مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
بله ولی 10600K بهتره.
سلام
من تقریبآ کیس رو جمع کردم و فقط دو قطعه مونده!
یکیش هم سی پی یو هست!
سی پی یو مد نظرم رو پیدا نکردم فعلآ ولی الان این پست رو دیدم یه خورده تعجب کردم.

میخوام بدونم بر چه مبنایی مدل های K برای مچ شدن با کارت گرافیک بهتره؟
اصولآ وقتی کارت گرافیک موجود هست باید از پردازنده های F یا KF استفاده بشه که مدار متجمع گرافیکی ندارن. اگرم بخوای با مدار متجمع برداری مدل K با معمولی تو عملکرد گرافیک چه فرقی میکنه؟ آیا تو بنچ مارکی چیزی دیدید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
متاسفانه محدودیت بودجه دارم وگرنه یه مدل بالاتر همین گیگا رو برمیداشتم که 1440p باشه
ولی خب خیلی 27 اینچ 1080p تو ذوق میزنه؟ اندازه برام مهمه

از نظر من بله، توی ذوق می‌زنه و پیکسل‌ها مشخصه، از نظر برخی کاربران دیگه خیر. این مورد سلیقه‌ای هست، مطلقا مورد فنی نیست که براش قطعی نظر بدیم.

سلام دوستان این سیستم پایین:
Intel Core i3 7100 CPU
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
ASUS GTX 1050 Ti Expedition 4GB
GIGABYTE B250M-HD3 MotherBoard
گرافیک low توی وارزون و بلاد هانت 80 اف پی اس میده اما تیر میخوره یهو میشه 10 و سی پی یو به شدت یوز میشه و رم هم اصلا زیر 100 نمیره مثلا دیسکوردم حتی کرش میخوره + خود بازی(اصلا داغون میشه همه چی).
توی یوتیوب ملت با این کارت گرافیک بازی رو روی مدیوم و حتی رو high اجرا میکنن مشکلی ندارن روی 80 اف پی اس اما رم و سی پی یو خب خیلی از سیستم بالا بهتر دارن.
حالا اگه سی پی یو رو به:
Intel Core i5 9400F
و رم رو به:
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000 MHz -16GB
و چون مادربورد سر سی پی یو به مشکل میخوره تغییرش بدم به:
ASUS PRIME H310M-A
میتونم این مشکل رو فیکس کنم؟ (اکثرا هم تو بازی های بتل رویال اینطوره).
البته کارت گرافیک با این مدل مادربورده مشکلی نمیخوره که؟
مرسی بابت کمکتون.:)

پردازندتون رو به 7700 ارتقا بدید تا مشکل گلوگاه شدن بازی تا حد زیادی حل بشه، بدون تغییر مادربرد و رم هم شدنی هست.
اما اگز فکر ارتقای بهتر هستید 10400 رو با مادربرد متناسب مثل B460 در نظر بگیرید بهتره.

کارت گرافیکتون هم با هیچ مادربردی مشکلی نخواهد داشت، به جز این که ضعیفه و در هر حال مشکل راندمان رو باهاش خواهید داشت.

سلام
من تقریبآ کیس رو جمع کردم و فقط دو قطعه مونده!
یکیش هم سی پی یو هست!
سی پی یو مد نظرم رو پیدا نکردم فعلآ ولی الان این پست رو دیدم یه خورده تعجب کردم.

میخوام بدونم بر چه مبنایی مدل های K برای مچ شدن با کارت گرافیک بهتره؟
اصولآ وقتی کارت گرافیک موجود هست باید از پردازنده های F یا KF استفاده بشه که مدار متجمع گرافیکی ندارن. اگرم بخوای با مدار متجمع برداری مدل K با معمولی تو عملکرد گرافیک چه فرقی میکنه؟ آیا تو بنچ مارکی چیزی دیدید؟

کجا گفته شد پردازنده‌های سری K با کارت گرافیک بهترن؟ اگر سری K یا 10600 توصیه شده به این خاطر بوده که فرکانس بالاتری نسبت به 10400 دارن و افزایش راندمان تک هسته‌ای هم به افزایش نرخ فریم در خیلی بازی‌‌ها منجر میشه.
فرقی بین استفاده از سری K و KF در سیستم گیمینگ نیست، گرافیک مجتمع در صورت وجود هم غیرفعال خواهد شد.

آقا فرشید روی مانیتور زیر 32 و فاصله کم بین 4k و 2k اختلاف تصویر زیاده یا کم؟ من شنیدم اختلاف خیلی کمه گفتم نظرشما رو هم بپرسم @Farshidstar2012

برای من اختلاف قابل تشخیص هست و به همین خاطر 32 اینچی رو فقط با 4K مناسب میدونم، طبق معمول هم سلیقه‌ای هست.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
از نظر من بله، توی ذوق می‌زنه و پیکسل‌ها مشخصه، از نظر برخی کاربران دیگه خیر. این مورد سلیقه‌ای هست، مطلقا مورد فنی نیست که براش قطعی نظر بدیم.
همون گیگا m27f رو توصیه میکنید اگه رزولشن رو در نظر نگیریم؟

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil

پردازندتون رو به 7700 ارتقا بدید تا مشکل گلوگاه شدن بازی تا حد زیادی حل بشه، بدون تغییر مادربرد و رم هم شدنی هست.
اما اگز فکر ارتقای بهتر هستید 10400 رو با مادربرد متناسب مثل B460 در نظر بگیرید بهتره.

کارت گرافیکتون هم با هیچ مادربردی مشکلی نخواهد داشت، به جز این که ضعیفه و در هر حال مشکل راندمان رو باهاش خواهید داشت.

کجا گفته شد پردازنده‌های سری K با کارت گرافیک بهترن؟ اگر سری K یا 10600 توصیه شده به این خاطر بوده که فرکانس بالاتری نسبت به 10400 دارن و افزایش راندمان تک هسته‌ای هم به افزایش نرخ فریم در خیلی بازی‌‌ها منجر میشه.
فرقی بین استفاده از سری K و KF در سیستم گیمینگ نیست، گرافیک مجتمع در صورت وجود هم غیرفعال خواهد شد.

برای من اختلاف قابل تشخیص هست و به همین خاطر 32 اینچی رو فقط با 4K مناسب میدونم، طبق معمول هم سلیقه‌ای هست.
مرسی بابت پاسختون خب من الان پاورم این هست GREEN GP530A-ES کافیه برای 7700؟
اگر نيست چه مدلى رو جايگزينش كنم؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی بابت پاسختون خب من الان پاورم این هست GREEN GP530A-ES کافیه برای 7700؟
اگر نيست چه مدلى رو جايگزينش كنم؟

بله، کافیه. اگر کارت گرافیکتون هم باهاش کنار بیاد.

سلام
دوستان توی سرعت پاسخگویی مانیتور ها ۲ میلی ثانیه خیلی تفاوت با ۱ میلی ثانیه داره؟

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

موضوع اینه که سرعت پاسخ‌گویی واقعی با سرعت تبلیغ شده خیلی تفاوت داره گاهی اوقات. باید تست ها رو ملاک قرار داد.
زیر 5 میلی‌ثانیه معمولا مشکل ساز نیست.

مادربرد منGigabyte Z370-HD3 هست و از هر 6 عدد ساتا استفاده کردم.
اگر از اسلات M2 استفاده کنم و یک SSDبزارم ، تمام 6 ساتا همچنان کار خواهند کرد ؟

اگر اسلات اول نزدیک به CPU باشه احتمال زیاد با سرعت کامل کار خواهد کرد. اما اگر اسلات دوم باشه پهنای باندش با پورتهای 5 و 6 ساتا اشتراکی هستن و باعث غیر فعال شدن اون دو تا پورت میشه. توضیحات کامل توی Manual مادربردتون توی سایت هست.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
بله، کافیه. اگر کارت گرافیکتون هم باهاش کنار بیاد.

موضوع اینه که سرعت پاسخ‌گویی واقعی با سرعت تبلیغ شده خیلی تفاوت داره گاهی اوقات. باید تست ها رو ملاک قرار داد.
زیر 5 میلی‌ثانیه معمولا مشکل ساز نیست.

اگر اسلات اول نزدیک به CPU باشه احتمال زیاد با سرعت کامل کار خواهد کرد. اما اگر اسلات دوم باشه پهنای باندش با پورتهای 5 و 6 ساتا اشتراکی هستن و باعث غیر فعال شدن اون دو تا پورت میشه. توضیحات کامل توی Manual مادربردتون توی سایت هست.

1631635671999.png

اگر یک ssd مثل سامسونگ 970 بگیرم تمام پورتها ساتا در دسترس هست ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

sub zero

کاربر سایت
Mar 3, 2007
915
نام
Mohsen
سلام دوستان و اقا فرشید عزیز
یه مانیتور 2K تا رنج ۱۳ تومن معرفی میکنید

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام
خیلی سرچ کردم تو این رنج ۲ تا مانیتور Gigabyte M27Q و Gigabyte G27Q از بهترین ها هستن حتی با مانیتور های گرون تر هم قابل مقایسه ان.
هر دو 2k , IPS هستن اولی 170hz دومی 144hz قیمتشونم حدود 12.5

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر