خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

rezacastel33

کاربر سایت
Feb 15, 2017
94
من سونی پیشنهاد می دم مخصوصا برای ps4 pro اگر باشه.
رفیقه خوبم بدون گارانتی و مهلت تست و حتی بدون فاکتور میده این سونی رو بنظرت اعتماد کنم؟ ولی سامسونگ با گارانتی ۱۸ ماه دوستان خودمم نظرم سونی ولی با این شرایطی که میفروشا میترسم مشکلی نداشته باشه یه وقت
با گارانتی این مدل خیی گرون در میاد

pesarbache

کاربر سایت
Oct 31, 2011
701
نام
محسن
بچه ها من یه سامسونگ ku7970 خریدم.هر از گاهی به مدت دو ثانیه یه دفعه رنگها قاطی میشن و درست میشه.یه جوری میشه.مثل فیلمای سه بعدی میشه.ولی الان دیگه اونجوری نمیشه و هر از گاهی یه خط به صورت افقی از بالا میاد تا پایین و تصویرو میلرزونه و بعدش درست میشه.چرا اینطوری میشه؟ببرم گارانتی؟
البته یه بار که توی بازی بودم و اون خط اومد سریع رفتم تو منو ps4 که دیگه خطه نبود ولی دوباره برگشتم تو بازی خطه ادامه پیدا کرد.

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
428
نام
حامد
دوستان میشه یه توضیحی درمورد کثیفی تصویر بدید.یه بنده خدایی میخواد 7970 بخره از من میپرسه که این مدل کثیفی تصویر داره یا نه.منم چون نمیدونم دقیقا چی هست بهش جوابی ندادم.لطفا یه توضیح مختصری بدید.
ممنون

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,607
کسی نظری نداره دیگه ؟ واسه پرو میخوام

کیفیت تلویزیون سونی که اصلا قابل مقایسه نیست.(مخصوصا برای PS4 Pro )

از نظر سیستم عامل هم سیستم عامل سونی بهتر هستش و گزینه های بیشتری ارائه میده.

منم جای شما بودم حتما سونی سری X رو انتخاب میکردم.

رفیقه خوبم بدون گارانتی و مهلت تست و حتی بدون فاکتور میده این سونی رو بنظرت اعتماد کنم؟ ولی سامسونگ با گارانتی ۱۸ ماه دوستان خودمم نظرم سونی ولی با این شرایطی که میفروشا میترسم مشکلی نداشته باشه یه وقت
با گارانتی این مدل خیی گرون در میاد

بدون گارانتی میفروشن ولی فاکتور میدن و 48 ساعت مهلت تست و تو اون مدت همه تستها رو انجام بده و مطمئن بشو بعدا دیگه مشکلی نخواهد داشت.مخصوصا که الان تو بازار خرید و فروش غیر گارانتی های سونی ، ساخت ژاپن هم دیدم.!
ببخشید ولی الان گارانتی کشک هستش وکسی پاسخگو نیست.من سینمای خانگی سامسونگ با گارانتی داشتم و وقتی مشکل دار شد هزینشو ازم گرفتن در حالی که قبول داشتند مشکل از خود دستگاه بوده نه من.
الان همین دوستمون که مشکل داره با تلویزیونش پیگیری بکنه نهایتا با منت تعمیر میکنن و پول تعمیر رو هم دولا پهنا میگیرن.
من خودم پارسال تلویزیون سونی خودمو بدون گارانتی خریدم و الان پشیمون نیستم.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: AMIN-1399F

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel
بچه ها من یه سامسونگ ku7970 خریدم.هر از گاهی به مدت دو ثانیه یه دفعه رنگها قاطی میشن و درست میشه.یه جوری میشه.مثل فیلمای سه بعدی میشه.ولی الان دیگه اونجوری نمیشه و هر از گاهی یه خط به صورت افقی از بالا میاد تا پایین و تصویرو میلرزونه و بعدش درست میشه.چرا اینطوری میشه؟ببرم گارانتی؟
البته یه بار که توی بازی بودم و اون خط اومد سریع رفتم تو منو ps4 که دیگه خطه نبود ولی دوباره برگشتم تو بازی خطه ادامه پیدا کرد.
غیر از ps4 تو بقیه دیوایسها هم این مشکل داری یا نه ؟ اگر نداری کابل اچ دی ام ای ps4 رو عوص کن چون ps4 با بعضی از کابلها سازگار نیست .

• Like
Reactions: pesarbache

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
اقا محمد تصویر رو داغون کردی که شما.
شارپنس رو 0 بزار یا روی 10.تصویر خیلی طبیعی وصاف و یک دست میشه.
شما خودت وقتی میری بیرون تصاویر رو اینطوری میبینی!؟
اون تنظیماتی که فیلمشو گذاشتم بزار ببین چقدر تصویر طیبعی میشه.
تنظیمات من
بک لایت 20.این بشتگی به خودتون داره
روشنایی 45
کنتراست 100
شارپنس 0 یا 10
رنگ 50 یا 60
نمایرواضح دیجیتال :خاموش
سطح سیاه وسفید :عادی
درخشندگی پویا :خاموش
تمایل رنگ: گرم 2
گاما:1-
فضای رنگ :دلخواه
اینم یک عکس.متاسفانه فلش ندارم. هارد دارم اونم به pro نمیخوره تا از خود دستگاه کپچر کنم.
محسن جان من اتفاقا همین تنظیماته شمارو ترکیب کردم با تنظیمات دیجیتال فاندری ک بزرگترین مرجع دنیاست از نظر گرافیکی برا بازیا و رو گیم مودم تنظیمات خودمو گذاشتم اصن قابل مقایسه نیستن میدونم چی میگی اکثرا گفتن باید شارپنس رو 0 باشه یا 10 ولی واقا تصویر بی روح میشه همه شفافیت خودشو از دست میده و همه چی سرد میشه انگار.خود رنگ warm2 ام بنظر من زیاد طبیعی نیست در کل شاید سلیقس واقا الان تنظیماتی و من کردم و درجا وقتی مقایسع میکنم با تنظیمات شما و دیجیتال فاندری و rthings بنظرم خیلی پررنگ تر درخشندگی بیشتر و اصن تصویر زنده تره ولی بازم از اولم گفتم کالیبره کردن یچیز سلیقه ایه کلا و نمیشه گفت واقا کی بهتره تصویرش
اولین بازی 4k مونم ما رو پرو بازی کردیم فیفا 17 :Dفوق العاده شد سطح جزعیات و کیفیت واقا چند برابر شده و اصن چمن بازی یچیز دیگه شد نمای بیرون استادیوم ک قبل شرو شدن بازی نشون میده قشنگ 4k شدنشو به رخ میکشه واقا خارق العادست در انتظار اپدیت انچارتد 4 هستم:D امیدوارم همینقدر فوق العاده باشه

• Like
Reactions: mohsen2012

HAMED200

کاربر سایت
Jan 10, 2017
65
Tv 4k برای ps4 pro از سامسونگ بگیرم یا سونی بگیرم ؟
سامسونگ بهتره

چند وقت کار کرد که اینجوری شد ؟

• Like
Reactions: ehsan M

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
Tv 4k برای ps4 pro از سامسونگ بگیرم یا سونی بگیرم ؟
بدون شک سونی بگیر..مخصوصا سری x که اندرویدی هست و با آپدیتهای جدید فوق العاده شده..

محسن جان من اتفاقا همین تنظیماته شمارو ترکیب کردم با تنظیمات دیجیتال فاندری ک بزرگترین مرجع دنیاست از نظر گرافیکی برا بازیا و رو گیم مودم تنظیمات خودمو گذاشتم اصن قابل مقایسه نیستن میدونم چی میگی اکثرا گفتن باید شارپنس رو 0 باشه یا 10 ولی واقا تصویر بی روح میشه همه شفافیت خودشو از دست میده و همه چی سرد میشه انگار.خود رنگ warm2 ام بنظر من زیاد طبیعی نیست در کل شاید سلیقس واقا الان تنظیماتی و من کردم و درجا وقتی مقایسع میکنم با تنظیمات شما و دیجیتال فاندری و rthings بنظرم خیلی پررنگ تر درخشندگی بیشتر و اصن تصویر زنده تره ولی بازم از اولم گفتم کالیبره کردن یچیز سلیقه ایه کلا و نمیشه گفت واقا کی بهتره تصویرش
اولین بازی 4k مونم ما رو پرو بازی کردیم فیفا 17 :Dفوق العاده شد سطح جزعیات و کیفیت واقا چند برابر شده و اصن چمن بازی یچیز دیگه شد نمای بیرون استادیوم ک قبل شرو شدن بازی نشون میده قشنگ 4k شدنشو به رخ میکشه واقا خارق العادست در انتظار اپدیت انچارتد 4 هستم:D امیدوارم همینقدر فوق العاده باشه
داداش تازه تو فیفا چون فریم رفته بالا بازی خیلی روون تر و سریع تر شده..خیلی دریبل زدن بهتر شده و کلی مزایای دیگه..

arash_sard

کاربر سایت
Mar 31, 2013
246
بنظرم مشکل از کابل hdmi هست . اگه کابل hdmi پشت دستگاهتون چسبیده به دستگاهتون یه نمه سیم فاصله بدید که حرارت دستگاه بهش نخوره و اگه جواب نداد سیم عوض کنید و مارک قویتر بگیرید .

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
استاندارد شارپ همون 50 هست یعنی بدون اعمال تغیرات یا خنثی. کلا hdr خیلی بستگی به سازنده داره بازی داریم hdr به درد عمش می خوره برعکسشم هست. من live color می ذارم های باشه color هم بذارید auto باشه چرا که اگر rec 2020 نباشه رنگ ها خیلی اشباع می شن که هیچ خطای شدید رنگ هم ایجاد می شه auto خودش تشخیص می ده hdr 10 هست یا نه اگر نیست زورکی بهش ندین.

بین full rgb یا 4:4:4 هم برای hdr چندان فرقی نمی کنه یا حداقل من فرقی مشاهده نکردم اما در کل من full rgb ترجیح می دم.

ممنون، خیلی نکته خوبی فرمودید.

راستش چون TV من نه HDR تشخیص میده و نه رنگ 10 بیت(یعنی هرچی فیلم مخصوص HDR و با رنگ 10 بیت هم بزارم بازم HDR و RC2020 اگر روی Auto باشند روشن نمیشند!) بنابراین خودم همیشه HDR و RC2020 رو روشن میذاشتم، اما بعد از فرمایش شما RC2020 رو خاموش و در عوض رنگ زنده رو روشن و رنگ رو روی 60 گذاشتم، نتیجه عالی بود! تصویر و رنگ ها خیلی عالی و طبیعی تر شدند.

شارپنس و رزولوشن هم روی 70 گذاشتم، تصویر در عین حال که هنوز دقیق هست، خیلی نرمتر شد.

بنابراین پست قبلم رو اینطور اصلاح کردم(sony x800):

1. اول از همه تلویزیون رو روی حالت Game قرار بدید و بعد تنظیمات زیرو اعمال کنید.
2. حتما رنگ زنده (live Colour) روی High.
3. در تنظیمات HDR رنگ رو روی Auto قرار بدید و HDR رو روشن کنید، رنج رو هم روی Full قرار بدید.
4. کنتراست(سطح سفیدی) رو روی 90 الی 100 تنظیم کنید.
5ِِ. هم وضوح و هم خلق واقعیت رو روی 70 قرار بدید تا تصویر هم نرم و هم دقیق بشه.
6. کنتراست پیشرفته رو روی High قرار بدید.
7. رنگ رو روی 60 قرار بدید.

Attachments

• 20170224_141733.jpg
    20170224_141733.jpg
    304.4 KB · مشاهده: 33
  • Like
Reactions: SAEED_TAJ

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
داداش تازه تو فیفا چون فریم رفته بالا بازی خیلی روون تر و سریع تر شده..خیلی دریبل زدن بهتر شده و کلی مزایای دیگه..
واقا انگار یه بازیه دیگه شده کاملا موافقم جدا از کیفیت تصویری گیم پلی و حرکات خیلی روون تر و بهتر شده

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
واقا انگار یه بازیه دیگه شده کاملا موافقم جدا از کیفیت تصویری گیم پلی و حرکات خیلی روون تر و بهتر شده
فکر کنم پرو تو فیفا ۱۸ دیگه بترکونه.چون ۱۸ با پایه پرو میاد و از ۱۷ خیلی بهتر میشه صد در صد

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

دوستانی که sony 850d دارن لطفا تنظیمات game و فیلم خودشونو بزارن تا بتونیم از بهترین حالت تصویر استفاده کنیم

• Like
Reactions: INCENT∇

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
فکر کنم پرو تو فیفا ۱۸ دیگه بترکونه.چون ۱۸ با پایه پرو میاد و از ۱۷ خیلی بهتر میشه صد در صد

قطعا همینجوره عزیز سلطنت پرو از horizon شروع میشه و ما ازین ب بعد تازه قدرت این دستگاهو میبینیم منتظر me a ام باید بود که بازم میتونه تفاوتارو نشون بده قطعا تو انحصاریا مثل tlou2 و gow4 و بازی کوجیما و...میشه اوج قدرت این دستگاهو دید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر