مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان.
میخواستم نظرتون رو راجع به این سیستم بدونم.
تا چه حد خوبه و تا چند سال جواب میده؟ آیا کارت گرافیک کاملا مچ هست با سیستم(استفاده از حداکثر توانایی منظورمه)

مادربرد: GIGABYTE H170-D3H
پردازنده: Core i5 6400
رم: G.Skill Value NT 2*4GB=8GB 2133MHz CL15
کارت گرافیک: ASUS Turbo GTX960 OC 4GD5
هارد دیسک: WD Blue 1TB 7200RPM 64MB Buffer (WD10EZEX)
کیس: Xigmatek MACH III
منبع تغذیه: Green GP600A-HP

قیمت کل حدودا 2700 میشه. درایو نوری هم نمیخواد. سیستم کم و کسر چی داره؟ ممنون میشم اگه بگید.

Saeed1370

کاربر سایت
Jun 3, 2016
8
از لحاظ توان پردازشی که در حد پنتیوم ها یا نزدیک به Core i3 ها شاید برسه، اما از نظر توان گرافیکی از گرافیک پردازنده های اینتل قویتره و میتونه در حد کارتهای گرافیکی رده پایین 300 تومن عمل کنه

این مدل فقط یه روتر هست و پورت WAN داره، یعنی اگر از ADSL استفاده می کنید باید براش یه مودم جداگانه داشته باشید و به این پورت وصل کنید تا اینترنت هم بده.
من تو سایت cpuboss با core i3 6300 مقایسه ش کردم که تو اکثر تست ها ازش بهتر بود با قیمت کمتر

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
سلام دوستان.
تا چه حد خوبه و تا چند سال جواب میده؟ آیا کارت گرافیک کاملا مچ هست با سیستم(استفاده از حداکثر توانایی منظورمه)

قیمت کل حدودا 2700 میشه. درایو نوری هم نمیخواد. سیستم کم و کسر چی داره؟ ممنون میشم اگه بگید.
قطعاتت خوبه ولی گرافیکت ضعیفه و به نظر من تا 2 یا 3 سال دیگه جوابت میده!اگه میتونی هزینت رو بیشتر کن و یه 970 بردار.اگرم صبر کنی مدت دیگه 970 و 980 ارزون میشن و راحت میتونی یکیشون رو تهیه کنی

• Like
Reactions: ADU_Tank

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام دوستان.

کارت گرافیک مچ هست ولی مدلی که انتخاب کردید مناسب نیست.یه مدل با فن های کاستوم بخرید خیلی بهتر از مدل TURBO هستن

• Like
Reactions: ADU_Tank

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
قطعاتت خوبه ولی گرافیکت ضعیفه و به نظر من تا 2 یا 3 سال دیگه جوابت میده!اگه میتونی هزینت رو بیشتر کن و یه 970 بردار.اگرم صبر کنی مدت دیگه 970 و 980 ارزون میشن و راحت میتونی یکیشون رو تهیه کنی
کارت گرافیک مچ هست ولی مدلی که انتخاب کردید مناسب نیست.یه مدل با فن های کاستوم بخرید خیلی بهتر از مدل TURBO هستن
عجله ای ندارم. میتونم صبر کنم!
قیمت ها آخه یدفعه ای بعد از 960 جهشی افزایش پیدا میکنند در حالی که به اندازه قیمت پرفورمنس ندارند در مقایسه با 960.
به نظر شما صبر کنم 970 قیمتش بیاد پایین بگیرم بهتره یا بجاش یدونه 1070 بگیرم؟
قیمت 970 و 1070 به نظر شما کی میاد پایین و متعادل میشه؟ من زیاد از وضع بازار خبر ندارم.
بعد اگر کارت گرافیک بالاتر بخوام ببندم چی باز هم مچ هست؟ مثل 970 یا حتی 1070. چون با توجه به توضیحات شما نظرم عوض شد نسبت به 960.
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید من از شما راجب بستن سیستم سوال کردم اگه یادتون باشه اما خو اون پول که مدنظر داشتم متاسفانه به مشکل خوردم وخرج شد و فعلا هم قصد ارتقا ندارم تا دوباره وضعیت مالیم رو به راه شه که یه سیستم گیمینگ به روز ببندم با امدن کارت های انویدیا به امید خدا اما مشکلی که الان دارم اینه که بازی های اذیت میکنه با کارت فعلیم که اگه یادتون باشه گفتم 770 هست حالا به نظر شما اگه من بخوام برای این سیستم فعلیم یه کارت بگیرم که کارمو راه بندازه تا حل شدن مشکلاتم چه کارتی پیشنهاد میکنید سیستم هم اینه برای یاداوری دوباره
cpu: i5 2500
ram: 8
vga : gtx 770
power : 700 gold
ممنون میشم با تشکر

شما یا باید 970 بگیری یا یکم صبر کنی تا 1070 بیاد بازار بعد خرید کنی، ارتقای بقیه ی قطعات سیستمت الان ضروری نیست.

همچنین نسبت به موارد بالا A10-7870K Godavari رو پیشنهاد میکنین یا نه ؟
ممنونم از راهنماییتون.

تنها در صورتی که قصد خرید کارت گرافیک مجزا نداشته باشید و بخواید تا سقف 1200 هزینه کنید این پردازنده و پلتفرم توصیه میشه، وگرنه خیر.

سلام دوستان.

عجله ای ندارم. میتونم صبر کنم!
قیمت ها آخه یدفعه ای بعد از 960 جهشی افزایش پیدا میکنند در حالی که به اندازه قیمت پرفورمنس ندارند در مقایسه با 960.
به نظر شما صبر کنم 970 قیمتش بیاد پایین بگیرم بهتره یا بجاش یدونه 1070 بگیرم؟
قیمت 970 و 1070 به نظر شما کی میاد پایین و متعادل میشه؟ من زیاد از وضع بازار خبر ندارم.
بعد اگر کارت گرافیک بالاتر بخوام ببندم چی باز هم مچ هست؟ مثل 970 یا حتی 1070. چون با توجه به توضیحات شما نظرم عوض شد نسبت به 960.
ممنون

کارت گرافیک توی این لیست ضعیفتر از بقیه هست، اتفاقا خرید 970 هم ارزشش رو داره نسبت به تفاوت راندمانش

من تو سایت cpuboss با core i3 6300 مقایسه ش کردم که تو اکثر تست ها ازش بهتر بود با قیمت کمتر

خب برداشت نسبتا اشتباهی کردید.
سرعت خام پردازنده و توان محاسباتی اون لزوما برابر با سرعت بیشتر در بازیها نیستف چون الگوی اجرای بازیها نسبت به بنچمارکهای پردازشیِ صرف متفاوت هست.

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
تنها در صورتی که قصد خرید کارت گرافیک مجزا نداشته باشید و بخواید تا سقف 1200 هزینه کنید این پردازنده و پلتفرم توصیه میشه، وگرنه خیر.
من حدود 3 تومن میخاو خرج کیس بکنم از نو ببندم. ولی فعلا کارت گرافیک رو قصد خریدش رو ندارم چون کارت های جدید در راهن. ولی در نهایت کارت رو میخرم طی چند ماه آینده . حالا با این اوصاف پیشنهادتون چی هست؟

Saeed1370

کاربر سایت
Jun 3, 2016
8
شما یا باید 970 بگیری یا یکم صبر کنی تا 1070 بیاد بازار بعد خرید کنی، ارتقای بقیه ی قطعات سیستمت الان ضروری نیست.

کارت گرافیک توی این لیست ضعیفتر از بقیه هست، اتفاقا خرید 970 هم ارزشش رو داره نسبت به تفاوت راندمانش

خب برداشت نسبتا اشتباهی کردید.
سرعت خام پردازنده و توان محاسباتی اون لزوما برابر با سرعت بیشتر در بازیها نیستف چون الگوی اجرای بازیها نسبت به بنچمارکهای پردازشیِ صرف متفاوت هست.
دوست عزیز ممنون از راهنماییت
اگه خدا بخواد میخوام این سیستم رو ببندم با بودجه ی کمی که دارم
Cpu core i3 6100
Motherboard asus h110m-c
فعلا واسه کارت گرافیک منتظر radeon rx 480 میمونم.به نظرت این مادربرد توانایی کار با این کارت گرافیک رو داره یا نه؟
و ایا با cpu ایجاد گلوگاه میکنه یا نه؟

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
درود

فرشید جان من قصد جمع کردن یک سیستم تا قیمت 5.5 رو دارم . کارم فوتوشاپ و افتر افکت هست و کارهای رندرینگ زیاد انجام میدم.
از طرفی گیمر هم هستم و به یه سیستم آینده دار نیاز دارم. یه مشکلی که دارم اینه که تو زندگیم تاحالا همیشه فقط لپ تاپ داشتم :D در نتیجه اصلا نمیدونم چی با چی مچ هست در pc و اینکه نمیدونم چطوری میتونم یه سیستمی جمع کنم که وقتی پس فردا سری جدید nvidia یا intel اومد، بتونم بخوبی ارتقا بدم . بی زحمت یکم چون مبتدی هستم ، بیشتر واسم توضیح بده . ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید اگه 1070 که گفتید بگیریم نیازی به ارتقا پاور نیست 700 براش کم نمیاد یا سی پیو گلوگاه نمیشه براش ؟

خیر، زیادم هست، کارت 1070 با یه 600 وات هم مشکلی نخواهد داشت.

من حدود 3 تومن میخاو خرج کیس بکنم از نو ببندم. ولی فعلا کارت گرافیک رو قصد خریدش رو ندارم چون کارت های جدید در راهن. ولی در نهایت کارت رو میخرم طی چند ماه آینده . حالا با این اوصاف پیشنهادتون چی هست؟

Intel Core i5 6400 CPU
ASUS B150 Pro MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
Gigabyte R9 380X WF 2X 4GB VGA/ GTX 960 4GB
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) 2900—

دوست عزیز ممنون از راهنماییت
اگه خدا بخواد میخوام این سیستم رو ببندم با بودجه ی کمی که دارم
Cpu core i3 6100
Motherboard asus h110m-c
فعلا واسه کارت گرافیک منتظر radeon rx 480 میمونم.به نظرت این مادربرد توانایی کار با این کارت گرافیک رو داره یا نه؟
و ایا با cpu ایجاد گلوگاه میکنه یا نه؟

با این مادربرد هم مشکلی نداره اما H110 ترجیحا برای بازی توصیه نمیشه و حداقل یه مادربرد B150 توصیه میشه. چه کارت 480 بخواید و چه GTX 1080
پردازنده ی Core i3 6100 که برای کارتهای رده بالای انویدیا برخی موارد گلوگاه هست، برای کارتای AMD تحت DX11 هم تازه بیشتر، اگه یه Core i5 بگیرید بهتره.

درود

فرشید جان من قصد جمع کردن یک سیستم تا قیمت 5.5 رو دارم . کارم فوتوشاپ و افتر افکت هست و کارهای رندرینگ زیاد انجام میدم.
از طرفی گیمر هم هستم و به یه سیستم آینده دار نیاز دارم. یه مشکلی که دارم اینه که تو زندگیم تاحالا همیشه فقط لپ تاپ داشتم :D در نتیجه اصلا نمیدونم چی با چی مچ هست در pc و اینکه نمیدونم چطوری میتونم یه سیستمی جمع کنم که وقتی پس فردا سری جدید nvidia یا intel اومد، بتونم بخوبی ارتقا بدم . بی زحمت یکم چون مبتدی هستم ، بیشتر واسم توضیح بده . ممنون

شما یه پی سی با پردازنده ی قوی نیاز داری که طبق نیازت بعدا بتونی گرافیکت رو هم ارتقا بدی، مفید و مختصر

Intel Core i5 6700K CPU
Asus Z170 Pro Gaming MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
(Gigabyte R9 390X OC G1 Gaming 8GB WF 3X) VGA
Asus Strix GTX 980 OC Gaming DCII 4GB
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) — 5100

بازم جایی ابهام داشتید بپرسید.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
سلام
قطعات زیر هماهنگن؟و اینه بصورت دست دو چقدر می ارزن؟
Zotac GTX 970 AMP Omega Edition گارانتی آواژنگ متعلقات کامل
Cpu Core i5 2400 فقط فن
Motherboard Giga H61 گارانتی آواژنگ 2018 متعلقات کامل
16GB رم کروشیال 1600
Power Green 480W کارتون گارانتی نداره

mohsendevil

کاربر سایت
Nov 4, 2006
99
سلام
دوستان من میخوام هارد بگیرم.بین 1 ترا و 2 ترا موندم یک 120 ssd برای ویندوز دارم.یک ssd 120 هم برای گیم دارم.البته فیلم و سریال و موزیک و نرم افزار و ویدیو های شخصی و...هم طبیعتا در کنار گیم هست.به نظرتون کدوم رو بگیرم؟حجم بازیها که از 15-20 گیگ الان به 50-60 گیگ رسیده در یکی دو سال آینده به نظرتون انقدری میشه که 1 ترا کم بیاره؟یا خرید 2 ترا هزینه اضافی هست؟
مرسی

آخرین ویرایش:

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
سلام
دوستان من میخوام هارد بگیرم.بین 1 ترا و 2 ترا موندم یک 120 ssd برای ویندوز دارم.یک ssd 120 هم برای گیم دارم.البته فیلم و سریال و موزیک و نرم افزار و ویدیو های شخصی و...هم طبیعتا در کنار گیم هست.به نظرتون کدوم رو بگیرم؟حجم بازیها که از 15-20 گیگ الان به 50-60 گیگ رسیده در یکی دو سال آینده به نظرتون انقدری میشه که 1 ترا کم بیاره؟یا خرید 2 ترا هزینه اضافی هست؟
مرسی
۲ترا شک نکن به ایندت فکر کن

• Like
Reactions: mohsendevil

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر