مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام دوستان
مادر بورد من MSI Z77A GD65 Gaming ه که از SLI هم پشتیبانی میکنه
کارت گرافیکمم یه MSI GTX 670 OC Power Edition ه
و CPU i5- 3570k است
رمم 8 گیگ 1600mhz DDR3
و پاور 750watt oc green دارم
برا گیم های امروزی کافیه؟
یا اگه نه دقیق میشه بگین چیشو آپگرید کنم؟

ضروریترین ارتقا کارت گرافیکتون هست که قبل از همه باید با GTX 1070یا حتی همین GTX 970 جایگزین کنید، پاور فعلا جوابگو هست و پردازنده هم تا حدی جواب میده اما دیگه بهترین راندمان در اختیارش نیست

• Like
Reactions: kv7_shadow

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
ضروریترین ارتقا کارت گرافیکتون هست که قبل از همه باید با GTX 1070یا حتی همین GTX 970 جایگزین کنید، پاور فعلا جوابگو هست و پردازنده هم تا حدی جواب میده اما دیگه بهترین راندمان در اختیارش نیست
نیمشه با به gtx 670 دیگه SLI کرد؟
اگه نه قیمت این دو گرافیک چنده؟و اگه بخوام GTX 670 OC Power Edition رو بفروشم چند بر میدارن؟
من اومدم با ‌ afterburner اورش کنم
انرژی و کلاک اینا رو همچین بالا نبردم
گیم یه ارور میده علت از چیه؟

برا تغییر پردازنده باید مادر بردم عوض شه درسته؟‌:((
یا میشه با یه i7 سری3000 عوض کنم؟

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
380
نام
آرش
سلام. دوستان یک سیستم واسه کارای گرافیکی و طراحی برای مغازه طراحی و چاپ میخوام تا 2 تومن که بتونه کارم رو راه بندازه.مانیتور و چیزای مربوط دیگش رو دارم فقط کیس و قطعاتش لازممه.قیمت هم تا 100 یا 200 هم بیشتر شد مشکلی نیست.ممنون

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) —

2600 درمیاد

ببخشید فرشید جان ،بجای این پاور green 650 uk gold بهتر نیست؟
چون این پاور کلا 80plus نداره ،فکر کنم یه ۸پین گرافیک هم بیشتر داشته باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
نیمشه با به gtx 670 دیگه SLI کرد؟
اگه نه قیمت این دو گرافیک چنده؟و اگه بخوام GTX 670 OC Power Edition رو بفروشم چند بر میدارن؟
من اومدم با ‌ afterburner اورش کنم
انرژی و کلاک اینا رو همچین بالا نبردم
گیم یه ارور میده علت از چیه؟

برا تغییر پردازنده باید مادر بردم عوض شه درسته؟‌:((
یا میشه با یه i7 سری3000 عوض کنم؟

اصلا و ابدا SLI کردن برای کارتای ضعیف توصیه نمیشه، دیگه SLI همیشه و همه جا کار نمی کنه که بخواید راندمان رو دو برابر کنید، حتی اگهکارم کنه بازم راندمانش پایینه برا GTX 670

این مدلا هنوز نیومدن که قیمت بدم، یه کم دیگه باید صبر کنید، 20 روز تا یک ماه برای 1070 و یک هفته هم برا 1080

سلام. دوستان یک سیستم واسه کارای گرافیکی و طراحی برای مغازه طراحی و چاپ میخوام تا 2 تومن که بتونه کارم رو راه بندازه.مانیتور و چیزای مربوط دیگش رو دارم فقط کیس و قطعاتش لازممه.قیمت هم تا 100 یا 200 هم بیشتر شد مشکلی نیست.ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 950 OC Gaming DCII 2GB VGA
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) — 2250

ببخشید فرشید جان ،بجای این پاور green 650 uk gold بهتر نیست؟
چون این پاور کلا 80plus نداره ،فکر کنم یه ۸پین گرافیک هم بیشتر داشته باشه

مدل UK کم شده تو بازار، اگه موجود باشه که خوبه، نباشه که مدل کورسیر هم خوبه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
سلام به همه دوستان و مخصوصا آقا فرشید گل.یه سوال داشتم خدمتتون
من یه سیستم دارم مشخصات هم توی امضا هست پاور هم گرین 700 برنز هست
میخواستم بدونم که ارزش داره کارت گرافیکم رو از 970 به 1080 ارتقا بدم یا دست نگه دارم؟
بعد الان یه 970 دست دوم یکی از بچه ها داره میگه 1 تومن ارزش داره بگیرم با کارت خودم Sli کنم یا نه؟بعضیا میگن 1 تومن کارتتو بفروش 1 تومن بزار روش 1070 بگیر
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه الان سیستمو ارتقا ندم تا مثلا 2 یا 3 سال دیگه اونموقع نیاز هست مادربورد و سی پی یو رو عوض کنم یا همینا که دارم جواب میدن؟یعنی اگه مثلا اون موقع کارت گرافیک 1180 یا 1280 بگیرم بهترین فریم دهی رو روی قطعات من میده؟
قصد خرید مانیتور گیمینگ بزرگ رو هم دارم که فعلا PG348Q مد نظرم هست که همه چی تمامه؟توصیه میکنید این مانیتور رو؟

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
سلام
یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:
photo-2016-06-22-02-17-39.jpg

نکته بسیار مهم:
*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)
*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)
*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده
*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند(بخصوص آقا فرشید) اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
میخواستم بدونم که ارزش داره کارت گرافیکم رو از 970 به 1080 ارتقا بدم یا دست نگه دارم؟
بعد الان یه 970 دست دوم یکی از بچه ها داره میگه 1 تومن ارزش داره بگیرم با کارت خودم Sli کنم یا نه؟بعضیا میگن 1 تومن کارتتو بفروش 1 تومن بزار روش 1070 بگیر
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه الان سیستمو ارتقا ندم تا مثلا 2 یا 3 سال دیگه اونموقع نیاز هست مادربورد و سی پی یو رو عوض کنم یا همینا که دارم جواب میدن؟یعنی اگه مثلا اون موقع کارت گرافیک 1180 یا 1280 بگیرم بهترین فریم دهی رو روی قطعات من میده؟
قصد خرید مانیتور گیمینگ بزرگ رو هم دارم که فعلا PG348Q مد نظرم هست که همه چی تمامه؟توصیه میکنید این مانیتور رو؟

من نظرم روی اینه که شما یه 1070 بگیرید، چون SLI کردن باعث میشه مصرف برق سیستمتون بالا بره و حرارت بیشتری تولید کنه و از اون طرف SLI از طرف خیلی از بازی ها ساپورت نمیشه و داشتن 8 گیگابایت رم گرافیکی واقعا برای اجرای بهینه بازی های نسل بعد الزامیه.
در مورد 2-3 سال دیگه نمیشه نظر قطعی داد ولی مطمئنا با پیشرفت سریع تکنولوژی باید حتما به فکر تعویض قطعات باشید.
اون مدل مانیتور گزینه مناسبیه ولی بنظرم اگه زیاد عجله ندارید این مدل رو هم مد نظر داشته باشید چون صفحه نمایش 4K داره که اصولا نسل بعدی محتواهای فراوانی براش عرضه میشه.

سلام
یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:
photo-2016-06-22-02-17-39.jpg

نکته بسیار مهم:
*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)
*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)
*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده
*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند(بخصوص آقا فرشید) اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

نخیز دوست عزیز شما مادربرد رو با یکی از دو مدل B150 Gaming یا H170 Gaming تعویض کنید و بجاش مدل سی پی یو رو به 6500 یا 6600 تغییر بدید چون 6400 فرکانس هسته پایینی داره. رم رو هم با باس 2400 انتخاب کنید و مطمئن باشید که باس رم توی اجرای بازی های کمترین تاثیر رو نسبت به کارت گرافیک و سی پی یو داره. در ضمن این سیستم قابلیت اجرای بازی ها بصورت Full HD رو داره و نیازی نیست به رزولوشن پایین تر خودتون رو محدود کنید.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
من نظرم روی اینه که شما یه 1070 بگیرید، چون SLI کردن باعث میشه مصرف برق سیستمتون بالا بره و حرارت بیشتری تولید کنه و از اون طرف SLI از طرف خیلی از بازی ها ساپورت نمیشه و داشتن 8 گیگابایت رم گرافیکی واقعا برای اجرای بهینه بازی های نسل بعد الزامیه.
در مورد 2-3 سال دیگه نمیشه نظر قطعی داد ولی مطمئنا با پیشرفت سریع تکنولوژی باید حتما به فکر تعویض قطعات باشید.
اون مدل مانیتور گزینه مناسبیه ولی بنظرم اگه زیاد عجله ندارید این مدل رو هم مد نظر داشته باشید چون صفحه نمایش 4K داره که اصولا نسل بعدی محتواهای فراوانی براش عرضه میشه.
مرسی بابت راهنمایی ولی این مانیتوری که معرفی کردین اصلا سری گیمینگ نیست.مانیتور دوتا آپشن باید داشته باشه برای گیم.یکی اینکه G-Sync داشته باشه.یکی دیگه این که 100 هرتز به بالا باشه:D

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید

بله که ارزش داره، با ارتقا به 1080 راندمانتون 2 برابر خواهد شد.
اصلا به فکر SLI کردن نباشید، این توصیه رو مرتب دارم تکرار می کنم، فقط کسانی که کار تکی حرفه ای دارن برای کارت دوم اقدام کنند، مثل کسانی که 1070 و 1080 دارن،

اگر الان یه Core i7 رده بالا داشته باشید راحت تا 3 یا 4 سال جوابگو هست، همین الان هم به کسانی که 3770 دارن می گم نیاز مبرمی به ارتقای پردازنده ندارن چون هنوز جوابگو هست.

در مورد مانیتور من مدلهای 2K رو برای 27 اینچی و مدلهای 4K رو برای 34 اینچی مناسب می دونم، یادتون باشه مدل 34 اینچی مثل اونی که در نظر دارید هنوز با یه 1080 تکی هم ممکنه در خیلی بازیها به 100 فریم در ثانیه نرسه ، هر چند که با G-Sync این مشکل اصلا نمودی پیدا نمی کنه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
بله که ارزش داره، با ارتقا به 1080 راندمانتون 2 برابر خواهد شد.
اصلا به فکر SLI کردن نباشید، این توصیه رو مرتب دارم تکرار می کنم، فقط کسانی که کار تکی حرفه ای دارن برای کارت دوم اقدام کنند، مثل کسانی که 1070 و 1080 دارن،

اگر الان یه Core i7 رده بالا داشته باشید راحت تا 3 یا 4 سال جوابگو هست، همین الان هم به کسانی که 3770 دارن می گم نیاز مبرمی به ارتقای پردازنده ندارن چون هنوز جوابگو هست.

در مورد مانیتور من مدلهای 2K رو برای 27 اینچی و مدلهای 4K رو برای 34 اینچی مناسب می دونم، یادتون باشه مدل 34 اینچی مثل اونی که در نظر دارید هنوز با یه 1080 تکی هم ممکنه در خیلی بازیها به 100 فریم در ثانیه نرسه ، هر چند که با G-Sync این مشکل اصلا نمودی پیدا نمی کنه.
ممنون از راهنماییتون.من بیشتر واسه بازی های آنلاین نیاز دارم فریم به 100 برسه چون واقعا جلوی پلیرا توی صحنه های رو در رو کم میارم که واسه این کار میتونم یا رزولوشن رو کم کنم یا تنظیمات گرافیکی رو
من تا با حالا مانیتور G-sync از نزدیک کار نکردم.میتونید توضیح بدید که توی فریم ریت و روون بودن چه تاثیری داره؟

Masta_killa

کاربر سایت
Feb 10, 2016
364
نام
Masta_killa
دوستان من کارت گرافیکم Gtx 980 4Gb و Ram:32GB و Cpu :Core i7 هست. تا حالا هم اکثر بازیا رو 60 فریم و آخرین تنظیمات بازی کردم. بنظرتون برای چند سال آینده میتونم بازیهای نسل بعدی رو روی تنظیمات گرافیکی بالا وفریم قابل قبول بگیرم یا لازمه ارتقا بدم؟!

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
380
نام
آرش
مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 950 OC Gaming DCII 2GB VGA
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) — 2250
آقا فرشید اگه cpu رو بخوام core i5 ببندم با 12 گیگ رم چقدر باید هزینه کنم؟با معماری این قطعاتی که گفتید میخونه یا بقیش هم تغییر میکنه؟با سپاس

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
نخیز دوست عزیز شما مادربرد رو با یکی از دو مدل B150 Gaming یا H170 Gaming تعویض کنید و بجاش مدل سی پی یو رو به 6500 یا 6600 تغییر بدید چون 6400 فرکانس هسته پایینی داره. رم رو هم با باس 2400 انتخاب کنید و مطمئن باشید که باس رم توی اجرای بازی های کمترین تاثیر رو نسبت به کارت گرافیک و سی پی یو داره. در ضمن این سیستم قابلیت اجرای بازی ها بصورت Full HD رو داره و نیازی نیست به رزولوشن پایین تر خودتون رو محدود کنید.
عزیز کارت 950 برای بازی های امروز مخصوصا fullhd در تنظیمات الترا کافی نیست و مجبور به کاهش تنظیمات به های یا مدیوم هستش و اونم الان تا آینده که دیگه هیچ چشم امیدی نیست!
و من خودم هم با آمدن نسل جدید گرافیک و cpu سیستم خواهم بست و یکی از مهم ترین سوالات بنده اینکه واقعا ارزش داره از یک مانیتور 19"wide با رزولوشن 1366*768 به مانیتور 22 اینچ فول اچدی کوچ کرد و هزینه ای حداقل 400 تومنی(پولی که میشه کار های خیلی مهم تری کرد باهاش) متقبل شد؟
در حالی که تراکم پیکسل در این دو کمتر از 20 ppl هستش(تازه از فشار بیشتر به کارت گرافیک و کمتر شدن بازده اش بگذریم)
Snap3.jpg

Snap4.jpg

بنظر من هیچ ارزشی نداره وقتی که بودجه پایین و محدودی وجود داره!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون از راهنماییتون.من بیشتر واسه بازی های آنلاین نیاز دارم فریم به 100 برسه چون واقعا جلوی پلیرا توی صحنه های رو در رو کم میارم که واسه این کار میتونم یا رزولوشن رو کم کنم یا تنظیمات گرافیکی رو
من تا با حالا مانیتور G-sync از نزدیک کار نکردم.میتونید توضیح بدید که توی فریم ریت و روون بودن چه تاثیری داره؟

توی روون بودن بازی که خیلی تاثیر داره، یعنی یه بازی در 40 فریم در ثانیه همون قدر روان اجرا خواهد شد که انگار داره در 90 فریم اجرا میشه
اما توی تاخیر و پینگ تاثیری نخواهد داشت.

دوستان من کارت گرافیکم Gtx 980 4Gb و Ram:32GB و Cpu :Core i7 هست. تا حالا هم اکثر بازیا رو 60 فریم و آخرین تنظیمات بازی کردم. بنظرتون برای چند سال آینده میتونم بازیهای نسل بعدی رو روی تنظیمات گرافیکی بالا وفریم قابل قبول بگیرم یا لازمه ارتقا بدم؟!

تا سال آینده حداقل می تونید روی عملکردش حساب کنید.بعد از اون رو هم همون موقع راجع بهش تصمیم گیری کنیم بهتره.

آقا فرشید اگه cpu رو بخوام core i5 ببندم با 12 گیگ رم چقدر باید هزینه کنم؟با معماری این قطعاتی که گفتید میخونه یا بقیش هم تغییر میکنه؟با سپاس

بله که می خونه، اما اگر برای بازی می خواید نباید این تغییرات رو بدید، بلکه باید اول از گرافیک ارتقا رو شروع کنید

با اضافه شدن Core i5 و تبدیل رم به 16 گیگ باید حدود 420 تومن بیشتر هزینه کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر