سوالات متداول و مهم قبل از خرید Wii (پست اول حتما خوانده شود)

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
دوستان من قصد خرید یک wii برای یکی از فامیلام دارم چندتا سوال پیش اومد:

1-این ریجن ها کدومش بازیای بیشتری براش توی بازار هست؟ کلا چه فرقی دارن؟؟؟

2-قیمت فعلی هر ریجن الان چقدره؟ (تهران)

3-بازیاش به درد یه بچه 8 ساله میخوره اصلا؟

با تشکر قبلی از پاسخ دوستان

:love:

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی

1- با این نرم افزار هایی که اومده همه ی بازی ها فری ریجن هستند و اصلا نگران ریجن نباشید.
2- ریجن کره ای کپی خور شده انگلیسی شده حدود 250-270 تومان هست.
3- آره اتفاقا بیشتر مخاطب های نینتندو افراد سن پایین یا در حقیقت گیمر غیر حرفه ای هست.

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
1- با این نرم افزار هایی که اومده همه ی بازی ها فری ریجن هستند و اصلا نگران ریجن نباشید.
2- ریجن کره ای کپی خور شده انگلیسی شده حدود 250-270 تومان هست.
3- آره اتفاقا بیشتر مخاطب های نینتندو افراد سن پایین یا در حقیقت گیمر غیر حرفه ای هست.

اجرا کردن بازی های ریجن های دیگه روی یک ریجن راحته یا دردسر داره؟؟

این ریجن کره ای اینگلیسی شده مورد خاصی نداره؟ مثلا موقع آپدیت فریم ور؟ (راستی اصلا این آپدیت کردن راحته؟)

و در آخر مورد خاصی در رابطه با کپی خوری هست که من لازمه بدونم

با تشکر از پاسخ قبلی شما دوست عزیز

mori_morteza

کاربر سایت
Aug 16, 2007
613
نام
مرتضی

1 - کپی خور های نرم افزاری تمام بازی ها رو اجرا میکنند . نگران نباشید !
2 - قیمت رو میتونید 255 تومن هم بگیرید .
3 - آره ، اگر خواستی میتونی برای معرفی کردن بازی های مناسب سن 8 سال با من مشورت کنی .

این ریجن کره ای اینگلیسی شده مورد خاصی نداره؟ مثلا موقع آپدیت فریم ور؟ (راستی اصلا این آپدیت کردن راحته؟)

نه اصلا درد سر نداره !
نه موردی نداره . در مورد آپدیت هم همه تقریبا مثل هم آپدیت میشند .
در کپی خور کردن قطعه ای به wii اضافه یا کم نمیشه ! فقط یه نرم افزار روش ریخته میشه ( البته طی مراحلی ! ) که با اون میشه راحت بازی ها رو اورد ...
کپی خور های سخت افزاری فقط بازی های رجین خودش رو میاره و به نظر من خرج الکی هست که دستگاه کپی خور سخت افزاری خرید !

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
چرا قیمت بعضی ریجن ها از بقیه بیشتره؟ مگه همشون بازی های ریجن های دیگه رو هم اجرا نمیکنن؟

پس کپی خور نرم افزاری بهتر از سخت افزاری هست؟

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام من هم به جمع Wiiداران پیوستم:D
درحالا حاضر دوتا سوال دارم
من الان بازیهامو با SoftChipاجرا میکنم راهی نداره ازDisck Chanelاجرا بشه؟ اصلا فرق این دوتا چیه تو اجرای بازی؟
2-دور DVDROM دستگاه یه نوز ابی میده موقع وارد کردن دیسک نمیشه اون همیشه روشن بمونه؟:D
مرسی

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
من الان بازیهامو با SoftChipاجرا میکنم راهی نداره ازDisck Chanelاجرا بشه؟ اصلا فرق این دوتا چیه تو اجرای بازی؟
2-دور DVDROM دستگاه یه نوز ابی میده موقع وارد کردن دیسک نمیشه اون همیشه روشن بمونه؟:D
مرسی
اگه مودچیپ داشته باشی (چه مجازی چه فیزیکی) با Disk چنل میتونی بازی ها رو بیاری. قیمت مودچیپ سخت افزاری بالاس. من خودم Wii ها رو با مودچیپ مجازی کپی خور میکنم که جایی نمی کنه واسه همین همه جا نرم افزار نصب میکنن.
درباره ی اون نوره تحقیق میکنم میگم.

mori_morteza

کاربر سایت
Aug 16, 2007
613
نام
مرتضی
مرسی

آره میشه ... من خودم اوردن بازی ها از طریق Disc channel ( من هیچ جا virtual modchip پیدا نکردم ! نمیدونم مدچیپ مجازی معنی چه کلمه ایه ؟؟ ولی خوب یه ذره کارش شباهت به این داره ) اجرا میکنم و wii هایی رو هم که برام میارن همشون بدون استثنا روشون نصب میشه ... ( نمیدونم چندمیم ؟ اولی یا دومی ؟ ولی خب من 1 ماه میشه این کار رو انجام میدم )
ولی کلا اوردن بازی ها از روی هارد یه چیز دیگست !

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
2-دور DVDROM دستگاه یه نوز ابی میده موقع وارد کردن دیسک نمیشه اون همیشه روشن بمونه؟
مرسی
فکر نکنم بشه روشنش گذاشت.
فقط وقتی روشن میشه که مثلا تو اینترنت پیغام جدید میاد یا وقتی دیسک رو میزاری یا ...

نه اصلا درد سر نداره.
نه این ریجن انگلیسی شده ها هم موردی نداره با خیال راحت بخر.نحوه ی آپدیت فریمورش راحته ولی باید حواست به ریجن باشه چون با یک اشتباه کوچیک ویت بریک میشه.
مورد خاصی نیست فقط شاید نیاز بشه یه SD بخری چون کسایی که وی رو کپی خور میکنن اطلاعاتشون بروز نیست واسه همین شما خودتون باید نرم افزار های جدید رو اجزا کنین.

Last edited by a moderator:

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
نه اصلا درد سر نداره.
نه این ریجن انگلیسی شده ها هم موردی نداره با خیال راحت بخر.نحوه ی آپدیت فریمورش راحته ولی باید حواست به ریجن باشه چون با یک اشتباه کوچیک ویت بریک میشه.
مورد خاصی نیست فقط شاید نیاز بشه یه SD بخری چون کسایی که وی رو کپی خور میکنن اطلاعاتشون بروز نیست واسه همین شما خودتون باید نرم افزار های جدید رو اجزا کنین.

در مورد نحوه اجرای بازی ها میشه بگید؟ بازی ها رو از چند طریق میشه اجرا کرد؟

mori_morteza

کاربر سایت
Aug 16, 2007
613
نام
مرتضی
در مورد نحوه اجرای بازی ها میشه بگید؟ بازی ها رو از چند طریق میشه اجرا کرد؟

بازی ها رو میشه به چند طریق اجرا کرد :
1 - با disc channel که یا دستگاه کپی خور سخت افزاریه یا نرم افزاری رو یه کاری کردند که disc channel فعال بشه .
2 - با Loader ها که از بهترین اونها میشه به Neo Gamma و Soft chip اشاره کرد .
3 - با هارد یا فلش که اون هم از نرم افزار Usb Loader Gx میشه استفاده کرد .

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146

با نصب برنامه هایی مثل cioscorp می شه بازی رو از طریق Disck Chanel اجرا کرد ... این هم لیست بازی هایی که اجرا می شوند :

http://cioscorp.com/?pg=compatibility

@blacksina:

سلام.

خوب هستید . رجبی هستم . امروز تلفنی صحبت کردیم ...

تنها بازی که بدون کپی خور کردن سخت افزاری نمیاد new super mario bros هستش . که البته اون هم 2 3 روزه که اومده و شاید تا روزهای بعد روشش بیاد .

blacksina

کاربر سایت
Mar 10, 2008
652
بازی ها رو میشه به چند طریق اجرا کرد :
1 - با disc channel که یا دستگاه کپی خور سخت افزاریه یا نرم افزاری رو یه کاری کردند که disc channel فعال بشه .
2 - با Loader ها که از بهترین اونها میشه به Neo Gamma و Soft chip اشاره کرد .
3 - با هارد یا فلش که اون هم از نرم افزار Usb Loader Gx میشه استفاده کرد .

من متوجه فرق بین روش اول و دوم نمیشم میشه بیشتر توضیح بدید؟ متداول ترین روش چیه؟

mori_morteza

کاربر سایت
Aug 16, 2007
613
نام
مرتضی
به طور کلی 2 مدل بازی ها رو میشه اورد :
1 - با DVD
2 - با هارد !
من به خاطر این disc channel رو یه روش حساب کردم چون که در سخت افزاری ها disc channel خود به خود و بدن نیاز به نرم افزار خاصی اجرا میشه . حالا نرم افزاری ها رو با نصب نرم افزار هایی disc channel رو فعال میکنند و بازی ها مانند کپی های سخت افزاری اجرا میشه ! وگرنه 1 - 2 جفتشون از رو Dvd میارند و فرق بزرگی بینشون نیست به نظر من disc channel فقط بازی ها رو باکلاس تر تو منوی اول برای ا اجرا نشون میده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر