تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

جایی ندیدم این سوالم رو بپرسم پس اینجا می پرسم:biggrin1:
من اسپیکرم بعد از مدتی صدای ویژژژژژژژژژژژ میده! مخصوصا وقتی جکش بیرونه!
فکر کنم از الکتریسیته ساکن باشه! ولی نمی دونم باید چی کارش کنم
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

فرشید جان امروز هر طور بود fan رو از heatsink جدا کردم و حسابی خاک هاش رو هم پاک کردم
بعد از این که برچسب کارت گرافیک که بالای فن بود رو کندم نه هیچ ورودی داشت نه پیچی

این عکسش :

210sts5lkq4ekppggn.jpg

اینم زیر فن که اینجا هم هیچی نداشت

6ybvto3fpqb4o4q03i36.jpg

فقط از بغل فن که تو این عکس با فلش قرمز مشخص کردم میشد به داخلش چیزی ریخت که اونجا هم پر از خازن و سیم پیچ بود که منم بیخیالش شدم چون مطمنا از کار میافتاد اگه میریختم

gosvyruu6tjezil3qrk.jpg

از پایین هم جدا نمید از قسمت بالاش
یعنی یک فشار اوردم ولی دیدم اصلا چفتی چیزی نداره که مثلا ممکن باشه از بالای فن جدا بشه پره ها
زیادم میخواستم ور برم گفتم میشکنه میمونه رو دستمون

فن cpu هم دقیقا همین طوریه وقتی برچسب بالاش رو کندم

باز اول نظر فرشید رو بپرس ولی تو عکس اول، وسط فن، یه تیکه پلاستیک هستش به قطر نیم سانتیمتر؛ اونو باید در بیاری و پیچ فن رو زیرش میبینی.

فرشید جان امروز هر طور بود fan رو از heatsink جدا کردم و حسابی خاک هاش رو هم پاک کردم
بعد از این که برچسب کارت گرافیک که بالای فن بود رو کندم نه هیچ ورودی داشت نه پیچی

این عکسش :

210sts5lkq4ekppggn.jpg

اینم زیر فن که اینجا هم هیچی نداشت

فقط از بغل فن که تو این عکس با فلش قرمز مشخص کردم میشد به داخلش چیزی ریخت که اونجا هم پر از خازن و سیم پیچ بود که منم بیخیالش شدم چون مطمنا از کار میافتاد اگه میریختم

از پایین هم جدا نمید از قسمت بالاش
یعنی یک فشار اوردم ولی دیدم اصلا چفتی چیزی نداره که مثلا ممکن باشه از بالای فن جدا بشه پره ها
زیادم میخواستم ور برم گفتم میشکنه میمونه رو دستمون

فن cpu هم دقیقا همین طوریه وقتی برچسب بالاش رو کندم

باز اول نظر فرشید رو بپرس ولی تو عکس اول، وسط فن، یه تیکه پلاستیک هستش به قطر نیم سانتیمتر؛ اونو باید در بیاری و پیچ فن رو زیرش میبینی.
بله،درسته،باید همون درپوش پلاستیکی زیر برچسب توی عکس اول رو دربیاری و روغن رو انجا بزنی،خیلی سخت نیست.
خب اگر از اتصال جک ورودی بود میشد کاریش کرد،اما وقتی خودش صدا میده دیگه فک نمی کنم راهی برای برطرف کردن صداش داشته باشی.

برای امتحان، برقش رو از یه جای دیگه که برق کامپیوترت رو ازش نگرفتی، بگیر. ببین افاقه میکنه یا نه.

از توي volume control ويندوز گزينه line in و phone line رو mute كن ممكنه حل بشه ...

بله،درسته،باید همون درپوش پلاستیکی زیر برچسب توی عکس اول رو دربیاری و روغن رو انجا بزنی،خیلی سخت نیست.
.

ممنونم دوستان
ولی الان که نگاه کردم اون در پوش نیست
یعنی یک جورایی طرحش هست و جدا شدنی نیست
منظورتون اینه باید بریده بشه ؟
چون جدا نمیشه

ممنونم دوستان
ولی الان که نگاه کردم اون در پوش نیست
یعنی یک جورایی طرحش هست و جدا شدنی نیست
منظورتون اینه باید بریده بشه ؟
چون جدا نمیشه
حکایت صدای سیستمت شدا !
پدرام جان اون درپوش از توی عکسم معلومه ،چرا میگی جدا شدنی نیست
همه ی فن ها از روی یه طرح ساخته میشن،نمیشه پشت فن بسته باشه که.

سلام دوستان من ویندوزمو عوض کردم بعد درایور کارت گرافیکمو از نت گرفتم اما وقتی داره نصب میشه یهو ری استارت میشه پی سیم !!!!!!کسی میدونه چرا ؟
احتمالا درایور رو اشتباه گرفتی یابرای اون ویندوز نیست،با یه درایور دیگه تست کن.

آخرین ویرایش:
ارتقا بایوس

سلام عزیزان....من برای اینکه بتونم از cpu phenom II 940 استفاده کنم باید بایوس مینبوردمو ارتقا بدم....سری قبل که این کارو کردم..البته ناشیانه...(فایل ستاپ داشت که من اونو توی ویندوز نصب کردم..که سیستم هنگ کرد..و دیگه سیستم تصویر نمیداد...مینبورد و بردم گارانتی برام بایوسش و درست کرد.(msi k9a2 platinum v2) الان باید آپدیت بایوسم از ورژن 1.6 به 1.8 تبدیل بشه...البته...1.7 و 1.9 هم هست...برای دانلود از سایت MSI ...ممنون میشم..راهنمایی کنید..که بتونم کاملا درست این کارو انجام بدم...هر کدوم از دوستان که راهنایی میکنه..لصفا کامل توضیح بده...چون ایندفه گارانتی ندارم.....:neutral:

سلام عزیزان....من برای اینکه بتونم از cpu phenom II 940 استفاده کنم باید بایوس مینبوردمو ارتقا بدم....سری قبل که این کارو کردم..البته ناشیانه...(فایل ستاپ داشت که من اونو توی ویندوز نصب کردم..که سیستم هنگ کرد..و دیگه سیستم تصویر نمیداد...مینبورد و بردم گارانتی برام بایوسش و درست کرد.(msi k9a2 platinum v2) الان باید آپدیت بایوسم از ورژن 1.6 به 1.8 تبدیل بشه...البته...1.7 و 1.9 هم هست...برای دانلود از سایت MSI ...ممنون میشم..راهنمایی کنید..که بتونم کاملا درست این کارو انجام بدم...هر کدوم از دوستان که راهنایی میکنه..لصفا کامل توضیح بده...چون ایندفه گارانتی ندارم.....:neutral:
شما به نسخه های قبلی بایوست کار نداشته باش،
1-نسخه ی 1.9 رو از اینجا از سایتش دانلود کن
2-یه فلاپی دیسک قابل بوت WIN 98 باید درست کنی و فایلهای داخل پوشه ی دانلود شده رو توی فلاپی کپی کنی
با دانلود این برنامه میتونی دیسک بوت رو درست کنی
3-سیستم رو از فلاپی بوت کن و فایلهای A7376AMS.190 و AFUD4310.EXE رو توی RAMDRIVE یی که ایجاد شده کپی کن.(باید دستورات کپی DOS رو بلد باشی!)
مثلا:

[LTR]
\:copy AFUD4310.exe d
\:copy w7100nms.110 d​
[/LTR]
4-با اجرای این دستور بایوس رو فلش کن:

AFUD4310 A7376AMS.190​

یا اصلا بجای این کارا میتونی از بخش آپدیت آنلاین MSI استفاده کنی.

دوستان من ميخوام سرعت فن cpu خودمو افزايش بدم...آيا ميشه؟؟؟؟؟
ممکنه از توی بایوس بتونی گزینه ی Smart FAN Control رو غیر فعال کنی تا روی بیشترین سرعت کار کنه،غیر از این نمیشه(البته فنهای BOX اینطورین)

حکایت صدای سیستمت شدا !
پدرام جان اون درپوش از توی عکسم معلومه ،چرا میگی جدا شدنی نیست
همه ی فن ها از روی یه طرح ساخته میشن،نمیشه پشت فن بسته باشه که.
.
فرشید جان دلم میخواست فن دیگه ای داشتم تا این یکی رو برات پست میکردم که خودت از نزدیک ببیینی
امروز بازش کردم دوباره و دنبال گفته شما و دوستمون گشتم روی فن
اون قسمت یک طرح هست از اون محور زیرش ( مثل این اسباب بازی ها که یک جاییشون یک فرو رفتگی یا طرحی داره )
اصلا نه جدا شدنیه نه در اومدنیه ( برای خودمم عجیبه )

برای اطمنیان ور داشتم بردم به چند نفری نشون دادم اون ها هم نمیدونستن چه طوری باز میشه این فن

الانم روی اون قسمت سیاه عکس اول کاملا خط و خش افتاده از دست من

ممنونم بابت راهنمایی شما....ولی میتونی برام دستور کاملی که باید توی محیط داس از فلاپی اجرا کنم و برام توضیح بدی....خیلی واجبه...ممنون میشم.....فایل آپدیت و دانلود کردم....برانامه ای رو هم که گفتید و همچنین دان کردم....(و یک سوال دیگه..من 4 gig رم ddr2 800 ocz دارم...میخوام 8 تاش کنم....ایرادی نداره از یه برند دیگه استفاده کنم؟؟؟؟؟!!!....نمیدونم ocz titanium الان تو بازار هست یا نه......:confused:

ممنونم بابت راهنمایی شما....ولی میتونی برام دستور کاملی که باید توی محیط داس از فلاپی اجرا کنم و برام توضیح بدی....خیلی واجبه...ممنون میشم.....فایل آپدیت و دانلود کردم....برانامه ای رو هم که گفتید و همچنین دان کردم....(و یک سوال دیگه..من 4 gig رم ddr2 800 ocz دارم...میخوام 8 تاش کنم....ایرادی نداره از یه برند دیگه استفاده کنم؟؟؟؟؟!!!....نمیدونم ocz titanium الان تو بازار هست یا نه......:confused:
من همه ی دستورات رو نوشتم،توضیح اضافی لازم نیست،اگر بازم نتونستی آپدیت کنی از طریق آپدیت آنلاینش توی سایتش اقدام کن.
اون 8 گیگ رم هم نمیدونم به چه دردی میخوره(مگر اینکه کار گرافیک سه بعدی یا انیمیشن انجام بدی)

ماجولای رم جدید باید ترجیحا هم برند و هم مدل قبلیا باشن،در غیر اینصورت ممکنه کار نکنه.

یه مشکل

سلام . من یه کارت گرافیک ati دارم . سری 4600
روی win 7 یه مشکلی دارم . وقتی که میرم تو بازی یهو از بازی میپره بیرون و این پیغام رو میده :
HTML:
Display driver atikmdag stopped responding and has successfully recovered.
راههای زیر رو هم تست کردم و جواب نداد :
1- تعویض درایور (همه درایورهای موجود رو تست کردم)
2- استفاده از یک ماژول رم به جای دو ماژول
3- اضافه کردن فن روی کارت گرافیک
4- downclock کارت گرافیک

دیگه موندم چکار کنم . :confused::confused::confused:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or