خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

sajadpacc7

کاربر سایت
Dec 17, 2017
39
تنها ضریب ۱ به ۸ که الان هست مربوط میشه به تبدیل مگابیت به مگابایت که در تمام جهان هم همینجوریه.سرعت هم ۹۵ درصد اوقات باید ثابت باشه پس دیگه باز ضریب دیگه ای( مثلا یک چهارم یا یک دهم یا...) نیست.
لطفا قبل از اینکه نظرات ارزشمندتون رو با بقیه به اشتراک بزارین کمی مطالعه کنین!

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
این قضیه ۱ به ۸ هم یه چیز کاملا علمی و منطقی هست.
الان تو یه خانواذه ۸ نفری اگه ملت بخوان از یه در رد بشن به نا به منطق شما باید همه درهای خونه ۴ متر باشه تا همزمان همه بتونن رد بشن.ولی تو واقعیت ۱ متره.فردا برید جلوی نظام مهندسی بست بشینید :)
داداش 20 سال قبل مهندسین کامپیوتر فکر کردند اگر قرار باشه یکی یکی از در رد بشیم زمان بر هست ( بهش میگن ارسال اطلاعات به صورت سری ) گفت چیکار کنیم مشکلمون حل بشه ؟ اهان میاییم در رو بزرگتر میکنیم 8 نفر 8 نفر رد بشوند هم دعوا نمیشه هم بیشتر و سریعتر ادم رد میشه ( بهش میگن ارسال اطلاعات به صورت موازی )
این 2 تا که گفتیم پایه ترین، ساده ترین، پیش پا افتاده ترین راه حل در ارسال اطلاعات هست که کسی یکم فقط یکم از کامپیوتر سر در بیاره این را میدونه و خواهشا برای خودتون چرندیات نبافیـت !
با تشکر فراوان
پ.ن: چرت و پرت در لغت نامه دهخدا " سخنان یاوه و بیهوده " ترجمه شده

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
داداش 20 سال قبل مهندسین کامپیوتر فکر کردند اگر قرار باشه یکی یکی از در رد بشیم زمان بر هست ( بهش میگن ارسال اطلاعات به صورت سری ) گفت چیکار کنیم مشکلمون حل بشه ؟ اهان میاییم در رو بزرگتر میکنیم 8 نفر 8 نفر رد بشوند هم دعوا نمیشه هم بیشتر و سریعتر ادم رد میشه ( بهش میگن ارسال اطلاعات به صورت موازی )
این 2 تا که گفتیم پایه ترین، ساده ترین، پیش پا افتاده ترین راه حل در ارسال اطلاعات هست که کسی یکم فقط یکم از کامپیوتر سر در بیاره این را میدونه و خواهشا برای خودتون چرندیات نبافیـت !
با تشکر فراوان
پ.ن: چرت و پرت در لغت نامه دهخدا " سخنان یاوه و بیهوده " ترجمه شده
یه سرچ ساده درمورد conection ratio شما رو از لغت نامه دهخدا بی نیاز میکنه.
What is contention ratio? - broadbandchoices explains

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
این قضیه ۱ به ۸ هم یه چیز کاملا علمی و منطقی هست.
الان تو یه خانواذه ۸ نفری اگه ملت بخوان از یه در رد بشن به نا به منطق شما باید همه درهای خونه ۴ متر باشه تا همزمان همه بتونن رد بشن.ولی تو واقعیت ۱ متره.فردا برید جلوی نظام مهندسی بست بشینید :)

یه کاپ طلب شما با این مثال زدنت واقعا به تنهایی مرزهای سفسطه و مغلطه رو جابه جا کردی.
خسته نباشی دلاور.آینده روشنی برای سیاستمدار شدن تو این مملکت داری.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
تنها ضریب ۱ به ۸ که الان هست مربوط میشه به تبدیل مگابیت به مگابایت که در تمام جهان هم همینجوریه.سرعت هم ۹۵ درصد اوقات باید ثابت باشه پس دیگه باز ضریب دیگه ای( مثلا یک چهارم یا یک دهم یا...) نیست.
لطفا قبل از اینکه نظرات ارزشمندتون رو با بقیه به اشتراک بزارین کمی مطالعه کنین!

نمیدونم منظورت من بودم یا نه ولی چون بالاخره امکانش هست که به من اشاره کرده ای، لازم میدونم بگم:

اولا من "یک چهارم" رو نگفتم.

دوما همین جا خدمتت عرض کنم که دلیل بیرون اومدن من از مخابرات در تاریخ 18 خرداد 1396 همین قضیه اشتراک یک به ده بود.

لابد اون زمان رو یادت نمیاد یا از مخابرات سرویس نداشته ای.

اینجا هم در مورد اشتراک یک به ده صحبت شده و اذعان شده که برخی از شرکت های اینترنتی اشتراک 1 به 10 می داده اند و هنوزم میدن.

ضریب اشتراک - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

الانش هم اگه مخابرات 1 به 10 رو به 1 به 8 تغییر داده فقط بخاطر کم نیاوردن توی رقابت با شرکت های خصوصی اینترنتیه.

تازه با توجه به کامنت gamer1999 ظاهرا هنوزم داره زرنگ بازی درمیاره.

این وزیره انگار باز مصاحبه کرده تا سال 99 نسبت حجم بین الملل و ایران باید بشه یک پنجم:|

حقیقتا امیدوارم اون کارو نکنه. بخاطر استفاده از ترکرهای خصوصی تقریبا 95 درصد استفاده من از اینترنت بین الملل است. :-w

از بحث اصلی خارج نشیم
تف تو این نت :D

درسته.

واقعا تا وقتی که کشش خطوط رو بالا نبرن و خیال کاربران رو از بابت حجم و سرعت راحت نکنن، باید در نت ... :)

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
دوست عزیر با سواد من با همین بی سوادیم البته با اجازه شما تونستم با ماشین حساب یک تقسم بر 8 کنم ولی حرفم اینه حتی با این شرط هم اصلا داشتن همچین سرعتی معنی نداره و عملا دارن به مردم زور میگین و واقعا هم نیازی به کنایه زدن شما دوست دکتر و باسواد نیست :)
شما خودت انتخاب کردی که این سرعت رو بخری، مگه کسی مجبورت کرده که الان معترضی؟

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
اقا این یک به هشت چیه دارید میگید؟ من نمی فهمم:D
طرف رفته هشت مگابیت گرفته خوب یک مگابایت داره دانلود می کنه... دیگه این ضریب اشتراک یک به هشت چه صیغه ای هست؟:D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
پیرو بحثی که شکل گرفته، هنوز تا اینترنت ایده آل خیلی فاصله داریم. سرعت باید بهتر بشه، حجم باید نامحدود بشه، پینگ باید بهتر بشه، این فیلــــترینگ مسخره ای که وجود داره باید برداشته بشه و خیلی چیزهای دیگه. ولی تا همین 5 روز پیش بابت 30 گیگ اینترنت با همین سرعت داشتیم 50 تومن میدادیم، الان برای 100 گیگ و 150 داریم اینقدر هزینه میدیم، حداقل واسه یه عده وضعیت بهتر شده و میشه امیدوار بود در ادامه از این هم بهتر بشه، برای همه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر