دیوید کیج: هیچ کس نباید برای بازی‌ها حد و مرزی تعیین کند!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,225
نام
ماکان
آقای دیوید کیج، رییس استدیو Quantic Dream‌ و خالق بازی Beyond: Two Souls در مصاحبه‌ای با سایت گیم اسپات می‌گوید:

برخی اشخاص دیدگاهی سنتی نسبت به مقوله گیم دارند که این مساله، برخی اوقات ناامید کننده هست. بعضی از مردم دوست دارن بازی‌ها شبیه همون چیزی که از 30 سال گذشته وجود داشته باقی بمونن و فقط از نظر گرافیکی پیشرفت کنند. هیچ کس نباید به خودش اجازه بده برای بازی‌ها و چیزی که باید باشن حد و مرز تعیین کنه؛ هیچ کس همچین قدرتی نداره!

بازی‌های ویدیویی می‌تونن چیزهای بسیار متفاوتی باشن. Angry Bird یه بازیه، Call of Duty یه بازیه، World of Warcraft یه بازیه و Gone Home هم یه بازی. کی می‌تونه و اجازه داره تصمیم بگیره که "تو یه بازی هستی"، "تو یه بازی نیستی" و یا "تو عضوی از این خانواده نیستی!"؟ نه! بزارید این عرصه رو برای هرکسی که یک ایده جدید و متفاوت داره باز بزاریم و این خیلی خوبه که ما ببینیم کسی داره بازی می‌سازه که توش تیر انداختن اصلی‌ترین نکته نیست!

دو طیف از اشخاصی وجود دارن که ما باید ان‌ها رو متقاعدشون کنیم. دسته اول گیمرهای حرفه‌ای هستن که فکر می‌کنن بازی‌ها فقط باید درمورد شلیک کردن، کشتن، تحرک داشتن، رقابت کردن و بالا رفتن آدرنالین و هیجان باشن. ما باید متقاعدشون کنیم که Beyond رو بازی کنن و ان‌ها بگن "آره، این یه چیز متفاوته!". بله، این بازی در مورد یه دختر جوونه، نه، ان نمی‌تونه تفنگ داشته باشه. ولی شاید از تجربه این بازی لذت ببری چون یه تحربه متفاوت هست و قبلا چیزی شبیه این رو بازی نکردی.

دسته دوم افرادی هستن که اصلا گیمر محسوب نمی‌شن و ممکنه درک نکنن یک بازی چی می‌تونه باشه. اگه این دسته از اشخاص Beyond رو تجربه کنن ممکنه پی ببرن بازی‌ها می‌تونن بعضی وقت‌ها متفاوت‌تر از ان چیزی که توی ذهنشون هست و شکل گرفته باشن. ان‌ها فکر می‌کنن بازی‌های رایانه‌ای خیلی خشن هستن، برای همین چیزی برای ان‌ها ندارن که بخوان از تجربش لذت ببرن یا بازی‌ها بیش از اندازه پیچیده هستن و یا اصلا تیر اندازی و شلیک کردن جذابیتی برای ان‌ها نداره. و شما می‌گی که نه، یه لحظه صبر کن، بازی‌های کامپیوتری ممکنه یه چیز دیگه باشن! بیا Beyond رو بازی کن و ببین خوشت میاد یا نه!

Beyond: Two Souls روز گذشته به صورت انحصاری برای کنسول PS3 منتشر شد.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,649
نام
سهيل
حالا من نمیخوام نبش قبر کنم ولی یه زمانی که مایکروسافت یه 4 تا انحصاری تک و توک میداد دوستان بازیای دیوید کیج ـو با Alan wake مقایسه میکردن و خیلی هم نتیجه های جالبی میگرفتن :D
حالا همینا میگن کلا اینا بازی نیستن،بعد اگه بازی نیستن اون موقع چرا در جرگه بازیها قرارشون میدادید؟ :-/

ديگه خواهشا Alen Wake رو با Beyond و امثالهم مقايسه نكنيد كه كلاس كاريش مياد پايين.

kayvanbahman

کاربر سایت
May 4, 2011
325
نام
کیوان بهمن
اون کسانی که میگن بازی های qt بازی نیست توقع دارن یارو که بچش رو دزدیدن یا یه دختر بیاد اسلحه بگیره دستش همرو بکشه یا چیکارکنه؟
گیم پلی این بازی ها چجوری میتونه باشه به غیر از این؟
گیم پلی بازی رو داستانش تعیین میکنه اگه ماجرا جنگ جهانی باشه اسلحه ورمیدارین و همدیگرو میکشین ولی بازی که راجبه زندگیه یه ادمه دیگه همینه دیگه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
البته میدونم خیلی هاتون اصلا واستون مهم نیست ولی این ویدیو کوتاه رو از gamespot ببینید، خیلی جالبه:

Should games try to be films?

به نظر من واقعا نکات جالبی میگه. این حرکت به سمت film بودن باعث میشه که کسانی که hardcore gamer نیستن به سمت بازی کشیده بشن. الان همین باعث میشه دیگه بازی ها مثل گذشته فقط یه سری مکانیک نباشن که برای غیر گیمر ها غیر قابل دسترسی باشن، بازی های قدیمی فقط مکانیک بودن، هیچ چیز دیگه ای نبود که آدم رو جذب کنه. ولی الان همین Heavy Rain برای مثال، میشه به یک نفر که اصلا اهل باز نیست نشون داد و توجه شون رو برای بیشتر از 5 دقیقه جلب کرد. یادمه بابای من، که اصلا بازی رو درک نمیکنه و بدش میاد و مخالفه، موقع بازی کردن Assassin Creed 1 وقتی تو اورشلیم بودم اومد و بیت المقدس رو دید، بعد نشست و تقریبا 15 دقیقه داشت فقط نگاه میکرد. خودم رسما داشتم میترکیدم! خیلی واسم جالب بود که به چه جاهایی رسیدیم تو بازی ها...

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
ديگه خواهشا Alen Wake رو با Beyond و امثالهم مقايسه نكنيد كه كلاس كاريش مياد پايين.

شما هنوز Beyond رو بازی نکرده رو چه حسابی به سطح کلاس کاریش پی بردی که میگی نباید با AW مقایسه بشه؟ متا؟ اگه اینطوره که کلاس کاری Alan Wake هم همون 83 ـست و طبیعتاً از اون پائین تر نمیاد، شما خیالت راحت.:d

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,086
نام
محمد امین
شما هنوز Beyond رو بازی نکرده رو چه حسابی به سطح کلاس کاریش پی بردی که میگی نباید با AW مقایسه بشه؟ متا؟ اگه اینطوره که کلاس کاری Alan Wake هم همون 83 ـست و طبیعتاً از اون پائین تر نمیاد، شما خیالت راحت.:d

بالاخره 84 کجا و 73 کجا 11 نمره اختلاف هست در حالی که شما با خریذ AW می تونید چیزی به اسم گیم پلی هم تجربه کنید

kayvanbahman

کاربر سایت
May 4, 2011
325
نام
کیوان بهمن
بالاخره 84 کجا و 73 کجا 11 نمره اختلاف هست در حالی که شما با خریذ AW می تونید چیزی به اسم گیم پلی هم تجربه کنید
اگه beyond و heavy rain دکمه زنیه alan wake هم فقط باید چراغ قوه بندازی و باتریشو عوض کنی.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

الان شما خودت Beyond بازی کردی با این قاطعیت شروع کردی به تول کردن بازی !!!!!!

گیم پلی از نظر شما لابود نوک اسلحه هست . بس

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
Soheil

یخورده اخیرا داری میری رو اعصاب , لطفا رعایت کن . ممنون :D

===
Alan wake یه ته مونده آبرو داشت که اونم با مقایسه با بعضی بازی ها بردن:d
شما PS4 رو با X1 مقایسه میکنی ما چیزی میگیم ؟؟ :D

===
شرمنده هاا چون باید در همین حد جواب میدادم مجبور شدم اینجوری پست بدم وگرنه X1 تاج ـه سر ـه :D

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,284
نام
سروش
Alan wake یه ته مونده آبرو داشت که اونم با مقایسه با بعضی بازی ها بردن:d

از اینکه اینبار با titanfall مقایسه نشد جای شکرش باقیه:d

alan wake هم فقط باید چراغ قوه بندازی و باتریشو عوض کنی.

راست میگه ها چرا ما فقط این کارو نمی کردیم؟:(

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,649
نام
سهيل
Soheil

یخورده اخیرا داری میری رو اعصاب , لطفا رعایت کن . ممنون :D

===

شما PS4 رو با X1 مقایسه میکنی ما چیزی میگیم ؟؟ :D

===
شرمنده هاا چون باید در همین حد جواب میدادم مجبور شدم اینجوری پست بدم وگرنه X1 تاج ـه سر ـه :D

چون حرف حق زديم شديم رو اعصاب؟؟؟شما هم اگه زياد از پست هاي من خوشت نمياد ميتوني بهشون توجه نكني.همونطوري كه من خيلي از پست ها رو ميخونم ولي جوابشون رو نميدم.

اون عينك فن بوييسم رو از چشمتون اگه برداريد متوجه ميشيد كه حرفي كه زدم كاملا درسته.من هرجا بازي خوب بوده گفتم خوبه.شما يك نمونه پيدا كن كه من بازيهاي انحصاري سوني به جز ساخته هاي كيج رو مورد انتقاد قرار داده باشم.

Alen Wake يكي از بهترين داستان+اتمسفرهاي نسل رو داره.اصلا فكر كنيم مثل Beyond گيم پلي نداره بازم با Beyond قابل مقايسه نيست.

بنده هم اگرچه Beyond رو بازي نكردم ولي Heavy Rain و فارينهايت رو كه تابلو از Beyond شاخترن بازي كردم و ميدونم قضيه چيه.مقايسه ام كلي بود.

آخرین ویرایش:

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
804
من با حرف داوود قفس موافقم :p داوود جا با برو بچه های این فروم درگیر نشو. بهشون محل نزار.

پ.ن: دم هرکی اسم داوود قفس رو یاداوری کرد گرم :p

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,910
نام
malek
بنده هم اگرچه Beyond رو بازي نكردم ولي Heavy Rain و فارينهايت رو كه تابلو از Beyond شاخترن بازي كردم و ميدونم قضيه چيه.مقايسه ام كلي بود.

یکی رو بازی نکردی ولی یکی دیگه رو بازی کردی و با بازی کردن اون یکی فهمیدی که اون یکی دیگه که بازیش نکردی شاخ نیست:-?الان اینو کجای قوانین ریاضی بزاریم:d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
چون حرف حق زديم شديم رو اعصاب؟؟؟شما هم اگه زياد از پست هاي من خوشت نمياد ميتوني بهشون توجه نكني.همونطوري كه من خيلي از پست ها رو ميخونم ولي جوابشون رو نميدم.

اون عينك فن بوييسم رو از چشمتون اگه برداريد متوجه ميشيد كه حرفي كه زدم كاملا درسته.من هرجا بازي خوب بوده گفتم خوبه.شما يك نمونه پيدا كن كه من بازيهاي انحصاري سوني به جز ساخته هاي كيج رو مورد انتقاد قرار داده باشم.

Alen Wake يكي از بهترين داستان+اتمسفرهاي نسل رو داره.اصلا فكر كنيم مثل Beyond گيم پلي نداره بازم با Beyond قابل مقايسه نيست.

ینی ما کاربرایی مثل تروا رو هم نادیده بگیریم شما رو هم ؟؟؟ نمیشه که سهیل جان .

من کلی گفتم و منظورم بیاند نبود . اتفاقا من در مورد بازیای کیج خیلی انتقاد پذیرم ولی ترول پذیر و تحقیر پذیر نیستم :D

نه اتفاقا پستای این 1 هفته اخیر شما خیلی بیشتر بوی فن بوئیسم میده .

این چندمین باری بود که دیدم پستای اینگونه ی شما رو فقط یکیشون در مورد بیاند بود , چند بار بیخیال شدم ولی گفتم که بگم دیگه حالا یخورده کمتر جانبدارانه پست بدی بهتر میشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر