تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

test84:ممنون:biggrin1:

farshidstar2012:اوکی.(عجب گیری افتادیما):sick::biggrin1:

دیگه حال نقل و قول رو با این سرعت وحشتناک دیال-آپ نداشتم همینطوری جواب دادم.:biggrin1:
ممنون همگی:smile:

سلام
من یه کارت 4670 خریدم.
بعد از چند مدت بعضی موقع ها صفحه رنگ قرمزی به خودش می گیره.
تو بازی ها هم بعد از نیم ساعت یا 1 ساعت بازی گیر میکنه.البته از گرافیک نمی تونه باشه چون گرافیک انیمیشن های بازی روونه.مثلا تو ساکر 10 مثل این که وقتی cd خط داره همین طوری میشه و مکث خیلی کمی میکنه؟
مشکلش چی می تونه باشه؟؟
مرسی

سلام
من یه کارت 4670 خریدم.
بعد از چند مدت بعضی موقع ها صفحه رنگ قرمزی به خودش می گیره.
تو بازی ها هم بعد از نیم ساعت یا 1 ساعت بازی گیر میکنه.البته از گرافیک نمی تونه باشه چون گرافیک انیمیشن های بازی روونه.مثلا تو ساکر 10 مثل این که وقتی cd خط داره همین طوری میشه و مکث خیلی کمی میکنه؟
مشکلش چی می تونه باشه؟؟
مرسی
اتفاقا از همون گرافیک میتونه باشه
چیز دیگه ای توی سیستم باعث مشکلات تصویری نمیتونه بشه،یا زیاد داغ میکنه یا مشکل حافظه داره.

اتفاقا از همون گرافیک میتونه باشه
چیز دیگه ای توی سیستم باعث مشکلات تصویری نمیتونه بشه،یا زیاد داغ میکنه یا مشکل حافظه داره.
شایدم این طور باشه.
ممکنه مشکل از پاور باشه؟(من امروز برق dvd-rw رو قطع کردم و کمی بهتر شد.)
پاورم 330a هستش.از یکی پرسیدم گفت یا پاور ضعیف شده و یا فن cpu مشکل داره.البته مینیموم پاور برای این کارت 400 هستش.

شایدم این طور باشه.
ممکنه مشکل از پاور باشه؟(من امروز برق dvd-rw رو قطع کردم و کمی بهتر شد.)
پاورم 330a هستش.از یکی پرسیدم گفت یا پاور ضعیف شده و یا فن cpu مشکل داره.البته مینیموم پاور برای این کارت 400 هستش.
خب من اول فرض رو رو این گذاشتم که شما پاور مناسب رو از قبل روی سیستمت گذاشته بودی،اگر پاور کافی نبوده که خب اولین کار اینه که پاور رو عوض کنی،وگرنه ممکنه گرافیکت اگر سالم باشه هم احتمال خراب شدنش بیشتر بشه.

با ایراد فنCPU مشکل تصویری پیش نمیاد.

خب من اول فرض رو رو این گذاشتم که شما پاور مناسب رو از قبل روی سیستمت گذاشته بودی،اگر پاور کافی نبوده که خب اولین کار اینه که پاور رو عوض کنی،وگرنه ممکنه گرافیکت اگر سالم باشه هم احتمال خراب شدنش بیشتر بشه.

با ایراد فنCPU مشکل تصویری پیش نمیاد.

اشتباه از من بود که نگفتم پاورم ضعیفه.راستی برا مطمئن شدن از سالم بودن کارت چیکار کنم؟
میگن فن سی پی یو اگه ضعیف بشه یکم گیر میکنه تو کارای سنگین؟درسته؟
پاور چی بگیرم؟

اشتباه از من بود که نگفتم پاورم ضعیفه.راستی برا مطمئن شدن از سالم بودن کارت چیکار کنم؟
میگن فن سی پی یو اگه ضعیف بشه یکم گیر میکنه تو کارای سنگین؟درسته؟
پاور چی بگیرم؟
نه عزیزم،با کند شدن فن CPU که عملیاتش به ریپ زدن نمیفته،موتور ماشین که نیست،
فقط در صورت داغ شدن بیش از حد Error های غیر معمول یا ریست رو می بینی.

واسه تست کارت گرافیک هم بعد از تعویض پاور،میتونی یه شب تا صبح بزاری برنامه ی 3DMARK رو توی LOOP اجرا کنه.

فرشید جان

این error های BSOD پوست منو کنده، متن error ها هم تغییر میکنه، کارت شبکه قطع بود، وصلش کردم گفن IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL.

دیروز Picasa رو اجرا کردم، BSOD داد.

نمیدونم اصلا چیکارش کنم. درایور هاش هم هموناس که چند ساله دارم.

ویرایش:

این آخرین Minidump من هستش، اگه لطف کنی یه نگاه بزنی ممنون میشم.

آخرین ویرایش:
فرشید جان

این error های BSOD پوست منو کنده، متن error ها هم تغییر میکنه، کارت شبکه قطع بود، وصلش کردم گفن IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL.

دیروز Picasa رو اجرا کردم، BSOD داد.

نمیدونم اصلا چیکارش کنم. درایور هاش هم هموناس که چند ساله دارم.

ویرایش:

این آخرین Minidump من هستش، اگه لطف کنی یه نگاه بزنی ممنون میشم.
شما مشکل سخت افزاری داری عزیز،احتمال زیاد هم از ماجولهای رم هست
سریعتر برای تعمیر اقدام کن.

تشکر فرشید جان

آخه من با یه برنامه کلا خودش بوت میشد (بدون ویندوز) کل RAM رو تست کردم، هیچ ایرادی پیدا نکرد.
این ماژولهای لپ تاپ ام هستن و خیلی وقته که دارمشون.

میشه یه راهی بگی ایرادشو پیدا کنم؟

سلام دوستان
من یه مشکلی در روشن شدن کامپیوتر دارم اونم اینه که دفعه اول که پاور رو فشار میدم کامپیوتر چراغ سبزش روشن میشه ولی هیچ اتفاقی نمی افته که مجبورم ریست رو بزنم اونوقته که پی سی میاد بالا.لطفا بگین از چی میتونه باشه.در ضمن با یه پاور دیگه آزمایش کردم باز هم نشد.این اتفاق موقعی پیش میاد که پی سی مدتی خاموش میمونه.
با تشکر

تشکر فرشید جان

آخه من با یه برنامه کلا خودش بوت میشد (بدون ویندوز) کل RAM رو تست کردم، هیچ ایرادی پیدا نکرد.
این ماژولهای لپ تاپ ام هستن و خیلی وقته که دارمشون.

میشه یه راهی بگی ایرادشو پیدا کنم؟
آخه مشکل شما مبهمه و نمیشه راه خاصی براش پیشنهاد کرد مگر تست کردن با همون برنامه های تست سخت افزار،PC هم که نیست بگم قطعاتش رو خودت عوض کنی تست کنی
هم میتونه از رم باشه هم از گرافیک Onboard دستگاه،فقط باید ببری نمایندگی یا تعمیرگاه تا واست تست کنه.

سلام دوستان
من یه مشکلی در روشن شدن کامپیوتر دارم اونم اینه که دفعه اول که پاور رو فشار میدم کامپیوتر چراغ سبزش روشن میشه ولی هیچ اتفاقی نمی افته که مجبورم ریست رو بزنم اونوقته که پی سی میاد بالا.لطفا بگین از چی میتونه باشه.در ضمن با یه پاور دیگه آزمایش کردم باز هم نشد.این اتفاق موقعی پیش میاد که پی سی مدتی خاموش میمونه.
با تشکر
خب این مشکل احتمالا مربوط به مادربرد هست،یا با یکی از کارتای روی سیستم مشکل داره،یا خود مادربرد رو باید بایوسش رو آپدیت کنی،مشکل خاصی نیست.(شاید CPU رو جدیدا عوض کردی،شایدم سیستم رو اورکلاک کردی)

نمایندگیش که زنگ زدم آمریکا و حسابی سر دووند مارو.

برنامه خفنی سراغ داری تست کنم؟ آخه ببین الان مثلا امروز اصلا این BSOD نداده، وقتی شب میذارم دانلود کنه هم هیچوقت نشده BSOD بده.

اگه برنامه ای سراغ داری بگو فرشید جان.

سلام آقا فرشید مرسی که پاسخ میدید. هیچکدام از اینهایی که شما گفتین نیست همه تازه هستن.
یه کارت دی وی بی sky star pci tv دارم یه مادر برد asus p6t deluxe v2 ویه i7 920 ویه کارت گرافیک 5770 و یه هارد وسترن دیجیتال 500 biosرو هم آپدیت کردم.
ممکنه از عوضی قرار دادن پین سوییچ پاور باشه چون دیدم جای گراند و pwr رو اشتباه وصل کرده بود همچنین چراغ هارد کار نمی کرد که انگار اونم جابجا بسته شده بود؟

نمایندگیش که زنگ زدم آمریکا و حسابی سر دووند مارو.

برنامه خفنی سراغ داری تست کنم؟ آخه ببین الان مثلا امروز اصلا این BSOD نداده، وقتی شب میذارم دانلود کنه هم هیچوقت نشده BSOD بده.

اگه برنامه ای سراغ داری بگو فرشید جان.
شما واسه تست کلی سیستم میتونی از Burn it Test استفاده کنی،برای تست گرافیک هم میتونی از Furemark کمک بگیری.اینا مشکلی باشه مشخص می کنن چون فشار بیش از حدی به قطعات میتونن وارد کنن

سلام آقا فرشید مرسی که پاسخ میدید. هیچکدام از اینهایی که شما گفتین نیست همه تازه هستن.
یه کارت دی وی بی sky star pci tv دارم یه مادر برد asus p6t deluxe v2 ویه i7 920 ویه کارت گرافیک 5770 و یه هارد وسترن دیجیتال 500 biosرو هم آپدیت کردم.
ممکنه از عوضی قرار دادن پین سوییچ پاور باشه چون دیدم جای گراند و pwr رو اشتباه وصل کرده بود همچنین چراغ هارد کار نمی کرد که انگار اونم جابجا بسته شده بود؟

نخیر،سیم پاور رو هر طرفی وصل کنی فرقی نمیکنه،جابجا زدن اونا ربطی به مشکل شما نداره

اون کارت SKY رو هم بردار و جاش رو عوض کن،یا اصلا بدون اون کارت تست کن.

ممکنه کلا مادربرد شما با کارت سری 5000 این مشکل رو داشته باشه که حتما با آپدیتا ی بعدی بایوس حل میشه،بهتره با یه کارت سری 4000 یا Nvidia تست کنی تا مشخص بشه
مدل پاور رو هم نگفتی که...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or