مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
cl 18 چرا ؟
سیستم واسه بازی فقط؟
من باشم ryzen 5800X بر میدارم ولی این cpu شما هم قویه
اها اون اشتباهی گذاشتم.
اینو میخواستم در اصل
https://pcpartpicker.com/product/27...2-x-16-gb-ddr4-3200-memory-cmw32gx4m2e3200c16
ولی حالا فرق 3200 16 و 3600 18 چی میشه؟
اولویت اول بازی. این 5800 خیلی گرونتر در نمیاد؟ با پولش میشه رفت سراغ 11900

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
اها اون اشتباهی گذاشتم.
اینو میخواستم در اصل
https://pcpartpicker.com/product/27...2-x-16-gb-ddr4-3200-memory-cmw32gx4m2e3200c16
cl تاخیر رم ه رچی کمتر بهتر
من فکردم از اون ور میخواید بخرید قیمتاشون به دلار یکیه آخه
همون 11700 بهتره سری K بخر
اینی که شما برداشتی لاک

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,041
نام
علی
اها اون اشتباهی گذاشتم.
اینو میخواستم در اصل
درود
تو تایم تاخیر این دوتا فرق خاصی ندارن! ولی شاید بهتر باشه 3600 رو بگیرید! اگه بتونید cl 16 پیدا کنید که عالیه
16/3200x2000=10ns 18/3600x2000=10ns

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان
مودم 4جی با قیمت متفاوت علتش چیه؟ تفاوتشون روی سرعت هست؟
و اینکه بهترین مودم4جی که کیفیت خوب باشه چی هست؟ قیمت مهم نیست
مرسی

حداقل مدل مودم ها رو ذکر میکردید بفهمیم چیا رو دارید مقایسه می‌کنید. اما تفاوت قیمت به خاطر تفاوت امکانات هست، نه سرعت.

برای 32 گیگ رم، مادربرد دو کاناله، ایا فرقی میکنه که 2x16 یا 4x8 باشه؟

بله فرق میکنه، اما استانداردش کیت دوتایی هست، یعنی همون دو تا ماجول 16 گیگی داخل بسته باشه.
4 تا ماجول هم مشکلی نداره، اما روی بعضی مادربردها باعث کاهش مشخصات تایمینگ قابل استفاده و پایدار میشه.

2*16 بهتره سرعت بهتری داره
اگرم دوست داری 4 تا بخری باید ببنی چیپستت از quad channel ساپورت میکنه یا نه

4 تاماجول نصب کردن به دو کاناله یا 4 کاناله بودن مادربرد ارتباط نداره. هر دو تا ماجول توی یک بانک قرار می‌گیرن. ضمن این که تمام پلتفرم‌های پی سی کلاینت معمولی ( نه سری سرور و ورک استیشن مثل X299) همگی دو کاناله هستند.

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
cl تاخیر رم ه رچی کمتر بهتر
من فکردم از اون ور میخواید بخرید قیمتاشون به دلار یکیه آخه
همون 11700 بهتره سری K بخر
اینی که شما برداشتی لاک
نمیخوام برای سری z هزینه کنم. چون اورکلاک نمیکنم. همین b560 جوابگو هست. به طبع هم سری k لازمم نمیشه.

هارد های ssd فیک و تقلبی دارن تو بازار؟ یادمه 4 5 سال پیش یه مدل از سامسونگ 850 فیکش تو بازار زیاد شده بود. در مورد هارد های فعلی هم همچین چیزی هست؟

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
257
سلام دوستان و آقا فرشید.
واسه آبجیم دنبال خرید یه لپ‌تاپ سبک (وزنش خیلی مهمه) بودم که کشیده شدم سمت الترابوک‌ها و خصوصا سری zenbook. تا 35 تومن اینا.
کاربری روزمره و معماری. CAD / Rhino / Lightroom / Filmora / Illustrator / PhotoShop. همه اینا در حد سبک. چون خونه pc هست کار سنگین تری باشه با اون انجام میشه.
حالا موضوعی که هست این الترابوک حداقل اونایی که من دیدم حافظه گرافیک مجزا ندارن و اکثرا integrated ن. خواستم بدونم بسته به کاربری که گفتم ممکنه کافی نباشه قدرتش و واسه اجرای اینا به مشکل بخوره؟
30 تا 35 مواردی که دیدم با این پردازنده ها:
Ryzen 7 5700U
Ryzen 5 5500U
Ryzen 5 4500U
intel core i7- -1165G7
اینا کفایت میکنن؟ یا با توجه به کاربری که ذکر شد باید حتما سراغ یه کانفیک خاص برم مثلا با intel iris xe؟ اگر مدل لپ‌تاپ خاصی هست هم پیشنهاد کنید.

در کنار این ها یه نیم نگاهی هم به مک‌بوک های M1 داشتم. air و pro . این نرم افزارهایی که گفتم مشابه ویندرو نسخه کرک شده دارن؟ از نظر پرفورمنس و ارزش خرید نسبت به این cpuهایی که گفتم کجا قرار میگیره؟ دوستان اگر تجربه استفاده داشتم بگن.

ممنون.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
هارد های ssd فیک و تقلبی دارن تو بازار؟ یادمه 4 5 سال پیش یه مدل از سامسونگ 850 فیکش تو بازار زیاد شده بود. در مورد هارد های فعلی هم همچین چیزی هست؟

بله، هم فیک دارن و هم کارکرده‌هایی که به اسم نو، سالم یا در حد آک (ولی ماین شده برای رمز ارز چیا) با عمر پایین به فروش میرسن و خیلی ها هم ندونسته میخرن.

سلام دوستان و آقا فرشید.
واسه آبجیم دنبال خرید یه لپ‌تاپ سبک (وزنش خیلی مهمه) بودم که کشیده شدم سمت الترابوک‌ها و خصوصا سری zenbook. تا 35 تومن اینا.
کاربری روزمره و معماری. CAD / Rhino / Lightroom / Filmora / Illustrator / PhotoShop. همه اینا در حد سبک. چون خونه pc هست کار سنگین تری باشه با اون انجام میشه.
حالا موضوعی که هست این الترابوک حداقل اونایی که من دیدم حافظه گرافیک مجزا ندارن و اکثرا integrated ن. خواستم بدونم بسته به کاربری که گفتم ممکنه کافی نباشه قدرتش و واسه اجرای اینا به مشکل بخوره؟
30 تا 35 مواردی که دیدم با این پردازنده ها:
Ryzen 7 5700U
Ryzen 5 5500U
Ryzen 5 4500U
intel core i7- -1165G7
اینا کفایت میکنن؟ یا با توجه به کاربری که ذکر شد باید حتما سراغ یه کانفیک خاص برم مثلا با intel iris xe؟ اگر مدل لپ‌تاپ خاصی هست هم پیشنهاد کنید.

در کنار این ها یه نیم نگاهی هم به مک‌بوک های M1 داشتم. air و pro . این نرم افزارهایی که گفتم مشابه ویندرو نسخه کرک شده دارن؟ از نظر پرفورمنس و ارزش خرید نسبت به این cpuهایی که گفتم کجا قرار میگیره؟ دوستان اگر تجربه استفاده داشتم بگن.

ممنون.

توی لپ تاپ‌های ویندوزی اگه دنبال مدل‌های سبک باشید قطعا توی راندمان تاثیر میزاره و دیگه نباید انتظار سرعت بالا هم ازش داشته باشید، مخصوصا در نرم افزارهای تخصصی.
توی لپ‌تاپ های اپلی که خب خرید M1 راندمان خیلی بهتری در اون نرم افزارها بهتون میده و برنامه‌های مشابه هم دارن، اما مشکل راحتی کاربری و تسلط به اون سیستم عامل هست و نه خود نرم افزار. تا خودشون کار نکنن نمی‌تونن تصمیم بگیرن که دستگاه M1 یا جدیدتر M1 pro براشون قابل استفاده هست یا نه.

دستگاههای سبک وزن ویندوزی رو اگه بخواید بخرید ضروری نیست که حتما گرافیک مجزا هم داشته باشن، اما اگر داشته باشن در برخی کاربردها به تسریع سرعت پردازش و یا نمایش خیلی کمک میکنه. یا قید سبک وزنی رو بزنید یا دنبال کار با اپل M1 و بالاتر باشید بهتره.

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
بله، هم فیک دارن و هم کارکرده‌هایی که به اسم نو، سالم یا در حد آک (ولی ماین شده برای رمز ارز چیا) با عمر پایین به فروش میرسن و خیلی ها هم ندونسته میخرن.
خوب سوال مهم اینه که ایا راه تشخیص وجود داره؟
در مورد کارکرده احتمال نداره خط و خش روی اسلات دیده بشه؟ و یا بشه با نرم افزار های تست هارد مدت زمان کارکرد شو دید؟
ولی در مورد جنس نویی که فیک باشه چطور میشه تشخیص داد؟

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
وقت بخیر
از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد کیفیت بلوری رایترهای Philips/Liot-on داره؟
کیفیت رایت- عمر دستگاه و هر اطلاعات مفید دیگه‌ای
متشکرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
خوب سوال مهم اینه که ایا راه تشخیص وجود داره؟
در مورد کارکرده احتمال نداره خط و خش روی اسلات دیده بشه؟ و یا بشه با نرم افزار های تست هارد مدت زمان کارکرد شو دید؟
ولی در مورد جنس نویی که فیک باشه چطور میشه تشخیص داد؟

نه متاسفانه راه تشخیص قطعی نداره. چون اطلاعاتش رو میتونن صفر کنن. فقط SSD با گارانتی معتبر بخرید یا از واردکننده مطمئن.

سلام
وقت بخیر
از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد کیفیت بلوری رایترهای Philips/Liot-on داره؟
کیفیت رایت- عمر دستگاه و هر اطلاعات مفید دیگه‌ای
متشکرم

رایترهای اصلی Lite-on کیفیت خوبی دارن. به جز این و ایسوس اصلی مدل دیگه ای که بدرد بخور باشه توی بازار نداریم.

دوستان نظرتون در مورد مانیتور GIGABYTE G27Q چیه؟
تو این رنج قیمت، حالا با 2-3 تومن افزایش بودجه میشه چیز بهتری خرید؟

GIGABYTE G27Q یکی از مدلهای خیلی خوبه در این محدوده قیمت. مدلهای مشابه با کیفیت بالا مثل MSI MAG274QRF-QD توی بازار داخلی موجود نیست هنوز که الیته گرونتر هم هستن.

Zed999

کاربر سایت
Oct 13, 2021
2
درود بر فرشید متخصص و کارشناس سیستم‌ های گیمینگ و رندرینگ

:-من درجستجوی آغازی نو و شروعی کاملأ متفاوت هستم که پایانی نداشته باشه. در حالی که در دنیای واقعی بیشتر احساس وجود می کنم اما بادرد و رنج نمی تونم چیزی ببینم.من متعلق به نسل گیمر های فراموش شده هستم یا همان گیمرهای سرگردان. در زمانی که سیستم گیمینگ یک رویا نبود یک انتخاب‌ بود که برای داشتنش نیاز به فداکاری نبود. زمانی که ان‌ویدیا یک شرکت نو پا بود و اینتل رویای سندی بریج را در سر داشت و آن گرین منحوس شرکتی ناشناخته بود. و ایسوس دست از پا دراز تازه وارد میدان شده بود.(ای ام دی کجا بود!؟) حال اکنون من کنزو هاساشی گیمر سابق از جهنمی که در آن به سر می برم به کمک شما فرشید عزيز راهنمای راه من، خارج خواهم شد. و به آغوش بهشت گیم باز خواهم گشت. این رویایی است که با راهنمایی شما دروازه های بهشت موعود درش برایم گشوده خواهد شد. و در آخر می شوم آنچه باید بشوم. من آخرین تلاشم را خواهم کرد که با افسوس از این دنیا نروم‌،نگویند تلاشی نکرد.من برای رسیدن به نگاهی خاص در صنعت گیم نیازمند دریچه ای هستم‌ که از آن بتوانم جهان خود را ببینم. روح و تنها و نا اميد من امیدی جز شما ندارد.

=حالا من اینجا هستم این جا در آغاز همه ی آرزو ها. از شما یک درخواست عاجزانه دارم.به من! به من بی کس و هیچ از نگاه دنیا. سیستمی معرفی کنید که بتوانم آن را با پولی (کاغذ پاره ای با ارزش) به مبلغ 30 ملیون تومان تهیه کنم.و دوباره برای آخرین بار به صحنه برگردم.
با سپاس از لطف و محبت شما
گیمر قدیمی شکست خورده کنزو هاساشی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
درود بر فرشید متخصص و کارشناس سیستم‌ های گیمینگ و رندرینگ

:-من درجستجوی آغازی نو و شروعی کاملأ متفاوت هستم که پایانی نداشته باشه. در حالی که در دنیای واقعی بیشتر احساس وجود می کنم اما بادرد و رنج نمی تونم چیزی ببینم.من متعلق به نسل گیمر های فراموش شده هستم یا همان گیمرهای سرگردان. در زمانی که سیستم گیمینگ یک رویا نبود یک انتخاب‌ بود که برای داشتنش نیاز به فداکاری نبود. زمانی که ان‌ویدیا یک شرکت نو پا بود و اینتل رویای سندی بریج را در سر داشت و آن گرین منحوس شرکتی ناشناخته بود. و ایسوس دست از پا دراز تازه وارد میدان شده بود.(ای ام دی کجا بود!؟) حال اکنون من کنزو هاساشی گیمر سابق از جهنمی که در آن به سر می برم به کمک شما فرشید عزيز راهنمای راه من، خارج خواهم شد. و به آغوش بهشت گیم باز خواهم گشت. این رویایی است که با راهنمایی شما دروازه های بهشت موعود درش برایم گشوده خواهد شد. و در آخر می شوم آنچه باید بشوم. من آخرین تلاشم را خواهم کرد که با افسوس از این دنیا نروم‌،نگویند تلاشی نکرد.من برای رسیدن به نگاهی خاص در صنعت گیم نیازمند دریچه ای هستم‌ که از آن بتوانم جهان خود را ببینم. روح و تنها و نا اميد من امیدی جز شما ندارد.

=حالا من اینجا هستم این جا در آغاز همه ی آرزو ها. از شما یک درخواست عاجزانه دارم.به من! به من بی کس و هیچ از نگاه دنیا. سیستمی معرفی کنید که بتوانم آن را با پولی (کاغذ پاره ای با ارزش) به مبلغ 30 ملیون تومان تهیه کنم.و دوباره برای آخرین بار به صحنه برگردم.
با سپاس از لطف و محبت شما
گیمر قدیمی شکست خورده کنزو هاساشی

کمترین ترکیب پیشنهادی برای شما:

قیمتمدلنام قطعه
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
(چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(Intel Core i5 10400F)
(Intel Core i5 9400F)
CPU
دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
(یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H410M-K
(ASUS PRIME H310M-K)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GBRAM
بیست و سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1660 O6G 6GB GDDR5VGA
۹۹۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
۹۱۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۸۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومانGREEN Z1Case
سی و هفت میلیون و ۹۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

عمده هزینه‌ی این سیستم کارت گرافیک هست که قیمت کاذبی داره و اگر تونستید اون رو با قیمت کمتر یا دست دوم تهیه کنید، به بودجه‌ی مدنظرتون نزدیک میشه و ارزش خرید خواهد داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر