تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
یدونه هشتایی
فکر میکنم یکی از عوامل مشکل شما این باشه
بعلاوه همیشه باید اخرین ورژن درایور کارت گرافیکتون نصب باشه
هرچند من متخصص نیستم و بهتره عزیزان دیگه نظر بدن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
دلیل Frame Drope کدوم قطعه س؟
فریم روان روی 60 فریم میره ولی بعضی موقع ها برای چند لحظه میاد روی 14 دوباره برمیگرده روی 60

Gtx 1050 2gb
8 Gb Ram
i3 6100

اگه منظورتون در بازیها هست که اول از همه کارت گرافیک و بعد هم پردازنده
البته رم شما هم از ابتدا اشتباه انتخاب و نصب شده که در ترکیب تک کاناله یه گلوگاه کامل برای بازیها هست، برخی کمتر و برخی بیشتر. ضروری هست که ماجول 8 گیگی دوم ترجیحا عین ماجول موجود رو در سیستم نصب کنید.
ضمن این که کارت گرافیک و کلا سیستم شما برای تنظیمات و فریمِ پایین در حد 30 مناسبه، نه 60 فریم، مگر در بازیهای سبک یا قدیمی.

abo3bsa20

کاربر سایت
Dec 7, 2017
81
سلام...
دوستان من کارت گرافیک 1080 ti خریدم ولی وقتی نصب میکنم و کابل hdmi میزنم سیستم روشن میشه ولی عکس نمیاد کلا سیاه هست کسی میتونه راه حلش برام بگه..
قبلا برنامه nvidia هم روش نبوده اصلا هیچ روش نیست بجز ویندوز..

• Like
Reactions: che-jaleb

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
سلام...
دوستان من کارت گرافیک 1080 ti خریدم ولی وقتی نصب میکنم و کابل hdmi میزنم سیستم روشن میشه ولی عکس نمیاد کلا سیاه هست کسی میتونه راه حلش برام بگه..
قبلا برنامه nvidia هم روش نبوده اصلا هیچ روش نیست بجز ویندوز..
دوست عزیز اگر مانیتورت هم روشن نمیشه یعنی اینجوری بالا نمیاد مال کابل باید باشه با یک کابل دیگه امتحان کن اگر تو بالا اومدن ویندوز مشکل ایجاد میشه یکبار احتمالا با عوض کردن ویندوز مشکلت حل بشه من خودم وقتی کارت عوض میکنم صفحه بالا نمیاد یکبار رم در میارم جا میزنم مشکلم حل میشه ولی اگر ببین مشکل از کابل بوده یا نه دوستان بازم میان کمک میکنند در ضمن بخش سوال مشکلات قسمت دیگه ای هست امیدوارم مشکلت حل بشه کارتت هم مبارک باشه کارت عالیه

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
اقا فرشید یه سوال در حد خیلی نوب
من وقتی فرکانس گرافیک رو قفل میکنم مثلا روی 2100 مگاهرتز
الان بدون استرس روی گرافیک فرکانس ثابته و پایدار
ولی وقتی روش فشار و استرس وارد میکنم فرکانس توی همون جریان میاد روی 1800
میخواستم بدونم طبیعی هست یا نه چون وقتی توی یوتیوب دیدم همین مدل گرافیک خودمو اورکلاک میکردن و استرس میدادن فرکانس ثابت بود روی 2100

gtx 1060 3gb
پاور هم گرین gp480a-es

• Like

ebi.khani

عضو جدید
Sep 24, 2019
1
سلام به همه دوستان
من بار اول که دارم اینجا سوال می‌کنم
و امیدوارم که جایه درستی سوالمو پرسیده باشم
من حدود ۲ ماه پیش یه سیستم جمع کردم بعد از ۱۰ سال که تقریبا
الان چند روزه هست که بازی escap from tarkov بازی می‌کنم ولی نمی‌دونم چرا سیستم کرش میکنه وسط بازی بعضی وقتها هم میره تو صفحه آبی your system ran into problem and needs to restart
یه بار ویندوز عوض کردم و بازیو دوباره نصب کردم
برای ۱ روز خوب بود ولی دوباره مثله قبل شد
اینم اطلاعات سیستم هست
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین خیلی به کمک احتیاج دارم ممنون
System Builder

• Like

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام من پارسال سیستمی با این مشخصات خریدم
cpu:ryzen 5 1600
vga:rog strix rx580
mb:msi b350
1x sata 7200
1x sata 5400
توی این 1 سال 3 تا فن اضافه کردم و جدیدا یک عدد m.2 512 xpg adata و موس کیبورد گیمیگ ریز
از روزی که هارد m.2 اضافه کردم بعضی وقتا سیستم بوت نمیشه یعنی اصلا تصویر نمیاد بعضی وقتا هم میاد و مینویسه داریو بوت پیدا نمیشه
کمی هم اور کلاک کردم cpu را تا 3.4 و گرافیک را تا 1450! بعضی از بازی ها بعد از نیمساعت سیستم کلا هنگ میکنه ولی دما کاملا عادی هست
پاورم 530 هست احتمال میدم پاورم کم باشه نظر شما چیه؟؟
کیسم نور پردازی هم داره

اول از همه بایوس مادربرد رو آپدیت کنید، بعد آخرین فرم‌ور و آخرین درایورهای AMD رو هم نصب کنید
سوم اینکه بدون اورکلاک تست کنید، شاید این اورکلاک فعلی ناپایدار باشه.
همه چیز اپدیت هست اورکلاک رو کم میکنم مشکل بازی ها حل میشه اما مشکل بوت حل نمیشه
ببین بزار ی جور دیگه بپرسم اگه سیستم پاورش کم باشه چجوری نشون میده؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
همه چیز اپدیت هست اورکلاک رو کم میکنم مشکل بازی ها حل میشه اما مشکل بوت حل نمیشه
ببین بزار ی جور دیگه بپرسم اگه سیستم پاورش کم باشه چجوری نشون میده؟؟

پس اورکلاک ناپایدار هست، حتی اگه به خاطر لب مرز بودن پاور باشه.
اگه پاور کم توان باشه با کرش کردن در لود کارت گرافیک یا نرخ فریم ناپایدار یا مشکلات غیر طبیعی هنگام بار سنگین نشون داده میشه.

اما مشکل عدم شناسایی SSD به هیچ کدوم از موارد بالا مربوط نیست و فقط بخاطر ناسازگاری برند و مدل SSD با مادربرد هست که بایوس مسئولشه.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
پس اورکلاک ناپایدار هست، حتی اگه به خاطر لب مرز بودن پاور باشه.
اگه پاور کم توان باشه با کرش کردن در لود کارت گرافیک یا نرخ فریم ناپایدار یا مشکلات غیر طبیعی هنگام بار سنگین نشون داده میشه.

اما مشکل عدم شناسایی SSD به هیچ کدوم از موارد بالا مربوط نیست و فقط بخاطر ناسازگاری برند و مدل SSD با مادربرد هست که بایوس مسئولشه.
عدم توانایی در لود کارت یعنی چی؟ اگه منظورت در بوت اولیه سیستم هست اره یادم رفت بگم بعضی وقتا که بوت نمیشه چراغ دیباگ کارت روی مادر بورد روشن میمونه عمده مشکل بوت هم همینه یعنی کلا تصویر ندارم و اروز کارت میا
ممنونم میشم بیشتر توضیح بدی

• Like

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام
دوستان من چرا موس پدم اینجوری شده؟
59390ee7279fba7ca235c91fbb26adee.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
سلام..من جدیدا وقتی وارد بازی میشم بصورت رندوم یه دفعه رنگ مانیتور عوض میشه یه صدایی بوقی از اسپیکر میاد و pc هنگ میکنه و تا خاموش نکنم درست نمیشه...windows هم عوض کردم ولی درست نشد...گرافیک قبلی gtx670 بود...اون که اصلا میرفتم windows اینطور شد....عوض کردم به rx 580 msi نو خریدم...بهتر شده...ولی واقعا اذیت کننده شده....نمیدونم از کدوم قطعس

VGA=rx 580 msi
ram=Crosair 4x8 1600
power=600Green
mb=Asus p8z7-V
Hard=1TB
CPU=corei7 3770

آخرین ویرایش:
  • Like

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
سلام دوستان. من دوتا مدل کارت گرافیک برای لپ تاپم دارم. میخوام کارت گرافیک دومم رو موقع بازی فعال کنم از دوتا کارت گرافیک همزمان استفاده کنم نمیشه! حتی میخوام به کارت گرافیک دوم سوییچ کنم از قدرت اون استفاده کنم نمیتونم! تنها کاری که میتونم بکم اینکه از حداکثر قدرت کارت گرافیک اولم موقع بازی استفاده کنم.

تنظیمات گرافیکم همه درسته, درایو ها همه به آخرین نسخه آپدیت شده و توسط ویندوز شناسایی شده. هم Radeon R7 Graphics و هم Radeon R8 435DX.

AMD Crossfire هم Enable هست طبیعتا باید داخل بازی دوتا گرافیکم استفاده شه که نمیشه! حتی برای اینکه مطمئن شم وسط بازی Performance رو چک کردم از AMD RADEON SOFTWARE ولی GPU 2 کلا صفر بود ولی برعکس GPU1 تا خود 100 هم میومد در کنار پردازنده و رم سیستمم.
1vv2_x3.jpg

yl9b_x4.jpg

ugnr_x5.jpg

• Like

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,029
نام
مصطفی
با سلام
دوستان من مشخصات سیستمم خوبه
cpu i7 4790
ram 16
gpu 1070
ولی مشکلی که دارم اینه که تو بازیا یک لحظه fps drop دارم نمیدونم از چیه واقعا خیلی رو اعصابه.
مثلا تو این بازی جدید starwars وقتی سرمو یهو برمیگردونم بعضی وقتا fps drop میشه مخصوصا وقتی قبلش کامپوتر زیاد روشن باشه یا زیاد باهاش کارکردم وضعیت وخیم تره.
ممکنه مشکل از هارد باشه؟
راستی تو مثلا همین بازی استار وارز تو آخرین تنظیمات گرافیکی فقط از 6 گیگ رم استفاده میکنه!
کسی میدونه قضیه چیه؟!
با تشکر

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
با سلام
دوستان من مشخصات سیستمم خوبه
cpu i7 4790
ram 16
gpu 1070
ولی مشکلی که دارم اینه که تو بازیا یک لحظه fps drop دارم نمیدونم از چیه واقعا خیلی رو اعصابه.
مثلا تو این بازی جدید starwars وقتی سرمو یهو برمیگردونم بعضی وقتا fps drop میشه مخصوصا وقتی قبلش کامپوتر زیاد روشن باشه یا زیاد باهاش کارکردم وضعیت وخیم تره.
ممکنه مشکل از هارد باشه؟
راستی تو مثلا همین بازی استار وارز تو آخرین تنظیمات گرافیکی فقط از 6 گیگ رم استفاده میکنه!
کسی میدونه قضیه چیه؟!
با تشکر
مشکل از خود بازی هست، استارز وارز مشکل شدید استاتر داره، vsync رو فعال کنی یکم بهتر میشه
حتی با قوی ترین کارت ها هم این مشکلو داره

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
مشکل از خود بازی هست، استارز وارز مشکل شدید استاتر داره، vsync رو فعال کنی یکم بهتر میشه
حتی با قوی ترین کارت ها هم این مشکلو داره

مشکل بیشتر به نحوه استریم کردن تکسچرهای بازی بر میگرده. من بازی رو روی SSD نصب کردم و تقریباً 99% مشکلات بازی حل شدن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر