مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
سلام.
من این سیستم رو انتخاب کردم. میخواستم ببینم قطعات به خوبی با هم مچ هستند؟
z170 pro gaming
intel i5 6600k
evga 970 ftw
ripjaws 8 gb 2666 ddr4
green 535
WD Blue 1TB 64MB Buffer
اگه به قابلیت های مادربورد های گرون(SLI مثلا) احتیاجی نداری به مادربورد ارزون بردار. هیچ فرقی نمی کنه. پاورت هم فکر کنم کم باشه. ولی چند وقت دیگه نسل جدید هر دوی انویدیا و AMD میاد، به نظر من خریدن کارت گرافیک الان اشتباهه. AMD یه کارت 200 دلاری میخواد بده که به گفته خودش در حد 980ـه و 29 همین ماه میلادی لانچ می شه، کارت های 1070 و 1080ـه انویدیا هم بنچمارک های خیلی خوبی دارن.

• Like
Reactions: ariajoker

alireza_73

کاربر سایت
Jun 22, 2008
125
سلام دوستان
میخوام هدست razer timat7.1 بگیرم ولی هنوز کارت صدایی که ورودی اپتیکال داشته باشه و صدای دالبی دیجیتال ps4 رو به آنالوگ 7.1 تبدیل کنه پیدا نکردم.
ممنون میشم مدل چند تا کارت صدا 7.1 که خروجی دالبی دیجیتال 7.1 ps4 هم ساپورت میکنه معرفی کنین

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
میخواستم یه کیس برای کار با آفیس و اتوکد بخرم جوری که بشه راحت کار کرد باهاش با حداقل هزینه.
ممنون

اگر کار حرفه ای مدنظرتون نباشه که با این سیستم هم میشه اینکارو کرد:

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GTX 750 Ti 2GB DDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Corsair VS450 Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) — 1850

سلام.
من این سیستم رو انتخاب کردم. میخواستم ببینم قطعات به خوبی با هم مچ هستند؟
z170 pro gaming
intel i5 6600k
evga 970 ftw
ripjaws 8 gb 2666 ddr4
green 535
WD Blue 1TB 64MB Buffer

نگفتین با چه بودجه ای؟

1- رم باید دو ماجول یکسان باشه و 16 گیگ ترجیحا
2- پاور 650 واتی بردارید، هر چند که 500هم کافیه
3- یه SSD هم به قطعات اضافه بشه.

سلام دوستان
میخوام هدست razer timat7.1 بگیرم ولی هنوز کارت صدایی که ورودی اپتیکال داشته باشه و صدای دالبی دیجیتال ps4 رو به آنالوگ 7.1 تبدیل کنه پیدا نکردم.
ممنون میشم مدل چند تا کارت صدا 7.1 که خروجی دالبی دیجیتال 7.1 ps4 هم ساپورت میکنه معرفی کنین

کدوم کارت صدا همچین قابلیتی داره برای تبدیل که شما دنبالش هستی؟
شما باید خروجی کنسول رو با همون کیفیتی که هست استفاده کنی، چه با هدست و چه با اسپیکر و چه سینمای خانگی

alireza_73

کاربر سایت
Jun 22, 2008
125
اگر کار حرفه ای مدنظرتون نباشه که با این سیستم هم میشه اینکارو کرد:

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H110M-C MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2133 RAM
GTX 750 Ti 2GB DDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Corsair VS450 Power
Green PARS Case
جمع کل‌ (تومان) — 1850

نگفتین با چه بودجه ای؟

1- رم باید دو ماجول یکسان باشه و 16 گیگ ترجیحا
2- پاور 650 واتی بردارید، هر چند که 500هم کافیه
3- یه SSD هم به قطعات اضافه بشه.

کدوم کارت صدا همچین قابلیتی داره برای تبدیل که شما دنبالش هستی؟
شما باید خروجی کنسول رو با همون کیفیتی که هست استفاده کنی، چه با هدست و چه با اسپیکر و چه سینمای خانگی
کارت صدا با این مشخصات هست ولی من پیدا نکردم یه نمونش اینه تو سایت آمازون تو هیچ جای ایران پیدا نمیشه
من دنبال مدل های مشابه این هستم و میدونم که زیادن ولی شاید معروف نباشن
Amazon.com: Vantec USB External 7.1 Channel Audio Adapter (Black): Electronics

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
قصد خرید یک مانیتور داشتم تو رنج 700 تومن برای پی سی گیمینگ و فیلم خودم اینارو پیدا کردم s24d595 و vx238h میخواستم نظر شما رو بدونم کدوم رو انتخاب کنم با تشکر

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,927
نام
آن مرد !
فرشید جان یه لپتاپ ارزون که بازی ها رو بتونه رو مدیوم 30 فریم اجرا کنه چی پیشنهاد میدین
pc قوی دارم برا کارم یه لب تاپ میخوام حالا بعضی وقتا هم یه گیمی بزنیم
بودجه خودم 1.5 اینا دارم چیزی پیشنهاد میشه تو این قیمت ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کارت صدا با این مشخصات هست ولی من پیدا نکردم یه نمونش اینه تو سایت آمازون تو هیچ جای ایران پیدا نمیشه
من دنبال مدل های مشابه این هستم و میدونم که زیادن ولی شاید معروف نباشن
Amazon.com: Vantec USB External 7.1 Channel Audio Adapter (Black): Electronics

این فقط یه کارت صدای اکسترنال هست که ورودی SPDIF هم داره، اما دلیل نمیشه که صدای خروجی دالبی رو به 7.1 تبدیل کنه
من منظورم اینه که شما نباید دنبال مبدل باشی، فقط باید دنبال هدستی باشی که هم باهاش بتونی با کنسول بازی کنی و هم پی سی، که انتخابای زیادی هم داری

قصد خرید یک مانیتور داشتم تو رنج 700 تومن برای پی سی گیمینگ و فیلم خودم اینارو پیدا کردم s24d595 و vx238h میخواستم نظر شما رو بدونم کدوم رو انتخاب کنم با تشکر

این دو تا اتفاقا همون پیشنهادهای خودم هستن با این بودجه، هر دو هم برای بازی عالین، مدل ایسوس کنتراست و سرعت بیشتری داره و مدل سامسونگ هم رنگ بهتری داره.

فرشید جان یه لپتاپ ارزون که بازی ها رو بتونه رو مدیوم 30 فریم اجرا کنه چی پیشنهاد میدین

راستش با این بودجه فقط میشه یه پی سی سطح پایین خرید که برای بازی هم در سطح پایینی هست، دیگه لپ تاپ در این رده فقط به درد آفیس و اینترنت می خوره و خیلی ضعیف میشه. بازی کردن بماند.

alireza_73

کاربر سایت
Jun 22, 2008
125
این فقط یه کارت صدای اکسترنال هست که ورودی SPDIF هم داره، اما دلیل نمیشه که صدای خروجی دالبی رو به 7.1 تبدیل کنه
من منظورم اینه که شما نباید دنبال مبدل باشی، فقط باید دنبال هدستی باشی که هم باهاش بتونی با کنسول بازی کنی و هم پی سی، که انتخابای زیادی هم داری

این دو تا اتفاقا همون پیشنهادهای خودم هستن با این بودجه، هر دو هم برای بازی عالین، مدل ایسوس کنتراست و سرعت بیشتری داره و مدل سامسونگ هم رنگ بهتری داره.

راستش با این بودجه فقط میشه یه پی سی سطح پایین خرید که برای بازی هم در سطح پایینی هست، دیگه لپ تاپ در این رده فقط به درد آفیس و اینترنت می خوره و خیلی ضعیف میشه. بازی کردن بماند.
این کارت صدا داخلش دیکدر داره و تو انجمن های مختلف خوندم که صدای سوراند 7.1 واقعی میده با ورودی اپتیکال کنسول ها جزء کارت صدا هایی هست که خود ریزر با tiamat معرفی کرده حتی خود آمازون هم هدست تیامت رو با این کارت صدا پیشنهاد میده
بازم ممنون از وقتی که گذاشتین هیچکس دیگه جز شما جواب نداد

دوست عزیز این بد نیست گرافکیش دز حد 920 انویدا هست در حد 30 فریم میشه بازی کرد باهاش ولی رو مدیوم رو نمیشه تضمین کرد
Lenovo ThinkPad E460 - C

Last edited by a moderator:

farzad7056

کاربر سایت
Mar 28, 2008
54
اقا فرشيد cpu من ٩٩٥٠ فنوم amd هست فنش مثل قديم نيست و خيلي سر و صدا مي كنه يه فن كم صدا معرفي كنيد
من از قيمت فن اطلاع ندارم ولي حدود ٢٠٠ مي تونم هزينه كنم يا يه كم اينور اونور!
ممنون

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599

من نظرم روی مدل سامسونگ هست بخاطر کیفیت رنگ بهتر ولی میترسم تو بازی ها ghost ایجاد کنه، سرعتش نسبت به مدل ایسوس چقدر کمتر اونقدر محسوس هست که به چشم بیاد و اذیت کنه(مخصوصا بازی های fps)؟
متاسفانه امکان این نیست ادم خودش تست کنه جایی شما اگه تجربه کار با این دو مانیتور دارید کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون

آخرین ویرایش:

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
دوستان بین Vishera FX-8350 و Core i5-6600K کدوم رو پیشنهاد میکنین . توی بنچ مارک ها که ظاهرا Fx بهتر ظاهر شده بود .
عمده ی استفاده گیمینگ و بعید میدونم اورکلاک بکنمش و اینکه مصرف برق و کارایی و استهلاک پایین در طی چند سال برام مهمه .

بودجه حدود 700 نومن. اگر پیشنهاد دیگری هم در این رنج قیمت دارین ممنون میشم راهنمایی کنین.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این کارت صدا داخلش دیکدر داره و تو انجمن های مختلف خوندم که صدای سوراند 7.1 واقعی میده با ورودی اپتیکال کنسول ها جزء کارت صدا هایی هست که خود ریزر با tiamat معرفی کرده حتی خود آمازون هم هدست تیامت رو با این کارت صدا پیشنهاد میده
بازم ممنون از وقتی که گذاشتین هیچکس دیگه جز شما جواب نداد

خروجی 7.1 رو خیلی کارتا میدن، اما تبدیل یه استاندارد صدای لایسنس شده یه بحث دیگست. من بازم نظرم اینه که شما صدای کنسول رو با هر دیکودی که انجام میشه با همونکیفیت گوش بده، اگه استریو بود استریو و اگه سوراند بود هم با همون کیفیت بگیر، با هدست 7.1 میشه هر دو حالت رو داشت.

دوست عزیز این بد نیست گرافکیش دز حد 920 انویدا هست در حد 30 فریم میشه بازی کرد باهاش ولی رو مدیوم رو نمیشه تضمین کرد
Lenovo ThinkPad E460 - C

با گرافیک 920 که هیچ، با 940 هم نمیشه کیفیت حداقلی رو تجربه کرد(بازیهای جدید)، وگرنه مدلهای با گرافیک در این حد زیادن.

اقا فرشيد cpu من ٩٩٥٠ فنوم amd هست فنش مثل قديم نيست و خيلي سر و صدا مي كنه يه فن كم صدا معرفي كنيد
من از قيمت فن اطلاع ندارم ولي حدود ٢٠٠ مي تونم هزينه كنم يا يه كم اينور اونور!
ممنون

200 تومن برا اون زیاده، یه Thermalright True Spirit 120 بخرید که حدود 120 تومنه و کم صدا هم هست. مدلهای مشابه از DeepCool هم موجودن.

من نظرم روی مدل سامسونگ هست بخاطر کیفیت رنگ بهتر ولی میترسم تو بازی ها ghost ایجاد کنه، سرعتش نسبت به مدل ایسوس چقدر کمتر اونقدر محسوس هست که به چشم بیاد و اذیت کنه(مخصوصا بازی های fps)؟
متاسفانه امکان این نیست ادم خودش تست کنه جایی شما اگه تجربه کار با این دو مانیتور دارید کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون

بررسیها نشون داده در بازیهای سریع هم سایه دار نمیشه یا اصطلاحا شبح اجسام دیده نشده، اما این تجربه شدیدا از فردی به فرد دیگه تفاوت می کنه و تضمینی نیست که در بازیهای خیلی سریع مثل ریسینگ هم دیده نشه، در کل که سرعت پاسخگویی خوبی داشته.
اما تنها راه اطمینان اگه به این موضوع حساس هستید خرید مدل ایسوس هست.

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید من از شما راجب بستن سیستم سوال کردم اگه یادتون باشه اما خو اون پول که مدنظر داشتم متاسفانه به مشکل خوردم وخرج شد و فعلا هم قصد ارتقا ندارم تا دوباره وضعیت مالیم رو به راه شه که یه سیستم گیمینگ به روز ببندم با امدن کارت های انویدیا به امید خدا اما مشکلی که الان دارم اینه که بازی های اذیت میکنه با کارت فعلیم که اگه یادتون باشه گفتم 770 هست حالا به نظر شما اگه من بخوام برای این سیستم فعلیم یه کارت بگیرم که کارمو راه بندازه تا حل شدن مشکلاتم چه کارتی پیشنهاد میکنید سیستم هم اینه برای یاداوری دوباره
cpu: i5 2500
ram: 8
vga : gtx 770
power : 700 gold
ممنون میشم با تشکر

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
دوستان بین Vishera FX-8350 و Core i5-6600K کدوم رو پیشنهاد میکنین . توی بنچ مارک ها که ظاهرا Fx بهتر ظاهر شده بود .
عمده ی استفاده گیمینگ و بعید میدونم اورکلاک بکنمش و اینکه مصرف برق و کارایی و استهلاک پایین در طی چند سال برام مهمه .

بودجه حدود 700 نومن. اگر پیشنهاد دیگری هم در این رنج قیمت دارین ممنون میشم راهنمایی کنین.
همچنین نسبت به موارد بالا A10-7870K Godavari رو پیشنهاد میکنین یا نه ؟
ممنونم از راهنماییتون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر