رای‌گیری مورد انتظارترین بازی سال 2024 از نگاه کاربران بازیسنتر

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
2024.jpg

درود.
طبق سنت هر ساله‌ی انجمن بازیسنتر دوباره با رای‌گیری موردانتظارترین بازیهای سال آینده خدمتتون هستیم.
بریم سر اصل مطلب و مهمترین نکته که هر سال تکرار میکنم: این رای‌گیری رو به عنوان یه مسابقه و رقابت بین بازیهای شرکت محبوبتون و بقیه نبینید و واقعا عنوانی که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید.

قوانین و راهنمای شرکت در رای‌گیری:
1. می‌توانید تا حداکثر 10 بازی را انتخاب کنید.
2. لیست را به گونه‌ای بنویسید که ترتیب آن مشخص باشد.
3. هر بازی فقط می‌تواند یکبار در لیست ذکر شود.
4. همه‌ی بازیهای لیست باید برای عرضه در سال 2024 تایید شده باشند.
5. اگر عنوان جدیدی تا پایان رای‌گیری معرفی شود و یا تاریخ عرضه‌ی عنوانی برای 2024 مشخص شود، می‌توانید از آن در لیست خود استفاده کنید.
6. رای‌گیری در روز آخر دسامبر به پایان می‌رسد و قبل از آن می‌توانید لیست خود را ویرایش کنید.
7. توصیه می‌شود کمی درباره‌ی انتخاب‌های خود توضیح دهید و حتی تعدادی عنوان را خارج از لیست معرفی کنید.
8. رای کاربرانی که کمتر از یک ماه سابقه فعالیت در انجمن را دارند، به دلیل جلوگیری از سواستفاده شمارش نمیشود.
9. خیلی راحت می‌توانید در مورد انتخاب دیگران به بحث و تبادل نظر بپردازید لطفا سعی کنید از ترول و بحث‌های کلیشه‌ای خودداری کنید تا یک رای‌گیری سالم و به دور از درگیری لفظی رو شاهد باشیم.

نحوه‌ی تقسیم امتیازها:
بازی اول: 4 امتیاز
بازی دوم: 3 امتیاز
بازی سوم: 3 امتیاز
بازی چهارم: 2 امتیاز
بازی پنجم: 2 امتیاز
بازی ششم: 2 امتیاز
بازی هفتم: 1 امتیاز
بازی هشتم: 1 امتیاز
بازی نهم: 1 امتیاز
بازی دهم: 1 امتیاز

بازیهای غیرقابل‌قبول:
1. دموها
2. DLCها
3. عناوینی که برای 2024 تایید نشده‌اند مثل: Wolverine، Fable و غیره.
4. عناوینی که بصورت رسمی معرفی نشده‌اند مثل Call of Duty جدید و FIFA جدید و هر بازی سالانه دیگه که هنوز معرفی نشدن.
توجه »» اگه یه بازی غیرقابل قبول رو توی لیست خودتون بیارید، از لیستتون خط می‌خوره و امتیازش به گزینه‌ی بعدی میرسه.
منبع بازیهای سال 2024:
(لطفا حتما قبل از رای‌گیری این لیست رو مشاهده کنید چون ممکنه در مورد بعضی از بازیها حضور ذهن نداشته باشید)

2024 in video games - Wikipedia

(ویکیپدیا هم حتی ممکنه چندتا بازی رو به اشتباه تو لیست نذاشته باشه! پس منابع دیگه هم چک کنید!)
تاپیک و برندگان سالهای گذشته‌ در بازیسنتر: (به تاپیک سالهای گذشته سر بزنید ببنید واسه چه بازیهایی هیجان‌زده بودید و چه بازیهایی توی لیست امسالتون هم دوباره حضور دارن :D)

رای گیری مورد انتظارترین بازی 2016 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌ گیری مورد انتظارترین بازی 2017 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای گیری مورد انتظارترین بازی 2018 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2019 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2020 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2021 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2022 از نگاه کاربران بازیسنتر

اگه سوال یا ابهامی در مورد نحوه‌ی برگزاری و انجام رای‌گیری دارید حتما بپرسید.
رای‌گیری از همین‌ الان شروع میشه تا آخرین روز دسامبر ادامه داره...شمارش رای‌ها هم بلافاصله پس از پایان رای‌گیری شروع میشه و نتایج هم در روزهای ابتدایی سال 2024 اعلام میشه.

نتایج:
10 - Frostpunk 2
27

9 - Black Myth: Wukong
32

8 - Warhammer 40,000: Space Marine 2
35

7 - Prince of Persia: The Lost Crown
41

6 - Rise of the Ronin
49

5 - Avowed
52

4 - Final Fantasy VII Rebirth
62

3 - Star Wars Outlaws
67

2 - Senua's Saga: Hellblade II
78

1 - Dragon’s Dogma II
85

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
راستش من 2024 برای یه چیزی بی نهایت هایپم و اونم رونمایی از کنسول نسل بعد نینتندوئه
تقریبا همه لیک ها و پیشبینی ها به سمت 2024 دارن انگشت رو نشونه میرن و تنهایی میتونه سال رو از صحرای کربلایی که شده الان به بهشت برین تبدیل کنه اگه لاین آپ لانچش در حد سوییچ افسانه ای باشه
دانکی کونگ جدید و ماریوی جدید و ماریو کارت جدید و همه اینا میتونن زمین و زمان رو بلرزونن اگه نینتندو قدرتشو تو بازیسازی واسه نسل جدید درست نشون بده
ولی خب هیچ کدوم از اینا تاریخ نخوردن و معلوم نیست وجود دارن یا نه
لذا باید بریم سراغ بازی هایی که تاریخ خوردن

آه راستی اخیرا من دوباره بد رفتم تو فاز ویژوال ناول ها و امیدوارم همون قدر که اسکوئر به شما با پارت دوئه FFVII حال داده، این Type-Moon و Aniplex هم به ما با پارت دوئه ریمیک Tsukihime حال بده

به غیر از اون لیستم ایناست. بازی هایی که میدونیم

1. Elden Ring: Shadow of Erdtree
الدن رینگ به نظرم بازی کاملیه. ولی اگه فرام سافتور ادعا داره میتونه بهترش کنه، منم پایه ام حسابی
مخصوصا با سابقه طلایی فرام سافتور تو DLC های این شکلی باید گفت احتمالا یکی از بهترین بازی های سال باشه همین DLC مثل اتفاقی که برای Phantom Liberty امسال افتاد

2. Dragon's Dogma 2
ما بنده کپکامیم. وقتی بگه ما روی یکی از Niche ترین ARPG های AAA تاریخ میخوایم یه دنباله خفن بدیم تنها کاری که ما میتونیم کنیم تعظیم کردنه
نسخه اول کار به شدت کالت کلاسیکیه از نظر من و اگه نسخه دوم بتونه از این حصار بیاد بیرون و مین استریم شه فوق العاده میشه. لاریان با بالدورزگیت تونست پس من به این یکی امید دارم

3. Hollow Knight: Silksong
این لعنتی باید پارسال میومد. این یعنی امسال میاد دیگه... آقا میاد دیگه به من بگید من خیالم راحت شه
یه ترسی ولی افتاده به جونم. بعد از خراب کردن Sports Story و Cities Skylines 2 یه حسی بهم میگه ممکنه دنباله بازی های محبوب من لزوما به اون خوبی نسخه اول نباشن که امیدوارم برای سیلک سانگ پیش نیاد

4. Metaphor: Re Fantazio
اتلوس جون مادرت اینو تاخیر نزن... جوووون مادرت! تریلرها خیلی امیدوار کننده میزنه و امیدوارم بازی به اون حس و حال استیم پانکی مورد نظر برسه چون تو این ستینگ خیلی وقته بازی خفن نداشتیم.

5. Unicorn Overlord
اتلوس جون مادرت اینو تاخیر بزن! چرا باید این بازی دوره آموزشی سربازی من بیاد بیرون. بده یخورده اون ور تر من شاید بتونم کد نقدش رو بگیرم
به هر صورت دستپخت وانیلاویر ـه اونم با حس و حال فایر امبلم و اینا. همه اینا جون میده که من یهو بیفتم رو بازی و هفتاد هشتاد ساعتم منهدم شه بره

6. The Plucky Squire
یکی از باحال ترین ایندی هایی که تو مراسم های امسال دیدیم و پارسال تاخیر خورد گفتن امسال میاد. امیدوارم وقتی که روش میذارن مورد ثمر واقع شه و موقع عرضه همه رو سورپرایز کنند.

7. Metroid Prime 4
اینم امیدوارم امسال بیاد ولی از اون جا که چیزی ازش نشون ندادند به نظرم همین رتبه هفتم جاش خوبه.
از اون جا که فقط یه لوگو از بازی و علم به این که 5 سال از ریست شدن ساخت بازی میگذره به نظرم همین جا گذاشتن اش هم ریسک زیادیه
ولی خب با ریمستر نسخه اول به نظرم یه جورایی خودشون رو ثابت کردن که هنوز رو فرم اند. ببینیم چی میشه

8. Like A Dragon: Infinite Wealth
این بازی اساسا بازی ایه که من باهاش خیلی حال می کنم و باید خیلی بالاتر باشه تو این لیست
منتهای امر من فقط از فرنچایز یاکوزا 0 و کیوامی 1 رو زدم و هنوز یخورده راه داره تا به روز شم تو سری و نمیخوام داستان هیچ کدوم از نسخه ها رو از دست بدم. وقت هست

9. Earthblade
بازی جدید سازنده های Celeste که گفتن 2024 میاد.... حالا این که بیاد یا نه رو خدا اعلم

10. Tekken 8
من خیلی فایتینگ باز نیستم و همون گیلتی گیری که 35 ساعت زدم هنوز توش نمیتونم یه کومبو درست درمون بخوابونم
این بازی رو بیشتر به عنوان بیننده دنبالشم. بازی های فایتینگ به نظرم بهترین بازی های esports اند و تکن هم جزو بهترین های این ژانر از این لحاظه

اشاره افتخاری به بازی هایی که به لیست راه پیدا نکردند

Hades II: احتمال زیاد ارلی اکسس اش امسال بیاد و من علاقه ای به بازیای ارلی اکسس ندارم
Bionic Bay: اینو من هی اسم شو یادم میره ولی یکی از ایندی هایی که حسابی نظرم رو جلب کرده دموش. حیف بر هایپ بازی های بالا غلبه نمیکنه
Hellblade 2: سیستم ام نمی کشه لذا هایپم خوابیده
FFVII Remake Part 2: پلی استیشن 5 ندارم لذا هایپم خوابیده و این که هنوز پارت 1 رو نزدم
Persona 3 Reload: دیگه اگه سه تا بازی از اتلوس میذاشتم تو لیست خیلی ضایع میشد :D
Rift of the Necrodancer: یکی دیگه از بازی های ایندی ای که سازنده هاش رو خیلی دوست دارم ولی خب هایپش به بازی های بالا نرسید

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
1- The Last of Us Part 2 Remastered
2- Final Fantasy VII Rebirth
3- Rise of the Ronin
4- Path of Exile 2
5- Star Wars Outlaws
6- Stellar Blade
7- Zenless Zone Zero
8- Lost Soul Aside

Hades 2 تاریخ انتشار نداره وگرنه رتبه دوم یا حتی اول لیستم میشد.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اساسا من 2024 را سال خوبی میبینم چون بازی خوب زیادی که منتظرش باشم توش عرضه نمیشه و من فرصت میکنم برگردم عقب و انبوه بازی هایی که از گذشته به خصوص 2020 به بعد جمع شده و بازی نکردم را تجربه کنم. ولی خب اگر بخام لیستی بنویسم (که به احتمال زیاد فرصت نمیکنم 80 درصدشون را بازی کنم) این میشه :

1- Frostpunk 2
2- Like a Dragon : Infinite Wealth
3- Persona 3 Reload
4- Hellblade 2 : Senua's Saga
5- Final Fantsay 7 Rebirth
6-Metaphor: Re Fantazio
7- Dragons Dogma
8- Silent Hill 2 Remake
9- Black Myth Wukong
10- Star Wars Outlaws

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
1: Senua's Saga: Hellblade II
هایپ بازی برای من خیلی بالاست. شماره اول برام عالی بود و انتظار دارم با پول شوگر ددی حسابی ولخرجی کرده باشن:D

2: Star Wars: Outlaws
استاروارز همیشه برام یه چیز دیگه است:D اما سازنده و ناشر باعث میشه نتونه برام گزینه اول باشه.

3: Prince of Persia: The Lost crown
امیدی به بازی نداشتم اما نمایش‌های یکی دو هفته اخیر امید بخش بودن. باز بی‌اعتمادی به ناشر و سازنده اینجا هم موج می‌زنه.

4: Final Fantasy VII Rebirth
قسمت قبلی رو هم هنوز بازی نکردم ولی بازی نکردن باعث نمیشه براش هایپ نباشم:D. وضع یه جوریه که احتمال بازی کردنم خیلی کمتر از بازی نکردنه.

5: Braid
یکی از بهترین‌های همه‌ی دوران و بازی که مفهوم ایندی رو بین گیمرها جا انداخت داره دوباره میاد و هنوز هم بازی سالخورده نیست.

6: World of Goo 2
یکی از بهترین همه‌ی دوران‌ها نیست و بهترین همه دوران‌هاست که داره شماره دومش میاد. پس چرا شماره ۶؟ چون احتمالا این و هل‌بلید تنها بازی‌هایی هستن که اگر سال دیگه بیان، بازی کردن‌شون برام قطعیه. بنابراین به خاطر داختن این افتخار، به بازی‌های دیگه آوانس دادم و گذاشتم‌شون توی رتبه‌های بالاتر:D

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
1 - COD Black Ops Gulf War
تقریبا 5 سال زمان صرف ساختش شده و ایشالا Treyarch دوباره سری رو میبره تو اوج

2 - Rise of Ronin
با اینکه تو این سبک بازی ها ورود نمیکنم ولی با دیدن تریلر هاش تبدیل به یکی از مورد انتظار ترین بازی ها واسم شده و مطمئنم موفق میشه

3 - The Last of Us Part 2 Remastered
خیلی بار ها پیش اومد که نسخه اورجینال بازی رو بخرم اما همش ته دلم میگفتم قطعا یه نسخه ریمستر واسش میسازن و خداروشکر ساختن :D

احتمالی:
NFS Most Wanted Remake
نمیدونم چقدر احتمالش هست که امسال بیاد ولی اگه بیاد استقبال میکنیم

آرزو:
Dead Space 2 Remake
Resident Evil 5
🥲

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
سایلنت هیل 2 می تونست برای من رتبه اول باشه ولی با توجه به سابقه خراب کونامی اصلا انتظار یک ریمیک خوب ندارم در اصل اگه بازی خوب باشه نه حتی عالی سوپرایز میشم ولی با توجه به اون کالکشن متال گیر که اجرای اون بازیها با شبیه ساز 10 برابر بهتر از اون کالکشن هست حتی جالبتر اینکه پورت قدیمی mgs نسخه گوگ تنظیمات و کیفیت بهتری رو از mgs کالکشن میده باز نکته خنده دار این کالکشن که از نظرسیستم مورد نیاز از متال گیر سولید 5 بالاتره .با این وضع نه امیدی به ریمیک سایلنت هیل 2 دارم ونه mgs3

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
2023 اینقد پربار بود احتمالا تا نصفه های 2024 هنوز درگیر بازیا امسال باشم :D

1. Elden Ring: Shadow of Erdtree
در ادامه اهمیت ندادن به قوانین (:-") همه میدونن فرام سافت تو DLC کم نمیزاره و اکثرا کیفیت DLC ها از خود گیم هم بالاتر هست، حالا 2 سال از عرضه بازی گذشته و قطعا بزرگترین و پرخرج ترین DLC تاریخشون خواهد بود.
خلاصه که دست کمی از یک بازی کامل نخواهد داشت و باید حسابش کرد :>

2. The Wolf Among us 2
10 سال از نسخه اول میگذره هنوز چیزی شبیهش نیومده، امیدوارم Telltale دوباره برگرده به اوج با این.

3. Avowed
احتمال نمیدم بخواد شاهکار باشه و متا +90 بگیره اما چون بشدت کارای Obsidian رو دوس دارم خود به خود میاد بالای لیستم.

4. Little Nightmares III
دوتا کار اول جز مریض ترین عناوینی بود که بازی کردم، خلاقیت میبارید از همه جاش، اینم احتمالا کم نمیزاره.

5. Senua’s Saga: Hellblade 2
نسخه اول خیلی کار متفاوت و جالبی بود اما بشدت با معماهاش مشکل داشتم و کامبتش هم نصفه نیمه بود، اینارو بهتر کرده باشن میتونه جز بهترینای سال باشه.

6. Silent Hill 2 Remake
با اینکه خیلی امید ندارم اما بعد دیدن فضاهای الن ویک خود به خود هایپم واسه اینم رفت بالا.

7. The Last of Us Part II
اون زمان روی پی اس 4 تمومش کردم اما بنظرم فریم ریت و رزولوشن ضربه زده بود به تجربش، دوس دارم یه دور دیگه رو پی سی برمش.

8. Dragon's Dogma 2
اولیش رو بازی نکردم اما خیلی دوس دارم بدونم چیکار میخوان کنن با این.

9. Prince of Persia: The Lost crown
کار جالبی بنظر میاد، اینکه فارسی هم ساپورت میکنه نشون میده خوب اهمیت دادن بهش.

---
NFS MW Remake میخواستم تو لیست بزارم اما تا جایی که فهمیدم تایید رسمی نشده واسه 2024 و احتمال میدم میره 2025، با اینکه اینم انتظار خفن بودن ازش ندارم اما نوستالژیشم باعث میشه هایپ باشم.
Hades 2 اون بالاها میبود اگه فول ورژنش میومد که نمیاد احتمالا، همینطور Silk Song ـم مشخص نیست وضعیتش.
Star Wars Outlaws ـم با اینکه تریلر خیلی خوبی داشت حس میکنم شدید اپن ورد یوبیسافتی باشه، همینطور کامبت و شوتینگشم خیلی جذاب بنظر نمیرسید برام و صبر میکنم واسه نمایشای بعدی.

Esm-nadaram

Gold User
Jan 9, 2022
676
نام
Woody
1- اين مورد واسه من مشخص ميكنه سرى ايكس رو بفروشم يا نگه دارم پس: hellblade II
2-rise of the ronin
3- ميدونم نبايد بذاريم ولى ميذارم :D elden ring dlc
4-warhammer 40000
5-silent hill 2
یه زمانی چقدر فراری بودی از بازی ها فرام سافت ور صدرا، یادته؟!! :D