خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

sajadpacc7

کاربر سایت
Dec 17, 2017
39
نمیدونم منظورت من بودم یا نه ولی چون بالاخره امکانش هست که به من اشاره کرده ای، لازم میدونم بگم:

اولا من "یک چهارم" رو نگفتم.

دوما همین جا خدمتت عرض کنم که دلیل بیرون اومدن من از مخابرات در تاریخ 18 خرداد 1396 همین قضیه اشتراک یک به ده بود.

لابد اون زمان رو یادت نمیاد یا از مخابرات سرویس نداشته ای.

اینجا هم در مورد اشتراک یک به ده صحبت شده و اذعان شده که برخی از شرکت های اینترنتی اشتراک 1 به 10 می داده اند و هنوزم میدن.

ضریب اشتراک - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

الانش هم اگه مخابرات 1 به 10 رو به 1 به 8 تغییر داده فقط بخاطر کم نیاوردن توی رقابت با شرکت های خصوصی اینترنتیه.

تازه با توجه به کامنت gamer1999 ظاهرا هنوزم داره زرنگ بازی درمیاره.
اولا که اگه دقت کنی نوشتم (مثلا یک چهارم یا یک دهم یا...)
بنده بطور مثال عرض کردم نگفتم شما یک چهارم گفتی یا عدد دیگه ای رو...
دوما تاپیک در مورد طرح های جدید اینترنته اینکه ۶ ماه پیش ضریب اشتراک مخابرات چی بوده مهم نیست، الان طبق مصوبه جدید(266) دیگه ضریبی وجود نداره و تنها تبدیل کیلوبیت به کیلوبایت انجام میشه.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
سرعت فلان مگابیت می خرید به اون بیتش و فرق بیت با بایت دقت کنید بعد غر بزنید. به نظر من این طرح جدید واقعا عالی بود. قبلا با 50 تومن 20 گیگ می گرفتم الان همون قیمت و سرعت 150 گیگ. در آینده سرعتش هم درست بشه شاید! ولی فعلا یه قدم مثبت گذاشته شده. حداقلش اینه وسط بازی استرس تموم شدن حجم نداریم دیگه!

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
شخصا برای منم این طرحای جدید خیلی بهتر شده نت الانم 1مگ نامحدود مخابراته که از 4سال پیش تا الان دارم ماهی 43 تومنم رو قبض میاد.(یه مدت قیمت این طرحا دوبرابر شد برای همین نگهش داشتم)
درسته نامحدود واقعیه ولی با سرعت 128 کیلوبایت نامحدودیش به لعنت خدا هم نمیارزه.الان با 50 تومن میتونم 8 برابر بیشتر سرعت داشته باشم.مصرفمم تو ماه بترکونه 100 گیگ بیشتر نمیشه.حالا با این سرعت و شبانه رایگان بعضی isp ها شاید وسوسه شدم بیشترم استفاده کردم!:D

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,364
نام
Matthew
آقا یه سوال، الان این تعرفه جدید ها، چه ضریب اشتراکی هست ؟ یعنی مثلا زده سرعت 4 مگ، سرعت دانلود چقدره؟ بعد از تموم شدن سقف ماهیانه چقدر میشه >

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,597
نام
mohammad
آقا یه سوال، الان این تعرفه جدید ها، چه ضریب اشتراکی هست ؟ یعنی مثلا زده سرعت 4 مگ، سرعت دانلود چقدره؟ بعد از تموم شدن سقف ماهیانه چقدر میشه >
سرعت ها به بیت هست...
هر هشت مگابیت... یک مگابایت هست...
16 مگابیت=2مگابایت
8مگابیت=1مگابایت
4مگابیت=512کیلوبایت
2مگابیت=256کیلوبایت
1مگابیت=128کیلوبایت
ــــــــــــــ
بعد از تموم شدن حجم حداکثر سرعت 512کیلوبیت میشه خودت دیگه حساب کن:D

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
ضریب اشتراک که برای همه‌ 1 به 8 هست. سرعت 4مگابیت تقسیم بر 8 کنی میشه 500 کیلوبایت.بعد از تموم شدنم میره رو 128کیلوبیت یا 16 کیلوبایت دوران دایال اپ و انسان های اولیه:D

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
کسی اینجا بعد تموم شدن حجم تست پینگ گرفته؟ اگه بعد پایین اومدن سرعت، پینگ تغییر نکنه عالی میشه
پینگم اگه فرض کنیم تغییر نکنه با 16 کیلوبایت چه کاری میشه کرد!! گوگل رو هم بزور میتونی باز کنی برادر

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,597
نام
mohammad
ضریب اشتراک که برای همه‌ 1 به 8 هست. سرعت 4مگابیت تقسیم بر 8 کنی میشه 500 کیلوبایت.بعد از تموم شدنم میره رو 128کیلوبیت یا 16 کیلوبایت دوران دایال اپ و انسان های اولیه:D
چه ضریب اشتراکی؟ از کجاتون دارید در میارید...؟ تو خارجم یک گیگابیت دارن که میشه 128مگابایت...
اینی که شما میگی ضریب اشتراک یعنی بزار برات مثال بزنم...
16مگابیت دارن می فروشن=تبدیل به بایت کنی میشه 2مگابایت... حالا ضریب اشتراکی که شما داری میگی اگه قرار باشه حساب کنن 2مگابایت هم باید تقسیم بر هشت بشه... بشه سرعت 256کیلو بایت...
اگه شونزده مگابیت خریدید سرعت دانلودتون 256کیلوبایت بود یعنی ضریب اشتراک شامل حالشون شده...

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
چه ضریب اشتراکی؟ از کجاتون دارید در میارید...؟ تو خارجم یک گیگابیت دارن که میشه 128مگابایت...
اینی که شما میگی ضریب اشتراک یعنی بزار برات مثال بزنم...
16مگابیت دارن می فروشن=تبدیل به بایت کنی میشه 2مگابایت... حالا ضریب اشتراکی که شما داری میگی اگه قرار باشه حساب کنن 2مگابایت هم باید تقسیم بر هشت بشه... بشه سرعت 256کیلو بایت...
اگه شونزده مگابیت خریدید سرعت دانلودتون 256کیلوبایت بود یعنی ضریب اشتراک شامل حالشون شده...
عزیزم اون ضریب اشتراک قضیش جداست با تبدیل بیت به بایت.البته من اطلاعاتم اپدیت نبود و مثل اینکه اون ضریب اشتراک 1 به 8 رو کلا برداشتن.
ممنون از هر دو دوست.
بعد مثلا دانلود از سایت های داخلی مثل دانلود ها و اینا ترافیک داخلی حساب میشه ؟
خیر تنها سایت های منتخب از سرویس دهنده ها جزء سایت های داخلی حساب میشن که اکثرا سایت های مذهبی و بانکی و غیر دانلودی هست.تعداد خیلی کمی از سایت های دانلود مثل شاتل لند و اسیا دی ال یا همین دانلودها برای اپراتورهای خاص داخلی حساب میشن.برای اطلاع دقیق تر به سایت اپراتور موردنظرتون سر بزنید.

آخرین ویرایش:
  • Like

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
سرعت ها به بیت هست...
هر هشت مگابیت... یک مگابایت هست...
16 مگابیت=2مگابایت
8مگابیت=1مگابایت
4مگابیت=512کیلوبایت
2مگابیت=256کیلوبایت
1مگابیت=128کیلوبایت
ــــــــــــــ
بعد از تموم شدن حجم حداکثر سرعت 512کیلوبیت میشه خودت دیگه حساب کن:D

من فکر میکردم شرکت ها منظورشون مگابایته. :D
یعنی خدایی تا به حال به کلمه ای که بعد از عدد میزاشتن دقت نکرده بودم =P~

پس اینا دارن مگابیت بر ثانیه رو میگن؟ =)) خدایی عجب بی دقتی ای کردم. :-"

در نتیجه وضعیت اینترنت ایران بهتر شده (البته هنوزم جای کار داره) %%-

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,364
نام
Matthew
خب بسیار عالی. الان کسی از این سرویس های جدید خریده‌؟‌ من واقعا ترغیب شدم بگیرم... فکر میکنم چهارمگابیت خوب باشه فقط میخوام بدونم آیا کیفیت خوب هست ...
سرعت دانلود و اینا چی... بعد از چه شرکتی بهتره بگیرم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
من فکر میکردم شرکت ها منظورشون مگابایته. :D
یعنی خدایی تا به حال به کلمه ای که بعد از عدد میزاشتن دقت نکرده بودم =P~

پس اینا دارن مگابیت بر ثانیه رو میگن؟ =)) خدایی عجب بی دقتی ای کردم. :-"

در نتیجه وضعیت اینترنت ایران بهتر شده (البته هنوزم جای کار داره) %%-
برای بیت تو انگلیسی b کوچیک میزارن و بایت B بزرگ
اما ضریب اشتراک که بالا گفتن جمع شده دیگه و ملزم به دادن همین سرعت ذغالی هستن و تمام ساییتها زدن که متعهد به دادن سرعت مورد نظر در 90% زمانها هستند
خب بسیار عالی. الان کسی از این سرویس های جدید خریده‌؟‌ من واقعا ترغیب شدم بگیرم... فکر میکنم چهارمگابیت خوب باشه فقط میخوام بدونم آیا کیفیت خوب هست ...
یه کوچولو صبر کن
گفته شده تو این چند روز چند تا شرکت جدید میدن تعرفه
اگه این دو تا مورد بالا مد نظرته و دانلودری
شاتل الان گزینه بهتری هست
چون هم شاتل لند داره هم شبانه و هم اینکه حجمهای خوبی داره میده
و تازه کار نیست و نمیاد بعدا حجمهاشو بزنه زمین و کاهش بده
۱. برای بیت تو انگلیسی b کوچیک میزارن و بایت B بزرگ.
۲. تمام سایتها متعهد به دادن سرعت مورد نظر در 95% زمانها هستند و ۵ درصد باقی هم تا ۵۰ درصد افت کیفیت خواهد داشت.
منظور رسیده
اشتباه تایپی که جفتش بایت نوشته بشه هم پیش میاد
تعهد رو شاتل عنوان کرده 95
و بقیه سایتها نگفتن و اون 5 درصد هم جایی نگفتن شرکتها
میگم اصلا تا به حال در زمان خرید سرویس ADSL به کلمه بعد از عدد حتی نگاه هم ننداخته بودم. باز ورداشتی توضیح دادی که هر کدومش چجوری نوشته میشن؟
کسی توضیح ازت خواست؟ :-?
ما رو عفو بفرمایید
اشتباه کردیم جوونی کردیم

آخرین ویرایش:
  • Like

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
من سرویس یک ماهه 8مگ های وب گرفتم با 130گیگ حجم بین الملل با مالیاتش شد 54ت هرچند هزینم نسبت به قبل دو برابر شد (اونم چون خودم خواستم بیشتر بدم) ولی حجمم 4برابر شده و دیگه مجبور نیستم همش نگران حجمم باشم (+تعرفه ها مطمئنن تغییر میکنن و جشنواره هم در آینده میذارن بنابراین نسبت به قبل وضعیت بهتر شده به شخصه که راضیم)
همه چیزش همونطوریه گفتن حجم همون مقداریه که زدن (حواستون به ترافیک داخلی و خارجی باشه) سرعت هم دقیقا همونیه که میخرید (دیگه مثل قبل باز نیست)
به شخصه 8مگ رو بیشتر توصیه میکنم چون هم حجمش از 4مگ بیشتره هم سرعتش دو برابره درحالی که تفاوت قیمتش 10ت هست
درمورد اینکه از چه شرکتی بگیرید هم اگه سرویس فعلیتون درحال اتمامه فعلا از همون سرویس دهنده خودتون یک ماهه بگیرید تا تعرفه ها ثابت بشه بعد تصمیم بگیرید الان همینجور تعرفه ها درحال تغییر هستن و همینطور سرویس دهنده ها دارن حجمارو بالاتر میبرن تغییر سرویس دهنده کار عاقلانه ای نیست چون پس فردا دوباره یه شرکت دیگه با همون قیمت حجم بالاتری میده.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر