مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام قصد خرید این لپتاپ را دارم. Lenovo V14 i3 1005G1 8 1 128SSD INT FHD چطور باید بفهمم این لپتاپ از چه کلاسی از M.2 ساپورت میکنه؟ چون یه ssd سامسونگ EVO 970 plus دارم و اگر اشتباه نگم کلاس این مدل 2280 است. میخوام بدونم میتونم این اس اس دی را جایگزین ssd خود لپتاپ بکنم؟ ممنون میشم پاسخ بدهید @Farshidstar2012

باید بررسی‌های انجام شده از این مدل در اینترنت رو ببینید تا طراحی برد اصلی و قطعات مشخص بشه و متوجه بشید که M.2 از چه نوعی هست. بیشتر دستگاه‌ها اسلات 2280 دارن، اما مهمتر اینه که بدونید اون اسلات NMVe با سرعت خیلی بالاتر هست یا فقط m.SATA با سرعت خیلی پایین و 550 مگابایت بر ثانیه‌ای.
در مشخصات دستگاه فوق M.2 Slot1x 2280 PCIe NVMe 3.0 x4 ذکر شده که به معنی سازگاری به 970 EVO هست.

سلام روی مادر بورد مدل z370-e gaming که در توضیحاتش قید شده Support PCIe 3.0 x4 Mode میشه از سرعت کامل m2 980pro استفاده کرد؟؟؟؟

سرعت کامل مدلی که PCIe 4.0 باشه فقط با پردازنده و مادربردی که این استاندارد رو ساپورت داره بدست میاد. هیچ اشکالی هم نداره که این مدل رو بخرید و بعدها که قطعات اصلی رو ارتقا دادید بتونید از حداکثر سرعتش استفاده کنید.

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
برای استفاده در نرم‌افزارهای سنگینی که لزوماً برای SSD هم بهینه‌سازی خاصی روشون انجام نشده و همین طور گیم، می‌خوام SSD بخرم.
مادربرد کامپیوترم NVME Gen3 داره اما ممکنه توی یکی-دو سال آتی به سیستم جدید مهاجرت کنم.
بر این اساس پیشنهاد SSD خاصی وجود داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام i3 9100 چند سال جواب گیم میده؟

بستگی به قطعات دیگه و انتظارتون از سیستم داره و این که چه بازی هایی رو بخواید با چه کیفیتی بازی کنید. فعلا که دیگه برای هیچ رده ای توصیه نمیشه.

برای استفاده در نرم‌افزارهای سنگینی که لزوماً برای SSD هم بهینه‌سازی خاصی روشون انجام نشده و همین طور گیم، می‌خوام SSD بخرم.
مادربرد کامپیوترم NVME Gen3 داره اما ممکنه توی یکی-دو سال آتی به سیستم جدید مهاجرت کنم.
بر این اساس پیشنهاد SSD خاصی وجود داره؟

اگر بخواید NVMe بخرید همیشه بر اساس بودجه سریعترین و پرظرفیت ترین مدلی رو که می‌تونید انتخاب کنید. به این که الان چقدر در بازی‌ها به کار میاد اولویت ندید. بازیها در آینده می‌تونن با فناوری هایی مثل Direct Storage تغییر بنیادین در نحوه ی اجرا و استریم بازی‌ها داشته باشن.

دوستان . با بودجه 80 تومن بهترین کیسی که میتونم ببندم چیه؟

قیمتمدلنام قطعه
ده میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(سیزده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
Intel Core i9 10850K
(AMD Ryzen 7 5800X)
CPU
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GLC240-EVO GLACIER 240COOLING
هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان)
ASUS STRIX Z590-A GAMING WIFI
(ASUS TUF GAMING B550 Plus)
MotherBoard
دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
چهل و سه میلیون تومان
(چهل و شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF RTX 3070 8G GAMING 8GB GDDR6
( ASUS TUF RX 6800XT O16G GAMING 16GB GDDR6)
VGA
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانWD Blue 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO 250GBSSD
--ODD
سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانGREEN GP650A-UK PlusPower
سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومانCooler Master MASTERBOX TD500Case
هفتاد و هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آقا فرشید یه سوال، من میخوام یه مانیتور M27Q بگیرم هم برای استفاده دسکتاپ و بازیهای شوتر و هم برای کنسول سریز اکس. سوالی که دارم اینه مثلا سریز اکس اگه یه بازی ۳۰ فریم باشه روی این مانیتور میشه تجربه خوبی داشت یا باید حتما توی محدوده Freesync باشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید یه سوال، من میخوام یه مانیتور M27Q بگیرم هم برای استفاده دسکتاپ و بازیهای شوتر و هم برای کنسول سریز اکس. سوالی که دارم اینه مثلا سریز اکس اگه یه بازی ۳۰ فریم باشه روی این مانیتور میشه تجربه خوبی داشت یا باید حتما توی محدوده Freesync باشه؟

محدوده ی فعال شدن FreeSync فقط در همون فرکانس ساپورت شده هست که 48 تا 170 هرتزه برای این مانیتور احتمالا.
30 فریم رو باید از VSync و frame limit/lock استفاده کرد.

سلام
دوستان راهنمایی میخواستم با بودجه 150 تومن چه سیستمی میشه بست همراه با مانیتور؟
(بدون مانیتور هم اگه لطف کنید بگین چون زیاد ضروری نیس)

قیمتمدلنام قطعه
چهارده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(هجده میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
(پانزده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i9 10900K
(AMD Ryzen 9 5900X)
(Intel Core i9 11900K)
CPU
پنج میلیون تومانGREEN GLACIER 360 ARGBCOOLING
هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS STRIX Z590-F GAMING Wi-Fi
(ASUS TUF X570-Plus Gaming Wi-Fi AM4)
MotherBoard
هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill Trident Z 2*16GB DDR4 3200MhzRAM
هفتاد و هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(نود و نه میلیون تومان)
ASUS TUF RTX 3080 Ti O10G GAMING 12GB GDDR6X
(ASUS TUF RTX3090 OC 24G GAMING GDDR6X)
VGA
سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانWD Black 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO 500GB
(ADATA XPG SX8200 PRO 256GB)
SSD
--ODD
هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX 850G 80Plus GoldPower
هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومانCooler Master MasterCase H500MCase
صد و سی و چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
اگر بخواید NVMe بخرید همیشه بر اساس بودجه سریعترین و پرظرفیت ترین مدلی رو که می‌تونید انتخاب کنید. به این که الان چقدر در بازی‌ها به کار میاد اولویت ندید. بازیها در آینده می‌تونن با فناوری هایی مثل Direct Storage تغییر بنیادین در نحوه ی اجرا و استریم بازی‌ها داشته باشن.
ممنون.
جستجوم رسید به Samsung 980 Pro و Western Sn 850. گزینه دیگری هم هست و اگر نه، کدوم یکی از این دو رو توصیه می‌کنید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون.
جستجوم رسید به Samsung 980 Pro و Western Sn 850. گزینه دیگری هم هست و اگر نه، کدوم یکی از این دو رو توصیه می‌کنید؟

هر دو از بهترین‌ها هستن و خرید هیچ کدوم اشتباه نیست. از نظر آماری WD SN850 کمی سریعتر هست، اما تراشه‌های NAND سامسونگ مطمئن‌تر و با دوام ثابت شده.

Hadi2021

کاربر سایت
Sep 8, 2021
5
سلام

چند وقته یک هدفون ارزون 200 تومنی خریدم احساس خوبی باهاش ندارم سرم درد میگیره و استرس هم میده (نمی دونم چرا؟)...قبلا یه هدفون بلوتوثی آبی رنگ داشتم که روی اون یه حرف b داشت، خیلی صدای زلال و بلند و دلنشینی داشت!... که البته خراب شد

خیلی جستجو کردم تا یکی بهتر بخرم

مثلا بین یک تا دو میلیون تومن هدفون از برند های خوب مثل سونی ،سنهایزر، بیتس یا بقیه ی مارک ها چیزی پیدا میشه که صدای تمیز و شفافی داشته باشه؟

برای گیمینگ و اینا که میکروفون دارند و سنگین و حجیم هم هستن نمی خوام!

بیشتر برای موسیقی می خواستم همینطور تماشای فیلم و مسابقات ورزشی Tv ... هم برای استفاده ی کامپیوتر و هم برای گوشی هم مناسب باشه

اگر هم بنظرتون من هنزفری بخرم بهتر هست پس تا مبلغ یک میلیون هنزفری تو گوشی خوبی میشناسین که کیفیت صدای خیلی خوبی داشته باشه؟ (هم با سیم هم بدون سیم )

البته یک نکته ای هم نیاز هست بگم

من قبلا یه مادربرد گیگا حرفه ای داشتم که کارت صدای بلو ری خیلی حرفه ای داشت با 108 دسیبل که متاسفانه سوخت

الان یه مادربرد ارزون ایسوس سری H گرفتم که صدای خیلی ضعیفی داره انگار از ته چاه در میاد و هیچ لذتی نمیشه از موسیقی و فیلم و گیم و... برد!

بنظرتون میارزه با این کارت صدای آنبرد ضعیف realtek ALC 887 یک هدفون گرون بخرم ؟....فایده ای داره؟

یا اینکه میارزه فقط برای صدا من یه مادربرد گرون مثل Z590 بخرم که کارت آنبرد قوی دارند؟

ببخشید یکم زیاد شده

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام بچه ها میخوام کنسول همزمان هم به مانیتور و تلویزیون اتاق حال وصل کنم.آیا راهی هست؟ بدون افت کیفیت و هرتز.آیا شدنیه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

چند وقته یک هدفون ارزون 200 تومنی خریدم احساس خوبی باهاش ندارم سرم درد میگیره و استرس هم میده (نمی دونم چرا؟)...قبلا یه هدفون بلوتوثی آبی رنگ داشتم که روی اون یه حرف b داشت، خیلی صدای زلال و بلند و دلنشینی داشت!... که البته خراب شد

خیلی جستجو کردم تا یکی بهتر بخرم

مثلا بین یک تا دو میلیون تومن هدفون از برند های خوب مثل سونی ،سنهایزر، بیتس یا بقیه ی مارک ها چیزی پیدا میشه که صدای تمیز و شفافی داشته باشه؟

برای گیمینگ و اینا که میکروفون دارند و سنگین و حجیم هم هستن نمی خوام!

بیشتر برای موسیقی می خواستم همینطور تماشای فیلم و مسابقات ورزشی Tv ... هم برای استفاده ی کامپیوتر و هم برای گوشی هم مناسب باشه

اگر هم بنظرتون من هنزفری بخرم بهتر هست پس تا مبلغ یک میلیون هنزفری تو گوشی خوبی میشناسین که کیفیت صدای خیلی خوبی داشته باشه؟ (هم با سیم هم بدون سیم )

البته یک نکته ای هم نیاز هست بگم

من قبلا یه مادربرد گیگا حرفه ای داشتم که کارت صدای بلو ری خیلی حرفه ای داشت با 108 دسیبل که متاسفانه سوخت

الان یه مادربرد ارزون ایسوس سری H گرفتم که صدای خیلی ضعیفی داره انگار از ته چاه در میاد و هیچ لذتی نمیشه از موسیقی و فیلم و گیم و... برد!

بنظرتون میارزه با این کارت صدای آنبرد ضعیف realtek ALC 887 یک هدفون گرون بخرم ؟....فایده ای داره؟

یا اینکه میارزه فقط برای صدا من یه مادربرد گرون مثل Z590 بخرم که کارت آنبرد قوی دارند؟

ببخشید یکم زیاد شده

با توضیحاتی که دادید بهترین کار اینه که یه هدست با کیفیت USB بخرید که وابسته به کارت صدای مادربردتون نباشید. هدست USB خودش مبدل صدای مستقل داره.
Asus TUF Gaming H5 یا Razer Kraken توصیه میشه در محدوده قیمت 2 تومن.

سلام بچه ها میخوام کنسول همزمان هم به مانیتور و تلویزیون اتاق حال وصل کنم.آیا راهی هست؟ بدون افت کیفیت و هرتز.آیا شدنیه؟

منظورتون داشتن همزمان تصویر روی مانیتور و TV هست یا سوئیچ کردن تصویر بین مانیتور و TV در زمانی که با هر کدوم کار داشتید؟
اگر حالت دوم مدنظر هست باید از سوئیچ KVM استفاده کنید.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
با توضیحاتی که دادید بهترین کار اینه که یه هدست با کیفیت USB بخرید که وابسته به کارت صدای مادربردتون نباشید. هدست USB خودش مبدل صدای مستقل داره.
Asus TUF Gaming H5 یا Razer Kraken توصیه میشه در محدوده قیمت 2 تومن.

منظورتون داشتن همزمان تصویر روی مانیتور و TV هست یا سوئیچ کردن تصویر بین مانیتور و TV در زمانی که با هر کدوم کار داشتید؟
اگر حالت دوم مدنظر هست باید از سوئیچ KVM استفاده کنید.
نه فرشید جان همزمان نه
من مانیتورم kvm داره مدل M27Q هست منظورت همینه؟

• Like
Reactions: Farshidstar2012

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر