دیوید کیج: هیچ کس نباید برای بازی‌ها حد و مرزی تعیین کند!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,202
نام
ماکان
آقای دیوید کیج، رییس استدیو Quantic Dream‌ و خالق بازی Beyond: Two Souls در مصاحبه‌ای با سایت گیم اسپات می‌گوید:

برخی اشخاص دیدگاهی سنتی نسبت به مقوله گیم دارند که این مساله، برخی اوقات ناامید کننده هست. بعضی از مردم دوست دارن بازی‌ها شبیه همون چیزی که از 30 سال گذشته وجود داشته باقی بمونن و فقط از نظر گرافیکی پیشرفت کنند. هیچ کس نباید به خودش اجازه بده برای بازی‌ها و چیزی که باید باشن حد و مرز تعیین کنه؛ هیچ کس همچین قدرتی نداره!

بازی‌های ویدیویی می‌تونن چیزهای بسیار متفاوتی باشن. Angry Bird یه بازیه، Call of Duty یه بازیه، World of Warcraft یه بازیه و Gone Home هم یه بازی. کی می‌تونه و اجازه داره تصمیم بگیره که "تو یه بازی هستی"، "تو یه بازی نیستی" و یا "تو عضوی از این خانواده نیستی!"؟ نه! بزارید این عرصه رو برای هرکسی که یک ایده جدید و متفاوت داره باز بزاریم و این خیلی خوبه که ما ببینیم کسی داره بازی می‌سازه که توش تیر انداختن اصلی‌ترین نکته نیست!

دو طیف از اشخاصی وجود دارن که ما باید ان‌ها رو متقاعدشون کنیم. دسته اول گیمرهای حرفه‌ای هستن که فکر می‌کنن بازی‌ها فقط باید درمورد شلیک کردن، کشتن، تحرک داشتن، رقابت کردن و بالا رفتن آدرنالین و هیجان باشن. ما باید متقاعدشون کنیم که Beyond رو بازی کنن و ان‌ها بگن "آره، این یه چیز متفاوته!". بله، این بازی در مورد یه دختر جوونه، نه، ان نمی‌تونه تفنگ داشته باشه. ولی شاید از تجربه این بازی لذت ببری چون یه تحربه متفاوت هست و قبلا چیزی شبیه این رو بازی نکردی.

دسته دوم افرادی هستن که اصلا گیمر محسوب نمی‌شن و ممکنه درک نکنن یک بازی چی می‌تونه باشه. اگه این دسته از اشخاص Beyond رو تجربه کنن ممکنه پی ببرن بازی‌ها می‌تونن بعضی وقت‌ها متفاوت‌تر از ان چیزی که توی ذهنشون هست و شکل گرفته باشن. ان‌ها فکر می‌کنن بازی‌های رایانه‌ای خیلی خشن هستن، برای همین چیزی برای ان‌ها ندارن که بخوان از تجربش لذت ببرن یا بازی‌ها بیش از اندازه پیچیده هستن و یا اصلا تیر اندازی و شلیک کردن جذابیتی برای ان‌ها نداره. و شما می‌گی که نه، یه لحظه صبر کن، بازی‌های کامپیوتری ممکنه یه چیز دیگه باشن! بیا Beyond رو بازی کن و ببین خوشت میاد یا نه!

Beyond: Two Souls روز گذشته به صورت انحصاری برای کنسول PS3 منتشر شد.

آخرین ویرایش:

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
اون سایت هایی که نمره کم میدن یا مریضن یا منتقد نیستن چون نمی دونن بازی سازی راحت نیست!2 سال وقت گذاشتن رو یه بازی راحت نیست! 2 سال زحمت کشیدن برای ساختن بازی راحت نیست!ساختن شاهکار راحت نیست!همین که ایشون اینهمه رو بازی زحمت کشیده جای تشکر و قدر دانی داره!:|
جوری میگی 2 سال انگار که یه 1000 سالی بوده! دیگه 2 سال هم می خواسته رو بازیش (!) کار نکنه؟
اگه می خواست 5 سال مثل *R رو بازی هاش کار کنه اونوقت دیگه چی می گفتید؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
95279561339165303556.jpg
10 bit redstone computer, with basic GPU,game support - Minecraft Forum
Andross 2 - Redstone Computer [InDev] - Minecraft Forum
Interactive Redstone Computer (Games, Calculator, Music and more!) - Minecraft Forum
هنوز هست اگه بخوای!

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
جوری میگی 2 سال انگار که یه 1000 سالی بوده! دیگه 2 سال هم می خواسته رو بازیش (!) کار نکنه؟

بازی بدترین هم باشه دوست من ، شما و اون چند نفری که دارن خودشون رو به در و دیوار میزنند که بگن بازی اشغاله ، تا زمانی که بازی رو تجربه نکنید . نظرات رو اصلا ارزش بحث نداره و جز باد هوا چیزی نیست!! هر موقع بازی کردی تازه میتونی نظر بدی بگی اشغاله . پس بیخودی انقدر بخودتون فشار نیارید ( اگر هم که انقدر سطح بالایید که اصلا براش وقت نمیذارید ، که سکوت بهترین چیز برای شماست)

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
کاش David Cage می دونست اینقدر مرید توی ایران داره! :-/ :((

من میگم بازی رو تجربه کن ( البته اگه میتونی) بعد بگو به این دلیل اشغاله یا اینکه بازی نکن و نظر گوهربار نده لطفا
مرید و مرشد هم مخصوص شماست که بصورت سیستماتیک اومدین یه چیزی رو به لجن بکشید و اصلا کاری به عنوان ارائه شده ندارید

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
معمولاً اینجوریه که یه بازی میاد ، میرن کامل یا یه مقداری که بشه درموردش نظر داد رو بازی میکنن ( حالا بگذریم از یه عده که میگن این بازی نیست پس نمیشه بازیش کرد ) بعد میاد راجع بهش بحث میکنن که بشه یه بحث رو برد جلو. درغیر اینصورت هر نظر مخالف اصلاً قابل قبول نیست و مشخصه که هدف ترول کردن ـه و بس.
طرف اومده میگه خوشحالم از اینکه بازیسازهای دیگه از کیج الهام نمیگرن !! مثلاً قراره IW بیاد COD بعدی رو از Beyond الهام بگیره؟ آخه یه چی بگید بگنجه :| همینجوری از خودتون تحلیل های قشنگ قشنگ درمیارید و حتماً بعدش تکیه میدید به صندلی و چای مینوشید :D ادامه بدید ، وقت گذرونی خوبیه اینم ، بازم دم راکستار گرم که GTA رو عرضه کرد حداقل یه چی باشه اون کنسول انقدر خاک نخوره :) تقصیره سونی ـه که چند ماه پیش TLOU رو عرضه کرد ، الان Beyond رو ، بعدشم GT6

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
بازی بدترین هم باشه دوست من ، شما و اون چند نفری که دارن خودشون رو به در و دیوار میزنند که بگن بازی اشغاله ، تا زمانی که بازی رو تجربه نکنید . نظرات رو اصلا ارزش بحث نداره و جز باد هوا چیزی نیست!! هر موقع بازی کردی تازه میتونی نظر بدی بگی اشغاله . پس بیخودی انقدر بخودتون فشار نیارید ( اگر هم که انقدر سطح بالایید که اصلا براش وقت نمیذارید ، که سکوت بهترین چیز برای شماست)

این به خورد ذهنشون رفته که گیم یعنی فقط Marcus باشی همرو سوراخ کنی ! یا Kratos باشی همرو تیکه پاره کنی

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
این دوستان هی میگن سبک خاص دقیقا چه سبکی هست؟به نظرم بهترین نقد رو سایت Eurogamer کرده.کیج یه بار با HR یک درام ساخت که خب به دلیل داستان خیلی خوبش گیمپلی رو تحت پوشش قرار داد اما این دفعه دیگه از این خبرا نیست چون خیلی بازیای بهتری به وجود اومدن که هم داستان قوی داشتن هم گیمپلی ...حالا این حرفی که دوستان سونی فن میزنن عین میمونه که آقا کیج بازی ساخته که نمره کم بگیره...نگید این حرفارو خواهشن

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
چه حرفایی میشنوه آدم. دوره آخر الزمونه لامصب :|
بازی باید گیم پلی داشته باشه، من بیام L1 بگیرم بعد دوتا آنالوگ رو به هم بچسبونم یا از هم فاصله بدم که نشد بازی.
این بازی یه طورایی مرز بین بازی و فیلم رو داره کم رنگ میکنه، اما این کم رنگ شدن خیلی بده، من خیلی سنتی فکر میکنم که باید بازی درست مثل 30 سال گذشته ساخته بشه.
مثلاً الان Super Mario همه اش گیم پلیه، یا Mincraft یا همچین چیزایی. هیچ مشکلی هم ندارند. سرگرم کننده هم هستند.

فیلم باید فیلم بمونه و بازی هم بازی.

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
بزارین حرف های کیج رو بهترمعنی کنم !!

دیوید کیج : هیچ کس نباید از بازی من انتقاد کند این یک فکت هست سبک بازی که من میسازم ،هوش مصنوعی ندارد ،گیم پلی خاصی ندارد ، تخریب پذیری ندارد ، ولی گیم پلی روحی دارد یعنی شما از لحاظ روحی با زدن دکمه ها و دیدن تصاویر بصری زبیا و نمایش فیلم گونه به عمق داستان میروید . اصولا هیچ کس حق ندارد به من انتقاد کند و من تا عمر دارم هزاران هزار بازی این گونه میسازم و در آخر باعث میشوم دنیای گیم تحولی عظیم پیدا کند. بازی که همش نباید همانند سایبریا باشد که پر از کشتار و خشونت هست !!! و بازی همانند
سایبریا هیچ داستانی و روح لطیفی هم که ندارد اصولا من فقط میتوانم در بازی هایم مردم رو به گریه بیاورم و یا با احساسشان بازی کنم بقیه بازی ها فقط خشونت و بکش بکش هست بازی باید آن چیزی باشد که من میگویم و اگر هم سبک های دیگری هست من هم سبک جدیدی به وجود آوردم ولی یک فرقی اساسی بین بازی های من و بازی های دیگر هست و این هست که شما منتقدان و کارشناسان چانچو اصلا نباید به سبک بازی های من انتقاد کنید . من نجات دهنده دنیای گیم هستم ، من استاد هستم ، استادی بزرگ .............

برو CoD بازی کن .

مشکل کسایی که اینجا از بازی انتقاد می کنن اینکه 99.99 درصد ، از کنار کسی که Beyond بازی کرده باشه هم رد نشدن .

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
من دیدم که بعضی از دوستان باز دوباره دارن اسپم میدن )xو از این بازی بد میگن و جالبی که داره میان این بازی بزرگ(یکی شاهکار نسل) رو مسخره میکنن و ....
آقای محترم گه میگی جی تی آ 5 سال روش کار شده و شما ازش لذت میبری و هی میری ماموریت تموم میکنی و ماموریت تموم میکنی و .... شخصیت رو عوض میکنی اون رو کنتر ل میکنی بازی شما شاهکاره...
پس الکی اینجا اسپم ندید و نگید این بازی بدردنمیخوره اگه بازی بدردنمیخوره پس تاپیکش اصلا بدردنمیخورهb-)
هی هر چی میشه میان میگن جی تی ا و بازی های مزخرف دیگه که همش تکراری و به مرور زمان فقط گرافیکشون از لحاظ فنی تغییر کرده و .... خیلی چیزای دیگه که نمیخوام بگم...
دقیقا همین قضیه برا بازی شاهکار The Last Of Us اتفاق افتاد که اونجا هم همین جور کل کل های الکی بود که یارو اصلا بازی رو انجام نداده بود یا کنسول رو نداشته میومد نظر میداد)xو از بازی بد میگفت نکنین این کارا رو زشته خداوکیلی بازم میگم هر کی دوست نداره بازی نکنه از نظر ما که طرفداران دو آتیشه بازی هستیم خیلی هم خوبه و quantic dream هم بهترین ها رو میسازه ، heavy rain هم به نظر من فوق العاده بود طوری که پوسترش رو زدم تو خونه بس که با این بازی حال کردیم..

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
این به خورد ذهنشون رفته که گیم یعنی فقط Marcus باشی همرو سوراخ کنی ! یا Kratos باشی همرو تیکه پاره کنی
این چند ساله اخیر Minecraft اومد متاش 93 شد, Outlast اومد, Limbo اومد, Amnesia اومد, Gone Home اومد, Brothers:A Tale of Two Sons اومد, هیچکدومشون هیچ کدوم از این چیزایی که گفتی رو ندارن, ولی متای همشون بالای 80 ه. همشون هم گیم حساب میشه.
پ.ن: بازی های ریسینگ هم که قشنگ به فنا دادی:-"

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
این دوستان هی میگن سبک خاص دقیقا چه سبکی هست؟به نظرم بهترین نقد رو سایت Eurogamer کرده.کیج یه بار با HR یک درام ساخت که خب به دلیل داستان خیلی خوبش گیمپلی رو تحت پوشش قرار داد اما این دفعه دیگه از این خبرا نیست چون خیلی بازیای بهتری به وجود اومدن که هم داستان قوی داشتن هم گیمپلی ...حالا این حرفی که دوستان سونی فن میزنن عین میمونه که آقا کیج بازی ساخته که نمره کم بگیره...نگید این حرفارو خواهشن
میگم که هیچکی از شما ها حتی یه تحقیق هم نکرده و بعد میاد از بازی های این استودیوی بزرگ بد میگه باید به شما بگم که چه گیمری هستین که ژانر این بازی رو نمیدونین چیه؟
داداش سبک این بازی {interactive drama action adventure}هستش یعنی یک درام تعاملی که بستگی به عکس العملهای گیمر داره که چه دکمه یا چه انتخابی رو بکنه..............اوکی؟)x
منبع هم روی خود نوشته هستش تا خودتون برین ببینین
لطفا قبل از پست دادن قشنگ تحقیق کنین بعد پست بدین و از روی هوا صحبت نکنید:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر