مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
دوستان پیشنهادتون برای پرینتر خونگی چیه؟
برای پرینت سیاه سفید، اسکن، کپی و کارهای معمولی (هزینه شارژش پایین باشه)

برای دستگاه سه کاره دیگه حداقل باید مدلی مثل HP Laser MFP 1200a رو در نظر بگیرید که حدود 5 تومن هست.

Iran2500

کاربر سایت
Oct 25, 2021
5
لطفا یه راهنمایی کنید. با 50 تومن هزینه(فقط کیس بدون مانیتور) میشه بازیهای روز رو روی 1080 60 و بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کرد؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
لطفا یه راهنمایی کنید. با 50 تومن هزینه(فقط کیس بدون مانیتور) میشه بازیهای روز رو روی 1080 60 و بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کرد؟

در اکثر بازیها میشه بله.

قیمتمدلنام قطعه
ده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600KF)

CPU
یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 ARGBCOOLING
چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-P
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)

MotherBoard
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(بیست و نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS DUAL RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)
VGA
۹۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO M.2 250GBSSD
--ODD
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN GP600B-HPPower
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
چهل و هفت میلیون و ۷۶۰ هزارتومانجمع کل‌ (تومان)---

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
در اکثر بازیها میشه بله.

قیمتمدلنام قطعه
ده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600KF)

CPU
یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانCooler Master HYPER 212 ARGBCOOLING
چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-P
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)

MotherBoard
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(بیست و نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS DUAL RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)
VGA
۹۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO M.2 250GBSSD
--ODD
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانGREEN GP600B-HPPower
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
چهل و هفت میلیون و ۷۶۰ هزارتومانجمع کل‌ (تومان)---
والا الان با 26 تومن میشه 3060ti خرید 32 تومن میشه 3070 خرید

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
فرستادم داداش
مرسی، ولی این فروشگاهی که فرستادید فقط مدل مینی ایسوس رو باقیمت پایینی موجود داره و از اونجایی که گارانتی شرکتی هست همه جا باید همین حدود قیمت باشه، به قیمت های مدل tuf و rogStrix نگاه کنید مثلن،
با احترام زیادی که برای اقا فرشید دارم ولی بنظرم اون سیستم پیشنهادیی که برای دوستمون برای گیم کمی مشخصاتش می تونه بهتر باشه، مثلن بجای مادربرد سری z و سی پیوی سری k میشه پول رو روی کارت گرافیک هزینه کرد رو اون سیستم و بجای کارت 2060 یه کارت 3060ti بست

از اونجایی که خیلی از دوستانی که اینجان میخوان سیستم جدید بگیرن(مثل من) یا سیستم اپگرید کنن و نسل جدید اینتل هم داره ریلیز میشه و ممکنه بخوایم صبر کنیم برای خرید من اخباری که دنبال میکنم درمورد نسل جدید پلتفرم اینتل و تاثیرش تو گیمنگ اینجا شیر میکنم شاید بدرد کسی بخوره

+ اولین تغییر مهم توی نسل جدید اینتل هیبرید شدن هسته های cpu هست به این صورت که برخلاف نسل های قبلی که تمام هسته های cpu از یه نوع بودن تو این نسل اینتل اومده از دو نوع هسته به عنوان های PوE استفاده کرده، توی اسلایدهای اینتل نکته جالبی هست در مورد کاربرد اینها:
- نکته ای که اینجا هست اینکه هسته های P-core روی گیمنگ تاثیر گذارن و هسته های E-core برای بک گراند تسک های ویندوز 11 بیشتر طراحی شده
+ این هم دو اسلاید در مورد پرفمنس گیمینگ نسبت به نسل یازده و amd 5000
slide-19.jpg

slide-29.jpg

slide-20.jpg

یه نکته که توی این اسلایدها و تست های رسمی اینتل هست استفاده از ram ddr5 4400Mhz برای نسل 12 هست
پنچشنه ی اینده رسمن این نسل تو بازار میاد و پرفمنس واقعیشون مشخص میشه

Hadi2021

کاربر سایت
Sep 8, 2021
5
سلام

هارد 2 ترا تا 2 تومن چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

برای بازی می خواستم که 7200 دور هم باشه

میشه اینترنتی هم خرید کرد؟...توی جابجایی خراب نمیشه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
سلام

هارد 2 ترا تا 2 تومن چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

برای بازی می خواستم که 7200 دور هم باشه

میشه اینترنتی هم خرید کرد؟...توی جابجایی خراب نمیشه؟

هارد 2 ترای با کیفیت دیگه سخت پیدا بشه و دیگه 7200 دور بودن یا نبودنش هم دیگه مهم نیست. تنها رسانه ی مناسب برای بازی SSD هست.
برای هارد 2 ترا می‌تونید سی‌گیت باراکودا یا WD Blue 2TB رو بخرید. مدل WD Black کیفیت و سرعت بیشتری داره که البته به قیمتش نمی ارزه.

اینترنتی هم میشه خرید و با فوم محافظ به فروش میرسه.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
مرسی، ولی این فروشگاهی که فرستادید فقط مدل مینی ایسوس رو باقیمت پایینی موجود داره و از اونجایی که گارانتی شرکتی هست همه جا باید همین حدود قیمت باشه، به قیمت های مدل tuf و rogStrix نگاه کنید مثلن،
با احترام زیادی که برای اقا فرشید دارم ولی بنظرم اون سیستم پیشنهادیی که برای دوستمون برای گیم کمی مشخصاتش می تونه بهتر باشه، مثلن بجای مادربرد سری z و سی پیوی سری k میشه پول رو روی کارت گرافیک هزینه کرد رو اون سیستم و بجای کارت 2060 یه کارت 3060ti بست
جسارتا من صرفا به گرافیک اشاره کردم ضمن اینکه asus مدل dual من خیلی بستم و هیچ کدوم مشکلی نداشتن خرید سری تاف یا راگ صرفا بخاطر کولینگ و ظاهر متفاوت هست و کارائیشون نهایت 3 درصد بیشتر فرق نداره

• Like
Reactions: Saeedrz70

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
جسارتا من صرفا به گرافیک اشاره کردم ضمن اینکه asus مدل dual من خیلی بستم و هیچ کدوم مشکلی نداشتن خرید سری تاف یا راگ صرفا بخاطر کولینگ و ظاهر متفاوت هست و کارائیشون نهایت 3 درصد بیشتر فرق نداره
آقایی؛ بین سری دوال ایسوس و سری مینی دوال ایسوس چقدر تفاوت هست؟
اگه تو این موردم راهنمایی کنی دمت گرم، بنظرت من کل سیستم رو از یه جا بگیرم و بگم برام اسمبل کنن و بفرستن(ممکنه بعضی قطعات دلخواهم عوض شه و قیمت ها هم ممکنه تا 2تومن بیشتر شه) یا برم قطعات رو جداگونه هرجا مناسب تره بخرم و بدم اسمبل کنن(خودم اسمبل بلد نیستم)؟ چون چندجایی شنیدم که اگه موقع اسمبل قطعه ای گارانتی داشته باشه و خودم اسمبل کنم باید اون قطعه معیوب فرستاده بشه بره گارانتی و تو چرخه پشتیبانی بیفته ولی اگه یکجا خریده و اسمبل بشه اون فروشگاه می تونه درجا قطعه معیوب رو عوض کنه و خودش بعدن جداگونه اون قطعه معیوب رو برگشت بده گارانتی؟

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,398
نام
مهدی یوسفی اصیل
آقایی؛ بین سری دوال ایسوس و سری مینی دوال ایسوس چقدر تفاوت هست؟
اگه تو این موردم راهنمایی کنی دمت گرم، بنظرت من کل سیستم رو از یه جا بگیرم و بگم برام اسمبل کنن و بفرستن(ممکنه بعضی قطعات دلخواهم عوض شه و قیمت ها هم ممکنه تا 2تومن بیشتر شه) یا برم قطعات رو جداگونه هرجا مناسب تره بخرم و بدم اسمبل کنن(خودم اسمبل بلد نیستم)؟ چون چندجایی شنیدم که اگه موقع اسمبل قطعه ای گارانتی داشته باشه و خودم اسمبل کنم باید اون قطعه معیوب فرستاده بشه بره گارانتی و تو چرخه پشتیبانی بیفته ولی اگه یکجا خریده و اسمبل بشه اون فروشگاه می تونه درجا قطعه معیوب رو عوض کنه و خودش بعدن جداگونه اون قطعه معیوب رو برگشت بده گارانتی؟
داداش فرق فرکانسی این دو موردی که فرمودید فقط 30 مگاهرتز هست که حتی دو درصد هم تفاوت نمیبینی میتونی اونو توی ویندوز دستی زیاد کنی :))
کلا خرید یک جا رو من توصیه نمیکنم مگر اینکه از اونجایی که میخری تماما قیمت ها رو خوب بهت بده
من چند باری شده رفتم تک تک سیستم جمع کردم و به صرفه شده
ولی یک سری مواقع هم شده قیمت قطعات رو داشتم رفتم دیدم یک جا قیمت ها رو عالی میده همه از رو از خودش گرفتم اوردم خونه خودم اسمبل کردم
بخری بدی جایی اسمبل کنه ارزون تر در میاد برات

• Like
Reactions: Saeedrz70

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
داداش فرق فرکانسی این دو موردی که فرمودید فقط 30 مگاهرتز هست که حتی دو درصد هم تفاوت نمیبینی میتونی اونو توی ویندوز دستی زیاد کنی :))
کلا خرید یک جا رو من توصیه نمیکنم مگر اینکه از اونجایی که میخری تماما قیمت ها رو خوب بهت بده
من چند باری شده رفتم تک تک سیستم جمع کردم و به صرفه شده
ولی یک سری مواقع هم شده قیمت قطعات رو داشتم رفتم دیدم یک جا قیمت ها رو عالی میده همه از رو از خودش گرفتم اوردم خونه خودم اسمبل کردم
بخری بدی جایی اسمبل کنه ارزون تر در میاد برات
خوب بین دو مدل dual و tuf هم تفاوت فرکانس 45مگاهرتز هست، سوالم اینکه مگه ارزش گذاریشون مدلهای مختلف ایسوس فقط تو این فرکانسهاست، یعنی بین مدل مینی و دووال هیچ تفاوت دیگه ای مثلن دما، نویز، کیفیت قطعات، پورت های خروجی و... نیست؟
مورد دیگه اینکه تو سایت خود ایسوس واسه کارت مینی استفاده ش رو واسه nuc ها و کیس های mini-itx نوشته:
ASUS DUAL GeForce RTX™ 3060 Ti MINI OC Edition 8GB GDDR6 with a compact size and two powerful Axial-tech fans for small chassis including the Intel® NUC 9 Kits​
متوجه هستم با این شرایط عجیب قیمت کارتها ادم بهتره کارت مناسب تر رو بخره ولی این سوالم اینه مثلن این کارت مناسب کیس atx یا micro-atx هست یا اینها تفاوتی توی طول عمر کارت ندارن؟

0359LU9aZHZ1VUII9pDeaSq-15.fit_lim.size_768x.jpg
حالا من اینقدرم که شاید بنظر بیاد حساسیت ندارم تو خرید:) فقط هرچی بیشتر توی دنیای سخت افزار میرم واسم جذاب تر و جالب تر میشه و یه قسمتیش دیگه از سر علاقه ای که پیدا کردم.

Last edited by a moderator:

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,537
نام
ایلیا
سلام
با بودجه حدود 50 میلیون بهترین لپتاپی که میشه برای گیم و کارهای تدوین خرید چه مدلهایی هستش ؟

یک سئوال دیگه هم داشتم : تفاوت rx6600xt با 3060 معمولی و ti تا چه اندازه هستش ؟ برای بازی روی 1080 ارزش داره برای ti بیشتر هزینه کرد ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر