مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام برای

asus fx553vd- fy 487​

چه مدل SSD پیشنهاد میکنید؟ بودجه تا 2ت حدودا (برای تدوین و بازی)

دستگاه شما اسلات M.2 هم داره. اما مطمئن نیستم که NVMe هست یا فقط SATA رو ساپورت میکنه.
اگر فقط SATA باشه که باید مدلی مثل SAMSUNG 860 EVO M.2 رو بخرید. اگر NVMe رو که سریعتر هست ساپورت کنه می‌تونید مدلهای جدیدتر و سریعتر رو مثل 980 هم بخرید و نصب کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
ارزون ترین کارت گرافیکی که روی مادربورد h510 جواب بده چه کارتی هست؟

همه کارتی روی مادربرد شما جواب میده، فقط کافیه PCIe باشه.
GT 750 ti یا GT1030 مثلا.

• Like
Reactions: SleepyTurtel

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
همه کارتی روی مادربرد شما جواب میده، فقط کافیه PCIe باشه.
GT 750 ti یا GT1030 مثلا.
مرسی فرشید جان
آیا رابطه ای بین مدل کارت گرافیک و هرتز مانیتور وجود داره؟
یعنی اگر مثلا کارت ۶۱۰ تهیه بشه که زیر یک میلیون قیمت داره ۱۲۰ هرتز در محیط ویندوز میده؟
یه کارت میخوام فقط برای کارهای عادی و بازی اصلا نمیکنم

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام به دوستان و فرشید جان
باتوجه به اینکه کاربری که میخوام از کامپیوتر داشته باشم کاربری خانگی و تهش دانلود چهارتا فایله
منطقی نیست بجای خرید کارت گرافیک جدا پردازنده مو تغییر بدم به پردازنده ای که گرافیک آنبرد داره؟
الان پردازنده 10400f دارم

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,412
سلام دوستان
ایسوز یه سری لپتاپ زده که صفحه Oled دارن
بنظرم بشدت جذابه و هر کی ام استفاده کرده از صفحشون تعریف میکنه
کسی اطلاع داره تو ایران قراره بیان یا نه؟ (ویوو بوک و زن بوک اولد هست اسمشون)
اگه بیاد و قیمت مث آدم بزنن من شاید بخرم

یه سوال دیگه، تو اولترا بوک ها بین اینتل نسل ۱۱ و رایزن ۵ کدوم رو توصیه میکنید، عمر باتری Amd چقد بهتره؟

ممنون

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
سلام دوستان

به نظرتون ارزش داره 16 گیگ رم کم کنم به جاش از 11400 به 11700 ارتقاء بدم؟
یه سیستم 32 گیگ رمی دارم با فرکانس 3200 همه چیزش خوبه و اوکی هست ولی یهویی این ایده به ذهنم رسید. خواستم نظرتون رو بدونم که این کار چیزی رو برام به صورت محسوس تغییر میده؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
مرسی فرشید جان
آیا رابطه ای بین مدل کارت گرافیک و هرتز مانیتور وجود داره؟
یعنی اگر مثلا کارت ۶۱۰ تهیه بشه که زیر یک میلیون قیمت داره ۱۲۰ هرتز در محیط ویندوز میده؟
یه کارت میخوام فقط برای کارهای عادی و بازی اصلا نمیکنم

بله وجود داره، هر تراشه گرافیکی فقط تا رزولوشن و فرکانس مشخصی رو میتونه به عنوان خروجی پشتیبانی کنه.
120 هرتز رو شاید در 1080p بشه گرفت، اما بالاتر رو نمیدونم و جایی ندیدم

سلام به دوستان و فرشید جان
باتوجه به اینکه کاربری که میخوام از کامپیوتر داشته باشم کاربری خانگی و تهش دانلود چهارتا فایله
منطقی نیست بجای خرید کارت گرافیک جدا پردازنده مو تغییر بدم به پردازنده ای که گرافیک آنبرد داره؟
الان پردازنده 10400f دارم

گرافیک آنبرد هم محدودیت رزولوشن خروجی و فرکانس تصویری داره، فرقی نمیکنه.

سلام دوستان

به نظرتون ارزش داره 16 گیگ رم کم کنم به جاش از 11400 به 11700 ارتقاء بدم؟
یه سیستم 32 گیگ رمی دارم با فرکانس 3200 همه چیزش خوبه و اوکی هست ولی یهویی این ایده به ذهنم رسید. خواستم نظرتون رو بدونم که این کار چیزی رو برام به صورت محسوس تغییر میده؟

خیر، این کار توصیه نمیشه.
اگر سیستم گیمینگ هست فرق محسوسی در بازیها ایجاد نخواهد کرد اگر به 11700 ارتقا بدید، مگر در بازیهای پردازنده محور مثل Far Cry 5/6.

دوستانی که مشکل عدم تشخیص مانیتور با پورت DP یا صفحه سیاه موقع بوت با کارتهای سری RTX 3000 رو داشتن می‌تونن فرمویر جدید انویدیا رو با مسئولیت خودشون روی کارت آپگرید کنن به همون روشی که اینجا شرح داده شده و فقط برای GeForce RTX 3080 Ti, GeForce RTX 3060

آخرین ویرایش:

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
کارتای این برند رو فقط از نظر ارزون بودن میشه با بقیه مقایسه کرد، انتظاری از کیفیت ساخت و کارکرد کولینگ و غیره ازش نداشته باشید. منم همچین کارتی رو توصیه نمی‌کنم، مگر از مدلی که کیفیت ساختش اثبات شده باشه.
کارت های برند PALIT چطور؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
کارت های برند PALIT چطور؟

مطمئن نیستم چون در این مورد خبری منتشر نشده که شرکت‌های پارتنر نیاز هست خودشون فرمویر اختصاصی بدن یا چون مربوط به پورت DP هست همین روی تمام کارت‌های ذکر شده کار میکنه.
ضمنا خود برنامه رو که دانلود کنید چک میکنه قبلش که آپدیت نیازه یا نه.

• Like
Reactions: Saeedrz70

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
مطمئن نیستم چون در این مورد خبری منتشر نشده که شرکت‌های پارتنر نیاز هست خودشون فرمویر اختصاصی بدن یا چون مربوط به پورت DP هست همین روی تمام کارت‌های ذکر شده کار میکنه.
ضمنا خود برنامه رو که دانلود کنید چک میکنه قبلش که آپدیت نیازه یا نه.
آقافرشید منظورم کیفیت کارت های گرافیک پلیت هست، ایا نسبت به قیمتشون ارزش خرید دارن؟
مثلن 3060ti ایسوس دوال(گارنتی دار 3ساله) در مقابل پلیت 3070مدل گیمینگش بدون گارانتی و قیمت پایین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
آقافرشید منظورم کیفیت کارت های گرافیک پلیت هست، ایا نسبت به قیمتشون ارزش خرید دارن؟
مثلن 3060ti ایسوس دوال(گارنتی دار 3ساله) در مقابل پلیت 3070مدل گیمینگش بدون گارانتی و قیمت پایین

این دو برند در دو سوی طیف کیفیت ساخت هستن. ایسوس برتره و پلیت در پایین‌ترین حد. این که کیفیت ساخت حداقلی و QA نامشخص رو با چه نسبت قیمت کمتر میشه تحمل کرد بستگی به خریدار داره، من که با هیچ نسبتی توصیه نمی‌کنم. این کارتا رو الان بیشتر ماینرها می‌خرند روی تعداد.

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
این دو برند در دو سوی طیف کیفیت ساخت هستن. ایسوس برتره و پلیت در پایین‌ترین حد. این که کیفیت ساخت حداقلی و QA نامشخص رو با چه نسبت قیمت کمتر میشه تحمل کرد بستگی به خریدار داره، من که با هیچ نسبتی توصیه نمی‌کنم. این کارتا رو الان بیشتر ماینرها می‌خرند روی تعداد.
قبلن لیست قطعات دادم و گفتین اوکی هست ولی برند و مدلی اتنخاب نکرده بودم دقیق لطف کنید نظرتون هم در مورد این سیستم بگید،مخصوصن اگه قطعه ای لازمه مدل اروزن تری بزارم و بجاش قطعات اصلی بهتری بگیرم،

Gigabyte B560 AORUS Pro AX (rev. 1.0) Motherboard / Gigabyte B560M AORUS Pro AX
Cooler Master MASTERBOX TD500 MESH ARGB
Cooler Master MWE Gold 650 Full Modular Power Supply
Cooler Master SICKLEFLOW 120 ARGB 3 in 1 Case Fan

intel i5 11400f
Cooler Master HYPER 212 SPECTRUM RGB CPU Cooler
HyperX FURY RGB 16GB 8GBx2 3200MHz CL16

ASUS Dual GeForce RTX 3060 TI V2 OC Edition 8GB Graphics cards​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر