مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سلام دوستان
یه سیستم پیشنهادی از سایت Gamespot پیدا کردم بشرح زیر:
CPU: AMD FX-6300 Vishera 3.5GHz
MotherBoard: ASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G
PSU: EVGA 100-W1-500-KR 500W
VGA: Radeon HD 7850
RAM: HyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600
HDD: Seagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB
البته من نظر خوم اینه که یدونه WD Blue 1TB 7200 باشه بهتره!
میخواستم نظر شما رو راجع به این سیستم بدونم و اینکه قیمتش حدودا چقدر تموم میشه این قطعات؟
ممنون

سیستم کلا رده خارجه

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سیستم کلا رده خارجه
چرا اونوقت؟
منم میدونم سیستم High-End ی نیست ولی خب چرا اینطور فکر میکنید؟
همین سیستم بتلفید 4 رو 60 فریم لاک میده یا tomb Raider 2012 رو بالای 200 فریم میده!!!
البته رمش کمه فکر کنم باید یه 4 دیگه انداخته بشه

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
چرا اونوقت؟
منم میدونم سیستم High-End ی نیست ولی خب چرا اینطور فکر میکنید؟
همین سیستم بتلفید 4 رو 60 فریم لاک میده یا tomb Raider 2012 رو بالای 200 فریم میده!!!
البته رمش کمه فکر کنم باید یه 4 دیگه انداخته بشه

بحث High End بودن نیست
CPU های AMD که کلا مرخصن در حال حاضر، کلا اوت شدن
پس مادربورد و CPU اش کلا اوت شدن
در مورد VGA،توی سری Desktop، بعد از سری 7000 سری R200 اومد بعد از اون هم سری R300 اومد، سری R400 هم توی راهه دو سه ماه دیگه میاد توی بازار
پس VGA هم کلا رده خارجه
رم ها هم که الان شدن DDR4، کمتر از 8 هم مطلقا مناسب گیم نیست، حداقل 8 مورد نیاز هست و 16 توصیه می شه

کلا شما تاریخ اون مطلب رو نگاه کنی (اگر تاریخ داشته باشه)، احتمالا مال چند سال پیشه
BF و Tomb raider هم اسپانسرشون AMD اه، بدیهیه که بازی برای سخت افزار AMD بسیار بهینه شده

• Like
Reactions: ADU_Tank

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
بحث High End بودن نیست
CPU های AMD که کلا مرخصن در حال حاضر، کلا اوت شدن
پس مادربورد و CPU اش کلا اوت شدن
در مورد VGA،توی سری Desktop، بعد از سری 7000 سری R200 اومد بعد از اون هم سری R300 اومد، سری R400 هم توی راهه دو سه ماه دیگه میاد توی بازار
پس VGA هم کلا رده خارجه
رم ها هم که الان شدن DDR4، کمتر از 8 هم مطلقا مناسب گیم نیست، حداقل 8 مورد نیاز هست و 16 توصیه می شه

کلا شما تاریخ اون مطلب رو نگاه کنی (اگر تاریخ داشته باشه)، احتمالا مال چند سال پیشه
BF و Tomb raider هم اسپانسرشون AMD اه، بدیهیه که بازی برای سخت افزار AMD بسیار بهینه شده
19 اپریل 2014!!!
دوسال پیش.
قیمت کل این قطعات حدودا چقدر میشه؟
..................................................
این سیستم پایین رو مجله Costume PC گذاشته. فکر کنم مبشه گفت یجورایی مدل ارتقا یافته ی سیستم Gamespot باشه!
نظر شما چیه؟

ASRock Z170 Extreme4
Intel Core i3-6100
8GB (2 x 4GB) Corsair Vengeance LPX 2400MHz
Asus Radeon R9 380 Strix 2GB
Samsung 850 Evo 250GB
EVGA SuperNova GS 550W
Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001
2 گیگ برای کارت گرافیک کم نیست؟!
من با مدل های باراکودا سیگیت زیاد آشنایی ندارم بخاطر همین نمیدونم هم چطوره؟!
کارت گرافیک هم توی مقایسه با GTX 960 توی بنچمارک ها میشه گفت اندکی بهتره!

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
19 اپریل 2014!!!
کم تر از دوسال پیش.
این سیستم پایین رو مجله Costume PC گذاشته. فکر کنم مبشه گفت یجورایی مدل ارتقا یافته ی سیستم Gamespot باشه!
نظر شما چیه؟

ASRock Z170 Extreme4
Intel Core i3-6100
Samsung 850 Evo 250GB
EVGA SuperNova GS 550W

شما بهتره بودجه مورد نظرتون رو اعلام کنید تا دوستان شما رو راهنمایی کنند

• Like
Reactions: IMANOKA

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

فرشیدجان مدل XL2430T به صورت کارخانه‌ای کالیبره شده هست یا نه؟

بله، ولی نه برای رنگ های طبیعی، بلکه برای بازی، انواع و اقسام پروفایلهای کالیبره شده ی این مانیتور رو میشه از اینترنت پیدا و دانلود کرد.

19 اپریل 2014!!!
دوسال پیش.
نظر شما چیه؟

ASRock Z170 Extreme4
Intel Core i3-6100
Samsung 850 Evo 250GB
EVGA SuperNova GS 550W

دوست عزیز، همونطور که دوست دیگمون گفتن اون سیستم اول کلا از رده خارج هست و اصلا ارزش بحث کردن نداره، سیستمهای بسیار جدیدتر و قویتر معرفی شدن و میشن، روی موارد بیهوده وقت نزارید
اگر برای 2 ماه پیش هم بود شاید باید پدیت میشد، دیگه فهرست منسوخ 2 سال پیش بماند!

سیستم دوم ه م خوبه ولی گرافیکی 2 گیگابایتی دیگه اصلا توصیه نمیشه، مدل 4 گیگیش رو بگیرید. هارد هم خوبه
یه نگاهی به سایتهای تخصصی فارسی می کردید هم اطلاعات جدیدتری داشتن و هم قیمتهای بروز تر، نیازی به فهرست سایتهای خارجی نبود!

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
پس اقا فرشید من الان توان مالیم جوری نیست هم 1070 بگیریم هم یه مانیتور با هرتز بالا 60 بخرم که فکر کنم 2 یا 3 تومنی هست شما الان لطفا دریه جمع بندی کلی بگید که ارزش داره این کارتو بگیرم یا نه با همین مانیتور فعلیم تا ببینم کی دست و بالام بازتر میشه یه مانیتور گیمینگ رده بالا بردارم در ضمن اینم یادم رفتم بگم درسته مانیتور من 60 هست اما من همین چند وقت پیش بازی fear رو نصب کردم با تمام تنظیمات فول و در رزولوشن 1080 بدون vsync فریم رو تا 140 اینا نشون میداد ینی منظورم اینه که شما گفتی تمام بازی قفله رو فریم 60 از اون حد بالاتر نمیره اما این بازی اینطوری بود الانم در حال حاضر رو سیستمم نیست واگرنه اسکرین شات میگرفتم به شما نشون میدادم و البته بگم تو این فریم وقتی موس رو هم تکون میدادم خیلی سریعتر به چشمم میومد عکس العمل بازی حالا توضیح شما چیه برای اینایی که گفتم من مانیتورم خیلی قدیمه شاید 5یا 6 سالش دارمش مدلشم اینه sync master bx2247 plus led
شرمنده اینقدر سوال میکنم میدونم عصبانی شدید از سوال های من اما خو من تاجر نیستم که پول زیر دستم فراوان باشه وبرام مهم نباشه من شغل ازاد دارم و زحمت میکشم برای همین میخوام قبل از خرید این کارت از اون چیزی که مدنظرم هست مطمن بشم که ضرر نکنم

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
بله، ولی نه برای رنگ های طبیعی، بلکه برای بازی، انواع و اقسام پروفایلهای کالیبره شده ی این مانیتور رو میشه از اینترنت پیدا و دانلود کرد......

یه نگاهی به سایتهای تخصصی فارسی می کردید هم اطلاعات جدیدتری داشتن و هم قیمتهای بروز تر، نیازی به فهرست سایتهای خارجی نبود!
سلام
با توجه به قیمتی که الان برای 1070 توی یکی از سایت ها گذاشته شده (حدود1900) امکان تهیه یه سیستم مناسب با قیمت 4 الی 5 تومن مقدوره؟! نمیدونید تا چه حد میتونه کاهش پیدا کنه و تا چه مدتی باید منتظر کاهش قیمت بود؟!
یه سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که امکان تهیه مانیتور 1440p با کیفیت مطلوب توی بازه قیمتی 1500 الی 2000 وجود داره برای کاربری با اولویت گیم و بعد فیلم ؟! یا کیفیت مناسبی رو نمیشه دریافت کرد با این قیمت؟!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت تمام این قطعات رو حدودا میدونید چقدر تموم میشه؟

حدود 2500 فکر کنم، با اینکه دقیق یادم نیست چیا بودن.

سلام

فرشید جان الان این رم رو دارم

بخوام 32 کنم و یک جفت دقیقا مثل همین بندازم مشکلی نداره؟

ممنون

بله، دقیقا یه پکیج عین قبلی بخرید نصب کنید.

پس اقا فرشید من الان توان مالیم جوری نیست هم 1070 بگیریم هم یه مانیتور با هرتز بالا 60 بخرم که فکر کنم 2 یا 3 تومنی هست شما الان لطفا دریه جمع بندی کلی بگید که ارزش داره این کارتو بگیرم یا نه با همین مانیتور فعلیم تا ببینم کی دست و بالام بازتر میشه یه مانیتور گیمینگ رده بالا بردارم در ضمن اینم یادم رفتم بگم درسته مانیتور من 60 هست اما من همین چند وقت پیش بازی fear رو نصب کردم با تمام تنظیمات فول و در رزولوشن 1080 بدون vsync فریم رو تا 140 اینا نشون میداد ینی منظورم اینه که شما گفتی تمام بازی قفله رو فریم 60 از اون حد بالاتر نمیره اما این بازی اینطوری بود الانم در حال حاضر رو سیستمم نیست واگرنه اسکرین شات میگرفتم به شما نشون میدادم و البته بگم تو این فریم وقتی موس رو هم تکون میدادم خیلی سریعتر به چشمم میومد عکس العمل بازی حالا توضیح شما چیه برای اینایی که گفتم من مانیتورم خیلی قدیمه شاید 5یا 6 سالش دارمش مدلشم اینه sync master bx2247 plus led
شرمنده اینقدر سوال میکنم میدونم عصبانی شدید از سوال های من اما خو من تاجر نیستم که پول زیر دستم فراوان باشه وبرام مهم نباشه من شغل ازاد دارم و زحمت میکشم برای همین میخوام قبل از خرید این کارت از اون چیزی که مدنظرم هست مطمن بشم که ضرر نکنم

شما متوجه ی توضیحات قبلی من نشدی یا درست نخوندی و مرتب داری یه بحث واضح رو گسترش می دی،
من صحبتم سر بازی در حالت V-Sync On بود و نه V-Sync Off ، اینا رو کسی که بلد باشه دیگه براش این قضیه ابهامی نداره، شما می تونی کارت 1070 رو هم بخری ، چه با این مانیتور 60 هرتز چه با هر نمایشگر دیگه ای، هیچ ربطی هم به هم ندارن. بازی در حالت V-Sync off هر چقدر که جا داشته باشه فریم میده

لطفا در مورد موارد بالا و اصطلاحات ابتدایی و مبانی نمایشگرها بیشتر سرچ کن تا متوجه بشی، پاسخ من کامل بود از همون ابتدا.

سلام
با توجه به قیمتی که الان برای 1070 توی یکی از سایت ها گذاشته شده (حدود1900) امکان تهیه یه سیستم مناسب با قیمت 4 الی 5 تومن مقدوره؟! نمیدونید تا چه حد میتونه کاهش پیدا کنه و تا چه مدتی باید منتظر کاهش قیمت بود؟!
یه سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که امکان تهیه مانیتور 1440p با کیفیت مطلوب توی بازه قیمتی 1500 الی 2000 وجود داره برای کاربری با اولویت گیم و بعد فیلم ؟! یا کیفیت مناسبی رو نمیشه دریافت کرد با این قیمت؟!

بله، با همین قیمت هم میشه با 5 تومن یه کارت 1070 رو با سیستم قوی بست. اما توصیم اینه که صبر کنید کارتهای اختصاصی هم برسن و قیمتها هم تثبیت بشه.
مانیتورهای 27 اینچی با ررزولوشن 2K الان حدود 2200 قیمت دارن، مثل BenQ XL2730Z که حرفه ای هم هست و مخصوص بازی.

• Like
Reactions: ADU_Tank and Dav1d

just-PC

کاربر سایت
Jun 26, 2016
25
نام
live-in :Somewhere in HELL
سلام فرشید
حالا که 1070 وارد ایران شدو قیمت 1900 خورد (که البته اولشه و میکشه پایین) میخاستم یه سیستم با همین 1070 که تا سقف 3.5 ملیون باشه پیشنهاد بدی
مانیتور دارم...SSD نیاز نیست..DVD-R هم دارم
میخام یه جوری باشه که بالای 3.5 نزنه
درضمن کاربرد گیمینگ هست
قربانت

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
میحوام به حرفتون گوش کنم و سیستمم رو کلا عوض کنم
سیستم فعلیم MSI Z77-GD65 Gaming
i5 3570k
MSI GTX 670 power edition
میخوام سیستم خودمو رو یه سیستم که مادربوردش gigabyte GA-H55-USB3 بوده بذارم
مادربورد و کارت گرافیک جا میشه؟ کیسشم lorinser ه
این سیستم خودم حداقل چه پاوری میخواد؟ ماله خودم که 750 watt گرین بوده

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
سلام میخاستم بدونم این پاور برای این سیستم مناسبه یا نه؟
power: green GREEN GP430A-ES 80Plus Bronze PSU

cpu: core i7 6700k
mb: ASUS Z170-P LGA1151 Z170 Mainboard
ram:: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz CL16 DDR4 16gb
vga: Inno3D GTX 750 Ti 2GB GDDR5
hdd: wd blue 1 tb
sdd: Samsung 850 EVO 250GB SATA3

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میحوام به حرفتون گوش کنم و سیستمم رو کلا عوض کنم
سیستم فعلیم MSI Z77-GD65 Gaming
i5 3570k
MSI GTX 670 power edition
میخوام سیستم خودمو رو یه سیستم که مادربوردش gigabyte GA-H55-USB3 بوده بذارم
مادربورد و کارت گرافیک جا میشه؟ کیسشم lorinser ه
این سیستم خودم حداقل چه پاوری میخواد؟ ماله خودم که 750 watt گرین بوده

من دقیقا متوجه نشدم چی رو می خواین رو چی بزارین
اما اگه قطعات خودتون رو می خواید داخل یه کیس دیگه با مدل lorinser بزارید چون مشخصاتی از اون کیس ندارم نمی تونم نظر بدم، شاید بهتر باشه خودتون امتحان کنید ببینید جا میشه یا نه

قطعات خودتون که با یه 500 یا 550 وات هم کار خواهد کرد.

سلام میخاستم بدونم این پاور برای این سیستم مناسبه یا نه؟

cpu: core i7 6700k
mb: ASUS Z170-P LGA1151 Z170 Mainboard
ram:: Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB 2400Mhz CL16 DDR4 16gb
vga: Inno3D GTX 750 Ti 2GB GDDR5
hdd: wd blue 1 tb
sdd: Samsung 850 EVO 250GB SATA3

مناسب که نیست، فقط کافی هست
چون پردازنده ی سری K دارید بهتره یه پاور 500 وات به بالا داشته باشید که اگه احیانا فرکانس پردازنده افزایش پیدا کرد احتمال ناپایداری هم نداشته باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر