خداحافظی Cliff Bleszinski از Epic Games

.Evanescence.

کاربر سایت
00283892675221357185.jpeg

کلیف بلزنسکی خالق بازی Gears of War شرکت Epic را ترک کرد و احتمال بسیار زیاد صنعت بازی سازی برای همیشه کنار خواهد گذاشت.
کلیف می گوید:
"من این کارها را وقتی یک نوجوان بودم انجام می دادم، من واقعا با این صنعت بزرگ شدم و زندگی کردم، حالا سن من بالا رفته و نیاز به استراحت دارم. من دلم برای پروژه ها، بازی ها، بحث ها، و از همه مهمتر برای مردم و طرفداران تنگ خواهد شد."
اپیک اعلام کرد:
"در طی دو دهه کلیف نقش مهمی در شرکت ما داشت، او افتخار ما در این صنعت و در اپیک گیمز است. او بازی های همچون Gears of War، Jazz Jackrabbi و ,Unreal Tournament را برای اپیک به ارث گذاشت."

منبع
منبع

آخرین ویرایش:
هوممم.فرخ جان میگم کدومش Polygon های پیشتری داره؟گرافیک تکنیکی کدوم بهتره؟بحثو تخصصی کن کلا:دی
++++++++++
این خواسته جاستینو بیاره تو GEOW4 بهش گفتن نه اینکارو نکن ضایعه اینم قهر کرده:دی
ولی جدا ناراحت شدم.
یه ربطی به جاستین جونش داره ولی.شاید خواسته بقیه ی عمرشو با اون بگزرونه:دی

@ Gartall
فرخ کاری به بقیه ی بحثتون ندارم اما این مثالی که زدی از ریشه مشکل داره.
اون سیستم کاورگیری که به قول خودتون گیرز تو این نسل تبدیل به استانداردش کرد یه طرح ابندایی و ساده نبوده که گیرز تکاملش بده و استانداردش کنه. فقط و فقط اون طرح رو تو یه پروژه ی مطرح مثل گیرز کپی - پیست کرد.
نمیدونم Kill.switch رو بازی کردی یا نه ولی اگه بازی نکردی حتما بازی کن. میبینی سیستم کاور گیری و گیم پلی دقیقا همون چیزیه که تو گیرز وجود داره. حتی انیمیشن دایو زدنشون هم یکیه.
گیرز فقط اون سیستم رو تو یه بازی با گرافیک عالی و داستان به مراتب بهتر و با تبلیغات نجومی وارد کرد و باعث تبدیل شدنش به استاندارد شد.

مثالت ذهن آدم رو منحرف میکنه به یه سمت دیگه.

@ Gartall
فرخ کاری به بقیه ی بحثتون ندارم اما این مثالی که زدی از ریشه مشکل داره.
اون سیستم کاورگیری که به قول خودتون گیرز تو این نسل تبدیل به استانداردش کرد یه طرح ابندایی و ساده نبوده که گیرز تکاملش بده و استانداردش کنه. فقط و فقط اون طرح رو تو یه پروژه ی مطرح مثل گیرز کپی - پیست کرد.
نمیدونم Kill.switch رو بازی کردی یا نه ولی اگه بازی نکردی حتما بازی کن. میبینی سیستم کاور گیری و گیم پلی دقیقا همون چیزیه که تو گیرز وجود داره. حتی انیمیشن دایو زدنشون هم یکیه.
گیرز فقط اون سیستم رو تو یه بازی با گرافیک عالی و داستان به مراتب بهتر و با تبلیغات نجومی وارد کرد و باعث تبدیل شدنش به استاندارد شد.

مثالت ذهن آدم رو منحرف میکنه به یه سمت دیگه.

بهنام هیچ جوره نمیتونی بگی kILLSWITCH مبدع این سیستم بود . نمیدونم و دلمم نمیخواد قپی در کنم ولی شاید تو ایران جز اولین نفر هایی بود که این عنوان رو PS2 بازی کردم و جز چندتا سیستم کاور گیری هیچجوره سیستمش کاور گیریش ربطی به سری گرز نداره !! GeOW واقعا یه بازی مرجع و عالی هست و این رو میشه از خیلی بازی ها که عملا و غیر عملا ازش کپی رفتن فهمید هرچند خود کیلیف اعتراف کرد که دوربین الهام کامل از RE4 بوده ولی واقعا Geow یه بازی عالی و مرجع هست خصوصا .

ما تو این نسل بازی های خیلی خیلی خوبی داشتیم که همشون عالی و بدون مشکل بودن ولی خدییش جز چندتا مورد خیلی خاص ندیدم از یک بازی و یک ip جدید در این نسل انقدر الهام گیری بشه و اینقدر بازی ها ازش بخوام الهام بگیرن حتی بزرگترین و گنده لات ترین سری بازی های قدیمی که سنشون از خود کیلیف هم بیشتره بازم از این بازی تقلید کردن . بودند بازی هایی که خیلی خیلی بهتر از سری geow بودند و امتیاز و ریفرنس های بهتری هم دادند تو این نسل ولی به هیچ وجه هیچ تاثیر خاصی رو این صنعت نذاشتند !! ولی Gears بر خلاف تمامی این بازی ها علاوه بر اینکه یه سری سطح بالا و فوق العاده بود تاثیر خیلی خیلی زیادی هم رو صنعت و روند بازی ها گذاشت .

حرف اخر اینه که واقعا و هیچجوره نمیتونید بازی تو این نسل پیدا کنید که انقدر بازی ها ازش تاثیر گرفته باشند و این یعنی فوق العاده !

کلا من کاری ندارم دیگه . کلا همه سایتها هم اشتباه میکنن ! IGN اشتباه میکنه GAMESPOT اشتباه میکنه G4TV اشتباه میکنه GAMESRADAR میکنه و.......... همه اشتبیاه میکنن ! فقط چند نفر راست میگن . گیرز هم فقط به خاطر گرافیک اینطوری شد ! لول ! همه چیزش کپی پیست بود و میانگینش شد 94 و اونهمه GOTY گرفت شماره دومش هم کپی پیست شد بازم شدبالای 93 و شماره سومش هم بازم فوق کپی پیست بود شد بالای 91 از سال 2006 همه سایت تو جو گرافیکش بودند ! به قول دستمون نسل پیش گرافیک اونقدر پایین بود مردم نمیتونستند ببیند که شخصیت بازی سنگر گرفته یه نه ! لول !
یه بازی هست بنام X اونم الهام گرفته و به قول دوستان تقلید کنندست ! و همه چیزش قبلا بوده ولی اونم مثل گیرز خیلی موفق بوده و خیلی GOTY گرفته ولی ابداع کنندگانه همونها الان میگن که ما از تقلید کارمون داریم الهام میگیریم ! ایا این چیزها برای گیرز صدق نداره ؟!

حقیقت چیه ؟!

آخرین ویرایش:
کلا من کاری ندارم دیگه . کلا همه سایتها هم اشتباه میکنن ! IGN اشتباه میکنه GAMESPOT اشتباه میکنه G4TV اشتباه میکنه GAMESRADAR میکنه و.......... همه اشتبیاه میکنن ! فقط چند نفر راست میگن . گیرز هم فقط به خاطر گرافیک اینطوری شد ! لول ! همه چیزش کپی پیست بود و میانگینش شد 94 و اونهمه GOTY گرفت شماره دومش هم کپی پیست شد بازم شدبلای 93 و شماره سومش هم بازم فوق پیست بود شد بالای 91 از سال 2006 همه سایت تو جو گرافیکش بودند نسل پیش گرافیک اونقدر پایین بود مردم نمیتونستند ببیند که شخصیت بازی سنگر گرفته یه نه ! لول .
یه بازی هست بنام X اونم الهام گرفته و به قول دوستان تقلید کنندست ! و همه چیزش قبلا بوده ولی اونم مثل گیرز خیلی موفق بوده و خیلی GOTY گرفته ولی ابداع کنندگان همونها الان میگن که ما از تقلید کارمون داریم الهام میگیریم ! ایا این چیزها برای گیرز صدق نداره ؟!

حقیقت چیه ؟!
مبنای حرف های شما و منطق شما با lol بنا نهاده شده؟ نسخه 1 94 نسخه 2 93 نسخه 3 هم 91 که نسخه 3 بهترین بازی 360 شد و جزو لیست goty هم نبود.تقلید همیشه هست ولی خود بیلسون رئیسTHQ گفت بعضی از طراحی های warhammer 40k تو GEOW دیده شده.سیستم کاروگیری رو نمیدونم چطور رد میکنید میگید ابداعش از geow بوده ؟!این سیستم کاورگیری رو GEOW توسعه داده.اگه به سایت باشه نباید 90% بازیها رو بازی کنید!
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter قبل از GEOW سیستم کاورگیری داشته و Winback بازی نینتندو 64 اولین بازی با سیستم کاروگیر مدرن بوده. که Koei سال 1999 اون بازی رو ساخته Kill.Switch هم توسعه اش داده
من میتونم ثابت کنم که شما از این دنیا نیستید ! میدونی چرا یه کلمه پیدا کن که من بگم ابداع ؟! اون عینک جوشکاری را از جلو چشمت برادار و ببین من پستهای قبلیم چی گفتم !
دیگه بیشتر از این خودت را نشو ن نده ! ثابت نکن ! OK !

هیچ تو دنیا Kill.Switch بازی نکرده ! گفتم که من و بقیه حالیمون نیست سایتها هم همینطور فقط شما حالیتونه ! مگه من حرفه دیگه ای زدم ؟!
من عینکی نیستم واله. من ادم فضایی هم شدم یا سارامان!!!
بحث فقط جنبه اطلاعاتی داره وگرنه من چیز دیگه رو بزودی باید ثابت کنم

آخرین ویرایش:
مبنای حرف های شما و منطق شما با lol بنا نهاده شده؟ نسخه 1 94 نسخه 2 93 نسخه 3 هم 91 که نسخه 3 بهترین بازی 360 شد و جزو لیست goty هم نبود.تقلید همیشه هست ولی خود بیلسون رئیسTHQ گفت بعضی از طراحی های warhammer 40k تو GEOW دیده شده.سیستم کاروگیری رو نمیدونم چطور رد میکنید میگید ابداعش از geow بوده ؟!این سیستم کاورگیری رو GEOW توسعه داده.اگه به سایت باشه نباید 90% بازیها رو بازی کنید!
Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter قبل از GEOW سیستم کاورگیری داشته و Winback بازی نینتندو 64 اولین بازی با سیستم کاروگیر مدرن بوده. که Koei سال 1999 اون بازی رو ساخته Kill.Switch هم توسعه اش داده

من میتونم ثابت کنم که شما از این دنیا نیستید ! میدونی چرا یه کلمه پیدا کن که من بگم ابداع ؟! اون عینک جوشکاری را از جلو چشمت برادار و ببین من پستهای قبلیم چی گفتم !
دیگه بیشتر از این خودت را نشو ن نده ! ثابت نکن ! OK !

هیچ کس تو دنیا Kill.Switch بازی نکرده ! گفتم که من و بقیه حالیمون نیست سایتها هم همینطور فقط شما حالیتونه ! مگه من حرفه دیگه ای زدم ؟!

ویرایش :

شما اونقدر اطلاعاتون زیاده که نمیدونید Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter کی معرفی شده و کی عرضه شده و دم از اطلاعات میزنید در حاله اینکه خبر ندارید گیرز 1 سال 2005 در TGS نمایش گیم پلی مخصوصا از قابلیتهایی که داشته نمایش داشته !

چیز به این سادگی هم که خیلی راحت قابل تشخیصه نیاز به نقل قول IGN و فلان و بیسار نداره.
.
چشم از این به بعد سعی میکنیم حرفهای شما را نقل قول کنیم !

این حرف بیشتر شایسته ی LOL هست...
حرفه خودت را داری LOL میدی ؟!

بحث فقط جنبه اطلاعاتی داره وگرنه من چیز دیگه رو بزودی باید ثابت کنم

ما از اطلاعات بسیار درست شما فیض بردیم !
حرفای منو نمیخواد نقل قول کنی. فقط گاهی وقتا از چشم و عقل خودتون هم استفاده کنید. البته اگر دوست داشتید...
چشم و عقل منم باز همون حرفها را میگه ! یعنی حرفه سایتها ! الان چیکار کینم ؟!
این دقیقا جمله ای بود که خودت به کار بردی. چجوری از پست من اون جمله رو برداشت کردی خدا عالمه!
نمیدونم ! ببین بقیه چی برداشت کردند ؟!
......................................................

تا همینجاش هم زیادی تایپ کردم ! این اخرین پسته من بود .

آخرین ویرایش:
من نمیدونم برا چیز به این واضحی چرا انقدر آسمون ریسمون بهم میبافید؟
نه کسی منکر عالی بودن گیرز شده، نه کسی گفت بازی غیر از گرافیک هیچی نداره، نه GOTY ها و نمراتش رو زیر سوال بردیم.
چیز به این سادگی هم که خیلی راحت قابل تشخیصه نیاز به نقل قول IGN و فلان و بیسار نداره.
اگه بازی نکردید خب اشکالی نداره. ولی دیگه انقدر سرسختانه مقاومت نکنید! یه احتمال 1 درصدی هم برا این بذارید که شاید طرف داره درست میگه.
برید به این لینک و ویدئوی گیم پلی رو تماشا کنید. جواب همه ی سوالاتون رو میگیرید.
نسل پیش گرافیک اونقدر پایین بود مردم نمیتونستند ببیند که شخصیت بازی سنگر گرفته یا نه !
چشم از این به بعد سعی میکنیم حرفهای شما را نقل قول کنیم !
حرفای منو نمیخواد نقل قول کنی. فقط گاهی وقتا از چشم و عقل خودتون هم استفاده کنید. البته اگر دوست داشتید...
حرفه خودت را داری LOL میدی ؟!
این دقیقا جمله ای بود که خودت به کار بردی. چجوری از پست من اون جمله رو برداشت کردی خدا عالمه!
البته شما کلا تو آسمون ریسمون بافتن و یکی از چپ، یکی از راست گفتن و مغلطه تخصص کم نظیری داری.

آخرین ویرایش:
اینکه Gears of War کاری کرد که کاورگیری به یه استاندارد تو اکثر شوترهای سوم شخص بعد از خودش تبدیل بشه یه چیز واضح هست، چیزی که Kill.Switch موفق به انجامش نشد :دی این هم که Gears of War یه بازی اورجینال نیست و یه سری از المان هاش رو از بازی های دیگه الهام گرفته هم واضحه.

خدا حافظی در اوج خالق gear 1.2.3 با چاشنی jadjment بهترین لحضات زندگیمو رقم زد بد ترین خبر زندگیم تو دنیای game بود احتمالا با epic مشکل خورده امیدوارم مشکل حل بشه تا نسل بعد یه gears ناب داشته باشیم یا حد اقل اگه برنگشت ip این عنوانو ببندن نا مثل اویل ...نند توش

شما ترمز ابداع میکنی من میام عیب و ایراداتش رو میگرم یا نه فرضاً عیب ایرادی هم نداره میام با اضافه کردن دوتا ایده خیلی جزیی همون تو غالب ترمز ABS میدم بیرون که بعد چند ماه تبدیل میشه به استانداردی واسه همه خودرو ساز ها !

kill.switch کاور گیری ابداع کرده ؟ اکی ولی من میگم اصلاً ابداع سیخی چند؟ ابداع کردن و ایده دادن زمانی ارزش داره که مکملش چیزی باشه بنام کیفیت تا خروجیش بشه شاهکاری چون Halo:CA با متای 97 . الان فرض میگیریم هوی رین یسری خلاقیت و ایده های بکر و جدید داشته ، خوب ؟ سوال این جاست این خلاقیت ها نتیجه اش به چه چیزی ختم شد؟ چه تاثیری رو صنعت گیم گذاشت؟ حالا بیام به uncharted نگاه کنیم ؛ آنچارتد چیزه خاصی رو ابداع کرد؟ ND اومد ایده ها و حسن های بازی های مختلف رو در غالب یه عنوان عالی و خوش ساخت ، بقدری حساب شده بکار گرفت که نتیجه اش شد شاهکارهایی که تو این نسل دیدیم ! خوب الان کار ND ارزش داره یا نه؟ تو این نسل تاثیر گذاشته یا نه ؟

من نمی فهمم با این ابداع ابداع کردن ها چیو میخواین ثابت کنید ! اگه به ابداع کردن باشه که فرضاً تمام FPS نسل میشه بی ارزش و کوپی پیست ! این الگو گرفتن از بازی های دیگه یه چیزه خیلی معمول و مرسومه و صرفاً مختص صنعت گیم ام نیست !

امروزه وقتي شما ميخواي يه بازي هم سبك آنچارتد بازي كني اكثرا اونو يه جورايي منبع تاثير مي بينيد و هر بازي تو اين سبك بياد قسمتهاييش يا كلش رو شبيه انچارتد مي بينيد .....در صورتي كه انچارتد به خودي خود نه خالق سبك خاصي هست و نه بازي شديدا نوآورانه اي هست ......ولي شديدا تاثير گذار و بهترين تو سبك خودشه
گيرز هم همينطور .....اين بازي هم از كيل سويچ و هم آنريل تورنمنت و شايد بازيهاي ديگه اي الهام يا تقليد كرده باشه ولي سازندگانش تونستن يه بازي ارايه بدن كه همين المانهاي قرض گرفته شده از بازيهاي ديگه تو اين بازي بدرخشه و شديدا واسه بازيهاي شوتر اين نسل منبع تاثير و الهام باشه ......
و اين خودش يعني موفقيت و ارايه يه بازي سطح بالا........

من نمیدونم برا چیز به این واضحی چرا انقدر آسمون ریسمون بهم میبافید؟
نه کسی منکر عالی بودن گیرز شده، نه کسی گفت بازی غیر از گرافیک هیچی نداره، نه GOTY ها و نمراتش رو زیر سوال بردیم.
اگه بازی نکردید خب اشکالی نداره. ولی دیگه انقدر سرسختانه مقاومت نکنید! یه احتمال 1 درصدی هم برا این بذارید که شاید طرف داره درست میگه.
برید به این لینک و ویدئوی گیم پلی رو تماشا کنید. جواب همه ی سوالاتون رو میگیرید.
البته شما کلا تو آسمون ریسمون بافتن و یکی از چپ، یکی از راست گفتن و مغلطه تخصص کم نظیری داری.

آقا Uncharted اصلا سیستم کاورگیری رو ابداع کرده
فکر کنم شما با این جمله راحت شی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or