خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

mahan.bs

کاربر سایت
Nov 30, 2017
206
دوستان میشه من و دوستم یک سرویس 16 مگ 1 ترابایتی بخریم و بین 2 خونه با فاصله 1.5-1 کیلومتر تقسیم کنیم ؟ یعنی برای هر نفر مثلا 6 مگ سرعت و 500 گیگ برسه ؟!
پینگ وضعش چطور میشه ؟!
تا جایی که فهمیدم ( یدونه مودم + 2 تا نانو استیشن loco + یک روتربرد میکروتیک+ یک روتر وای فای برای خودم +یک روتر وای فای برای دوستم )نیاز داریم . درسته ؟!
راست میگه دوستمون،نفری یه 8مگ بخرید!

• Like
Reactions: sajadpacc7

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
وجدانی پول تجهیزاتی که میخواید بدید + سختیش و زمانبر بودن درست کردنش + احتمال وجود اختلال و نویز و پینگ بالا، از 80 تومن پول سرویس بیشتر میشه!
تجهیزات که فقط 2 تا نانواستیشن و یک روتربرد ناقص داریم که میشه حدود 500 تومن دست دوم تمیز پیدا کرد
ولی خب این همیشگی میشه و الان با 50 تومن 8 مگ فقط 200 گیگ میدن اون وقت با 40 تومن میشه 500 گیگ گرفت !
اما تو بحث پینگ و توانایی استریم کردن تو این حالت شک دارم و نمیدونم چجوری میشه :-?

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
تجهیزات که فقط 2 تا نانواستیشن و یک روتربرد ناقص داریم که میشه حدود 500 تومن دست دوم تمیز پیدا کرد
ولی خب این همیشگی میشه و الان با 50 تومن 8 مگ فقط 200 گیگ میدن اون وقت با 40 تومن میشه 500 گیگ گرفت !
اما تو بحث پینگ و توانایی استریم کردن تو این حالت شک دارم و نمیدونم چجوری میشه :-?

همین تجهیزاتی که داری میگی 500 تومنه تازه اگر درست باشن و بشه ازشون کار کشید و بعد 2 ماه خراب نشن (چون میگی ناقصه). اونجوری دوباره یه 1 میلیونه دیگه افتادی.

خوب برو پیشگامان بگیر با 80 تومن 3 ترا بهت میده. 1 تراش بین المللی.

مطمئن هم باش که هم نویز پیدا میکنی، هم پینگت بالا میره.

• Like
Reactions: sajadpacc7

sajadpacc7

کاربر سایت
Dec 17, 2017
39
دوست عزیز، این طرح شما خیلی طرح داغونیه بهتره بیخیالش بشی!

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
اخرین برزورسانی جدول مقایسه شرکت ها
eund_photo_2018-01-03_22-41-08.jpg

همین تجهیزاتی که داری میگی 500 تومنه تازه اگر درست باشن و بشه ازشون کار کشید و بعد 2 ماه خراب نشن (چون میگی ناقصه). اونجوری دوباره یه 1 میلیونه دیگه افتادی.

خوب برو پیشگامان بگیر با 80 تومن 3 ترا بهت میده. 1 تراش بین المللی.

مطمئن هم باش که هم نویز پیدا میکنی، هم پینگت بالا میره.
نه منظورم این نه نبود که روتربرد ناقص و خراب داریم !
کلا 3 تا وسیله رو کم داریم که 500 تومن هزینه اش میشه (دست دوم ) و فکر نکنم تو 2 ماه خراب بشه چون خیلی ادارات و دانشگاه ها از همین اکانتینگ میکروتیک استفاده میکنن
ولی نویز و پینگ رو مطمئن هستی؟ البته پینگ برای بازی نمیخوام ولی تک کانکشن و استریم و ip-tv برام مهمه
یک حسن دیگه که اینکار برای من داره من خطم بیشتر از 10 مگ نمیکشه یعنی به خاطر حجم بیشتر باید 16 مگ بخرم ولی از سرعتش نمیتونم استفاده کنم
در حالی که دوستم خط فوق العاده ای داره
qsz9_1.jpg

(انگار روی مرکز مخابراتی نشسته:D ) و اگه این طرح عملی بشه تو چند ماه اول هزینه تجهیزات جبران میشه :D

آخرین ویرایش:

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
off topic:
pptp از دیروز برای من وصل میشه..
cisco هم هست ولی رو مخه ... هیچکدوم نشد Stunnel احتمال خیلی بالا باید کار کنه...
On topic:
میشه به مخابرات در خواست بدی سیم کشیو عوض کنن؟ حالا پولشم خودمون بدیم...
فاصله فیزیکیم با مخابرات 600 متر نیست ولی attenuation= 30 ... وضع جالب نیست اصلا....
یه مورد هم FYI :
از آسیاتک اومدم روی فن آوا ...
روی آسیاتک سرعت رو روی 16 که می بست پینگ روی 160-180 میرفت ولی 2 مگ دانلودو قشنگ میگرفت (مقدار snr هم 7-6 ) گفتم پینگو درست کنه سرعتو برد روی 10.5 پینگ هم 90-100 ...
حالا فن آوا سرعت دانلود نهایت تا 13.1 مگابیت میره (البته snr روی 10 هست) پینگ هم درخواست دادم درست کنه سرعتو گذاشت روی 4 پینگ رفت 120 که زیاد جالب نیست...
الان روی حداکثر سرعت خط (الان 13.1 بیشتر نمیگیره) پینگ 160-170 هست که میشه بگی 50 درصد بیشتر از آسیاتک... (فن اوا هم گفتم سرعتو بزاره 10 ولی اپراتور توانایی نداشت بزاره روی 10 مگ fastpath ... البته آسیاتک هم پشتیبانیش طلا نیست ولی 2 مورد خوب داره 1 اینکه صدسال تو صف نیستی 2 هم اگر توی خود پنل درخواست بدی یه نفر که حالیشه بهت زنگ میزنه برای پی گیری البته اپراتور خوب هم میخورهه بهت یکی در میون... ) ...
+
تک کانکشن هم همون 13.1 میگیره که میشه 1.6-1.7 مگابایت دانلود ....

آخرین ویرایش:

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
دوستان یه چیز درباره پینگ بگم انقد بحثشو کش ندیم. مورد اول اینکه پینگ واحدش از جنس دوره یا پریوده، منتهی واحد عمومیش میلی ثانیس و نشون میده چقدر فاصله زمانی بین ارسال و دریافت یا همون سنت و رسیو وجود داره و همه می دونید باید کم باشه، حالا چیزی که مس خوام بگم اینه که واحد میلی ثانیه، یه واحد خیلی خیلی خیلی کوچیکیه . حالا شما که بحثتون سره بیست تا یا سی تا پینگ هست سعنی دارید درباره 0.02 یا 0.03 ثانیه بحث می کنید. این زمان اصلا اصلا محسوس نیست و جای بحث نداره. حالا آیا پینگ بالا همیشه بده؟ یکی از موادی که درباره پینگ وجود داره فاصله مکانیه، یعنی شما طبیعتا از ایران، وصل شدن به سرور های چین براتون خیلی میسر نیست، یا مثلا سرور های آفریقای جنوبی (منظور از میسر اینه که مثلا نمی تونید بشینید باش گیم بزنید). اما مثلا وصل شدن به سرور های روسیه و فرانسه میسره، حالا کدوم بهتره؟ روسیه چون نزدیک تره یعنی به طور طبیعی پینگ بهتری دریافت می کنید. ولی ایا سرور فرانسه بده؟ حالا سرور فرانسه پینگش تفاوت زیادی با روسیه نداره (حداقل من که تو مازندرانم این طوره) مثلا سرورای آمریکا چطور؟ آمریکا سرور های خیلی خیلی قدرتمندی داره، و اون سنت ها و رسیو های شما عملا همش با موفقیت انجام میشه بنابراین کیفیت بالاست ولی البته دیلی هایی داره و بی نقص نیست. حالا سرور های دوبی رو تصور کنید. بسیار به ایران نزدیک هستن و پینگ عدد کمتریه اما اصولا به اون روونی و نرمی جاهای دیگه نیست. چون کیفیت سروراش خیلی بالا نیست. اگه دقت کنید وقتی شما تو بازی لگ میشید و یا پینگتون میره بالا، الزاما مشکل اصلی از پینگ نیست، بلکه از اینه که اون اطلاعات ارسالی و یا دریافتی شما، تعدادیش با موفقیت انجام نمیشن و به اصطلاح پکت لاس دارید. (رکوردشم دست خودمه، 85 درصد، عملا دیس کانکت محسوب میشه این درصد) در واقع اون پینگ بالای اذیت کن که همه به اسم لگ میشناسیم علت اصلیش پکت لاسه، وگرنه شما الان به سرور های برزیل هم وصل شید پینگتون بالاست.
برای مثال برنامه تیم اسپیک. شما می تونید تو قسمت سرچ سرور، وارد یه سرور تو برزیل بشید، پینگو چک کنید ممکنه چیزی در حدود پونصد باشه. با یه نفر صحبت کنید، پیاماتون دیر می رسه، ولی مفهوم میرسه و طرف می فهمه چی میگین، مثل تلفن با خارج کشور ، ولی اگه پکت لاس بره بالا ، بین سنت و رسیو شما وقفه میوفته و پینگ هم میره بالا. مثلا تو سرور های ایران چیزی در حدود سیصد، الان یا کسی صحبت کنید اصلا متوجه نمیشه، چون پیام های شما خیلیاش از بین میره در مسیر و به شکل قطع و وصل و نویز در میاد (الو الو؟صدا میاد؟صدای خودت نه ولی ضبط ماشینت آره)
چیزی که درباره پینگ مهمه نوسانشه، من با پینگ 10 ممکنه پینگم بشه 15 اذیت شم ولی شما بی پینگ 100، ثابت 100 و حدودا 1 درصد بالا پایین شرایطتتون خیلی بهتر از من باشه. در واقع عملا پکت لاسه که مهمه نه پینگ. یعنس شما ذوق نکنسد پینگتون از 35 ایران شده 33 و یا دو روز برج زهر مار نشید اگه پینگتون از 120 روسیه شده 130. اینا همش 0.001 ثانیس، و طبیعتا اینترنت این چنین نوسانات براش محتمله.

• Like
Reactions: mldqaz

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
جيتر به نظر از همه مهم تر باشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD
آواتار شما شهرداری مشهده، اگه استنتاج کنیم که شما نشهدی هستی، اتصال به سرور مشهد عملا باید پینگ خیلی کمی بده و این پینگ یعنی 19 عملا پینگ بالایی محسوب میشه برا شما

srx190d

کاربر سایت
Jun 21, 2016
43
آواتار شما شهرداری مشهده، اگه استنتاج کنیم که شما نشهدی هستی، اتصال به سرور مشهد عملا باید پینگ خیلی کمی بده و این پینگ یعنی 19 عملا پینگ بالایی محسوب میشه برا شما
بله
البته درست که مشهد هست ولی احتمالا از تهران بر می گرده مشهد
از روی فاصله که زده ۴۵٠ مایل

Focus Hazy

کاربر سایت
May 30, 2012
385
نام
Adib
بله
البته درست که مشهد هست ولی احتمالا از تهران بر می گرده مشهد
از روی فاصله که زده ۴۵٠ مایل

اون که بعله، 460 مایل فاصله تهران با مشهده. دانلود آپلودت اگه واقعا همینه که خیلی خوبه پینگتم یه بار دیگه تست بگیری احتماش هست بهتر شه البته الان کلا پینگا خرابن ماله من که قفله رو 300 پینگ 30 مازندران من

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,873
نام
malek
دوستان یه چیز درباره پینگ بگم انقد بحثشو کش ندیم. مورد اول اینکه پینگ واحدش از جنس دوره یا پریوده، منتهی واحد عمومیش میلی ثانیس و نشون میده چقدر فاصله زمانی بین ارسال و دریافت یا همون سنت و رسیو وجود داره و همه می دونید باید کم باشه، حالا چیزی که مس خوام بگم اینه که واحد میلی ثانیه، یه واحد خیلی خیلی خیلی کوچیکیه . حالا شما که بحثتون سره بیست تا یا سی تا پینگ هست سعنی دارید درباره 0.02 یا 0.03 ثانیه بحث می کنید. این زمان اصلا اصلا محسوس نیست و جای بحث نداره. حالا آیا پینگ بالا همیشه بده؟ یکی از موادی که درباره پینگ وجود داره فاصله مکانیه، یعنی شما طبیعتا از ایران، وصل شدن به سرور های چین براتون خیلی میسر نیست، یا مثلا سرور های آفریقای جنوبی (منظور از میسر اینه که مثلا نمی تونید بشینید باش گیم بزنید). اما مثلا وصل شدن به سرور های روسیه و فرانسه میسره، حالا کدوم بهتره؟ روسیه چون نزدیک تره یعنی به طور طبیعی پینگ بهتری دریافت می کنید. ولی ایا سرور فرانسه بده؟ حالا سرور فرانسه پینگش تفاوت زیادی با روسیه نداره (حداقل من که تو مازندرانم این طوره) مثلا سرورای آمریکا چطور؟ آمریکا سرور های خیلی خیلی قدرتمندی داره، و اون سنت ها و رسیو های شما عملا همش با موفقیت انجام میشه بنابراین کیفیت بالاست ولی البته دیلی هایی داره و بی نقص نیست. حالا سرور های دوبی رو تصور کنید. بسیار به ایران نزدیک هستن و پینگ عدد کمتریه اما اصولا به اون روونی و نرمی جاهای دیگه نیست. چون کیفیت سروراش خیلی بالا نیست. اگه دقت کنید وقتی شما تو بازی لگ میشید و یا پینگتون میره بالا، الزاما مشکل اصلی از پینگ نیست، بلکه از اینه که اون اطلاعات ارسالی و یا دریافتی شما، تعدادیش با موفقیت انجام نمیشن و به اصطلاح پکت لاس دارید. (رکوردشم دست خودمه، 85 درصد، عملا دیس کانکت محسوب میشه این درصد) در واقع اون پینگ بالای اذیت کن که همه به اسم لگ میشناسیم علت اصلیش پکت لاسه، وگرنه شما الان به سرور های برزیل هم وصل شید پینگتون بالاست.
برای مثال برنامه تیم اسپیک. شما می تونید تو قسمت سرچ سرور، وارد یه سرور تو برزیل بشید، پینگو چک کنید ممکنه چیزی در حدود پونصد باشه. با یه نفر صحبت کنید، پیاماتون دیر می رسه، ولی مفهوم میرسه و طرف می فهمه چی میگین، مثل تلفن با خارج کشور ، ولی اگه پکت لاس بره بالا ، بین سنت و رسیو شما وقفه میوفته و پینگ هم میره بالا. مثلا تو سرور های ایران چیزی در حدود سیصد، الان یا کسی صحبت کنید اصلا متوجه نمیشه، چون پیام های شما خیلیاش از بین میره در مسیر و به شکل قطع و وصل و نویز در میاد (الو الو؟صدا میاد؟صدای خودت نه ولی ضبط ماشینت آره)
چیزی که درباره پینگ مهمه نوسانشه، من با پینگ 10 ممکنه پینگم بشه 15 اذیت شم ولی شما بی پینگ 100، ثابت 100 و حدودا 1 درصد بالا پایین شرایطتتون خیلی بهتر از من باشه. در واقع عملا پکت لاسه که مهمه نه پینگ. یعنس شما ذوق نکنسد پینگتون از 35 ایران شده 33 و یا دو روز برج زهر مار نشید اگه پینگتون از 120 روسیه شده 130. اینا همش 0.001 ثانیس، و طبیعتا اینترنت این چنین نوسانات براش محتمله.
بحث سر 0.1 ثانیه هستش دوست من.مثلا تو bf1 مایی که پینگمون 150 هستش و یارو 30 هستش 120 میلی ثانیه فرق داره که عدد بزرگی تو یه بازی شوتر. 0.1 ثانیه هم کاملا قابل حس هستش

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
کسی میدونه اگه سرهرماه به زمان شارژ شدن ترافیک ماهانه رسید اگه از قبل ترافیکی مونده باشه و استفاده نشده باشه باقی میمونه یا پوچ میشه؟همین طرح های جدید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر