تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Hitman Code Name 47

کاربر سایت
Nov 10, 2005
87
با سلام
سیستم من وقتی میخواد بوت بشه وارد صفحه ای میشه که میگه f1 رو بزن و وارد بایوس شو که بعد از اون وارد بایوس میشه و از اونجا گزینه بوت منو رو انتخاب باید کرد و بعد اسم هارد رو انتخاب کرد بعد از اون بوت میشه مادربرد ایسوس پی زد 68 وی پرو هست راهی هست که بشه مستقیم سیستم رو بوت کرد من با رابط جدید بایوسها که گرافیکی شده کمی بیگانم و اون بایوسهای قدیمی رو ترجیح میدم
البته توی صفحه اول مینویسه smart satuus bad back up and replace hdd

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام
سیستم من وقتی میخواد بوت بشه وارد صفحه ای میشه که میگه f1 رو بزن و وارد بایوس شو که بعد از اون وارد بایوس میشه و از اونجا گزینه بوت منو رو انتخاب باید کرد و بعد اسم هارد رو انتخاب کرد بعد از اون بوت میشه مادربرد ایسوس پی زد 68 وی پرو هست راهی هست که بشه مستقیم سیستم رو بوت کرد من با رابط جدید بایوسها که گرافیکی شده کمی بیگانم و اون بایوسهای قدیمی رو ترجیح میدم
البته توی صفحه اول مینویسه smart satuus bad back up and replace hdd

دلیل اینکه از شما زدن کلید F1 رو می خواد و اون پیغام رو میده اینکه که سیستم SMART هادر دیسک شما رو معیوب یا مشکل دار تشخیص میده و میگه که پشتیبان بگیرید و هادر رو جایگزین کنید

البته ممکنه پیغامش صوری باشه و با پارتیشن بندی و نصب مجدد ویندوز مشکل حل بشه، ممکن هم هست ایراد جدی باشه و مدتی بعد هارد کامل خراب بشه و دیگه نتونید ازش استفاده کنید، راه حلها رو امتحان کنید تا دیگه موقع بوت رد بشه و بره.

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
سلام به دوستان .... من یه کارت گرافیک EVGA 560Ti SC دارم همین که بستمش روی کیس خراب بود موشکلش هم این بود که نصف صفحه رو نشون میداد نصفه دیگرو سیاه یا خاکستری و بعضی مواقع هم صفحه میپروند . میخوام بدونم مشکلش چیه ؟؟؟؟ الان دادمش نمایندگی خودش (فارس) تعمیرش کنه ... یک سوال دیگه چه بازی قوی هست که نصب کنم که بعد از تعمیر جواب بده ببینم دوباره خراب میشه یا نه منظورم اینه که 100% قدرت کارت رو به کار بگیره ؟؟؟؟

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
270
سلام به دوستان .... من یه کارت گرافیک EVGA 560Ti SC دارم همین که بستمش روی کیس خراب بود موشکلش هم این بود که نصف صفحه رو نشون میداد نصفه دیگرو سیاه یا خاکستری و بعضی مواقع هم صفحه میپروند . میخوام بدونم مشکلش چیه ؟؟؟؟ الان دادمش نمایندگی خودش (فارس) تعمیرش کنه ... یک سوال دیگه چه بازی قوی هست که نصب کنم که بعد از تعمیر جواب بده ببینم دوباره خراب میشه یا نه منظورم اینه که 100% قدرت کارت رو به کار بگیره ؟؟؟؟

اگه میخوای کارت گرافیکت رو تست کنی و نهایت فشار رو بهش بیاری تا ببینی مشکل داره یا نه بازیهایی مثل Skirym ، Bat3 ، MW3 رو با رزولیشن و تنظیمات بالا ، 1 ساعت بازی کن. البته منظورم از تنظیمات بالا این نیست که همه رو Very High کنی(چون سیستمت 100 در صد افت فریم میده). بعدش بهتره چند بازی مختلف رو هم تست کنی.:)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

کارتت که قطعا مشکل داشته، معمولا هم چیزی نیست که خود شرکت تعمیر کنه، باید تعویض کنن

در مورد تست هم می تونی با برنامه ی FURMARK که مخصوص این کار هست گرافیکت رو تست کنی، توی بازیها هم سنگینترین ها CRYSIS 2 و عرصه ی جهاد 3 هستن.

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
براي من هم همينطور بود!! اما من مانيتورم رو عوض كردم درست شد!!
البته صفحه نمي پروند ولي نصف صفحه خارج كادر بود!! روي فركانس استاندارد مانيتورم كه 60 بود تنظيم نمي شد اما يه مانيتور ديگه تست كردم ديدم جواب داد:)

white_beard

کاربر سایت
Apr 3, 2011
119
دوستان خسته نباشید
من از وقتی که کارت گرافیک HD 6670 خریدم بیشتر موقع ها یه خطهایی به صورت راه راه توی مانیتورم بالا پایین میشه کیفیت تصویر هم یکمی برفکی میزنه .وقتی فرکانس روی 59 میزارم درست میشه ولی تصویر کیفیتش میاد پایین و مات میشه .روی یه مانیتور دیگه هم تست کردم اونم همین جوری بود .مشکل از کارت گرافیکه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان خسته نباشید
من از وقتی که کارت گرافیک HD 6670 خریدم بیشتر موقع ها یه خطهایی به صورت راه راه توی مانیتورم بالا پایین میشه کیفیت تصویر هم یکمی برفکی میزنه .وقتی فرکانس روی 59 میزارم درست میشه ولی تصویر کیفیتش میاد پایین و مات میشه .روی یه مانیتور دیگه هم تست کردم اونم همین جوری بود .مشکل از کارت گرافیکه؟
بله، ممکنه از کارت باشه،

کارتای AMD بعضی وقتا توی Scale کردن و ارسال خروجی درست به مانیتور مشکل دارن، اگر تونستید که کارت دیگه-ترجیحا Geforce- رو روی سیستم تست کنید، احتمالا مشکل برطرف میشه.

راه حل دیگه گرفتن خروجی با یه مدل کابل دیگه مثل VGA یا DVI/HDMI هست.
من سیستمم مرتب ریستارت میشه واقعا ازیت میکنه نمی دونم مشکلش کجاست کسی میتونه کمکی بکنه ؟
پس به نظر شما فقط گرافیک رو up کنم ؟
گرافیک کنونیم رو چقدر میخرن ؟

اولین احتمال خرابی پاور هست و احتمالا پاورتون تقلبی یا کم توان هست، برای ارتقا به یه پاور 585W از GREEN هم احتیاج دارید.

Last edited by a moderator:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,228
نام
Мojtaba
سلام می خواستم بدونم من که مادربرد p8p67 pro گرفتم الان این قابلیت بلوتوث چه فایده ای داره و میشه در موردش توضیح بدید؟؟؟

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
مثل مدلای دانگل عمل میکنه ، واسه ارسال یا دریافت فایل ، اشتراک نت یا فایل و... مورد استفاده قرار میگیره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پاور کنونیم 485 w گرین هسن و اصله گرافیکم رو هم جدا کردم پس فکر نمیکنم از پاور باشه از قطعات داخلیش نیست ؟

خیر، بازم ممکنه پاور خراب شده باشه و مشکل ساز باشه،
نمی گم اون مشکل فقط از پاور می تونه باشه، محتمل ترین علتش اونه وگرنه هم از خرابی رم می تونه باشه و هم خرابی مادربرد.

jack988

کاربر سایت
May 11, 2010
343
خیر، بازم ممکنه پاور خراب شده باشه و مشکل ساز باشه،
نمی گم اون مشکل فقط از پاور می تونه باشه، محتمل ترین علتش اونه وگرنه هم از خرابی رم می تونه باشه و هم خرابی مادربرد.

چطور میتونم بفهمم مادربوردم خرابه یا نه ؟
باید بدم بیرون یا راهی هست خودم تست کنم ؟
شرمنده یکم اطلاعاتم کمه
گرافیک هم6950 رو میگیرم فکر کنم انتخاب خوبی باشه میتونید سایتی معرفی کنید تا اطلاعات بیشتری از این مدل دستم بیاد ؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
چطور میتونم بفهمم مادربوردم خرابه یا نه ؟
باید بدم بیرون یا راهی هست خودم تست کنم ؟
شرمنده یکم اطلاعاتم کمه
گرافیک هم6950 رو میگیرم فکر کنم انتخاب خوبی باشه میتونید سایتی معرفی کنید تا اطلاعات بیشتری از این مدل دستم بیاد ؟
ممنون

گفتم چیکار کنی ولی دقت نکردی

اول پاور رو جایگزین کن و تست کن و بعد هم ماجولهای رو رو عوض کن و تست کن، توی هر کدوم از این مراحل اگه مشکل مرتفع شد که قطعه ی معیوب معلوم میشه، اگر نشد که فقط مادربرد می مونه و باید بیاری بیرون از کیس یا بدی تعمیرکار تست کنه.

راجع به گرافیک هم اگر اطلاعاتی بجز اینی که اینجا گفتیم می خوای باید سرچ کنی و مقاله های بررسی رو پیدا کنی، اگر زبان انگلیسی مشکلی نداری. اگر هم اطلاعات فنی نداری که همینی که ما می گیم و با مدلهای دیگه مقایسه می کنیم کافیه،

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
سلام مجدد به دوستان ... کارتم دیروز رسید بستم روی کیس کار میده اما یک بار دیروز یک بار هم 30 دقیقه پیش داشتم تو سایتا میتابیدم یک دفعه صفحه آبی شد یک مشت کد انگلیسی با رنگ سفید نشون داد بعد چند دقیقه ریستارت شد مشکل چیه ؟؟؟؟؟ یک سوال دیگه من SSD Vertex 3 60g دارم سیستم رو SSD Caching کردم اما سرعت اون جور که باید بالا باشه نیست ..... یکی از بچه ها میگه فورمت کن و SSD رو بزار برای ویندوز یعنی درایو c بعد سرعتت خیلی میاد بالا بخصوص سرعت بوت ویندوز و لود برنامه ها .... نظر شماچیه؟؟؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر