مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,642
نام
milad
سلام اقا فرشید و سایر ببخشید اینجا پرسیدم تو بخش لپتاپ کسی پاسخ نداد و برام مهمه زود به نتیجه برسم 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏

Farshidstar2012

لطفا راهنماییم کنین فردا سفارش میدم
میخواستم واسه خواهرم که ازدانشگاه قبول شده یک لپتاپ بخرم با قیمت مناسب که 6 7 سالی بتونه باهاش کار کنه البته کار هایی مثل کلاس های انلاین و نه کار های سنگینی مثل بازی
دو تا گزینه دارم لطفا راهنمایی کنین که کدوم خوبه و تو این محدوده قیمت چه گزینه های بهتره دیگه ای رو میشه انتخاب کرد ( صفحه لمسی مهم نیست باشه یا نه )
همچنین تو توضیحات hp نوشته بدون مودم متوجه نشدم یعنی چی ؟

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ پی مدل 15ef1013dx - A​

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 5 15ITL05​

-------------​

بعد اینکه لپتاپ پایین نسبت به 2 تا گزینه بالایی میتونه مورد بهتری باشه درسته گیمینگه اما بخاطر قدرتش ممکنه 4 5 سال دیگه کارایی بهتری داشته باشه

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ‌پی مدل Pavilion 15-dk1056wm​

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از پاسختون
خودم هم بهش اطمینانی نداشتم

برای من رنگ مانیتور از همه چیز مهمتره.
مانیتور اولد که خیلی کم هستند و قیمت خیلی بالایی دارند.
مانیتور HDR10+ یا دالبی ویژن چی پیشنهاد میکنید ؟ داخل کشور هم نباشه زیاد مهم نیست ، باشه که بهتر
بودجه هم حدود 25 میلیون

بهترین رنگ رو هم پنل IPS داره
مانیتور OLED فعلا روی لپ‌تاپ‌ها بیشتر در دسترس هست، برای پی‌سی فعلا گزینه مطرح نیست.
برای HDR هم قبلا گفتم بهترین گزینه همون VA هست، اون HDR10+ رو به مانیتور HDR 400 هم میدن که در واقع فقط سینگال HDR رو قبول می‌کنه و کیفیت HDRش اصلا ممکنه قابل قبول نباشه.
من حقیقتا گزینه مناسبی با اولویت‌های شما سراغ ندارم. قبلا هم گفتم انتخاب‌ها محدوده و شما باید یه سری معیارها رو فدای بقیه بکنید.

سلام، یه دو سه تا مانیتور 2k که کیفیت و قیمتشون مناسب باشه و حتما gsync ساپورت کنن در رده های قیمتی مختلف معرفی کنید ممنون میشم.
همین مدلهایی که بالاتر با دوستان راجع بهشون صحبت کردیم و مزایا و معایب خودشون رو دارن.

• - مدل Samsung Odyssey G9 C49G95TS خمیده با رزولوشن WQHD عریض، پنل ۲۴۰ هرتزیِ VA با فناوری QLED و AMD FreeSync Premium Pro با پشتیبانی از HDR 1000
  • - مدل Samsung Odyssey G7 LC27G75TQ خمیده با رزولوشن 2K، پنل ۲۴۰ هرتزیِ VA با فناوری QLED و AMD FreeSync Premium Pro با پشتیبانی از HDR 600
  • - مدل ASUS TUF Gaming VG32VQ1B خمیده با رزولوشن 2K، پنل ۱۶۵ هرتزیِ VA و AMD FreeSync Premium با پشتیبانی از HDR 10
  • - مدل SAMSUNG G5 Odyssey C27G55TQ خمیده با رزولوشن 2K، پنل ۱۴۴ هرتزیِ VA و AMD FreeSync Premium با پشتیبانی از HDR 10
  • - مدل GIGABYTE AORUS FI27Q با رزولوشن 2K، پنل ۱۶۵ هرتزیِ IPS و AMD FreeSync (با قابلیت G-Sync Compatible) با پشتیبانی از HDR

آقا فرشید آیا قسمت smart data هارد که اطلاعاتی از مدت زمان کارکرد هارد رو توی خودش داره قابل اعتماد هست؟ میخوام یک ssd دسته دوم بخرم، وقتی نرم افزار HD sentinel رو اجرا میکنیم health و مدت زمان ssd رو بسیار خوب نشون میده. آیا ممکنه که قسمت smart data هارد و اعدادش رو دستکاری کرده باشند؟
خیر، قابل اعتماد نیست اصلا. براحتی اون اطلاعات رو صفر می‌کنن و به جای مدل آکبند یا کم کارکرد به مشتری میشه فروخت!

سلام اقا فرشید و سایر ببخشید اینجا پرسیدم تو بخش لپتاپ کسی پاسخ نداد و برام مهمه زود به نتیجه برسم 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏

Farshidstar2012

لطفا راهنماییم کنین فردا سفارش میدم
میخواستم واسه خواهرم که ازدانشگاه قبول شده یک لپتاپ بخرم با قیمت مناسب که 6 7 سالی بتونه باهاش کار کنه البته کار هایی مثل کلاس های انلاین و نه کار های سنگینی مثل بازی
دو تا گزینه دارم لطفا راهنمایی کنین که کدوم خوبه و تو این محدوده قیمت چه گزینه های بهتره دیگه ای رو میشه انتخاب کرد ( صفحه لمسی مهم نیست باشه یا نه )
همچنین تو توضیحات hp نوشته بدون مودم متوجه نشدم یعنی چی ؟

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ پی مدل 15ef1013dx - A​

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل IdeaPad 5 15ITL05​

-------------​

بعد اینکه لپتاپ پایین نسبت به 2 تا گزینه بالایی میتونه مورد بهتری باشه درسته گیمینگه اما بخاطر قدرتش ممکنه 4 5 سال دیگه کارایی بهتری داشته باشه

لپ تاپ 15.6 اینچی اچ‌پی مدل Pavilion 15-dk1056wm​

از سطح انتظاراتتون برای کارکرد یک لپ تاپ تا 6 یا 7 سال کمی تعجب می‌کنم، واقعا یه دستگاه با محدودیت اینجوری نمی‌تونه تا این حد جوابگو باشه، حالا پی سی بود باز قابل قبول‌تر میشد بعد از ارتقای برخی قطعات.

از بین دو مدل انتخابی هر دو برای کار متوسط و معمولی مناسب هستن و قدرت متوسطی هم دارن، اما مدل دومی برای کار شما کمی مناسبتر هست. هیچ کدوم هم برای بازی مناسب نیستن.
مدل سومی هم قدرت پردازشش کمی کمتر از دومی هست و فقط به خاطر تراشه گرافیکش برای بازی مناسبتره. قرار نیست کارایی طولانی تری داشته باشه.

سلام
سیستمی با مشخصات زیر دارم که با کابل HDMI 2.0 به یک تلویزیون 4k متصلش کردم و فقط برای وب گردی و فیلم دیدن ازش استفاده می‌کنم. مشکلی که دارم اینه که در رزولوشن 4k فقط 24hz میگیرم و نه 60hz. ساده ترین و ارزون ترین راه برای اینکه با این سیستم و کابل HDMI بتونم حالت 60hz رو داشته باشم چی هست؟ باید تبدیل بگیرم یا اینکه سیستم رو ارتقا بدم؟
مادربرد: MSI B250M
پردازنده: Pentium G4400
سیستم فعلا کارت گرافیک نداره، اگه نیاز به ارتقا هست بهتره کارت گرافیک بگیرم (چه مدلی که ارزون ترین باشه ولی بتونم 4k و 60hz رو داشته باشم) یا اینکه CPU رو ارتقا بدم و همچنان از گرافیک پردازنده استفاده کنم؟
ممنون

اگر مطمئن هستید که TV شما 4K رو با 60 هرتز ساپورت داره که میتونید یه کارت گرافیک مجزا روی سیستم استفاده کنید، کارتی مثل GT 1030.
با تبدیل نمیشه به خروجی 60 هرتزی رسید اگر واقعا پردازنده یا مادربردتون مشکل خروجی 25 هرتز داشته باشه.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,642
نام
milad
از سطح انتظاراتتون برای کارکرد یک لپ تاپ تا 6 یا 7 سال کمی تعجب می‌کنم، واقعا یه دستگاه با محدودیت اینجوری نمی‌تونه تا این حد جوابگو باشه، حالا پی سی بود باز قابل قبول‌تر میشد بعد از ارتقای برخی قطعات.

از بین دو مدل انتخابی هر دو برای کار متوسط و معمولی مناسب هستن و قدرت متوسطی هم دارن، اما مدل دومی برای کار شما کمی مناسبتر هست. هیچ کدوم هم برای بازی مناسب نیستن.
مدل سومی هم قدرت پردازشش کمی کمتر از دومی هست و فقط به خاطر تراشه گرافیکش برای بازی مناسبتره. قرار نیست کارایی طولانی تری داشته باشه.
ممنون اقا فرشید
منظورم از 7 سال بیشتر برای همین کاری های دانشگاهی پزشکی میخونه که از نرم افزار های سنگینی استفاده نمیکنه بازی هم منظورم ایندی اینا هست
مدل دومی لنوو ideapad 5 15itl05 رو سفارش دادم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Farshidstar2012

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
اقا فرشید موس و کیبرد با هم منظورم بود چیز خوب و عمری میشه تو این رنج پیدا کرد؟
اون مدل که گفتم اینه
Devastator 3 Plus Cooler Maste
اینو موس و کیبوردش داداشم گرفت اصلا جنس خوبی نیست.
موسش که باهاش کار کردم اصلا دقت خوبی نداره بدرد بازی نمیخوره واسه کارای ساده فقط خوبه، کیبوردشم دکمه هاش یک خرده خشکه و چند وقت پیش گفت یکی از دکمه هاشم از کار افتاد با اینکه خیلی خیلی کم کار میکرد باهاش.

• Like
Reactions: hamed00x

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
خیر، قابل اعتماد نیست اصلا. براحتی اون اطلاعات رو صفر می‌کنن و به جای مدل آکبند یا کم کارکرد به مشتری میشه فروخت!
با نرم افزار خود سامسونگ (Samsung magician) چی؟ با این میشه از سلامت ssd سامسونگ مطمئن شد یا این رو هم دور میزنند؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
اینو موس و کیبوردش داداشم گرفت اصلا جنس خوبی نیست.
موسش که باهاش کار کردم اصلا دقت خوبی نداره بدرد بازی نمیخوره واسه کارای ساده فقط خوبه، کیبوردشم دکمه هاش یک خرده خشکه و چند وقت پیش گفت یکی از دکمه هاشم از کار افتاد با اینکه خیلی خیلی کم کار میکرد باهاش.
برد های دیگه ای مثل فورتک -رد دراگون - شارکن یا t-dagger چطورن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با بودجه 50 میلیون چه لپتاپ گیمینگی بخرم؟
Asus TUF Dash F15 FX516PR-A توصیه میشه که هنوز مشخصاتش بروز و بالا هست.

با نرم افزار خود سامسونگ (Samsung magician) چی؟ با این میشه از سلامت ssd سامسونگ مطمئن شد یا این رو هم دور میزنند؟
فرقی نمی‌کنه. نرم افزارها کلا به اطلاعات اسمارت متکی هستن و فقط به شیوه ی خودشون نمایش میدن. وقتی اون رکوردها صفر بشه کلا با نرم افزار میزان کارکرده بودنش قابل تشخیص نخواهد بود.

سلام
ارزون‌ترین کارت گرافیکی که بهش باهاش کارای معمولی کرد چیه؟
بازی نه اصلا
ارزونترین کارتهای گرافیکی فکر کنم GT710 هست و GT1030.

A4tech که اسباب بازی می‌سازه. رددراگون هم از سوئیچ‌های متفرقه استفاده می‌کنه و بقیه هم همینطور. هر جنسی قیمت پایین تر داره حتما به یه دلیلی ارزون شده که روی کیفیت هم تاثیرگذاره. برند متفرقه نخرید.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
اگه منظورت مکانیکیاش هست همینطور که آقا فرشید گفت ایناها از سویچای متفرقه استفاده میکنن اما خب سویچ برند معتبر بخوای قیمتا خیلی میره بالا بماند که پول برند کیبوردشونم میگیرن.
من Redragon K580 RGB دارم تا الان که خوب کار کرده، سویچای خوبی داره و بدنشم فلزی و کیفیت ساخت خوبی داره نرم افزار کنترلش هم اوکی هست، ولی پایین تر از این رنج قیمت دیگه کیفیت ساختا میاد پایین.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان در ترکیب دو قطعه amd 6800 xt و ryzen 5 5600x ایا در رزولیشن [1080p] بحث گلوگاه شدن مطرح هست یا خیر؟

در بازی‌های فعلا اکثرا هنوز گلوگاه نیست، اما برای آینده بهتره برای کارت گرافیک قدرتمند، پردازنده ی قدرتمند مثل 5800X یا بالاتر داشته باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ZEN 2

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
حداقل هزینه ای که میشه برا موس وکیبرد چقدره و چه مدل حالا عالی هم نباشه مشکل بودجه دارم فعلا
مانیتور m27q گرفتم ممنون از شما که مانیتور 2k رو بم معرفی کردید کیفیتش عالیه
چندتا سوال:
1.من با کابل hdmi تصویر بگیرم یا dp
2.تو کنترل پنل انویدیا تا 144hz میشه انتخاب کرد در صورتی که این مانیتور تا 170hz ساپورت میکنه
3.برای تنظیمات hdr و نرخ فریم کار خاصی یا تنظیمات خاصی باید چه تو بازی یا تو محیط ویندوز انجام بدم؟
سلام آقا فرشید
من با کابل dp وصل شدم و اون 170hz برام باز شد منم انتخابش کردم
الان موردی هست این که وقتی مانیتور خاموشه موقع روشن کردن سیستم بازر 3تا بوق میزنه ولی اگه اول مانیتور روشن باشه همون یه بوق اول رو میزنه
مشکلی داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
من با کابل dp وصل شدم و اون 170hz برام باز شد منم انتخابش کردم
الان موردی هست این که وقتی مانیتور خاموشه موقع روشن کردن سیستم بازر 3تا بوق میزنه ولی اگه اول مانیتور روشن باشه همون یه بوق اول رو میزنه
مشکلی داره؟

تک بوق یعنی بوت نرمال و موفق
سه تا بوق ممتد یعنی عدم شناسایی خروجی متصل به کارت گرافیک. علتش هم اینه که مانیتور رو تشخیص نمیده و طبیعیه وقتی برقش قطع باشه. مانیتور رو قبل از کیس روشن کنید و از دکمه پاور روی بدنه.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
تک بوق یعنی بوت نرمال و موفق
سه تا بوق ممتد یعنی عدم شناسایی خروجی متصل به کارت گرافیک. علتش هم اینه که مانیتور رو تشخیص نمیده و طبیعیه وقتی برقش قطع باشه. مانیتور رو قبل از کیس روشن کنید و از دکمه پاور روی بدنه.
ولی رو hdmi امتحان کردم مانیتور چه روشن باشه چه خاموش همون تک بوق رو میزنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر