تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
آقا فرشید بازم نشد .... هم کابل برقشون رو چک کردم هم کابل ساتا ..... یک سری HDD رو وصل كردم و SSD رو قطع ... و یک سری برعکس ..... چی کار کنم .. کممممممممککککک .. خواهش

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
آقا فرشید بازم نشد .... هم کابل برقشون رو چک کردم هم کابل ساتا ..... یک سری HDD رو وصل كردم و SSD رو قطع ... و یک سری برعکس ..... چی کار کنم .. کممممممممککککک .. خواهش

خب آخه یعنی چی؟؟! تا حالا چجوری کار می کرد پس؟ توی بایوس اسم و مدلش رو می نویسه یا نه؟؟

دقت کن که توی بایوس تنظیمات Storage MODE رو روی AHCI گذاشته باشی و نه IDE.
با یه هارد دیگه بیا توی ویندوز و با برنامه ی OCZ Toolbox که از سایتش دانلود می کنی اول فریم ور رو آپدیت کن و بعد Erase a ش کن، ببین تکی بالا میاد یا نه.

2sib

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2
سلام
لپ تاپم مشکلی داره، دی وی دی رایترشو نمی خونه و ایکونش نمی اد و هیچ سی دی یا دی وی دی رو هم نمی خونه.
جایی نتونستم درایورشو دنلود کنم، لطفا کمکم کنین.
مدل لپ تاپمم dv6 3140

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
با درود
در مورد اختلاف زیاد کیفیت مانیتورم بین دو تا کیسی که بهش متصل کردم سوال دارم. اگر جاش اینجا نیست ، ببخشید
یک کیس که ویندوز XP روش نصب بود رو بوسیله پورت VGA به مانیتورم وصل کردم و در کمال تعجب دیدم که شفافیت و کیفیت تصویر چند برابر تصویریست که با سیستم فعلیم میگیرم.
چند بار بین دو تا سیستم سوئیچ کردم و تصویر رو مقایسه کردم اما اختلاف خیلی زیاده و تصویری که با کیس دوم میگیرم خیلی شفاف تر و بهتر هست.
کیس اصلی‌م هم از ویندوز سون استفاده میکنه و با پورت DVI به مانیتور وصل هست. دلیل این مساله چیه ؟
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام
لپ تاپم مشکلی داره، دی وی دی رایترشو نمی خونه و ایکونش نمی اد و هیچ سی دی یا دی وی دی رو هم نمی خونه.
جایی نتونستم درایورشو دنلود کنم، لطفا کمکم کنین.
مدل لپ تاپمم dv6 3140

پیدا کردن لینک دانلود از شرکت سازنده 15 ثانیه بیشتر زمان نمی برد.

البنه رایتر معمولا درایور احتیاج نداره اگر ویندوزتون جدید باشه، شاید خودش از کار افتاده باشه یا مشکلی پیدا کرده باشه.

با درود
در مورد اختلاف زیاد کیفیت مانیتورم بین دو تا کیسی که بهش متصل کردم سوال دارم. اگر جاش اینجا نیست ، ببخشید
یک کیس که ویندوز XP روش نصب بود رو بوسیله پورت VGA به مانیتورم وصل کردم و در کمال تعجب دیدم که شفافیت و کیفیت تصویر چند برابر تصویریست که با سیستم فعلیم میگیرم.
چند بار بین دو تا سیستم سوئیچ کردم و تصویر رو مقایسه کردم اما اختلاف خیلی زیاده و تصویری که با کیس دوم میگیرم خیلی شفاف تر و بهتر هست.
کیس اصلی‌م هم از ویندوز سون استفاده میکنه و با پورت DVI به مانیتور وصل هست. دلیل این مساله چیه ؟
با تشکر

چند حالت داره
یا کابل DVI شما مشکل دار و کیفیت نداره
یا خود کارت گرافیکت خروجی DVI با کیفیتی نداره و خروجی VGA یا HDMI بهتری داشته باشه.
یا اصلا مانیتورت قدیمی هست و با فرکانس اون کارت قدیمیتر بهتر هماهنگ میشه و تصویر بهتری میده و اصولا ورودی DVI ش هم صوری و کم کیفیت هست.

وگرنه دلیلی نداره که کیفیت خروجی VGA بهتر از DVI باشه.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
چند حالت داره
یا کابل DVI شما مشکل دار و کیفیت نداره
یا خود کارت گرافیکت خروجی DVI با کیفیتی نداره و خروجی VGA یا HDMI بهتری داشته باشه.
یا اصلا مانیتورت قدیمی هست و با فرکانس اون کارت قدیمیتر بهتر هماهنگ میشه و تصویر بهتری میده و اصولا ورودی DVI ش هم صوری و کم کیفیت هست.

وگرنه دلیلی نداره که کیفیت خروجی VGA بهتر از DVI باشه.
مانیتور که 2261VP هست
اگر یادت باشه وقتی با کابل HDMI به گرافیک میزدمش موقع روشن شدن سیستم، آرم مادربرد و راهنمای ورود به بایوس رو نشون نمیداد و بجاش یک صفحه مثل برفک میومد
برای همین از DVI استفاده کردم. با یک کابل دیگه امتحان میکنم و امیدوارم که کیفیتش بهتر بشه
یک سوال دیگه:">
وقتی از توی تنظیمات مانیتور مود MOVIE رو انتخاب میکنم ، کیفیت خیلی بهتر میشه و تصویر نسبتا شفاف تری دارم اما مشکلی که داره اینه که نور صفحه کم و زیاد میشه.
یعنی وقتی مرورگر رو باز میکنم و وارد یک صفحه با رنگ روشن میشم بطور خودکار نور صفحه کم میشه و وقتی صفحه رو ببندم دوباره زیاد میشه. راهی برای غیر فعال کردن این گزینه دارم.
ممنون از راهنماییت

2sib

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2
پیدا کردن لینک دانلود از شرکت سازنده 15 ثانیه بیشتر زمان نمی برد.

البنه رایتر معمولا درایور احتیاج نداره اگر ویندوزتون جدید باشه، شاید خودش از کار افتاده باشه یا مشکلی پیدا کرده باشه.

ممنون ولی من به اون لینک قبلا رفته بودم ولی درایوری به اسم dvd-ram پیدا نکردم، شما پیدا کردین؟!
در ضمن ویندوزم 7 و ارجیناله، تعویضش نکردم و یهو دیدم ایکون دی وی دی رایترش نیست ( حتی درایوای مجازی هم کار نمی کنه ...)
در مورد خرابی هم گمون نکنم این اتفاق رخ داده باشه، وقتی میرم تو بخش دیوایس منیجر ، نشون می ده درایور دی وی دی رامم نصب نیست...
در هر حال بنده هنوز موفق به درست کردنش نشدم.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
سلام

یه هارد اکسترنال خریدم و داخلش رو پر کردم ( حافظش 3 ترابایت بود) کلی ستاپ بازی و فیلم توش کپی کردم بعد دیروز یه فلش زدم به PC یهو همه ی اطلاعات غیب شدن ( فکر کنم ویروس بود که پاکش هم کردم ) در صورتی که ظرفیت هارد نشون دهنده ی پر بودن هست !

ایا راهی هست بشه اطلاعات رو برگشت داد ! یا حدعقل بشه کپی بگیرم ازشون ! ؟

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
خیلی ممنون آقا فرشید ..... فرمت شد .. طرف گذاشته بود روی رید من تغییرش دادم به همون که شما گفتین....اما سرعت بازم پایینه نباید قسمتی از بایوس رو تغیییر بدم؟؟؟؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام

یه هارد اکسترنال خریدم و داخلش رو پر کردم ( حافظش 3 ترابایت بود) کلی ستاپ بازی و فیلم توش کپی کردم بعد دیروز یه فلش زدم به PC یهو همه ی اطلاعات غیب شدن ( فکر کنم ویروس بود که پاکش هم کردم ) در صورتی که ظرفیت هارد نشون دهنده ی پر بودن هست !

ایا راهی هست بشه اطلاعات رو برگشت داد ! یا حدعقل بشه کپی بگیرم ازشون ! ؟​
به احتمال زیاد مشکل از ویروس باید باشه ، چک کردی ببینی فایلا مخفی شدن یا نه ؟!
سلام
کامپیوتر من همش ریست میشه یک صفحه ابی میاد رو صفحه سریع میره
بعضی موقع ها هم خاموش میشه باید 5 مین صبر کنم تا دوباره روشنش کنم
روشنم که میشه فنش یک صدای خر خری میده
مشکلش چیه؟
فنش هم تمیزه ولی....
مشخصات سیستمت چیه ؟! جدیدا اینطوری شده یا... ؟!

آخرین ویرایش:

amirgolo

کاربر سایت
Jun 3, 2009
450
نام
امیرعلی
سلام
کامپیوتر من همش ریست میشه یک صفحه ابی میاد رو صفحه سریع میره
بعضی موقع ها هم خاموش میشه باید 5 مین صبر کنم تا دوباره روشنش کنم
روشنم که میشه فنش یک صدای خر خری میده
مشکلش چیه؟
فنش هم تمیزه ولی....

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
مانیتور که 2261VP هست
اگر یادت باشه وقتی با کابل HDMI به گرافیک میزدمش موقع روشن شدن سیستم، آرم مادربرد و راهنمای ورود به بایوس رو نشون نمیداد و بجاش یک صفحه مثل برفک میومد
برای همین از DVI استفاده کردم. با یک کابل دیگه امتحان میکنم و امیدوارم که کیفیتش بهتر بشه
یک سوال دیگه:">
وقتی از توی تنظیمات مانیتور مود MOVIE رو انتخاب میکنم ، کیفیت خیلی بهتر میشه و تصویر نسبتا شفاف تری دارم اما مشکلی که داره اینه که نور صفحه کم و زیاد میشه.
یعنی وقتی مرورگر رو باز میکنم و وارد یک صفحه با رنگ روشن میشم بطور خودکار نور صفحه کم میشه و وقتی صفحه رو ببندم دوباره زیاد میشه. راهی برای غیر فعال کردن این گزینه دارم.
ممنون از راهنماییت

روی حالت MOVIE تنظیمات کنتراست مانیتور داینامیک میشه و با توجه به تصویر تغییر می کنه، نه اینکه کیفیتش بهتر بشه،
راه حلش اینه که روی Movieنزاری و خودت پروفایل CUSTOM تعریف کنی.

ممنون ولی من به اون لینک قبلا رفته بودم ولی درایوری به اسم dvd-ram پیدا نکردم، شما پیدا کردین؟!
در ضمن ویندوزم 7 و ارجیناله، تعویضش نکردم و یهو دیدم ایکون دی وی دی رایترش نیست ( حتی درایوای مجازی هم کار نمی کنه ...)
در مورد خرابی هم گمون نکنم این اتفاق رخ داده باشه، وقتی میرم تو بخش دیوایس منیجر ، نشون می ده درایور دی وی دی رامم نصب نیست...
در هر حال بنده هنوز موفق به درست کردنش نشدم.

خیر، نداره، معنیش هم اینه که نیاز نداره
اگر توی Device Manager نشون میده پس احتمال داره که یا ویروسی شده باشه و یا با یه برنامه ی رایت و نصب Image که اونم درایور مجازی اپتیکال نصب می کنه تداخل کرده باشه، اگر برنامه ای شبیه این رو نصب کردید Uninstall کنید ، در غیر اینصورت به سراغ Recovery و برگردوندن ویندوز به حالت اولش برید خیلی سریعتر مشکل حل میشه.

سلام

ایا راهی هست بشه اطلاعات رو برگشت داد ! یا حدعقل بشه کپی بگیرم ازشون ! ؟

خب خیلی بی مبالاتی کردید که بدون آنتی ویروس آپدیت به سیستم فلش زدید، اون ویروس اطلاعاتتون رو رمز کرده بود و حالا هم که پاک شده دیگه اطلاعات دیده نمیشن، هار اکسترنال رو به سیستمی که قبلا آلوده نشده و آنتی ویروس آپدیت داره وصل کنید شاید درست باشه.
اگر راهی داشته باشه باید با ابزار مخصوص همون ویروس اطلاعات رو به حالت اول برگردوند، وگرنه ممکنه با ابزار Data Recovery هم نشه ولی امتحانش کنید.

برنامه های Data Recovery زیادن ، باید تستشون کنید

خیلی ممنون آقا فرشید ..... فرمت شد .. طرف گذاشته بود روی رید من تغییرش دادم به همون که شما گفتین....اما سرعت بازم پایینه نباید قسمتی از بایوس رو تغیییر بدم؟؟؟؟

سرعت چی پایینه؟ در چه مرحله ای هستید؟
یه 1 خط توضیح میدادی حداقل، چرا مورس می زنی؟؟!

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
فرشید جان فرمت کردم تمام شد .... فقط هنوز سرعت بوت سیستم پایین است و با قبل یکی است ..... طرفی که برام SSD Caching کرده بود گذاشته بود روی RAID منم رفتم توی BAIOS به همون AHCi تغییرش دادم و درست شد تونستم فرمتش کنم .... اما همون طور که گفتم سرعت پایینه .... یک مشکل دیگه یکی از بچه ها که SSD داره وقتی این صفحه سیاه پایین که گذاشتم میاد در خط آخر اسم SSD رو نشون میده (منظور خط NO Hard Disc is deceted هست ) اما ماله من هم این نوشته اای که گفتم رو نشون میده ..... مشکل از کجاست باید مثل فرمت توی BIOS تغیراتی ایجاد کنم تا درست بشه ؟؟؟؟ با تشکر فراوان
viewer.php
[/URL][/IMG]

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
فرشید جان فرمت کردم تمام شد .... فقط هنوز سرعت بوت سیستم پایین است و با قبل یکی است ..... طرفی که برام SSD Caching کرده بود گذاشته بود روی RAID منم رفتم توی BAIOS به همون AHCi تغییرش دادم و درست شد تونستم فرمتش کنم .... اما همون طور که گفتم سرعت پایینه .... یک مشکل دیگه یکی از بچه ها که SSD داره وقتی این صفحه سیاه پایین که گذاشتم میاد در خط آخر اسم SSD رو نشون میده (منظور خط NO Hard Disc is deceted هست ) اما ماله من هم این نوشته اای که گفتم رو نشون میده ..... مشکل از کجاست باید مثل فرمت توی BIOS تغیراتی ایجاد کنم تا درست بشه ؟؟؟؟ با تشکر فراوان
viewer.php
[/URL][/IMG]

این عکس به کنترلر اضافی مادربرد مربوط میشه که 2 تا پورت اضافی SATA داره و با این کاری نداریم

شما باید صفحه ی قبل از این رو به دنبال مشخصات هارد SSD باشی(وقتی تصویر لوگوی ASUS میاد باید کلید Tab رو بزنی) و هارد SSD شما حتما باید به پورتهای سفید مادربرد که SATA 3 هستند متصل شده باشه

بعد از اینها هم گفتم که باید SSD رو از اول با اون برنامه ی OCZ ToolBox کامل Full Wipe و Erase کرده باشی و بعد ویندوز رو از اول نصب کنی. وگرنه سرعتش تغییری نمی کنه

آخرین ویرایش:

amirhhhhhh

کاربر سایت
Aug 20, 2011
59
نام
امیرحسین
فرشید جان SSD به قسمت SATA سفید مادربورد وصله ....... اما توی صفحه ی قبل یا بعد از لگوی مادربورد خبری از اسم SSD نیست ..... نرم افزاری که گفتی از سایت SSD دانلود کردم اما برای آپدیت فایروال یا Erase ارور میده ... میگه Firware update not supported in this primairy drive و برای قسمت Erase همین ارور رو میده با این تفاوت که جای آپدیت فایروال به پاک کردن SSD ارور میده .... با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر