مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Magus

کاربر سایت
Oct 12, 2007
386
سلام

دوستان مانیتور های Professional با مانیتور های مخصوص gaming خیلی متفاوته؟؟؟ من نیاز به مانیتوری دارم که ورودی های زیادی داشته باشه چون به جز کامپیوتر، 2 عدد کنسول هم بهش متصله و منتظر مدل PA329Q از ایسوز هستم.
PA329Q - Overview
@Farshidstar2012 و سایر دوستان اگه پیشنهاد بهتری دارند راهنمایی کنید.

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
سلام

دوستان مانیتور های Professional با مانیتور های مخصوص gaming خیلی متفاوته؟؟؟ من نیاز به مانیتوری دارم که ورودی های زیادی داشته باشه چون به جز کامپیوتر، 2 عدد کنسول هم بهش متصله و منتظر مدل PA329Q از ایسوز هستم.
PA329Q - Overview
سعی کنین همیشه بودجه رو بگین تا متناسب با اون و نیازهاتون جواب درست و سریع تری دریافت کنین

Mohamad1376

کاربر سایت
Jun 19, 2016
61
سلام
ی سیستم تا2 تومن نی خواستم پیشنهاد بدید بدون کارت گرافیک که بعدا بتونم ۱۰۷۰ بزارم روش
میشه با این بوجه؟ اگه نمیشه کمترین بودجه با سیستم بگید مرسی

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
583
نام
Hamidreza
سلام
ی سیستم تا2 تومن نی خواستم پیشنهاد بدید بدون کارت گرافیک که بعدا بتونم ۱۰۷۰ بزارم روش

svdhvkpwb6b3mseocjxe.jpg

• Like
Reactions: Mohamad1376

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
یعنی 1070 روی برد من (Asus B85-Plus) بدون مشکل نصب میشه؟ (کیس Green X2 Jaguar)
نیازی به تعویض پاور نیست؟ (Green GP600A-HP - 600W)
رم چی؟ همون 8 گیگ کافیه؟
CPU هم نیازی به آپدیت نداره؟

بله، نصب میشه و نیازی هم به تعویض پاور نیست.
رم هم می تونید یه 8 گیگی دیگه بخرید 16 گیگ گنید، کم کم داره استاندارد میشه.

اقا فرشید راجب کیسم که گفته بودم 1070 توش جا میشه یا نه والا این کیس من قدیمیه اسمشم الان دیدم زده پاسکال دیگه والا مشخصات دیگه نداره

خب اگه کارت 28 سانتی توی کیستون جا شده باشه این کارت جدید هم نصب خواهد شد. اما بهترین کار اینه که بازش کنید و اندازه گیری کنید.

درود به دوستان
قصد خرید کیبورد گیمینگ تا سقف ۱۵۰ دارم . که حتما نور پس زمینه و حروف چاپی فارسی با نور پس زمینه داشته باشه
خودم cougar 200k و asus cerberus مد نظرمه ولی میدونم برندای ارزونی مثه e-blue یا tt esports یا حتی a4tech مدلای خوبی دارن ولی نتونستم بینشون چیزی پیدا کنم که حروف فارسی داشته باشه . با توجه به بودجه به شدت پایینی که برای یه کیبورد گیمینگ دارم ، پیشنهاد دوستان چیه ؟

اتفاقا مدلای ارزون به درد بازی نمی خورن و بیشتر هدر دادن پول هستن، توصیه ی اکید من همون دو تا مدلی هست که خودتون گفتید از ایسوس و cougar

سلام

PA329Q - Overview

بله ، خیلی تفاوت دارن، اگر برای بازی لازم دارید مدلهای حرفه ای به کار شما نمیاد و باید مدل گیمینگ بخرید
مدلهای حرفه ای پنل با کیفیت اما معمولا کندی دارن که به کار بازی نمیاد

مدلهای گیمینگ هم ورودیهای زیادی دارن معمولا و مانیتورهای معمولی هم الان دیگه دو تا ورودی HDMI رو دارن،
به عنوان آخرین گزینه حتی می تونید از HDMI Switcher برای کنسولهاتون استفاده کنید

تا 4.500 مشکل ندارم. فقط مانیتور باشه. TV نمیخوام به هیچ وجه

مدلهای گیمینگ از BenQ مثل XL2720Z و بهتر از اون ASUS Swift 278Q موجودن، اما به خاطر داشته باشید که رزولوشن های بالاتر از 1080p به درد کنسولها نمی خورن و فقط مناسب دسکتاپ ویندوز هستن.

سلام

مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) —

2600 درمیاد

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,646
نام
کورش
سلام دوستان
مادر بورد من MSI Z77A GD65 Gaming ه که از SLI هم پشتیبانی میکنه
کارت گرافیکمم یه MSI GTX 670 OC Power Edition ه
و CPU i5- 3570k است
رمم 8 گیگ 1600mhz DDR3
و پاور 750watt oc green دارم
برا گیم های امروزی کافیه؟
یا اگه نه دقیق میشه بگین چیشو آپگرید کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
سلام دوستان
مادر بورد من MSI Z77A GD65 Gaming ه که از SLI هم پشتیبانی میکنه
کارت گرافیکمم یه MSI GTX 670 OC Power Edition ه
و CPU i5- 3570k است
رمم 8 گیگ 1600mhz DDR3
و پاور 750watt oc green دارم
برا گیم های امروزی کافیه؟
یا اگه نه دقیق میشه بگین چیشو آپگرید کنم؟

ضروریترین ارتقا کارت گرافیکتون هست که قبل از همه باید با GTX 1070یا حتی همین GTX 970 جایگزین کنید، پاور فعلا جوابگو هست و پردازنده هم تا حدی جواب میده اما دیگه بهترین راندمان در اختیارش نیست

• Like
Reactions: kv7_shadow

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,646
نام
کورش
ضروریترین ارتقا کارت گرافیکتون هست که قبل از همه باید با GTX 1070یا حتی همین GTX 970 جایگزین کنید، پاور فعلا جوابگو هست و پردازنده هم تا حدی جواب میده اما دیگه بهترین راندمان در اختیارش نیست
نیمشه با به gtx 670 دیگه SLI کرد؟
اگه نه قیمت این دو گرافیک چنده؟و اگه بخوام GTX 670 OC Power Edition رو بفروشم چند بر میدارن؟
من اومدم با ‌ afterburner اورش کنم
انرژی و کلاک اینا رو همچین بالا نبردم
گیم یه ارور میده علت از چیه؟

برا تغییر پردازنده باید مادر بردم عوض شه درسته؟‌:((
یا میشه با یه i7 سری3000 عوض کنم؟

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
366
نام
آرش
سلام. دوستان یک سیستم واسه کارای گرافیکی و طراحی برای مغازه طراحی و چاپ میخوام تا 2 تومن که بتونه کارم رو راه بندازه.مانیتور و چیزای مربوط دیگش رو دارم فقط کیس و قطعاتش لازممه.قیمت هم تا 100 یا 200 هم بیشتر شد مشکلی نیست.ممنون

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) —

2600 درمیاد

ببخشید فرشید جان ،بجای این پاور green 650 uk gold بهتر نیست؟
چون این پاور کلا 80plus نداره ،فکر کنم یه ۸پین گرافیک هم بیشتر داشته باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,859
نام
فرشید
نیمشه با به gtx 670 دیگه SLI کرد؟
اگه نه قیمت این دو گرافیک چنده؟و اگه بخوام GTX 670 OC Power Edition رو بفروشم چند بر میدارن؟
من اومدم با ‌ afterburner اورش کنم
انرژی و کلاک اینا رو همچین بالا نبردم
گیم یه ارور میده علت از چیه؟

برا تغییر پردازنده باید مادر بردم عوض شه درسته؟‌:((
یا میشه با یه i7 سری3000 عوض کنم؟

اصلا و ابدا SLI کردن برای کارتای ضعیف توصیه نمیشه، دیگه SLI همیشه و همه جا کار نمی کنه که بخواید راندمان رو دو برابر کنید، حتی اگهکارم کنه بازم راندمانش پایینه برا GTX 670

این مدلا هنوز نیومدن که قیمت بدم، یه کم دیگه باید صبر کنید، 20 روز تا یک ماه برای 1070 و یک هفته هم برا 1080

سلام. دوستان یک سیستم واسه کارای گرافیکی و طراحی برای مغازه طراحی و چاپ میخوام تا 2 تومن که بتونه کارم رو راه بندازه.مانیتور و چیزای مربوط دیگش رو دارم فقط کیس و قطعاتش لازممه.قیمت هم تا 100 یا 200 هم بیشتر شد مشکلی نیست.ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 950 OC Gaming DCII 2GB VGA
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) — 2250

ببخشید فرشید جان ،بجای این پاور green 650 uk gold بهتر نیست؟
چون این پاور کلا 80plus نداره ،فکر کنم یه ۸پین گرافیک هم بیشتر داشته باشه

مدل UK کم شده تو بازار، اگه موجود باشه که خوبه، نباشه که مدل کورسیر هم خوبه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
3,190
نام
سبحان
سلام به همه دوستان و مخصوصا آقا فرشید گل.یه سوال داشتم خدمتتون
من یه سیستم دارم مشخصات هم توی امضا هست پاور هم گرین 700 برنز هست
میخواستم بدونم که ارزش داره کارت گرافیکم رو از 970 به 1080 ارتقا بدم یا دست نگه دارم؟
بعد الان یه 970 دست دوم یکی از بچه ها داره میگه 1 تومن ارزش داره بگیرم با کارت خودم Sli کنم یا نه؟بعضیا میگن 1 تومن کارتتو بفروش 1 تومن بزار روش 1070 بگیر
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه الان سیستمو ارتقا ندم تا مثلا 2 یا 3 سال دیگه اونموقع نیاز هست مادربورد و سی پی یو رو عوض کنم یا همینا که دارم جواب میدن؟یعنی اگه مثلا اون موقع کارت گرافیک 1180 یا 1280 بگیرم بهترین فریم دهی رو روی قطعات من میده؟
قصد خرید مانیتور گیمینگ بزرگ رو هم دارم که فعلا PG348Q مد نظرم هست که همه چی تمامه؟توصیه میکنید این مانیتور رو؟

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
سلام
یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:
photo-2016-06-22-02-17-39.jpg

نکته بسیار مهم:
*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)
*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)
*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده
*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند(بخصوص آقا فرشید) اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
583
نام
Hamidreza
سلام به همه دوستان و مخصوصا آقا فرشید گل.یه سوال داشتم خدمتتون
من یه سیستم دارم مشخصات هم توی امضا هست پاور هم گرین 700 برنز هست
میخواستم بدونم که ارزش داره کارت گرافیکم رو از 970 به 1080 ارتقا بدم یا دست نگه دارم؟
بعد الان یه 970 دست دوم یکی از بچه ها داره میگه 1 تومن ارزش داره بگیرم با کارت خودم Sli کنم یا نه؟بعضیا میگن 1 تومن کارتتو بفروش 1 تومن بزار روش 1070 بگیر
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اگه الان سیستمو ارتقا ندم تا مثلا 2 یا 3 سال دیگه اونموقع نیاز هست مادربورد و سی پی یو رو عوض کنم یا همینا که دارم جواب میدن؟یعنی اگه مثلا اون موقع کارت گرافیک 1180 یا 1280 بگیرم بهترین فریم دهی رو روی قطعات من میده؟
قصد خرید مانیتور گیمینگ بزرگ رو هم دارم که فعلا PG348Q مد نظرم هست که همه چی تمامه؟توصیه میکنید این مانیتور رو؟

من نظرم روی اینه که شما یه 1070 بگیرید، چون SLI کردن باعث میشه مصرف برق سیستمتون بالا بره و حرارت بیشتری تولید کنه و از اون طرف SLI از طرف خیلی از بازی ها ساپورت نمیشه و داشتن 8 گیگابایت رم گرافیکی واقعا برای اجرای بهینه بازی های نسل بعد الزامیه.
در مورد 2-3 سال دیگه نمیشه نظر قطعی داد ولی مطمئنا با پیشرفت سریع تکنولوژی باید حتما به فکر تعویض قطعات باشید.
اون مدل مانیتور گزینه مناسبیه ولی بنظرم اگه زیاد عجله ندارید این مدل رو هم مد نظر داشته باشید چون صفحه نمایش 4K داره که اصولا نسل بعدی محتواهای فراوانی براش عرضه میشه.

سلام
یکی از دوستانم میخواد سیستم ببنده و اینا رو انتخاب کردیم:
photo-2016-06-22-02-17-39.jpg

نکته بسیار مهم:
*رزولوشن تصویر 768*1366 هستش و سبک تر از 1080p هستش(30 تا 50 درصد)
*به هارد و دی وی دی رایتر نیازی نیست(خودش داره)
*این کارت گرافیک چون قیمت اش 700 تومن هستش فرضی انتخاب شده و برای کارت های 470 و 460 amd صبر میکنیم ولی بودجه 700 تومن کنار گذاشته شده
*سیستم قرار بود 2 تومن بشه ولی خوب برای آینده نگری بیشتر cpu و مادربرد رو این ها انتخاب کردیم و لطفا روشنگری کنند که واقعا به رم با باس 3000 نیاز هستش یا نه؟ !!(هم استفاده گیمینگ میشه و هم نرم افزاری)

حالا از دوستان گرامی خواهشمند(بخصوص آقا فرشید) اگه گزینه های بهتری میتونند پیشنهاد بدند که بصرفه تر باشه لطفا دریغ نکنند!

نخیز دوست عزیز شما مادربرد رو با یکی از دو مدل B150 Gaming یا H170 Gaming تعویض کنید و بجاش مدل سی پی یو رو به 6500 یا 6600 تغییر بدید چون 6400 فرکانس هسته پایینی داره. رم رو هم با باس 2400 انتخاب کنید و مطمئن باشید که باس رم توی اجرای بازی های کمترین تاثیر رو نسبت به کارت گرافیک و سی پی یو داره. در ضمن این سیستم قابلیت اجرای بازی ها بصورت Full HD رو داره و نیازی نیست به رزولوشن پایین تر خودتون رو محدود کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر