خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
این مطالب از یک کارشناس هست
[
استارلینک برای اینکه اینترنت ارائه کند به ایستگاه‌های زمینی نیاز دارد که این ایستگاه‌ها اینترنت رو به ماهواره می‌دهند و ماهواره به مصرف‌کننده. در اینجا می‌تونید مکان ایستگاه‌های زمینی رو ببینید.

همانگونه که می‌بینید نه تنها در ایران و اطرافش بلکه در اروپا هم این ایستگاه‌های زمینی کم‌ند و در بریتانیا، آلمان، فرانسه و ایرلند چنین ایستگاه‌هایی وجود دارد.

هم اکنون اینترنت ماهواره‌ای ‎استارلینک ایران را پوشش نمی‌دهد به یک دلیل ساده: نیاز به داشتن ایستگاه‌های زمینی. تا زمانی که ایستگاه زمینی وجود نداشته باشد و یا ماهواره لیزری بر روی ایران ارسال نشود، داستان استارلینک منتفی است.

با این توضیحات اگر شما همین الان دیش ‎استارلینک رو بخرید و به ایران ببرید و نصب کنید، هیچ اینترنتی نمی‌توانید دریافت کنید چون هیچ ایستگاهی اطراف ایران و در ایران وجود ندارد. برای همین پول خودتان رو حروم نکنید و به کلاه‌بردارها ندهید.

[AminSabeti
گویا در آینده ی نزدیک هم نمیشه امیدی به این روش داشت باید بی‌خیال شیم
bad41b5bf55e392d97f513cc7c82d6ec.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

خبر چرت و پرت ـه.
دیروز که خوندم داخل تلگرام خودم پیگیر شدم ببینم ماجرا از چه قراره، اون ایستگاه ها برای ارسال اینترنت به ماهواره ها از سمت خود آمریکا و کانادا (تا جایی که دیدم نقشه رو) هست و به کاربر ارتباطی پیدا نمیکنه. مودم مستقیما به خود ماهواره ها متصل میشه بدون این که نیاز به واسطه یا چیز دیگری باشه، ویدیو از نحوه کارش هم فراوون هست داخل یوتیوب.

این فیک نیوز ها رو این قدر پخش نکنید آقا خواهشا... :|

پ.ن: یعنی فقط یک ذره فکر لازمه! شما همین ماهواره های تلویزیونی که الان دارید شبکه هاش رو میگیرید، ایستگاه زمینی دارن؟ (البته ما که از این چیزا نداریم، از همسایه ـمون شنیدم که ماهواره دارن :-") ولی تکنولوژی 20 سال پیش به چنین چیزی نیاز نداشته، اون وقت پروژه اسپیس ایکس با اون همه هزینه و سرمایه پشت ـش ایستگاه زمینی میخواد؟ میشه اصلا؟! خدایی آدم یه سری از این اخبار فیک رو میخونه خنده اش میگیره! :D
یعنی حتی نیاز نیست شما به ماجرا مسلط باشی یا بری تحقیق کنی، با یه دو دو تا چهار تای منطقی و حافظه قوی هم میشه تشخیص داد نیت این به اصطلاح "کارشناس" ها سنگ انداختن ـه این وسط!

آخرین ویرایش:

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
988
این فیک نیوز ها رو این قدر پخش نکنید آقا خواهشا... :|

!

این کارشناس خیلی دعوت میشه تو برنامه ها (نه داخل ایران)
امروز هم یک کارشناس دیگه در برنامه ی تیتر اول که از یک شبکه ای پخش میشه همین حرفا رو زد
اگه بحث فیک نیوز باشه، از کجا معلوم عکس موضوع فیک نیوز نباشه
البته من قصد پافشاری ندارم که این درسته یا اون
اما در کل اون برنامه ای که گفتم رو معتبر تر از کانال های بی‌نام و نشان تلگرامی که هیجانی مطلب میذارن می‌دونم

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
امروز هم یک کارشناس دیگه در برنامه ی تیتر اول که از یک شبکه ای پخش میشه همین حرفا رو زد
اما در کل اون برنامه ای که گفتم رو معتبر تر از کانال های بی‌نام و نشان تلگرامی که هیجانی مطلب میذارن می‌دونم

این نوع پوششی که خبرشو گذاشتید توی بروزرسانی جدید استارلینک محدودیت اش برطرف شده و ایلان کاری کرده که ماهواره به ماهواره میتونن دیتا ارسال کنن و کل کره زمین تحت پوشش میشه
ضمن اینکه بچه ها الان دیش اش رو آوردن و جهت اطلاع همین الان دارن استفاده میکنن

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
988
این نوع پوششی که خبرشو گذاشتید توی بروزرسانی جدید استارلینک محدودیت اش برطرف شده و ایلان کاری کرده که ماهواره به ماهواره میتونن دیتا ارسال کنن و کل کره زمین تحت پوشش میشه

ما که خوشحال می‌شیم اگه جواب بده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
این منبع معتبری داره؟ :D
سایت استارلینک که اینقد ازش عکس گزینه تهران میزارن و میگن اومد وقتی روش میزنی وارد صفحه جدید میشه و میگه استارلینک تو این منطقه در دسترس نیست و با ارسال ماهواره های بیشتر محدوده بیشتر میشه، حتی بحرین و دبی و عربستان و ترکیه و اینا هم که میزنم اکثرا اواخر 2021 و 2022 تاریخ داده.

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199

من به عنوان یک انسان در وهله اول به دانسته ها و شیوه تحقیق خودم اعتماد میکنم تا به یک کارشناس که چرخ زندگیش از این راه میگرده. تجربه نشون داده که حتی بین بد و بدتر، این کار بهترین حالت ممکنه. ;)

اون برنامه ای هم که فرمودین من الان تو گوگل سرچ زدم که ببینم چی هست اصلا! :D خود کارشناس ـش که بماند :)) فعلا به نظر میاد باید یه یوزر خیلی عادی مثل من رو جای اون کارشناس دعوت کنن تا اخبار چرت و پرت منتشر نشه...

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
دوستان اینقدر دلتون رو به استارلینک خوش نکنید به فرض ایران رو پوشش بده شما از کدوم نمایندگی در ایران میخواید سرویس استارلینک رو تهیه کنید ؟
این استارلینک هم خود نظام انداخت تو دهن مردم که از سوزش طرح صیانت کم کنه
وب مانی یا ارزای دیجیتال

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
دوستان اونایی که ساختمان دارن چطور میتونن از یه مودم استارلینک استفاده کنن ؟؟
مثلا ما پشت خونمون 2 تا خونه سمت راست یدونه سمت چپ هم دوتا هست خودمون هم 2 تا خونه ایم
اگه بخوایم شریکی تجهیزات مورد نیاز استارلینک رو بخریم که یه دریافت کننده باشه باید تو مرکزیت قرار بگیره انتن میده به بقیه جاها و با استفاده همزمان سرعتش مختل نمیشه ؟؟
بعد اینکه سرعتش به مگابایت هست یا مگابیت ؟ بالا یه دوستی گفت سرعت دانلود 78 ه

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
988
{رسول جلیلی، عضو شورای عالی فضای مجازی، با ابراز نگرانی درباره آنچه که «تهدید» و «سوء استفاده» در اینترنت ماهواره‌ای خواند، به خبرگزاری ایلنا گفت این نوع اینترنت ممکن است تا «یک سال دیگر» به ایران بیاید، اما نباید به واسطه آن مقررات‌گذاری و «انتظام فضای مجازی» کند یا متوقف شود}
خلاصه کلام : طرح صیانت با هدف کاهش تمایل و استفاده از اینترنت ماهواره ای (استارلینک) متوقف نمی‌شود.

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
تایید میشه، نت من هم از سه تا isp مختلف دقیقا دو روزه عجیب به مشکل خورده. پینگ کلا بالای 600، سرعت هم برای ایرانسل تقریبا 1/4 شده...

• Like
Reactions: Rohshen

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر