تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام دوستان من چند وقته مشكل عجيبي دارم .سيستم بعد يه نيم ساعت كار كردن ريست ميشه وديگه بالا نمي ياد وميگه نميتونه ويندوز رو ژيدا كنه من چند بار هم ويندوز عوض كردم ولي درست نشد ممنون ميشم راهنماييم كنيد .

سلام دوستان من چند وقته مشكل عجيبي دارم .سيستم بعد يه نيم ساعت كار كردن ريست ميشه وديگه بالا نمي ياد وميگه نميتونه ويندوز رو ژيدا كنه من چند بار هم ويندوز عوض كردم ولي درست نشد ممنون ميشم راهنماييم كنيد .
این مدل مشکل معمولا از ضعف پاور هست،یه پاور جدید روش امتحان کن ببین چی میشه.

دوستان عزیز منو تو این مسئله راهنمایی کنید...نمی دونم جای مناسبی هست برای پرسیدن یا نه......AHCI Driver و RAID Driver چی هستن.....یا همون RAID ARRAY
AHCI یه واسط نرم افزاری برای درایوای SATA هست که اینتل ابداع کرد
RAID هم تکنیکی هست که برای استفاده ی همزمان از چن تا هارددیسک استفاده میشه و ممکنه سرعت خواندم و نوشتن و یا امنیت اطلاعات رو بیشتر بکنه و مدهای مختلفی داره و هر کدوم برای هدفی خاص هستن.

ممنون عزیز...میتونی راهنماییم کنی من به چه نحوی میتونم این و رو سیستم خودم راه اندازی کنم.....من وقتی این دو سیستم و از بایوس مین راه اندازی میکنم..سیستم ویندوز و اجرا نمی کنه....:confused:

ميخواستم بدونم اين قضيه تغيير مقدار در ابتداي بوت لپتاپ (setup) براي win xp و vista چي هست؟ راهي هست هي نخوام عوضش كنم؟ لپتاپ dell 1520 هست . يه مقداري هست كه ata , ahti (يا همچين چيزي! :d) هست! هي بايد تغييرش بدم . مثلا براي xp يكي و براي ويستا اون يكي مقدار كار ميكنه . اگه مقدار xp رو بزارم و بخوام vista رو بالا بيارم ارور صفحه آبي ميده . اين چي هست اصلا و آيا راهكاري وجود داره؟؟؟

ممنون عزیز...میتونی راهنماییم کنی من به چه نحوی میتونم این و رو سیستم خودم راه اندازی کنم.....من وقتی این دو سیستم و از بایوس مین راه اندازی میکنم..سیستم ویندوز و اجرا نمی کنه....:confused:
قرارم نیست که شما بتونید از اون دوتا مد ویندوز رو اجرا کنید!
دلیلش هم اینه که وقتی پورتای SATA رو روی RAID یا AHCI میزارید باید حتما درایور مربوط به تراشه ی مادربرد خودتون رو هم که برای هر کدوم بصورت مجزا هست ،قبل از نصب ویندوز به ویندوز بشناسونید(برای XP از طریق فلاپی دیسک آماده شده-برای VISTA/7 هم خود ویندوز درایورها رو اتوماتیک میشناسه یا میشه با USB درایو معرفی کرد)
پس نتیجه اینکه اون مد رو فقط روی IDE بزارید بمونه یا دوباره از اول ویندوز نصب کنید و درایورش رو هم نصب کنید تا ویندوز درست بوت بشه

ميخواستم بدونم اين قضيه تغيير مقدار در ابتداي بوت لپتاپ (setup) براي win xp و vista چي هست؟ راهي هست هي نخوام عوضش كنم؟ لپتاپ dell 1520 هست . يه مقداري هست كه ata , ahti (يا همچين چيزي! :d) هست! هي بايد تغييرش بدم . مثلا براي xp يكي و براي ويستا اون يكي مقدار كار ميكنه . اگه مقدار xp رو بزارم و بخوام vista رو بالا بيارم ارور صفحه آبي ميده . اين چي هست اصلا و آيا راهكاري وجود داره؟؟؟
خب جواب سوال شما هم مثل جواب دوست قبلی هست،
ویندوز XP چون قدیمیتر هست بجز درایور مد IDE رو نمیتونه اتوماتیک بشناسه(مگر اینکه با همون درایور مربوطه و کلید F6 بهش معرفی کنی یا درایورها رو توی XP بصورت Embeded قرار بدی)اما ویندوزای جدیدتر با مد AHCI نصب میشن و درایورشون رو هم ویندوز داره
پس راهی که داری اینه که همه ی ویندوزها رو از اول با یه مد نصب کنی تا احتیاج به تعویض مد از بایوس نباشه،مثلا همه رو از اول توی مد IDE نصب کنی.

دوستان من این کارت رو حدودا 9 ماه قبل خریدم :

306217863_o.jpg

که الان دیگه صدای وحشتناک فنش اینقدر بلند شده که خانواده رو هم شاکی کرده
حتی تو اتاق های دیگه
کارت عالی کار میکنه و دماش هم تو windows حدودا 37 و تو بازی ها دوروبره 47 میشه

612.jpg

اما صدای فنش خیلی زیاده طوری که میتونم به جرات بگم به اندازه مجموع صدای 3 تا فن از 3 تا power از این متفرقه ها به تنهایی صدا میده :biggrin1:
و وقتی فنش رو قطع مینکم و سیستم رو روشن میکنم دیگه با خاموش فرق نداره :love:

فنی که روشه قیمتش رو تو نت زده بود 20 دلار

1.jpg

میدونم یک راهش خریدن یک فنه گرون قیمته 60 تومانیه اما ... :p

گشتم تو نت و دیدم میگن ممکنه از صدای موتورش باشه که با باز کردن فن و روغن کاری ( روغن چرخ خیاطی ) کم میشه صداش ( اوایل اینطوری نبود و با گذشت زمان بیشتر و بیشتر شده )

میخواستم بدونم این کار رو انجام بدم ؟
به کجاش دقیقا باید روغن زد ؟
ممکنه فن از کار بیفته ؟

بد بختی اینه همون طور که تو عکس میبینید تحت هیچ شرایطی نتونستم fan رو از heatsink زیرش جدا کنم :confused:

دوستان من این کارت رو حدودا 9 ماه قبل خریدم :

که الان دیگه صدای وحشتناک فنش اینقدر بلند شده که خانواده رو هم شاکی کرده
حتی تو اتاق های دیگه
کارت عالی کار میکنه و دماش هم تو windows حدودا 37 و تو بازی ها دوروبره 47 میشه

اما صدای فنش خیلی زیاده طوری که میتونم به جرات بگم به اندازه مجموع صدای 3 تا فن از 3 تا power از این متفرقه ها به تنهایی صدا میده :biggrin1:
و وقتی فنش رو قطع مینکم و سیستم رو روشن میکنم دیگه با خاموش فرق نداره :love:

فنی که روشه قیمتش رو تو نت زده بود 20 دلار

میدونم یک راهش خریدن یک فنه گرون قیمته 60 تومانیه اما ... :p

گشتم تو نت و دیدم میگن ممکنه از صدای موتورش باشه که با باز کردن فن و روغن کاری ( روغن چرخ خیاطی ) کم میشه صداش ( اوایل اینطوری نبود و با گذشت زمان بیشتر و بیشتر شده )

میخواستم بدونم این کار رو انجام بدم ؟
به کجاش دقیقا باید روغن زد ؟
ممکنه فن از کار بیفته ؟

بد بختی اینه همون طور که تو عکس میبینید تحت هیچ شرایطی نتونستم fan رو از heatsink زیرش جدا کنم :confused:
بله،بیشتر وقتا با روغنکاری ،مشکل صدا حل میشه
فن رو هم اتفاقا راحت میتونی از Heatsink جدا کنی،بشرط اینکه زبونه های دو طرف رو دربیاری،جور دیگه ای که نمیشه باز کرد.
باید برچسب پشت محور موتور رو برداری و یه مقدار کم روغن بهش بزنی و صبر کنی تا داخل محفظه هم بره

بله،بیشتر وقتا با روغنکاری ،مشکل صدا حل میشه
فن رو هم اتفاقا راحت میتونی از Heatsink جدا کنی،بشرط اینکه زبونه های دو طرف رو دربیاری،جور دیگه ای که نمیشه باز کرد.
باید برچسب پشت محور موتور رو برداری و یه مقدار کم روغن بهش بزنی و صبر کنی تا داخل محفظه هم بره
مرسی فرشید جون
اخه قضیه اینه که هر کاری میکنم اون 2 تا زبونه اصلا جم نمیخورن
انگار پرس شدن یا جوش داده شده باشه
میترسم با فشار زیادی بهش بشکنه یهو

مرسی فرشید جون
اخه قضیه اینه که هر کاری میکنم اون 2 تا زبونه اصلا جم نمیخورن
انگار پرس شدن یا جوش داده شده باشه
میترسم با فشار زیادی بهش بشکنه یهو
نه عزیزم،فنهای روی سینک هیچ وقت پرس یا جوش نمیخورن،یا فنری جا میرن یا پیچ میشن

از یکی از دوستات برای برداشتن فن کمک بگیر،اگر درست عمل کنی اصلا به فشار آوردن احتیاج نداره.

نه عزیزم،فنهای روی سینک هیچ وقت پرس یا جوش نمیخورن،یا فنری جا میرن یا پیچ میشن

از یکی از دوستات برای برداشتن فن کمک بگیر،اگر درست عمل کنی اصلا به فشار آوردن احتیاج نداره.

:biggrin1:
فکر کنم منظورم رو از این icon بالایی فهمیدی

اقا میشه همون طوری که روی heatsink هست توش روغن بریزم ؟
یا خطر ناکه و ممکنه بریزه رو خود برد ؟

:biggrin1:
فکر کنم منظورم رو از این icon بالایی فهمیدی

اقا میشه همون طوری که روی heatsink هست توش روغن بریزم ؟
یا خطر ناکه و ممکنه بریزه رو خود برد ؟
از اون حرفا بودا !
محور موتور فن ورودیش دقیقا پشت فن هست،چطوری بدون باز کردن میشه روغنکاریش کرد آخه؟؟!
عین اینه که یه گلدون رو سر و ته گرفته باشی بخوای آب بدی!

از اون حرفا بودا !
محور موتور فن ورودیش دقیقا پشت فن هست،چطوری بدون باز کردن میشه روغنکاریش کرد آخه؟؟!
عین اینه که یه گلدون رو سر و ته گرفته باشی بخوای آب بدی!
فرشید جان امروز هر طور بود fan رو از heatsink جدا کردم و حسابی خاک هاش رو هم پاک کردم
بعد از این که برچسب کارت گرافیک که بالای فن بود رو کندم نه هیچ ورودی داشت نه پیچی

این عکسش :

210sts5lkq4ekppggn.jpg

اینم زیر فن که اینجا هم هیچی نداشت

6ybvto3fpqb4o4q03i36.jpg

فقط از بغل فن که تو این عکس با فلش قرمز مشخص کردم میشد به داخلش چیزی ریخت که اونجا هم پر از خازن و سیم پیچ بود که منم بیخیالش شدم چون مطمنا از کار میافتاد اگه میریختم

gosvyruu6tjezil3qrk.jpg

از پایین هم جدا نمید از قسمت بالاش
یعنی یک فشار اوردم ولی دیدم اصلا چفتی چیزی نداره که مثلا ممکن باشه از بالای فن جدا بشه پره ها
زیادم میخواستم ور برم گفتم میشکنه میمونه رو دستمون

فن cpu هم دقیقا همین طوریه وقتی برچسب بالاش رو کندم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or