سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
این دیگه راز نیست،اطلاعاته :D
یجورایی درس زندگی بود ک هرکسی ک هر قسمی هم ک بخوره بازم ادم نباید بهش رازش رو بگه.
اگه کسی قسم بخوره بدونید صد درصد دروغ میگه :D

دوستان میگم احتمالش هست دنریس این قسمت واریسو بکشه ؟

• Like
Reactions: live is life

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
View attachment 106016

این بنده خدا برن تا میاد یه صحبتی کنه صحنه کات میخوره...:D ولی خوشم میاد کلا تو یه فاز دیگه ست :D ملت از صبح تا شب برای تخت آهنین تو سر و کله هم میزنن این با کلاغا برا خودش تو آسمونا پرواز میکنه :D
فاز سنگینشُ دوست دارم!:D
یاد یکی از دوستام می‌افتم، وقتی اونم میره بالا! همینجوری میشه:))

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
باگاش کمتر بود، با اینکه بازم خیلی داشت :D
اگه این اپیزود رایتینگ معمولی داشت اپیزود قبل فاجعه بود بنظرم.

باگ داستانی که تا دلت بخواد داشت. حالا از احمقانه بودن مرگ اژدها و کلا اون سکانس نبرد دریایی بگیر، تا اون مذاکره دم رد کیپ و حتی چپوندن بچه جیمی به یورون که از نظر زمان بندی اصلا ممکن نیست و خیلی باید یورون بیشعور باشه که باور کنه بچه سرسی مال خودشه.

منتهای مراتب قسمت قبل لااقل اکشن و جنگ داشت و هیجان خوبی میداد به مخاطب (ولو کاذب) که این قسمت فاقد اون بود. و در کل اگه بخوای ایرادات این قسمت رو بشماری از شمار خارجه.

عنصر فیلم هندی رو از توش حذف کرده بودن :)) بالاخره خودش یـ جور پیشرفته دیگه :D

از رابطه جیمی و برین هندی تر هم داریم؟ یا کلا او سکانس جشن اولش! و احمقانه ترین بخش سریال، یعنی مذاکره تیریون با سرسی و اون قسمت که گفت به خاطر بچه خودت (درواقع بچه جیمی) تسلیم شو! واقعا هندی تر از این چی هست؟

کلا من نمیفهمم چرا اینکارو با GoT کردن و دارن اینطور تف مال جمش میکنن! خوب نمیساختن بیخیالش میشدن که بهتر بود! باز سیزن های قبلی علی رغم اینکه به خاطر جدا شدن از کتاب خیلی سطحی شده بود اما باز فار اوی بهتر از این فصل هشت بودن. به نظر من (نظر شخصی) این 4 اپیزود اول که مطلق زباله بود و در حد سریال ستایش. حالا با یکم پروداکشن بهتر و خفن تر. وگرنه در ماهیت و شر و ور بودن دست کمی نداره. دو قسمت بعدی هم حتم به یقین آشغال خواهد بود. شک نکنید. یعنی موضوع نبرد با نایت کینگ جذاب ترین بخش داستان بود که اینجوری ری...دن بهش رفت، دیگه نبرد آخر با سرسی معلومه چی میشه!

البته واقعا برای من قابل حدس بود گند میزنن توش و نمیتونن جمش کنن. سریال با داستان نویسنده شروع و حالا داره با ایده های یه سری آدم دیگه که خالق اثر نبودن و واقعا هیچ ایده ای ندارن چطور باید جمش کرد تموم میشه. در نتیجه فقط دارن تف مال میکنن بره. مارتین زمانی که نایت کینگ رو خلق کرده و این نبرد رو شروع کرده میدونسته میخواد باهاش چیکار کنه و به کجا ببره و چطور مخاطبش رو غافلگیر کنه. و حتی برای پیشبرد داستان چه شخصیت هایی رو بیاره و ببره، اما اینا نمیدونن! در نتیجه به شر و ور ترین شکل ممکن دارن میکشن تا فقط تموم بشه بره! فصل های اولم خوب بود چون باز علی رغم تفاوت های فاحش برمبنی کتاب میرفت جلو و دیالوگ هایی که همه دوست داشتن هم باز عینن نقل قول شده از خود داستان بود. این افت وحشتناک هم ماحصل تفاوت IQ و قدرت تخیلی مارتین با هر اخمخی که مسوول ساخت این سیزن بوده هست.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
برام سوال شده چطور میگید قسمت 4 بهتر از سه بود؟ دقیقا از چه نظر بهتر بود؟
والا منم متوجه نمیشم! :D
قسمت 3 بدون شک مشکلاتی داشت که بعضی‌هاشون هم بزرگ بودن، ولی به صورت کلی به نظرم از قسمت 4 بهتر بود. یعنی همون تم Night King اثر استاد جوادی هم به تنهایی از نصف بخش‌های قسمت 4 بهتر بود!
اگه قسمت 3 باعث تعجب می‌شد که چطوری این همه شخصیت اصلی زنده موندن، قسمت 4 هم صحنه حیرت‌انگیز دریا رو داشت که نیروهای یورون از عالم غیب اومدن و سه تا تیر با دقت 100% به اژدهای نگون‌بخت شلیک کردن، ولی اون یکی اژدها حتی یه تیر هم به انگشت شست پاش نخورد. از اون طرف هم کشتی‌ها یکی یکی منهدم شدن و افرادی مثل تیریون با اون جثه رسیدن به ساحل و اون وسط میساندی به جای اینکه بمیره یا بره ساحل، اسیر شد تا مثلاً یه صحنه احساسی شکل بگیره.
و بدترین بخش ماجرا هم به نظرم این صحنه بود که حداقل برای من خنده‌دارترین صحنه جدی کل سریال بود! :D

7f0_444.jpg

یه طرف کلی نیرو از نمی‌دونم سپاه طلایی و نقره‌ای و فلان و چنان تا نیروهای یورون و سربازهای عادی شهر و کلی تیرکمون(!) وجود داره که کافیه یکی از این تیرها رو بزنن بهشون تا نصف سربازها تبدیل به گوشت چرخ‌کرده بشن. اون طرف یه اژدهای افسرده که اون گوشه مثل یه بچه مظلوم نشسته کف زمین و اگه تکون بخوره تبدیل به مارمولک پخته میشه و کلهم 70،80 نفر که انقدر تعدادشون کم هست که میشه اون‌ها رو دونه‌دونه شمرد! بعد تیریون بدبخت رو بفرستن جلوی شخصیت پلیدی مثل سرسی که بهش بگه آبجی، جون بچه‌ت تسلیم شو! :D یعنی من جای سرسی بودم از شدت خنده از اون بالا سقوط می‌کردم پایین! :)) البته شاید هم نقشه اصلی همین بوده که باعث خنده سرسی بشن و بعدش یه استراتژی خفنی پیاده کنن ولی نشد دیگه.
حتی رفتار خود سرسی هم توی اون صحنه عجیب بود. دوستان درست میگن که رسم هست قبل از جنگ میان با همدیگه صحبت می‌کنن و دو طرف به خاطر حفظ شرف و آبرو کاری با همدیگه ندارن، ولی اینجا داریم در مورد سرسی صحبت می‌کنیم! آخه کدوم شرف؟! :D طرف با داداشش عملیات انجام می‌داده و کل بچه‌هاش از برادرش هستن نه شوهرش. برای رسیدن به قدرت حاضر به هر کاری هست. به خاطر اینکه توله‌ش غصه نخوره هر غلطی می‌کنه. قاتل می‌فرسته سراغ برادرهاش. می‌زنه مسجد جامع(!) شهر رو با کلی آدم می‌ترکونه و بعد هم ژست روشن‌فکرانه می‌گیره و به افق خیره میشه. حالا همچین شخصیتی مثلاً از خودش شرف نشون میده و کاری با اینا نداره؟! :D خب این واقعاً به شخصیت‌پردازیش نمیخوره! شرف ایشون در همون حده که اینا اومدن ازش قول گرفتن که بیاد کمک‌شون برای کشتن مرده‌ها، ولی دو دقیقه بعدش یه بیلاخ بهشون نشون داد و گفت خودتون برین هر غلطی می‌خواین بکنین و وقتی مرده‌ها و وایت‌واکرها رو کشتین و سپاه‌تون نصف شد، بیاین اینجا که من لت و پاره‌تون کنم!
دیگه اون تیکه گفتگوی بران با جیمی و تیریون که هیچی! یعنی صحنه به قدری مضحک بود که اگه یکی می‌خواست پارودی Game of Thrones رو بسازه هم انقدر ماهرانه این کار رو انجام نمی‌داد. :|

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
چرا اینقدر گیر الکی میدید به سریال:D آقا جان انتظارات بیجا رو بذارید کنار از روند داستانی لذت ببرید :D

کاملا درک میکنم انتظاراتتون چی بوده از سریال و اینم میدونم که سریال به طرز ناجوانمردانه ای داره به سمت اونجرز شدن پیش میره اما از کلیت داستان لذت ببرید این که این چجوری اینکار کرد منطقی نیست اون چجوری تونست اون بکش رو بریزید دور زیاد مهم نیست:D

به نظر من نایت کینگ باید قبل از جنگ پایانی شکست میخورد البته نه به این فضاحت! ولی باید میمرد گات داستان حیله و سیاست و پایان باید با این تم تموم شه. البته تئوری های عجیب و غریبی که راجع به نایت کینگ بود باعث این آشوب شد تا حدودی اینقدر این قضیه رو پیچیده کردن که همه فراموش کردیم هدف و موتیو کرکتر نایت کینگ قبلا بار ها گفته شده حتی شخصیتش هم کاملا مشخص کیه منتهی همه دوست داشتن نایت کینگ یه plot twist خفن داشته باشه مثلا

نقطه مثبت این قسمت بلاشک دنریس بود. کرکترش کم کم داره به پدرش نزدیک میشه و این رو خیلی خوب تو سریال تونستند دولوپ کنند. در حقیقت همه ی شخصیت جوری رشد کردند که ما کاملا تصمیماتشون رو میتونیم درک کنیم و البته این تصمیمات درست و غلط نوید یه تراژدی خیلی بزرگ رو در آخر میده. همه حق دارن و حق با هیچکی نیست و این یعنی GOT از نظر من. فقط میتونم تصور کنم که کتاب آخر چه شاهکاری میخواد بشه.

البته قطعا موج کوبیدن سریال راه افتاده و باهاش سیل انتقادات درست و بیشتر غلط میان و این به نظر من خیلی حیف و ارزش واقعی اثر بلاشک ضربه میخوره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ehsan95_76

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
آقا جان انتظارات رو بذارید کنار
این مثل این می مونه که شما بری یه پورشه بخری، توقع پورشه رو داری ازش، سرعت، کیفیت و.... بعد ببینی کیفیتش در حد پرایده! بعد یکی بهتون بگه سواری که بهتون می ده! انتظارات رو بگذارید کنار

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
این مثل این می مونه که شما بری یه پورشه بخری، توقع پورشه رو داری ازش، سرعت، کیفیت و.... بعد ببینی کیفیتش در حد پرایده! بعد یکی بهتون بگه سواری که بهتون می ده! انتظارات رو بگذارید کنار
جمله رو تصحیح میکنم انتظارات غلط رو بذارید کنار مسئله اصلی این که شما خودتون هم نمیدونید چه انتظاری از پورش باید داشته باشید فقط میگی من این نمیخوام چون تودوزیش زرشکی مثلا!

• Like
Reactions: TEK ZXEN

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
این دیگه راز نیست،اطلاعاته :D
یجورایی درس زندگی بود ک هرکسی ک هر قسمی هم ک بخوره بازم ادم نباید بهش رازش رو بگه.
بی لیاقتی جان اسنو برای پادشاهی رو نشون میده . جان بشدت ساده و بی تفاوته نسبت به پادشاهی . قبلا هم که گفتم سریال شده خاله زنک بازی مثل جم تی وی ای کاش زودتر تموم میشد همون فصل قبل

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
940
نام
هادی
به نظر من نایت کینگ باید قبل از جنگ پایانی شکست میخورد البته نه به این فضاحت! ولی باید میمرد گات داستان حیله و سیاست و پایان باید با این تم تموم شه. البته تئوری های عجیب و غریبی که راجع به نایت کینگ بود باعث این آشوب شد تا حدودی اینقدر این قضیه رو پیچیده کردن که همه فراموش کردیم هدف و موتیو کرکتر نایت کینگ قبلا بار ها گفته شده حتی شخصیتش هم کاملا مشخص کیه منتهی همه دوست داشتن نایت کینگ یه plot twist خفن داشته باشه مثلا

وقتی سریال در طول 7 فصل میاد یک آنتاگونیست مثل نایت کینگ رو با تمام قدرت به مخاطبین معرفی میکنه، و تمام ذهن بیننده ها رو با پیش زمینه داستان مرموز برن و بلاد ریون و بچه های جنگل و.... و نمایش دادن نماد های عجیب و غریب درگیر میکنه انتظار دارید بیینده ها در مورد بچه توی شکم سرسی صحبت کنن؟ یا برای رسیدن به پاسخ دست به دامن انواع و اقسام تئوری های ربط و بی ربط بشن.
106058

آخرین ویرایش:

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58
به نظرتون امکان داره دست های پشت پرده و تئوری توطئه وجود داشته باشه که فصل 8 رو اینطوری گند زدن؟ میدونم به نظر عجیب میاد ولی مثلا ممکنه یه کسایی خواستن همچنان بریکینگ بد بهترین سریال تاریخ باشه یا یکی از دوستان اشاره کرد خواستن فروش کتاب بیشتر بشه و یا به هر علت دیگه ای. من خودم به شخصه وقتی دیدم اینطوری شد علاقه ام برای مطالعه کتاب ها خیلی بیشتر شده.... چون من هر طور حساب میکنم امکان نداره کسایی که 7 تا سیزن خیلی خوب و چندین اپزیود شاهکار رو ساختن بخوان اینطوری خراب کاری کنن چون وقتی شما بلدی 3 تا بسازی مسلما 4 تا و 5 تا و 6 تا رو هم بلدی دیگه غیر از اینه؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
چرا اینقدر گیر الکی میدید به سریال:D آقا جان انتظارات رو بذارید کنار از روند داستانی لذت ببرید :D

کاملا درک میکنم انتظاراتتون چی بوده از سریال و اینم میدونم که سریال به طرز ناجوانمردانه ای داره به سمت اونجرز شدن پیش میره اما از کلیت داستان لذت ببرید این که این چجوری اینکار کرد منطقی نیست اون چجوری تونست اون بکش رو بریزید دور زیاد مهم نیست:D

نقطه مثبت این قسمت بلاشک دنریس بود. کرکترش کم کم داره به پدرش نزدیک میشه و این رو خیلی خوب تو سریال تونستند دولوپ کنند. در حقیقت همه ی شخصیت جوری رشد کردند که ما کاملا تصمیماتشون رو میتونیم درک کنیم و البته این تصمیمات درست و غلط نوید یه تراژدی خیلی بزرگ رو در آخر میده. همه حق دارن و حق با هیچکی نیست و این یعنی GOT از نظر من. فقط میتونم تصور کنم که کتاب آخر چه شاهکاری میخواد بشه.

البته قطعا موج کوبیدن سریال راه افتاده و باهاش سیل انتقادات درست و بیشتر غلط میان و این به نظر من خیلی حیف و ارزش واقعی اثر بلاشک ضربه میخوره
گیر الکی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی خدا وکیلی به جان خودم پستت پتانسیل ریپورت شدن رو داره !!!! این جور پیاده روی روی اعصاب این همه فن که خودشون حسابی منزجر و عصبانی هستن خیلی حرفه!!

........

تورموند : چرا با اژدها نمیری

جان اسنو : مگه نمیدونی ریون کمین کرده برامون ، برم که نمیتونن اژدها رو بکشن !!!

یعنی داستان در این حد شلغم گلابی شده ، یه بچه 6 ساله هم سناریو و منطق داستانی بهتری میتونست بنویسه (فقط نیاید بگید 60 کیلو وزن جان اسنو برای اژدهایی که باید 1000 کیلومتر
پرواز کنه زیادی کرده بود )

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
از رابطه جیمی و برین هندی تر هم داریم؟ یا کلا او سکانس جشن اولش! و احمقانه ترین بخش سریال، یعنی مذاکره تیریون با سرسی و اون قسمت که گفت به خاطر بچه خودت (درواقع بچه جیمی) تسلیم شو! واقعا هندی تر از این چی هست؟
خوب اینا تو بخش سریالای ترکی دسته بندی میشن :D
پ.ن: بگیر دیگه مطلب رو :D
وقتی سریال در طول 7 فصل میاد یک آنتاگونیست مثل نایت کینگ رو با تمام قدرت به مخاطبین معرفی میکنه، و تمام ذهن بیننده ها رو با پیش زمینه داستان مرموز برن و بلاد ریون و بچه های جنگل و.... و نمایش دادن نماد های عیجب و غریب درگیر میکنه انتظار دارید بیینده ها در مورد بچه توی شکم سرسی صحبت کنن؟ یا برای رسیدن به پاسخ دست به دامن انواع و اقسام تئوری های ربط و بی ربط بشن.
View attachment 106058
دقیقا بحث همینجاست واقعا خنده دار ترین دلیلی که ی نفر واسه گیر دادن به من فن نوعی میتونه بیاره همین "چرا تئوری مطرح میکنید" انگاری سازنده ها سریال مش ماشلا چپ و راست با نشون دادن و هینت دادن هفت فصل تمام ذهن فن هاش (بیننده های معمولی رو بزاریم کنار) رو در گیر کرده بود فن ها همیشه کسایی هستن که مو رو میخوان از ماست بکشن بیرون نمیدونم چرا بقیه انتظار دارن سریالی که بعضا طرف هفت فصل تمام باهاش همراه بوده رو اینقدر راحت از کنار مباحث داستانیش بگذره !

پ.ن: انتظاراتتون رو بیارید پایین دنبال انتظارات نامعقول نباشید موندم با این منطق این همه آثار علمی ادبی خفن ساخته میشد یا نه !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر