تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,508
سلام
من لپتاپم hp 4540s هست
روشن نمیشد باتریش رو دراوردم روشن شد!
باید حتما باتریشو جایگزین کنم ؟ نمیشه همینطوری بی باتری کار کرد ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
125817

نمیدونم اینجا که عکس گذاشتم چقدر پیداس، با موبایلم که عکس گرفتم خیلی خوب تو صفحه موبایل معلوم بود ولی تو صفحه مانیتور عکسش اون وضوح رو نداره ولی یه سری سایه اگر خیلی با دقت نگاه کنید رو صفحه مانیتورم اومده، شکلایی که شبیه همن و به طور متناوب تکرار میشن و تو بعضی رنگا بهتر پیدان و بعضی جاها اصلا معلوم نیست. اگر مانیتور خیلی روشن باشه این شکلا تعدادش بیشتر میشه. کسی میدونه مشکل چیه؟ آیا باید نگران باشم؟

• Like

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
View attachment 125817

نمیدونم اینجا که عکس گذاشتم چقدر پیداس، با موبایلم که عکس گرفتم خیلی خوب تو صفحه موبایل معلوم بود ولی تو صفحه مانیتور عکسش اون وضوح رو نداره ولی یه سری سایه اگر خیلی با دقت نگاه کنید رو صفحه مانیتورم اومده، شکلایی که شبیه همن و به طور متناوب تکرار میشن و تو بعضی رنگا بهتر پیدان و بعضی جاها اصلا معلوم نیست. اگر مانیتور خیلی روشن باشه این شکلا تعدادش بیشتر میشه. کسی میدونه مشکل چیه؟ آیا باید نگران باشم؟

مدل مانیتورتون دقیقا چیه؟
این مشکل مربوط به خود مانیتور هست و بعیده از گرافیک باشه. بهتره با تست‌های آنلاین برای Dead pixel هم بررسی کنید تا این تکرار شکلها بیشتر مشخص بشه که ثابته یا تغییر می کنه.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
مدل مانیتورتون دقیقا چیه؟
این مشکل مربوط به خود مانیتور هست و بعیده از گرافیک باشه. بهتره با تست‌های آنلاین برای Dead pixel هم بررسی کنید تا این تکرار شکلها بیشتر مشخص بشه که ثابته یا تغییر می کنه.
از کارت گرافیک صد در صد نیست چون پلی استیشن هم زدم به مانیتور و وضع بازم همینه. مدل مانیتورم Asus VG248QE هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از کارت گرافیک صد در صد نیست چون پلی استیشن هم زدم به مانیتور و وضع بازم همینه. مدل مانیتورم Asus VG248QE هست.

در این صورت مشکل پنل مانیتور هست؛ اما از اون مشکلاتی که باید به شرکت گارانتی کننده فشار آورد تا زیربارش بره. هر چند امیدوارم بدون دردسر مشکل رو قبول و مانیتورتون رو عوض کنند.

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
در این صورت مشکل پنل مانیتور هست؛ اما از اون مشکلاتی که باید به شرکت گارانتی کننده فشار آورد تا زیربارش بره. هر چند امیدوارم بدون دردسر مشکل رو قبول و مانیتورتون رو عوض کنند.
مانیتور 5-6 سالی هست که عمر کرده و فکر کنم گارانتیش تموم شده باشه

Andrew132

کاربر سایت
Nov 5, 2018
12
دوستان سلام. من ی سیستم جمع کردم ب ی مشکلی خوردن نمیدونم چشه. اول سیستم و بگم. Cpu g5400. Gtx 1050. Ram 16 ddr4
رو ویندوز ۱۰ ۶۴ بیت بازی های جدید و اجرا میکنم هر ۵ ثانیه ۱ فریم میده. لگ شدید. بازی های قدیمی هم گرافیکشون تو دیوار.
بدون کارت گرافیک مجزا هم کار گردم همین بود. سیستم عیبی نداره رو یوتیوب میبینم بازی های جدید و فریک بالا میده.
لطفا کمک کنین

• Like

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
درود آقا فرشید،
من بعد از یک سال ویندوز و تمام نرم افزارا و درایورای لپتاپم رو به آخرین نسخه آپدیت کردم و انتظار داشتم عملکردش در بازیها بهتر بشه یا حداقل بدتر نشه، ولی با کمال تاسف توی همون بازیهایی که قبلا اجرا میکردم ۸ تا ۱۰ فریم افت مشاهده کردم.
لپتاپ من فقط ویندوز ۱۰ رو ساپورت میکنه، ویندوز قبلی 1809 بود که پاک کردم و نسخه 1909 ریختم، همه چیز رو آپدیت کردم حتی بایوس و فیرم ویر Intel management engine firmware بعد ویندوز جدید ریختم همراه با جدیدترین درایورها، بازی ها رو هم با همون کانفیگ قبلی تنظیم کردم ولی نسبت به ویندوز قبلی حدود ۱۰ درصد افت فریم دارم،
در مورد علتش سرچ کردم به چند مورد برخوردم، یکی می گفت افت فریم به دلیل آپدیت intel management engine هستش، دیگری میگفت به دلیل اینه که گزینه Hyper-V در بایوس فعال بوده و ویندوز با یک لایه مجازی ساز نصب شده که باعث کاهش قدرت در اجرای بازیها میشه، رفتم در قسمت windows programs and features نگاه کردم و دیدم Hyper-V و مشتقاتش تیکشون برداشته است و ظاهرا نصب نشدن، ولی یادمه که موقع نصب ویندوز، گزینه Hyper-v توی بایوس فعال بود. الان موندم دلیل این کاهش فریم چیه. به نظر شما مشکل از کجاست؟ آیا آپدیت intel management engine کار رو خراب کرده؟ یا سرویس Hyper-v یه جورایی نصب شده و من خبر ندارم؟ یا شاید هم مشکل از جای دیگه است؟

آخرین ویرایش:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود آقا فرشید،
من بعد از یک سال ویندوز و تمام نرم افزارا و درایورای لپتاپم رو به آخرین نسخه آپدیت کردم و انتظار داشتم عملکردش در بازیها بهتر بشه یا حداقل بدتر نشه، ولی با کمال تاسف توی همون بازیهایی که قبلا اجرا میکردم ۸ تا ۱۰ فریم افت مشاهده کردم.
لپتاپ من فقط ویندوز ۱۰ رو ساپورت میکنه، ویندوز قبلی 1809 بود که پاک کردم و نسخه 1909 ریختم، همه چیز رو آپدیت کردم حتی بایوس و فیرم ویر Intel management engine firmware بعد ویندوز جدید ریختم همراه با جدیدترین درایورها، بازی ها رو هم با همون کانفیگ قبلی تنظیم کردم ولی نسبت به ویندوز قبلی حدود ۱۰ درصد افت فریم دارم،
در مورد علتش سرچ کردم به چند مورد برخوردم، یکی می گفت افت فریم به دلیل آپدیت intel management engine هستش، دیگری میگفت به دلیل اینه که گزینه Hyper-V در بایوس فعال بوده و ویندوز با یک لایه مجازی ساز نصب شده که باعث کاهش قدرت در اجرای بازیها میشه، رفتم در قسمت windows programs and features نگاه کردم و دیدم Hyper-V و مشتقاتش تیکشون برداشته است و ظاهرا نصب نشدن، ولی یادمه که موقع نصب ویندوز، گزینه Hyper-v توی بایوس فعال بود. الان موندم دلیل این کاهش فریم چیه. به نظر شما مشکل از کجاست؟ آیا آپدیت intel management engine کار رو خراب کرده؟ یا سرویس Hyper-v یه جورایی نصب شده و من خبر ندارم؟ یا شاید هم مشکل از جای دیگه است؟

بدون مقایسه و تست دقیق و فقط با مقایسه‌ی یک یا دو بازی نمیشه نظر کارشناسی داد.
اما خب احتمالا اگر بایوس رو آپدیت نمیکردید، افت فریمی تا این حد رو در ویندوز مشاهده نمی‌کردید. در طی دو سال گذشته انواع و اقسام نقص‌های امنیتی در پردازنده‌های اینتل کشف شده که برطرف کردنشون مستلزم اصلاحِ الگوریتم‌های قبلی بوده که تاثیرِ منفی در راندمان پردازنده‌ها و ذخیره‌ساز‌ها گذاشته و تا این حد یعنی 10 یا 15 درصد طبیعی محسوب میشه.
گزینه‌ی Hyper-V در بایوس هم حتی در صورت فعال بودن تاثیری در راندمان ویندوز معمولی نداره و به امکان اجرای ماشین‌های مجازی در ویندوز به کمک ابزارهایی مثل Virtual BOX مربوط هست.
اما intel management engine یک میان افزار مکمل همون آپدیت بایوس دستگاه هست که بدون نصب اون رفع کامل نقص‌های امنیتی پردازنده در حینِ اجرا کامل نمیشه و البته بازگرداندنی هم نیست. بخشی از کاهشِ راندمان هم میتونه از این بخش باشه.
اما این برداشت که برای بهبود راندمان همیشه باید همه‌ی بخش‌های پی‌سی رو بروز رسانی کرد دیگه معتبر نیست. بروز رسانی ویندوز و درایور گرافیکی برای بازی‌ها همیشه اولویت هست و کفایت می‌کنه و بیشتر از اون با توجه به توضیحی که دادم ممکن تاثیرِ منفی هم در راندمان داشته باشه.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,790
نام
حامد
دمای cpu در حالت فول لود رندر تست بلندر معمولا روی 78 تا 80 هست. عادیه؟
ولی یهو چشمم خورد به پیک دمای 90 درجه نگران شدم.
دمای cpu تا چند بره خطرناک میشه؟
i3 9100f
cooler master i70
بدون اورکلاک
@Farshidstar2012

129026

آخرین ویرایش:

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
من ۴ تا یو اس بی پورت عقب کیسم نمیدونم سوخته یا اتصالی دارم وقتی موس رو وصل میکنم هی مثل اژیر پلیس چشمک میزنه کیبوردم نمیشناسه.......ایا قابل تعمیره؟
متاسفانه اتصال موبایل به کامپیوتر برای کار کردن اینترنت اینجوریش کرد از بس اتصالی داشت و من نادیدش گرفتم..
یدونه هم تازه هاب گرفتم اینترنال بگیر نگیر داره اینم هی کیبورد و میشناسه هی نمیشناسه

• Like

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
459
نام
علی
سلام
دلیل Frame Drope کدوم قطعه س؟
فریم روان روی 60 فریم میره ولی بعضی موقع ها برای چند لحظه میاد روی 14 دوباره برمیگرده روی 60

Gtx 1050 2gb
8 Gb Ram
i3 6100

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر