سونی: دادن دوربین اجباری حرکتی بر ضد مصرف کننده است

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,981
نام
فرهاد
icon_xl.jpg

درود.

آقای Fergal Gara رییس PlayStation UK دز مصاحبه خود عنوان کرد که تصمیم به نداشتن PS4 بدون دوربین کاملا مبتنی بر انتخاب مصرف کننده است وی در ادامه نیز تیر پیکان خود را سوی ماکروسافت گرفت و گفت "دادن دوربین زوری در یک باندل به مشتریان یه حرکت ضد مصرف کننده به شمار می‌آید." وی که رقیب خود یعنی X1 را هدف گرفته بود در ادامه سخنانش افزود:

"وقتی انتخابی صورت می‌گیرد و من می‌دانم که درست است به آن منظور است که دادن یک باندل حاوی دوربین در خلاف انتخاب مصرف کننده می‌باشد. این حرکت به گیمرها حق انتخاب نمی‌دهد، لذا معقول‎ترین چیزی که می‌توان به عنوان برند gamer friendly انجام داد این است که به آن‌ها حق انتخاب بدهیم. از همین رو بسیار خرسندم که توانستیم این کار را انجام دهیم."

GAF

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
877
نام
محسن
حرف سونی حرف بی منطق و پرتی هست کلا ، از اونورش هم میشه وجود دسته کنترلر تو باندل رو تحمیل به مشتری دونست. شاید مشتری فقط بخواد از دوربین استفاده کنه ! یا اصلا قبلا دسته داشته الان نخواد !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,107
نام
آریا
طبق معمول دوستان یه جمله رو دیدن و فکر کردن طرف توی سونی نشسته بدون پیش زمینه قبلی گفته بروبچ جمع بشین میخوام براتون سخنرانی کنم ! :D
سایت Eurogamer در جریان نمایشگاه Eurogamer Expo با Fergal Gara مصاحبه کرده و توی اون مصاحبه این رو پرسیدن :
من مدتی پیش با Phil Harrison صحبت کردم و اون گفت که قرار دادن یک کینکت روی هر بسته X1 باعث ایجاد یک تفاوت مهم بین کنسول های نسل بعد میشه. من شنیدم که قرار بوده PS4 هم همراه با دوربین عرضه بشه ، ولی بعداً این تصمیم عوض شده. انگیزه شما از عوض کردن این استراتژی چی بوده ؟ آیا فقط برای ارزون تر شدن کنسول نسبت به X1 این کار رو کردین ؟ اهمیت دوربین برای گیمرها تا چه حد هست ؟

حالا اینجا جناب Gara دو تا راه حل داشته :
1. بزنه تو گوش طرف و بگه ازت شکایت میکنم که این سوالات وقیحانه رو ازم پرسیدی و اگه مرد بودی یه سوال دیگه میپرسیدی. گم شو از جلوی چشمام نکبت !
2. به سوال طرف جواب بده.
جناب Gara راه دوم رو انتخاب کرده. وقتی هم راه دوم رو انتخاب کرده و سوال طرف هم مستقیماً به کنسول X1 و کینکت مرتبط بوده و اسم اینا رو آورده ، Gara نمیتونه در مورد علل انقراض کرگدن های آفریقایی یا سقوط شهاب سنگ در روسیه صحبت کنه ! :D بلکه باید در مورد همون قضیه و علت قرار نگرفتن PS Eye در جعبه های PS4 توضیح بده و انگیزه ـشون رو از اینکه دوربین توی جعبه های PS4 نذاشتن بگه. توضیحش هم این بوده :
اول از همه باید بگم که من اصلاً در جریان اینکه قرار بوده حتماً دوربین روی همه PS4 ها باشه نبودم و این بیشتر به صحبت ها و تفکراتی که در این مورد وجود داشته برمیگرده و یک موضوع حتمی نبوده.
ما در مورد این قضیه خیلی فکر کردیم. ما دوربین و کارایی های مخصوص اون رو در اختیار داشتیم ولی در نهایت تصمیمی گرفتیم که فکر میکنم تصمیم درستی بوده. مجبور کردن خریدار به خرید دوربین همراه کنسول شاید اقدامی ضد مشتری ها باشه. در این صورت حق انتخاب برای اون ها وجود نداره و منطقی ترین راه به عنوان یک برند دوستدار گیمرها اینه که به اون ها حق انتخاب بدیم. چیزی که من از اون خیلی راضی هستم. تکنولوژی دوربینی پیشرفته و با کیفیتی برای PS4 وجود داره ، ولی خرید اون یک اجبار نیست و این تصمیم من رو خشنود میکنه.

این نظر ایشون بوده و به عقیده خیلی ها هم نظر درستی هست. نظر مایکروسافت هم اینه که همه باید از کینکت استفاده کنن و جزیی از کنسول هست و اون نظر هم به عقیده خیلی ها درسته. به هر حال بشر دارای سلیقه هست و سلیقه ها متفاوته و این تفاوت توی استراتژی های هر کمپانی نقش داره.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,981
نام
فرهاد
حرف سونی حرف بی منطق و پرتی هست کلا ، از اونورش هم میشه وجود دسته کنترلر تو باندل رو تحمیل به مشتری دونست. شاید مشتری فقط بخواد از دوربین استفاده کنه ! یا اصلا قبلا دسته داشته الان نخواد !

66852326107466611415.gif

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,165
نام
محمد امین
فرق میکنه دوربین سونی که یک چیز چیپ و معمولی هست با کینکتی که یک انقلاب در صنعت الکترونیک محسوب میشه فرق میکنه
دوربین سونی یک وسیله خیلی جانبی هست که هر وقت اقدام به خریدش بکنی نشان گول خوردن شما هست ولی کینکت یک وصیله کاملا اصلی هست که امکانات XBOX ONE رو کامل میکنه
اگر کینکتی وجود نداشت تماس تصویری و صوتی هم برای XBOX ONE وجود نداشت
اگر کینکتی نبود تشخیص گیمرها وجود نداشت
اگر کینکت نبود دیگه نمی تونستیم ویدئو شخصی تو XBOX ONE درست
و 100 ها امکانات اصلی دیگر که مهم ترینشون بازی های مبتنی بر این وسیله هستن

ماکروسافت هم به خاطر این کینکت رو با تخفیف بسیار زیاد (200 دلاری) داخل دستگاه قرار داد که سازنده ها به نوعی ترغیب بشن و برای اون بازی بسازن و همین امر هم محقق شده و خیلی از بازی های هاردکور همین اوله نسلی گفتن که بازیهاشون از کینکت پشتیبانی میکنه

در کل مقایسه دوربین سونی و کینکت خنده داره مثل مقایسه K750 و Lumia 920 می مونه..!

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
Xbox One بدون کینکت ناقصه و این دو کاملا به هم وابسطه هستند تا یک کنسول بسیار عالی رو ارائه کنند. Xbox One بدون کینکت رو مفت هم بدند من نمی گیرم. اگر این کنسول مزیتی بخواد داشته باشه نسبت به PS4 همین کینکته
تازه اول نسله، ظاهرا میونه گیمرها با کینکت قبلی هم خوب نیست. اول عرضه هیچ کنسولی مطرح نیست. چه Xbox One چه PS4.
ظرفیت های کامل Xbox One و PS4 تا دو سال دیگه مشخص نمیشه و باید صبر کرد. در مشتری مداری سونی شک ندارم و اینکه دست مردم رو باز گذاشته خیلی خوبه. اما کینکت چیزی فراتر از این حرفا و PS4 Camera و ... هستش. کمی باید صبر کرد (چیزی که بارها سازنده ها گفتند اما کو گوش شنوای گیمر جماعت)
دید هر شرکت فرق میکنه. از نظر اینا وسیله جانبیه، از نظر مایکروسافت وسیله اصلیه
بهترین پست این تاپیک رو پیدا کردم!

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
877
نام
محسن
موضوع اینه منطق و جبهه گیری ما حاصل یه سری چیز های نسبی هست که به نظرمون درست تر میان. اینکه از نظر من هم بهتر بود دوربین جداگانه باشه و مشتری مجبور نباشه به خریدش درسته ، ولی مساله اینجاست که این موضوع روی یه سری حدسیاته که مشتری به چه چیزی نیاز داره در اکثر مواقع، و اینکه نهایتا این سیاست به نفع شرکته یا نه !
وگرنه همونطور که گفتم اگه این موارد نسبی رو در نظر نگیری و فقط از دیدگاه اقتصادی بهش نگاه کنی هیچ چیز مورد داری نیست .
خیلی طبیعیه اگه ماکروسافت هزینه زیادی روی امکاناتی که وابسته به این دستگاه هست کرده مشتری رو وادار به خرید اون بکنه! اون وقته که میشه مثل دسته کنترلر!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
فرق میکنه دوربین سونی که یک چیز چیپ و معمولی هست با کینکتی که یک انقلاب در صنعت الکترونیک محسوب میشه فرق میکنه
دوربین سونی یک وسیله خیلی جانبی هست که هر وقت اقدام به خریدش بکنی نشان گول خوردن شما هست ولی کینکت یک وصیله کاملا اصلی هست که امکانات XBOX ONE رو کامل میکنه
اگر کینکتی وجود نداشت تماس تصویری و صوتی هم برای XBOX ONE وجود نداشت
اگر کینکتی نبود تشخیص گیمرها وجود نداشت
اگر کینکت نبود دیگه نمی تونستیم ویدئو شخصی تو XBOX ONE درست
و 100 ها امکانات اصلی دیگر که مهم ترینشون بازی های مبتنی بر این وسیله هستن

ماکروسافت هم به خاطر این کینکت رو با تخفیف بسیار زیاد (200 دلاری) داخل دستگاه قرار داد که سازنده ها به نوعی ترغیب بشن و برای اون بازی بسازن و همین امر هم محقق شده و خیلی از بازی های هاردکور همین اوله نسلی گفتن که بازیهاشون از کینکت پشتیبانی میکنه

در کل مقایسه دوربین سونی و کینکت خنده داره مثل مقایسه K750 و Lumia 920 می مونه..!
تمام اين كارايي كه گفتي رو PS Eye هم انجام ميده

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
یعنی واقعا سونی هنوز نمیدونه کینکت چیه ؟! فک کردن کینکت یه وسیله ی به درد نخور مثل PS Eye میمونه که فقط یه چراغ رنگی رو تشخیص میده ؟! خیلی جالبه که یه کمپانی بزرگ مثل سونی میاد همچین حرفای خنده داری میزنه ! کینکت جزو مهمی از X1 هست , ایکس باکس 1 بدون کینکت معنی نمیده, این یه وسیله ی جانبی نیست بلکه جزوی از کنسوله ! حالا اگه سونی تکنولوژی لازمو برای درست کردن چیزی مثل کینکت نداره نمیدونم چرا خودشو به در و دیوار میزنه :|

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,296
نام
Afshin
XBox One و Kinect یکی هستن؟! وجودشون به هم وابسته هست؟!
خب از همون اول که خواستن شروع به ساخت دستگاه کنن، مرض داشتن جوری درستش کردن که بدون کینکت کامل نباشه؟! غیر از اینه که می‎خوان زورچپون کنن که بعد سازنده‌‎ها واسش بازی بسازن؟!
شما دستگاه درست و حسابی و بدردبخور بساز، خودت هم پول خرج کن و واسش چندتا بازی خوب بساز، اگه واقعاً چیز خوبی باشه، همه میرن سراغش!
امیدوارم به خاطر کنیکت و همین 100 دلار گرون‌تر بودنش با مُخ بخورن زمین.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,618
نام
Armin
قسمت جالبش اینجاست که الان یه سری میان چشم بسته میگن که کینکت یه وسیله جانبی نیست از ملزومات ایکس وانه . بدون کینکت ایکس وانی هم نیست ! من فقط موندم مثلا یه نفر کینکتش صدمه ببینه آیا X1 دیگه بالا نمیاد و دیگه نمیشه باهاش بازی کرد ؟! یا مثلا بعدا چیزی به اسم باندل بدون کینکت و ماکروسافت برای فروش بیشتر نمی ده ؟! اون موقع باز همین دوستان میان میگن که نه کینکت یه وسیله فرعیه و هم می تونه باشه هم نباشه .

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
البته منم موافقم که وجود کینکت ضروری نیست اما دیگه سونیی که اکثر بازیها رو تو نمایشگاه جای کنسول رو pc اجرا میکنه نباید این حرف رو بزنه!:
As well from what I played all the Xbox One games were running on a Xbox One
but from what I played on PlayStation 4 only Knack was running on a PlayStation 4. And the PlayStation 4s (PCs) kept crashing and needed a reboot (Assassin’s Creed IV, Killzone I seen crash once but Need For Speed kept crashing all day)

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
من فقط موندم مثلا یه نفر کینکتش صدمه ببینه آیا X1 دیگه بالا نمیاد و دیگه نمیشه باهاش بازی کرد ؟!
باهاش میشه بازی کرد اما در دراز مدت یک دهم ارزش PS4 هم نمیشه! نسل پیش رو نمی دونم اما این نسل سونی با دست پر اومده. PS4 رقیب بسیار بزرگی هستش و دیگه PS3 نیست. Xbox One که گرون تره و بزرگتره در مقابل PS4 زیباتر و ارزانتر هستش باید یک چیز منحصر به فرد برای ارائه داشته باشه یا نه؟! دیگه بحث PS360 نیست. Xbox One میخواد ببره باید روی Cloud (البته نمی دونم تا چه حد واقعا قدرتمند عمل خواهد کرد) و کینکت سرمایه گذاری کنه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,635
نام
امین
قربون دهنش .. حرف حساب واقعن جواب نداره :x
سونی هم میتونست مثل مایکرو بیاد یه قابلیت بزاره که ps4 on و ps4 of و بیاد بگه دوربین هم جز کنسوله و "به زور" اونو به سازنده و خریدار تحمیل کنه ولی اینجا تفاوت احترام به سلیقه مخاطب و مشتری مداری خودشو نشون میده .. الکی که برند" سونی " نشده :bighug:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر