خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ممنون، خیلی نکته خوبی فرمودید.

راستش چون TV من نه HDR تشخیص میده و نه رنگ 10 بیت(یعنی هرچی فیلم مخصوص HDR و با رنگ 10 بیت هم بزارم بازم HDR و RC2020 اگر روی Auto باشند روشن نمیشند!) بنابراین خودم همیشه HDR و RC2020 رو روشن میذاشتم، اما بعد از فرمایش شما RC2020 رو خاموش و در عوض رنگ زنده رو روشن و رنگ رو روی 60 گذاشتم، نتیجه عالی بود! تصویر و رنگ ها خیلی عالی و طبیعی تر شدند.

شارپنس و رزولوشن هم روی 70 گذاشتم، تصویر در عین حال که هنوز دقیق هست، خیلی نرمتر شد.

بنابراین پست قبلم رو اینطور اصلاح کردم(sony x800):

1. اول از همه تلویزیون رو روی حالت Game قرار بدید و بعد تنظیمات زیرو اعمال کنید.
2. حتما رنگ زنده (live Colour) روی High.
3. در تنظیمات HDR رنگ رو روی Auto قرار بدید و HDR رو روشن کنید، رنج رو هم روی Full قرار بدید.
4. کنتراست(سطح سفیدی) رو روی 90 الی 100 تنظیم کنید.
5ِِ. هم وضوح و هم خلق واقعیت رو روی 70 قرار بدید تا تصویر هم نرم و هم دقیق بشه.
6. کنتراست پیشرفته رو روی High قرار بدید.
7. رنگ رو روی 60 قرار بدید.
اگر از داخل win فیلم پخش می کنید بله اصلا hdr تشخیص نمی ده اما با usb خودش یا داخل بازی ها که روشن کنید دقیقا می فهمه چه hdr باید پخش کنه re 7 hdr10 هست.
نکته ی بعدی اینکه اگر full hd بزای می کنید clrear از 31 یا نهایت 37 بیشتر نذارید نویز می افته روی برخی تصاویر ضمن اینکه بالاتر از این مقدار عملا دارید بالاتر 4k می کنید یعنی زیادی تصویر واضح می شه بیشتر از 4k native حتی
کنتراست هم من 100 می ذارن سونی به قدری هوشمندانه کنتراست تنظیم می کنه که اصلا نیازی به دستکاری نداره خیلی سریع در هر حالت تصویر کم یا زیادش می کنه چیزی که سامسونگی که داشتم درش خیلی خنگ بود خیلی جاها هم برعکس عمل می کرد.
هر مدل سونی هم تنظیماتش البته فرق می کنه به فرض x800d که کلا چیپ پردازندش هم فرق می کنه برای همین باید زمان بذارید برای تنظیماتش

رفیقه خوبم بدون گارانتی و مهلت تست و حتی بدون فاکتور میده این سونی رو بنظرت اعتماد کنم؟ ولی سامسونگ با گارانتی ۱۸ ماه دوستان خودمم نظرم سونی ولی با این شرایطی که میفروشا میترسم مشکلی نداشته باشه یه وقت
با گارانتی این مدل خیی گرون در میاد

نکته ی جالبی رو گفتید حقیقتش بانه ای ها هم 18 ماه گارانتی سرکاری می دن اما 1 هفته مهلت تست برگشت می دن این دیگه تصمیم شما هست که چی بخرید ممکنه سونی بخرید 10 سال کار کنه سامسونگ بخرید ماه 19 بعد از گارانتیش بسوزه یا بلعکس برای من گارانتی سامسونگ عالی عمل کرد اما خوب tv من 6 ماه نشده نویز افتاد روش مرخص شد. برای همینم دیگه سمت مونتاژی نمی رم مخصوصا اینکه خود تعمیرکارش بهم گفت سونی بخر خودمم سونی دارم:D

Last edited by a moderator:

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
اگر از داخل win فیلم پخش می کنید بله اصلا hdr تشخیص نمی ده اما با usb خودش یا داخل بازی ها که روشن کنید دقیقا می فهمه چه hdr باید پخش کنه re 7 hdr10 هست.
نکته ی بعدی اینکه اگر full hd بزای می کنید clrear از 31 یا نهایت 37 بیشتر نذارید نویز می افته روی برخی تصاویر ضمن اینکه بالاتر از این مقدار عملا دارید بالاتر 4k می کنید یعنی زیادی تصویر واضح می شه بیشتر از 4k native حتی
کنتراست هم من 100 می ذارن سونی به قدری هوشمندانه کنتراست تنظیم می کنه که اصلا نیازی به دستکاری نداره خیلی سریع در هر حالت تصویر کم یا زیادش می کنه چیزی که سامسونگی که داشتم درش خیلی خنگ بود خیلی جاها هم برعکس عمل می کرد.
هر مدل سونی هم تنظیماتش البته فرق می کنه به فرض x800d که کلا چیپ پردازندش هم فرق می کنه برای همین باید زمان بذارید برای تنظیماتش
از داخل usb مثلا سمپل ویدئوی Sony Camp HDR رو که اجرا میکنم HDR نمیشناسه و باید روی روشن بزارمش تا حالت HDR پیدا کنه.

تنها جایی که HDR تشخیص میده Hitman هست که اونم کاملا Washed out میشه.

نمیدونم این قضییه ی Washed out شانسیه؟حتی یه عده تو KS9000 این مشکلو دارند و از اونطرف یه عده حتی تو ku6300 هم این مشکلو ندارن! هیشکی هم نمیدونه دقیقا کجای کار میلنگه.

هر بازی و فیلم تنظیمات HDR خودشو میخواد، من یا باید برای هر فیلم و بازی تنظیماتم رو عوض کنم و یا از تنظیمات رسمی همون فیلم و بازی استفاده کنم.

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110
با بودجه ی نهایتا 1700 تلویزیون خوب گیر میاد؟ یا بهتره مانیتور 27 اینچ بگیرم؟ مدل GW2765HT از بن کیو مثلا :-?

تلویزیون 32 اینچ فول اچ دی گیر نمیاد؟ راهنمایی کنین لطفا #-o

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
با بودجه ی نهایتا 1700 تلویزیون خوب گیر میاد؟ یا بهتره مانیتور 27 اینچ بگیرم؟ مدل GW2765HT از بن کیو مثلا :-?

تلویزیون 32 اینچ فول اچ دی گیر نمیاد؟ راهنمایی کنین لطفا #-o
درود
تلویزیون هم میتونید بگیرین ( مثلا مدل w650 سونی ) مدل خوب دیگه ای با این بودجه نمیتونید گیر بیارید به جر الجی یا سامی که پیشنها نمیشه
مانیتور هم میتونید بگیرین ( مدل 390 یا 590 از سامسونگ و RL از بنکیو )
توصیه میکنم ( با توجه به تجربیاتم ) طرف مدلهای پایین رده مثل سری GW بنکیو نرید چون مانیتورهای زیاد جالبی نیستند در مقابل سری RL یا XL
اگرم از نزدیک دیدین و به هر حال پسندیدید که هیچ

• Like
Reactions: jhamid93

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,593
Tv 4k برای ps4 pro از سامسونگ بگیرم یا سونی بگیرم ؟

من هم سامسونگ داشتم هم سونی و کلا PS روی تلویزیونهای سونی کیفیت بهتری داره ( شاید بخاطر مَچ شدن بهتر با تراشه ایکس ریلیتی هستش. حتی فریم هم نا محسوس بهتر میشه روی تلویزیونهای سونی)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
از داخل usb مثلا سمپل ویدئوی Sony Camp HDR رو که اجرا میکنم HDR نمیشناسه و باید روی روشن بزارمش تا حالت HDR پیدا کنه.

تنها جایی که HDR تشخیص میده Hitman هست که اونم کاملا Washed out میشه.

نمیدونم این قضییه ی Washed out شانسیه؟حتی یه عده تو KS9000 این مشکلو دارند و از اونطرف یه عده حتی تو ku6300 هم این مشکلو ندارن! هیشکی هم نمیدونه دقیقا کجای کار میلنگه.

هر بازی و فیلم تنظیمات HDR خودشو میخواد، من یا باید برای هر فیلم و بازی تنظیماتم رو عوض کنم و یا از تنظیمات رسمی همون فیلم و بازی استفاده کنم.

عزیز اگر نمی شناسه که 1 مشکلی هست من هر فیلم hdr پخش می کنم خودش به حالت hdr می ره حتی نمی شه تغییرش داد. قضیه ی washed out هم شانسی نیست استانداردش همینه گفتم که hdr قرار نیست همیشه خوش رنگ و لعاب باشه اگر دیدید با hdr بازی یا فیلم حال نمی کنید خیلی راحت حالت معمولیش رو انتخاب کنید hitman برای منم کم رنگ می شه کلا مدل hdr ش این شکلیه خیلی از بازی های دیگه هم همین شکلی هستن الکی به تنظیمات دست نزنید بذارید حالت استاندارد پخش بشن یا کلا کلا بیخیال شید.

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
عزیز اگر نمی شناسه که 1 مشکلی هست من هر فیلم hdr پخش می کنم خودش به حالت hdr می ره حتی نمی شه تغییرش داد. قضیه ی washed out هم شانسی نیست استانداردش همینه گفتم که hdr قرار نیست همیشه خوش رنگ و لعاب باشه اگر دیدید با hdr بازی یا فیلم حال نمی کنید خیلی راحت حالت معمولیش رو انتخاب کنید hitman برای منم کم رنگ می شه کلا مدل hdr ش این شکلیه خیلی از بازی های دیگه هم همین شکلی هستن الکی به تنظیمات دست نزنید بذارید حالت استاندارد پخش بشن یا کلا کلا بیخیال شید.

بله حق با شماست. حقیقتش امروز فهمیدم که بعضی از سمپل ویدئوهای HDR که داشتم مثل Sony Camp و یا تریلر HDR Horizon PS4Pro فرقی بین HDR off و HDR auto اون ها نبود(یا خیلی جزئی فقط نورش بیشتر میشد) اما امروز سمپل Chess LG رو امتحان کردم، نمیدونستم HDR هست! و بین حالت Auto HDR و HDR Off خداروشکر خیلی فرق ایجاد شد و متوجه شدم مشکلی وجود نداره.

بله، هیتمن شاید همینطور هست ولی در عین حال احساس میکنم تو حالت HDR هیتمن جزئیات بهتر نمایش داده میشند با اینکه واشد هست. با این حال من روی HDR گذاشتمش و تنظیمات رنگ و کنتراست رو دوباره تنظیم کردم، دیگه واشد نیست و خیلی بهتره. مقایسه اش رو حالت HDR دستی و HDR خود بازی رو ضمیمه کردم. اولی دستی و دومی HDR بازی(که واشده). تنها بازی که HDR تقریبا بدون نقصی برای خیلی ها داشته FF15 هست و ایشالا Horizon هم بدون مشکل باشه.

ویرایش:
یک نکته اینکه اگر تلویزیون HDR رو در یک محتوا شناسایی کنه، در قسمت تنظیمات تصویر یک آرم HDR نسبتا محو ظاهر میشه، تو هیچکدوم از سمپل های من جز lg chess این آرم نمیاد، شاید بخاطر اینه که از یوتیوب دانلود کردم و نه سایت های مخصوصی که هست. فقط همون lg chess از سایت demo uhd دانلود شده بود.

Attachments

• 20170224_223312.jpg
    20170224_223312.jpg
    385.5 KB · مشاهده: 57
  • 20170224_223056.jpg
    20170224_223056.jpg
    343.8 KB · مشاهده: 58
آخرین ویرایش:

dantejon

کاربر سایت
Feb 13, 2016
56
اقا محمد تصویر رو داغون کردی که شما.
شارپنس رو 0 بزار یا روی 10.تصویر خیلی طبیعی وصاف و یک دست میشه.
شما خودت وقتی میری بیرون تصاویر رو اینطوری میبینی!؟
اون تنظیماتی که فیلمشو گذاشتم بزار ببین چقدر تصویر طیبعی میشه.
تنظیمات من
بک لایت 20.این بشتگی به خودتون داره
روشنایی 45
کنتراست 100
شارپنس 0 یا 10
رنگ 50 یا 60
نمایرواضح دیجیتال :خاموش
سطح سیاه وسفید :عادی
درخشندگی پویا :خاموش
تمایل رنگ: گرم 2
گاما:1-
فضای رنگ :دلخواه
اینم یک عکس.متاسفانه فلش ندارم. هارد دارم اونم به pro نمیخوره تا از خود دستگاه کپچر کنم.
داداش این تصویر 7970 هست؟ خیلی خوبه. تنظیماتش رو بگید استفاده کنیم

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
دوستان من یه مدیا ملیر WD hd media player دارم که تا فول اچدی ساپورت میکنه وقتی این دیوایس رو میزارم رو حالت full rgb بعد از اینکه پورت رو عوض میکنم مثلا میرم رو پورتی که پلی استیشن بهش وصله وقتی برمیگردم خود به خود از حالت full rgb خارج میشه و میاد رو auto یا همون لیمیت . این در صورتی هست که مثلا برای ps4 pro که 4k full rgb میزارم این مشکل وجود نداره . کسی از دوستان این مشکل رو با دیوایسهای full hd داشته ؟
تلویزیون samsung 55js8500 4k hdr .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داداش این تصویر 7970 هست؟ خیلی خوبه. تنظیماتش رو بگید استفاده کنیم
حالت نمایش :سینما یا گیم
بک لایت 20
درخشندگی 100
روشنایی 45
وضوح:شما میتونی تا 30 وضوح ببری بالا بیشتر از این تصویر خراب میشه
رنگ:60
سطح سیاه و سفید hdmi:خودکار
درخشندگی پویا :خاموش
تمایل رنگ:گرم 2
گاما:1-
فضای رنگ دلخواه
این تنظیمات رو سعی کردم بسیار طبیعی باشه وبه تصویر مرجع بسیار نزدیک باشه
تنظیم کردی ببین خوشت میاد یا نه؟نظرت رو همینجا بهم بگو
توجه:داخل خود تنظیمات تصویر p4pro تمام گرینه ها رو رو حالت اتوماتیک بزارید

• Like
Reactions: Xenon360

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
سلام دوستان
میخواستم نظرتون رو در مورد این مدل تلویزیون بدونم
Sony KDL-43X8000D
برای پرو مناسبه ؟
با بودجه 3.500 بهترین تلویزیون 4K چه مدلی پیشنهاد میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر