مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,364
نام
Majid
الان برای 4 ماه دیگه نباید انتخاب رو قطعی کنید
قطعاتتون خوبه، اما رم رو Gskill انتخاب کنید

با H170 هم قطعات جوابگو هستند
پاور 700 زیاد هم هست، چون برای دو تا 1070 هم جواب میده!
ممنون

تو چیپست H170 الان یک مادربورد ارزون که DDR4 ـم باشه چقد پیدا میشه؟ چون من که زیر 400 تومن ندیدم گفتم خوب بخاطر 20 تومن همون Z170 که بهتره!
H110m و B150M ـا برا این سیستم خوب نیست؟
بعد الان پس یک 550 یا 600 وات اوکیه دیگه واسه پاور؟

آخرین ویرایش:

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
الان برای 4 ماه دیگه نباید انتخاب رو قطعی کنید
قطعاتتون خوبه، اما رم رو Gskill انتخاب کنید

با H170 هم قطعات جوابگو هستند
پاور 700 زیاد هم هست، چون برای دو تا 1070 هم جواب میده!

هم بدشانسی شما بوده و هم احتمال زیاد استفاده از پاور تقلبی و بی کیفیت، این که می گید سوخته قطعا بی دلیل نبوده. ایسوس هم مشکلی نداره، کاربرا دوس دارن علت رو به چیز نامرتبط ربط بدن.

یا ایشون کامل نگفتن یا شما کامل متوجه نشدی، هیچ کجا گفته نشده چشم انسان 30 فریم بیشتر رو تشخیص نمیده، بلکه گفته شده که 30 فریم و بالاتر رو به صورت متحرک و قابل باور تشخیص میده و کمتر از اون فریم ها مجزا و غیر طبیعی به نظر میان

چشم انسان نه تنها می تونه فریم 30، 60، 90، 120 و 160 فریم رو تشخیص بده، بلکه بسته به صحنه می تونه فریم های با تاخیر کمتر رو هم تشخیص بده، الان هم مانیتورهای گیمینگ تا 180 هرتز تولید شدند.
کارت گرافیک 1070 در مانیتور 60 هرتزی و رزولوشن 1080p قدرتش رو نشون نمیده، بلکه یا باید مانیتور 144 هرتزی داشته باشید یا باید مانیتور با رزولوشن 2K که بتونه قدرتش رو به رخ بکشه.

پیام داده شد.

دوستان لطفا رعایت کنید
ایشون اگر کم سن و سال هم باشن باید با حوصله براشون مطلب رو توضیح داد

بله، تصویری که خودش 30 یا 60 فریم ضبط شده باشه هیچ وقت نمی تونه تجربه ی تصویر مانیتور 120 هرتزی رو نمایش بده، فیلم ضیط شده هم باید با همون فریم یا بالاتر باشه.
اقا فرشید من منظورم در اصل این بود که ایا تفاوت فریم بالاتر از 60 مثلا 120 فریم مثل تفاوت 30 به 60 هست ینی در این حد هست که واقعا حس کنی من ویدیو های دیدم که بین 60 و144هرتز مقایسه شده بود تو بازی fps مثلا بتل 4 بود که انلاین بودش فریم 120 انگار همون 60 بود اما خو تفاوتی که من حس کردم تو مانیتور 144 این بود که تصویر خیلی سریع تر بود نسبت به 60 هرتز که خو اینو منم قبول دارم که مانیتور 144 به واسطه اون هرتز ش تفاوت داره اما سوال کلی من این بود که تفاوت 120 فریم مثل تفاوت 30 به 60 هست ینی به اون شدت درضمن من فقط منظورم بازی ها انلاین نیست بلکه تو همه بازی ها

آخرین ویرایش:

allireyhani

کاربر سایت
May 15, 2013
43
دوستان لطفا رعایت کنید
ایشون اگر کم سن و سال هم باشن باید با حوصله براشون مطلب رو توضیح داد

بله، تصویری که خودش 30 یا 60 فریم ضبط شده باشه هیچ وقت نمی تونه تجربه ی تصویر مانیتور 120 هرتزی رو نمایش بده، فیلم ضیط شده هم باید با همون فریم یا بالاتر باشه.
من برای ایشون 3 بار توضیح دادم(ولی ولش مهم نیست)
آقا فرشید یک سوال شما تجربه کار با مانیتور 120hz رو ندارید؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ممنون

تو چیپست H170 الان یک مادربورد ارزون که DDR4 ـم باشه چقد پیدا میشه؟ چون من که زیر 400 تومن ندیدم گفتم خوب بخاطر 20 تومن همون Z170 که بهتره!
H110m و B150M ـا برا این سیستم خوب نیست؟
بعد الان پس یک 550 یا 600 وات اوکیه دیگه واسه پاور؟

اشتباه شما اینه که دنباله ارزونی فقط!
من گفتم یه H170 باشه هم خوبه، منظورم صرفا ارزون بودن نبود، منظور پشتیبانی از قابلیتهای مورد نیاز مرسوم در سیستمهای گیمینگ با توجه به بقیه ی قطعات شما بود، معنی نداره که یه پردازنده ی سطح بالا و گرافیک قوی روی یه مادربرد ارزون قیمت و بدون امکانات و بدون خروجیهای کافی استفاده بشه، وگرنه از نظر راندمان تفاوتی بین مدلهای مختلف نیست

از H170 هم مدلهای گیمینگ و یا سری Pro توصیه میشه.
برای پاور هم یه 600 وات کافیه.

اقا فرشید من منظورم در اصل این بود که ایا تفاوت فریم بالاتر از 60 مثلا 120 فریم مثل تفاوت 30 به 60 هست ینی در این حد هست که واقعا حس کنی من ویدیو های دیدم که بین 60 و144هرتز مقایسه شده بود تو بازی fps مثلا بتل 4 بود که انلاین بودش فریم 120 انگار همون 60 بود اما خو تفاوتی که من حس کردم تو مانیتور 144 این بود که تصویر خیلی سریع تر بود نسبت به 60 هرتز که خو اینو منم قبول دارم که مانیتور 144 به واسطه اون هرتز ش تفاوت داره اما سوال کلی من این بود که تفاوت 120 فریم مثل تفاوت 30 به 60 هست ینی به اون شدت درضمن من فقط منظورم بازی ها انلاین نیست بلکه تو همه بازی ها

بله تفاوت محسوسه، برای کسی که گیمر باشه نه کسی که تجربه ی محدودی داشته باشه و بخواد فیلم نگاه کنه یا با کنسول بازی کنه فقط
این مورد تا حد زیادی در افراد مختلف متفاوت هست و سلیقه ایه. سری پیش هم واضح گفتم که شما با فیلم دیدن کوچکترین تفاوتی رو هم هرگز نخواهی دید، چون ویدیو با فریم نهایت 60 ضبط میشه و نه 144

تاثیر 120 فریم مثل تفاوت بین 30 تا 60 هرتز نیست، اما در برخی بازیها همین تاثیر هم خیلی مهمه، مخصوصا کسانی که آنلاین بازی می کنن.

آقا فرشید یک سوال شما تجربه کار با مانیتور 120hz رو ندارید؟

من 2 سالی هست که از مانیتور 144 هرتز برای PC استفاده می کنم .

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
نیمشه با به gtx 670 دیگه SLI کرد؟
اگه نه قیمت این دو گرافیک چنده؟و اگه بخوام GTX 670 OC Power Edition رو بفروشم چند بر میدارن؟
من اومدم با ‌ afterburner اورش کنم
انرژی و کلاک اینا رو همچین بالا نبردم
گیم یه ارور میده علت از چیه؟

برا تغییر پردازنده باید مادر بردم عوض شه درسته؟‌:((
یا میشه با یه i7 سری3000 عوض کنم؟
پردازنده چطور میشه 3570k i5 رو با یه i7 از همون ivy bridge ها عوض کنم؟
چون پردازنده های جدید مادربودرد جدیدم میخوان درسته؟
اصلا همین مادربودر z77a gd65 gaming msi و i5 36570k چنده تو بازار؟
رم خوب با فرکانس بالا DDR3 هم اگه میشه پیشنهاد بدین
مرسی

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
دوستان بهترین سیپییو و مادربورد آینده نگر برای گیم چیه بنظرتون؟ میون 6700k va 5820k موندم.مهم بیشترین فریم ریت تو گیم و بیشترین مقاومت و پایداری در شرایط سخت.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
مادربرد من دو کاناله هست.. یعنی جا واسه دو ست رم داره الان من یک ست این جا ها پر شده با دوتا Apacer 4GIG الان میخواستم یک رم Apacer 8 gig دیگه بخرم که کلا تک کاناله هست.. خواستم بدوم مطئمن بشم از خریدم؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟ هماهنگ میشه با رم های قبلی؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
پردازنده چطور میشه 3570k i5 رو با یه i7 از همون ivy bridge ها عوض کنم؟
چون پردازنده های جدید مادربودرد جدیدم میخوان درسته؟
اصلا همین مادربودر z77a gd65 gaming msi و i5 36570k چنده تو بازار؟
رم خوب با فرکانس بالا DDR3 هم اگه میشه پیشنهاد بدین
مرسی

تنها گزینه ی شما 3770K هست که به نظرم اونم ارزش خرید نداره، اما اگر به قیمت مناسب بخرید هم تا مدتی پاسخگوی بازیهای جدید هست
راه دوم تعویض هر 3 قلم اصلی با هم هست. مادربرد شما خیلی وقته دیگه موجود نیست، 3 نسل ازش گذشته

رم هم برای اون مادربرد همون 1600 کفایت می کنه، 2400 هم ساپورت می کنه اما خیلی تاثیری نخواهد داشت.

دوستان بهترین سیپییو و مادربورد آینده نگر برای گیم چیه بنظرتون؟ میون 6700k va 5820k موندم.مهم بیشترین فریم ریت تو گیم و بیشترین مقاومت و پایداری در شرایط سخت.

بستگی به بودجه داره
اما در مقام مقایسه ی این دو تا مدل 6700K برای بازی انتخاب بهتری هست چون فرکانس بهتری داره، حتی در مقایسه با مدل جدیدتر 6800 هم باز بهتره.
مقاومت و پایداری نمی دونم منظورتون چیه، همشون طبق اصول مقاومتی تولید میشن!

مادربرد من دو کاناله هست.. یعنی جا واسه دو ست رم داره الان من یک ست این جا ها پر شده با دوتا Apacer 4GIG الان میخواستم یک رم Apacer 8 gig دیگه بخرم که کلا تک کاناله هست.. خواستم بدوم مطئمن بشم از خریدم؟؟ مشکلی پیش نمیاد؟ هماهنگ میشه با رم های قبلی؟؟؟

شما باید دو تا ماجول هم ظرفیت و هم مدل در کنار هم داشته باشی، نباید کنار ماجول فعلی یه مدل متفاوت اضافه کنی، تکی هم نباید نصب کنی
نه اینکه کار نکنه، راندمانش خیلی افت می کنه اگر دو تا ماجول دو قلو نباشن.

• Like
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
ببشخید نفهمیدم ):
من الان دو تا ماجول 4 گیگی Apacer در کنار هم دارم و جا واسه دو تای دیگه خالی هست .... الان من میخوام یک Apacer هشت گیگی مشابه مد ل های قبلی رو هم اضافه کنم... الان به نظر شما اوکی هست؟؟؟ یک سوال دیگه هم داشتم این که بهترین گزینه تو این قیمت 1.300 واسه خرید مانیتور گیمینگ تو سطح فول اچ دی چیست؟ (:

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اشتباه شما اینه که دنباله ارزونی فقط!
من گفتم یه H170 باشه هم خوبه، منظورم صرفا ارزون بودن نبود، منظور پشتیبانی از قابلیتهای مورد نیاز مرسوم در سیستمهای گیمینگ با توجه به بقیه ی قطعات شما بود، معنی نداره که یه پردازنده ی سطح بالا و گرافیک قوی روی یه مادربرد ارزون قیمت و بدون امکانات و بدون خروجیهای کافی استفاده بشه، وگرنه از نظر راندمان تفاوتی بین مدلهای مختلف نیست

از H170 هم مدلهای گیمینگ و یا سری Pro توصیه میشه.
برای پاور هم یه 600 وات کافیه.

بله تفاوت محسوسه، برای کسی که گیمر باشه نه کسی که تجربه ی محدودی داشته باشه و بخواد فیلم نگاه کنه یا با کنسول بازی کنه فقط
این مورد تا حد زیادی در افراد مختلف متفاوت هست و سلیقه ایه. سری پیش هم واضح گفتم که شما با فیلم دیدن کوچکترین تفاوتی رو هم هرگز نخواهی دید، چون ویدیو با فریم نهایت 60 ضبط میشه و نه 144

تاثیر 120 فریم مثل تفاوت بین 30 تا 60 هرتز نیست، اما در برخی بازیها همین تاثیر هم خیلی مهمه، مخصوصا کسانی که آنلاین بازی می کنن.

من 2 سالی هست که از مانیتور 144 هرتز برای PC استفاده می کنم .

با تشکر از شما اقا فرشید که جواب بسیار خوبی دادید که منو قانع کردید که این تفاوت بیشتر تو بازی انلاین به چشم میاد .
فقط اقا فرشید یه سوال شما گفتید کارت 1070 رو مانیتور من که 60 هرتزه نمیتونه قدرتشو نشون بده منظورتون از قدرت همون فریم قفل شده 60 یا چیزهای دیگه میشه یه توضیح جامع بدید چون منو نگران کردید
ممنون

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
سلام
ی سیستم معرفی کنید ک بازی های روز رو راحت اجرا کنه فقط مقرون ب صرفه در نظر بگیرید دنبال high end نیستم
و ی سوال پردازنده های اینتل با گرافیک های amd ati خوب مچ میشن و مشکلی براشون بوجود نمیاد ؟

S0NY

کاربر سایت
May 19, 2012
334
نام
ُSoheil
ببشخید نفهمیدم ):
من الان دو تا ماجول 4 گیگی Apacer در کنار هم دارم و جا واسه دو تای دیگه خالی هست .... الان من میخوام یک Apacer هشت گیگی مشابه مد ل های قبلی رو هم اضافه کنم... الان به نظر شما اوکی هست؟؟؟ یک سوال دیگه هم داشتم این که بهترین گزینه تو این قیمت 1.300 واسه خرید مانیتور گیمینگ تو سطح فول اچ دی چیست؟ (:
عزیز آقافرشید خیلی واضح توضیح دادن دیگه. شما باید این جفت رمتونو بفروشید و یک جفت دیگه بگیرید... یعنی برای 16 گیگ شما باید دوتا هشت گیگ بگیرید که بتونید دوکاناله کنید. gskill هم بگیرید بهتره

• Like
Reactions: Paradise Lost

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ببشخید نفهمیدم ):

به زبان دیگه یا دو تا 4 گیگی عین همین ماجولهایی که دارید بخرید و نصب کنید مجموعا بشه 4 تا Apacer چهار گیگی ، یا بهتر دو تا ماجول 8 گیگی جدید بخرید (پک 16 گیگی) و جای دوتا ماجول فعلی نصب کنید.
مانیتور گیمینگ برای پی سی هم BenQ XL2411Z با حدود 1200 یا XL2430T با حدود 1600 توصیه میشه.

با تشکر از شما اقا فرشید که جواب بسیار خوبی دادید که منو قانع کردید که این تفاوت بیشتر تو بازی انلاین به چشم میاد .
فقط اقا فرشید یه سوال شما گفتید کارت 1070 رو مانیتور من که 60 هرتزه نمیتونه قدرتشو نشون بده منظورتون از قدرت همون فریم قفل شده 60 یا چیزهای دیگه میشه یه توضیح جامع بدید چون منو نگران کردید
ممنون

منظورم رو هی باید دوباره توضیح بدم، نمی دونم چرا!
منظورم اینه که اگر فریم بازی رو روی 60 فریم قفل کنید ( که روی مانیتور 60 هرتزی طبیعی هم هست) ممکنه کارت 1070 فقط با 50 درصد از توانش بتونه 60 فریم بده در رزولوشن 1080، اما اگر قفل فریم باز باشه مثلا می تونه تا حدی که جا داره فریم بده و در اون صورت میزان پردازش GPU به 100 درصد نزدیک میشه.

سلام
ی سیستم معرفی کنید ک بازی های روز رو راحت اجرا کنه فقط مقرون ب صرفه در نظر بگیرید دنبال high end نیستم
و ی سوال پردازنده های اینتل با گرافیک های amd ati خوب مچ میشن و مشکلی براشون بوجود نمیاد ؟

پردازنده های اینتل با همه ی کارتها مچ میشن از جمله AMD

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS B150 Pro یا Gigabyte GA-B150M-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400MHz RAM
Asus Strix GTX 960 OC Gaming DCII 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) — 2600

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان
یه سیستم پیشنهادی از سایت Gamespot پیدا کردم بشرح زیر:
CPU: AMD FX-6300 Vishera 3.5GHz
MotherBoard: ASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G
PSU: EVGA 100-W1-500-KR 500W
VGA: Radeon HD 7850
RAM: HyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600
HDD: Seagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB
البته من نظر خوم اینه که یدونه WD Blue 1TB 7200 باشه بهتره!
میخواستم نظر شما رو راجع به این سیستم بدونم و اینکه قیمتش حدودا چقدر تموم میشه این قطعات؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر