؟ مد نظر خودم دسته پلی ۴ هست ، فقط میگن برای همه بازی ها پشتیبانی نمیکنه ، برای من مشکلی نیست چون با موس و صفحه کلید هم حسابی حال میکنم و مشکلی نیست ... دسته ایکس باکس داشتم قبلا زیاد جالب نبود ، دکمه هاش زود خراب شد و تازه جای باتری هم دیگه ... بهرحال شاید مدلی که گرفتم خوب نبوده ... خلاصه فقط مدلی که معرفی میکنید بی سیم باشه ، ممنون ‌.

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
سلام آقا فرشید ، وقتتون بخیر ، گرافیک tuf RTX 4090 با گارانتی MIT که حدود 14 ماه گارانتی داره ،برای فروش چند قیمت میخوره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام نمیدونستم کجا بپرسم برای همین اینجا سوال میکنم .
دسته خوب برای پی سی چی بگیرم ؟ مد نظر خودم دسته پلی ۴ هست ، فقط میگن برای همه بازی ها پشتیبانی نمیکنه ، برای من مشکلی نیست چون با موس و صفحه کلید هم حسابی حال میکنم و مشکلی نیست ... دسته ایکس باکس داشتم قبلا زیاد جالب نبود ، دکمه هاش زود خراب شد و تازه جای باتری هم دیگه ... بهرحال شاید مدلی که گرفتم خوب نبوده ... خلاصه فقط مدلی که معرفی میکنید بی سیم باشه ، ممنون ‌.

بهترین کیفیت و سازگاری با بازیهای PC رو گیم پدهای ساخت خود مایکروسافت دارن که برای کنسول Xbox طراحی و تولید شدن و نسخه مشابه برای پی سی هم دارند که رسیور هم همراهشه.
مدلهای با کیفیت و سازگار هم از برندهای معتبر مثل لاجیتک در دسترس هستن.
گیم پدهای دوال سنس PS5 هم در بازیهای سونی که برای PC پورت میشن و برخی بازیهای AAA بهترین تجربه رو ایجاد میکنن.

سلام آقا فرشید ، وقتتون بخیر ، گرافیک tuf RTX 4090 با گارانتی MIT که حدود 14 ماه گارانتی داره ،برای فروش چند قیمت میخوره؟

اینو سخت بشه قیمتگذاری کرد چون بستگی به تقاضای بازار و خریدارانش داره. ولی 20 تا 25 درصد پایینتر از قیمت روزش میشه پیشنهاد داد یا قیمت مزایده ای براش تعیین کرد.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
بهترین کیفیت و سازگاری با بازیهای PC رو گیم پدهای ساخت خود مایکروسافت دارن که برای کنسول Xbox طراحی و تولید شدن و نسخه مشابه برای پی سی هم دارند که رسیور هم همراهشه.
مدلهای با کیفیت و سازگار هم از برندهای معتبر مثل لاجیتک در دسترس هستن.
گیم پدهای دوال سنس PS5 هم در بازیهای سونی که برای PC پورت میشن و برخی بازیهای AAA بهترین تجربه رو ایجاد میکنن.

اینو سخت بشه قیمتگذاری کرد چون بستگی به تقاضای بازار و خریدارانش داره. ولی 20 تا 25 درصد پایینتر از قیمت روزش میشه پیشنهاد داد یا قیمت مزایده ای براش تعیین کرد.
گیم پد های جدید مایکروسافت البته دیگه اون رسیور که میگید ندارن بلوتوثی شدن راحت به گوشی و هر وسیله ای که بلوتوث داشته باشه وصل میشن
فکر کنم از ورژن xbox one s به بعد بلوتوث میشن ورژن xbox one میشه همونایی که دانگل نیاز دارن

• Like
Reactions: 8030v2

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام لطفا جدیدترین مدل samsung ssd m.2 250gb رو که به این مادربرد بخوره معرفی کنید
asus prime b360 plus
باتشکر

تمام مدلها سازگاری دارن با تمام مادربردهای دو سه نسل اخیر.
فقط موضوع اینه که مدلهای نسل دید سامسونگ زیر 500 گیگی ندارن و اگر هم داشتن ارزش خرید نداشت. مثل SAMSUNG SSD 990 PRO

گیم پد های جدید مایکروسافت البته دیگه اون رسیور که میگید ندارن بلوتوثی شدن راحت به گوشی و هر وسیله ای که بلوتوث داشته باشه وصل میشن
فکر کنم از ورژن xbox one s به بعد بلوتوث میشن ورژن xbox one میشه همونایی که دانگل نیاز دارن

در هر حال بیشتر پی سی ها برعکس لپ تاپ ها دریافت کننده داخلی وایرلس و بلوتوث ندارن و اگر هم گیم پد رو بخیرید باید دانگل بلوتوثی مجزا نصب کرده باشید یا مادربردتون قابلیت داخلی Wi-FI/BT رو داشته باشه که بتونید ازش استفاده کنید.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
تمام مدلها سازگاری دارن با تمام مادربردهای دو سه نسل اخیر.
فقط موضوع اینه که مدلهای نسل دید سامسونگ زیر 500 گیگی ندارن و اگر هم داشتن ارزش خرید نداشت. مثل SAMSUNG SSD 990 PRO

در هر حال بیشتر پی سی ها برعکس لپ تاپ ها دریافت کننده داخلی وایرلس و بلوتوث ندارن و اگر هم گیم پد رو بخیرید باید دانگل بلوتوثی مجزا نصب کرده باشید یا مادربردتون قابلیت داخلی Wi-FI/BT رو داشته باشه که بتونید ازش استفاده کنید.
نه حرف شما درسته اما تا جایی که من میدونم دیگه هیچکدوم از گیم پد های xbox تو جعبه دانگل برای پی سی ندارن دانگل جدا هم خیلی گرون تر از یه دانگل بلوتوث در میاد

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
سلام

فرشید جان داخل بازار ما کابل یا تبدیلی هست که کابل برق خروجی Sata از پاور رو به usb تبدیل کنه که بشه بهش دیوایس های usb رو بابت تامین برقشون وصل کرد ؟

یا کلا همچین چیزی نداریم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر