مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
با سلام خدمت آقا فرشید.
سوالم این هست که پردازنده 12600 و مادربردهای Z690 الان توی ایران موجود شدن؟ اگه آره اطلاعی از قیمتشون دارید؟ اگه موجود نشدن به نظرتون کی موجود میشن و قیمتشون چقدر میشه داخل ایران؟ من یه z690 ساده میخوام بگیرم و رم ها رو هم همون ddr4 میخوام بگیرم! قیمت مادربرد سادش چقدر میشه به نظرتون؟!
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این بازار جهانی کارت گرافیک کی قراره بهتر بشه؟ سالها پیش یه 1070 TI گرفتم بعد از این همه سال الان میخوام یه کارت گرافیک جدید بگیرم تا 25 - 30 میلیون هنوز کارت گرافیکی پیدا نکردم اندازه همون 1070 TI که این همه سال از عمرش میگذره قدرت داشته باشه

این کارت هایی که با حافظه 6 گیگی هست خیلی لب مرزی حساب میشن چون یه بازی مثل RDR2 من نگاه کردم نزدیک 5 گیگ از حافظه کارت گرافیک رو پر کرده بود واسه نسلی که الان داریم واردش میشیم حداقل 8 گیگ حافظه رو باید داشته باشه

پیش بینی برای اواخر 2022 یا ابتدای 2023 هست اگر بهتر بشه.
کارت RTX 3060 Ti یا بالاتر برای شما ارتقا محسوب میشه.

با سلام خدمت آقا فرشید.
سوالم این هست که پردازنده 12600 و مادربردهای Z690 الان توی ایران موجود شدن؟ اگه آره اطلاعی از قیمتشون دارید؟ اگه موجود نشدن به نظرتون کی موجود میشن و قیمتشون چقدر میشه داخل ایران؟ من یه z690 ساده میخوام بگیرم و رم ها رو هم همون ddr4 میخوام بگیرم! قیمت مادربرد سادش چقدر میشه به نظرتون؟!
ممنون

مادربردهای Z690 موجودن. پردازنده های نسل دوازدهم هم از این هفته یا هفته آینده موجود میشن.
در حال حاضر Z690 رده پایین از ایسوس یا MSI حدود 9 یا 10 تومن هست.
پردازنده 12700 و 12900 هم اگر موجود بشن باید به ترتیب حدود 18 و 24 تومن باشن.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام اقا فرشید
می خوام یه کیبورد مکانیکال بگیرم بودجه م هم 1500
یکمی تحقیق کردم در مورد سوییچ های مکانیکال اول میخواستم سوییچ آبی بگیرم مثل رپو که متوجه شدم سوییج ابی صداش زیاده و به نظرم سوییچ قرمز مناسب باشه یه راهنمایی کلی می کنید
ارزون ترین کیبورد سوییچ قرمز چه برندی و چه مدلی میشه خرید با سیم؟؟
من زیر 2 تومن فقط رد دراگون دیدم تو سایت های ایرانی اونم دو تا مدل k552 که تقریبا 1100 میشه(نفهمیدم آبی یا قرمز) یکی دیگه هم k582 که تقریبا 1800 نمیدونم این اختلاف برا چیه؟
لطفا یه راهنمایی کنید ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید
یکمی تحقیق کردم در مورد سوییچ های مکانیکال اول میخواستم سوییچ آبی بگیرم مثل رپو که متوجه شدم سوییج ابی صداش زیاده و به نظرم سوییچ قرمز مناسب باشه یه راهنمایی کلی می کنید
من زیر 2 تومن فقط رد دراگون دیدم تو سایت های ایرانی اونم دو تا مدل k552 که تقریبا 1100 میشه(نفهمیدم آبی یا قرمز) یکی دیگه هم k582 که تقریبا 1800 نمیدونم این اختلاف برا چیه؟

تا جایی که می‌دونم نه برند رپو و نه رددراگون از سوییچ‌های مکانیکال اصلی MX ساخت Cherry آلمانی استفاده نمی‌کنن و کلیدهای این ها کپی کلیدهای اصلی هست، فریب آبی و قرمز رو نخورید! هر دو برند کیفیت معمولی و بعضا پایین دارند. مثل تسکو و بقیه اسامی بی‌هویت.
کیبورد مکانیکال با دوام مناسب رو از کورسیر، لاجیتک، ریزر، ایسوس و MSI و کولرمستر بخرید. یا اگه بودجه نمیرسه کیبورد غیر مکانیکی ولی با کیفیت از همین برندها رو انتخاب کنید.

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
سلام اقا فرشید
Redragon نخرید. من مدل K551 رو خریدم (سوییچ قرمز)، بعد از یک هفته یکی از کلیدهاش کارکردش با مشکل مواجه شد. ( الان حدود 9 ماه هست استفاده میکنم)
به طور کلی هم از کار افتادن کلیدهای این کیبوردهای ردراگون رایج هست. در گوگل سرچ کنید " redragon keyboard keys not working " با موارد بسیاری مواجه میشید.
تو سایتش به دروغ گفته از سوییچ های چری استفاده کرده در حالی که بعد از خرید متوجه شدم سوییچ های طرح چری هست!!! (رسما کلاه برداریه، تازه مثلا برند اقتصادی معتبر هست)

• Like
Reactions: jetalpha

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
تا جایی که می‌دونم نه برند رپو و نه رددراگون از سوییچ‌های مکانیکال اصلی MX ساخت Cherry آلمانی استفاده نمی‌کنن و کلیدهای این ها کپی کلیدهای اصلی هست، فریب آبی و قرمز رو نخورید! هر دو برند کیفیت معمولی و بعضا پایین دارند. مثل تسکو و بقیه اسامی بی‌هویت.
کیبورد مکانیکال با دوام مناسب رو از کورسیر، لاجیتک، ریزر، ایسوس و MSI و کولرمستر بخرید. یا اگه بودجه نمیرسه کیبورد غیر مکانیکی ولی با کیفیت از همین برندها رو انتخاب کنید.
کیبورد های xpg از adata چطورن؟
Redragon نخرید. من مدل K551 رو خریدم (سوییچ قرمز)، بعد از یک هفته یکی از کلیدهاش کارکردش با مشکل مواجه شد. ( الان حدود 9 ماه هست استفاده میکنم)
به طور کلی هم از کار افتادن کلیدهای این کیبوردهای ردراگون رایج هست. در گوگل سرچ کنید " redragon keyboard keys not working " با موارد بسیاری مواجه میشید.
تو سایتش به دروغ گفته از سوییچ های چری استفاده کرده در حالی که بعد از خرید متوجه شدم سوییچ های طرح چری هست!!! (رسما کلاه برداریه، تازه مثلا برند اقتصادی معتبر هست)
اخه دیگه انتخابی نمیمونه تو این رنج قیمت

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
کیبورد های xpg از adata چطورن؟
من دارم دوست عزیز
قیمتش در برابر کیفیتی که داره کاملا عالی هست.
به پایینتر از این هم قانع نباشید که ارزش نداره.
اگر قبلا کیبورد مکانیکی استفاده نکردید سوییچ قرمز انتخاب بهتری هست برای شما

• Like
Reactions: hamed00x

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
مادربردهای Z690 موجودن. پردازنده های نسل دوازدهم هم از این هفته یا هفته آینده موجود میشن.
در حال حاضر Z690 رده پایین از ایسوس یا MSI حدود 9 یا 10 تومن هست.
پردازنده 12700 و 12900 هم اگر موجود بشن باید به ترتیب حدود 18 و 24 تومن باشن.
امکانش هست لطف کنید و آدرس چند تا بازاری که داخل تهران این مادربردها رو موجود دارن، بگید؟!!
ممنون.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
من دارم دوست عزیز
قیمتش در برابر کیفیتی که داره کاملا عالی هست.
به پایینتر از این هم قانع نباشید که ارزش نداره.
اگر قبلا کیبورد مکانیکی استفاده نکردید سوییچ قرمز انتخاب بهتری هست برای شما
کدوم مدل رو دارید؟

XPG SUMMONER ؟​

قیمتش بالاس متاسفانه ولی خوبی که داره استراحتگاه دستشه
استراحت گاه ش نرمه یا پلاستیکه؟
فول rgb یا فقط rgb?

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,143
نام
Melkor
سلام دوستان؛ من واتر کولینگ Evo glacier رو از شرکت Green داشتم ولی شنیدم که احتمال اینکه بدون اطلاع نشتی کنه کم نیست بنابراین تصمیم گرفتم در اسرع وقت تعویضش کنم.
Deep cool castle 240r
Deep cool l240
این دوتا رو پیدا کردم و تعریف های خوبی ازشون شنیدم.
خواستم بپرسم همین دوتا خوبن؟ خودتون چیز خوب و قابل اطمینان توی رنج سه تومن چی پیشنهاد میدید که خیال ادم از نشتی و اینا راحت باشه؟
سی پیوم هم intel 11700k ئه.

پ ن : خب مشخص شد که واترکولینگی که مال Green بود نشتی داره. به دو ماه نکشیده بود. من غلط بکنم دیگه از این شرکت چیزی بگیرم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
امکانش هست لطف کنید و آدرس چند تا بازاری که داخل تهران این مادربردها رو موجود دارن، بگید؟!!
ممنون.

متاسفانه خلاف قوانین انجمن هست.
سرچ کنید پیدا می‌کنید. فروشنده‌های مغازه‌ای به خاطر این که CPU نرسیده نمیفروشن یا نگه میدارن با پردازنده باندل کنن بعدا بفروشن.

سلام دوستان؛ من واتر کولینگ Evo glacier رو از شرکت Green داشتم ولی شنیدم که احتمال اینکه بدون اطلاع نشتی کنه کم نیست بنابراین تصمیم گرفتم در اسرع وقت تعویضش کنم.
Deep cool castle 240r
Deep cool l240
این دوتا رو پیدا کردم و تعریف های خوبی ازشون شنیدم.
خواستم بپرسم همین دوتا خوبن؟ خودتون چیز خوب و قابل اطمینان توی رنج سه تومن چی پیشنهاد میدید که خیال ادم از نشتی و اینا راحت باشه؟
سی پیوم هم intel 11700k ئه.

واتر کولر هیچ وقت با اطلاع قبلی نشتی نمیده!
شنیده‌ی شما هم ممکنه خلاف واقعیت باشه و این مدل واترکولینگ بازخوردش رو پس داده قبلا.

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,143
نام
Melkor
متاسفانه خلاف قوانین انجمن هست.
سرچ کنید پیدا می‌کنید. فروشنده‌های مغازه‌ای به خاطر این که CPU نرسیده نمیفروشن یا نگه میدارن با پردازنده باندل کنن بعدا بفروشن.

واتر کولر هیچ وقت با اطلاع قبلی نشتی نمیده!
شنیده‌ی شما هم ممکنه خلاف واقعیت باشه و این مدل واترکولینگ بازخوردش رو پس داده قبلا.
پس به نظر شما نیازی به تعویض نیست؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام و درود به فرشید عزیز
خوبی شما؟
با بودجه حدود 30 تومان چه لپ تاپی پیشنهاد میشه؟
کاربری معمولی مثل آفیس و نت گردی ولی با حجم زیاد ، واسه تو شرکت میخوام + فتوشاپ و شاید کمی ادیت ویدیو
تا حالا با مک کار نکردم و همه این سال ها ویندوزی بودم ، الان شک دارم که مک بگیرم یا ویندوز همچنان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر