تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام خدمت دوستان !
من مشکلم این هست که بعضی وفت ها که سیستم رو ریست میکنم وارد ویندوز نمیشه و یه صفحه سیاه میاد و مینویسه Cpu over temeruture که مربوط به گرمای Cpu هست ! باید سیستم رو خاموش کنم تا خنک بشه !
ولی دلیل گرم شدنشو نمیفهمم ! آخه فن که سالمه ! با برنامه ی Speed fan هم که دمای Cpu رو میبینم نرمال نشون میده !
ممنون میشم کمک کنید !
ممکنه واقعا دمای CPU بیشتر از حد بالا باشه و بدلیلی مرتب داغ کنه ،فقط هم به نتایج یه برنامه توی ویندوز نمیشه اکتفا کرد، بعضی وقتا آمار یه سنسور دیگه رو اشتباهی بجای سنسور CPU میدن و در ضمن CPU خودش سنسور داخلی داره و سوکت پردازنده هم یه سنسور دیگه، برنامه ی همراه خود مادربرد همیشه بهترین و مطمئن ترین نتایج رو میده

توی خود بایوس هم از قسمت Hardware Monitor می تونی چک کنی ببینی دما واقعا غیر طبیعی هست یا نه، یا حتی سینک خود CPU رو وقتی روشن هست لمس کنی ببینی داغ هست یا نه.

ممکنه واقعا دمای CPU بیشتر از حد بالا باشه و بدلیلی مرتب داغ کنه ،فقط هم به نتایج یه برنامه توی ویندوز نمیشه اکتفا کرد، بعضی وقتا آمار یه سنسور دیگه رو اشتباهی بجای سنسور CPU میدن و در ضمن CPU خودش سنسور داخلی داره و سوکت پردازنده هم یه سنسور دیگه، برنامه ی همراه خود مادربرد همیشه بهترین و مطمئن ترین نتایج رو میده

توی خود بایوس هم از قسمت Hardware Monitor می تونی چک کنی ببینی دما واقعا غیر طبیعی هست یا نه، یا حتی سینک خود CPU رو وقتی روشن هست لمس کنی ببینی داغ هست یا نه.
خیلی ممنون !
حالا باید چیکار کنم دماش بیاد پایین !؟
دلیل بالا رفتن دماش چیه ؟

بهتره اول کارت گرافیک روی یه سیستم دیگه و با همون بازیها تست کنی ببینی مشکل حل میشه یا نه،یا یه پاور دیگه روی سیستم بزاری ببینی مثل قبل هست یا درست میشه
بیشتر مشکلات کارتای ATI بخاطر درایور هست، اما اگر مشکل شما فقط توی یه بازی خاص نباشه ممکنه که خود کارت یا پاور مشکل داشته باشن

برای اطمینان هم هارد رو فرمت کن و ویندوز رو از اول بریز.

سلام عزیز

باید پاورت را با یک پاور قوی تر مثل 685عوض کنی و تست بگیری!
احتمال این هم وجود داره که مشکل از گرافیک باشه که می تونی ببری گارانتی اونجا برات تست کنن اگر مشکل داشت درست یا تعویض کنن!

یک ویندوز هم بعد از خرید کارت جدید عوض کنی بد نیست! :d
ممنون از پاسختون
ولی مگه مصرف برق 4850 بیشتر نیست ؟ پس چه طور با اون مشکل نداشت.
بعدم میزان توانی که این PSU برای اون 2 تا کابل 12v داره 450 واته !!! من میگم حتی اگه خیلی هم ضعیف شده باشه دیگه زیر 250 که نمیاد ! که بازم کافیه برا این GPU
در ضمن من یه بار win7 دوباره نصب کردم .مشکل حل نشد . یه نکته دیگه هم که هست من همون روزای اول crysis warhead رو تا آخرش بدون مشکل رفتم .الان توی BFBC2 و farcry 2 و GTAمشکل دارم .اینم گفتم شاید کمک کنه.
بازم ممنون از دوستانی که جواب دادن

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون !
حالا باید چیکار کنم دماش بیاد پایین !؟
دلیل بالا رفتن دماش چیه ؟
هیچی، فن پردازنده و خمیر سیلیکون رو باید عوض کنی تا مشکل حل بشه،اگر کیست مشکل تهویه نداشته باشه مشکل حل میشه.

ممنون از پاسختون
ولی مگه مصرف برق 4850 بیشتر نیست ؟ پس چه طور با اون مشکل نداشت.
بعدم میزان توانی که این PSU برای اون 2 تا کابل 12v داره 450 واته !!! من میگم حتی اگه خیلی هم ضعیف شده باشه دیگه زیر 250 که نمیاد ! که بازم کافیه برا این GPU
در ضمن من یه بار win7 دوباره نصب کردم .مشکل حل نشد . یه نکته دیگه هم که هست من همون روزای اول crysis warhead رو تا آخرش بدون مشکل رفتم .الان توی BFBC2 و farcry 2 و GTAمشکل دارم .اینم گفتم شاید کمک کنه.
بازم ممنون از دوستانی که جواب دادن

موضوع فقط مصرف برق نیس که، ممکنه پاورت توی یکی از ریلای خروجی ضعیف شده باشه یا اصلا خراب باشه،تا تستم نکنی معلوم نمی شه.

سلام.فرشید خان احتمال داره که مشکل من از هارد باشه ؟ چون اگه از گزافیک باشه چرا هر 15 20 بار اینطوری میشه مگه هر دفعه که کامپیوتر خاموش میشه یه اتفاقی تو کارت گرافیک میفته که هر 15 بار اینجوری میشه .هاردم 1 ترا وسترن مدل گرین هست و از شب اول که کامپیوتر روشن کردم بعد از حدودا 20 دقیقه یه صدای عجیبی بصورت تناوبی میداد الان که هارد عوض کردم هارد 160 مکس گذاشتم اون صدا رو نمیده.

سلام.فرشید خان احتمال داره که مشکل من از هارد باشه ؟ چون اگه از گزافیک باشه چرا هر 15 20 بار اینطوری میشه مگه هر دفعه که کامپیوتر خاموش میشه یه اتفاقی تو کارت گرافیک میفته که هر 15 بار اینجوری میشه .هاردم 1 ترا وسترن مدل گرین هست و از شب اول که کامپیوتر روشن کردم بعد از حدودا 20 دقیقه یه صدای عجیبی بصورت تناوبی میداد الان که هارد عوض کردم هارد 160 مکس گذاشتم اون صدا رو نمیده.
نه عزیز،بعیده از هارددیسک باشه
تعویض هارد هم فقط می تونه مصرف برق رو یکم بالا برده باشه وگرنه تاثیری نداره و صدا هم ممکنه صدای پارک شدن هد در حالت Stand by یا Sleep باشه از تنظیمات ویندوز هست.

سلام دوستان.یه مشکل عجیب پیدا کردم.کلیدهای Delete و -و_ علامت درصد و Ctrl سمت چپ و F1 و F8 و چندتا کلید دیگه ی کیبورد کار نمیکنن.Win عوض کردم با چندتا کیبورد دیگه امتحان کردم اما کار نمیکنن.ممنون میشم اگه کمکم کنین.توی بخش نرم افزار پرسیدم گفتن از مادربردت.توی بخش سخت افزار بپرس.امیدوارم شما بتونین کمکم کنین.ممنون

سلام دوستان.یه مشکل عجیب پیدا کردم.کلیدهای Delete و -و_ علامت درصد و Ctrl سمت چپ و F1 و F8 و چندتا کلید دیگه ی کیبورد کار نمیکنن.Win عوض کردم با چندتا کیبورد دیگه امتحان کردم اما کار نمیکنن.ممنون میشم اگه کمکم کنین.توی بخش نرم افزار پرسیدم گفتن از مادربردت.توی بخش سخت افزار بپرس.امیدوارم شما بتونین کمکم کنین.ممنون
کیبورد دیگه هم روی سیستم گذاشتی همینجوری بود؟ از یه مدل دیگه یا همون مدل کیبورد خودت؟

کیبورد شما USB هست یا PS2؟

دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید! :blink:
من از کارت گرافیک gtx 285 استفاده میکنم داخل فن گرافیکم به شدت خاک گرفته طوری که وقتی که
ذستم رو میذارم توش یک لایه خاک به دستم می چسبه؟ :neutral:
حالا من باید چه جوری داخلشو تمیزکنم؟آیا حتما باید تمیز کنم یا مثلا خاک گرفته بمونه ایرادی داره؟:confused:
سوال دومم اینه که فن کیسم با اینکه چند روز پیش تمیزش کردم به شدت صدا میده.البته این صدارو بیشتر موقعه ای میده که سیستم شروع به کار میکنه.علتش چیه؟

دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید! :blink:
من از کارت گرافیک gtx 285 استفاده میکنم داخل فن گرافیکم به شدت خاک گرفته طوری که وقتی که
ذستم رو میذارم توش یک لایه خاک به دستم می چسبه؟ :neutral:
حالا من باید چه جوری داخلشو تمیزکنم؟آیا حتما باید تمیز کنم یا مثلا خاک گرفته بمونه ایرادی داره؟:confused:
سوال دومم اینه که فن کیسم با اینکه چند روز پیش تمیزش کردم به شدت صدا میده.البته این صدارو بیشتر موقعه ای میده که سیستم شروع به کار میکنه.علتش چیه؟
فن همچین کارتی رو فقط با هوای فشرده میشه تمیز کرد، البته در حالی که فن رو با چسب به بدنه محکم کرده باشی تا موقع باد گرفتن نچرخه.
فن کیس رو هم باید روغنکاری کنی تا صدا نده،فن های Sleeve Bearing معمولا زود به زود باید روغنکاری بشن.

سلام خسته نباشید. من یه هارد اکسترنال 250 گیگ مارک توشیبا داشتم که داده بودم یکی از دوستانم و اون فرمتش رو NTFS کرده بود ، من اومدم از طریق گزینه فرمت معمولی این هارد رو به FAT 32 تبدیل کنم که متاسفانه این وسط نفهمیدم چه اتفاقی افتاد که بعد از اتصال دوباره هارد به کامپیوتر اصلا آیکنش رو توی My Computer نشون نمیده. چراغش روشن میشه ، توی اون قسمت Safley Remove پایین صفحه هم علامتش ظاهر میشه و مشخصاتش رو مینویسه اما دیگه توی My Computer ظاهر نمیشه میخواستم بدونم آیا راه حلی برای تعمیرش وجود داره؟

فن همچین کارتی رو فقط با هوای فشرده میشه تمیز کرد، البته در حالی که فن رو با چسب به بدنه محکم کرده باشی تا موقع باد گرفتن نچرخه.
فن کیس رو هم باید روغنکاری کنی تا صدا نده،فن های Sleeve Bearing معمولا زود به زود باید روغنکاری بشن.

ممنون از راهنماییتون.فقط اگر ممکنه در مورد این هوای فشرده که قبلا هم راجبعه ش گفتین بیشتر توضیح بدین که اصلا چی هست و از کجا میشه تهیه اش کرد؟ و آیا تمیزی خاک cpu هم با این وسیله ممکنه؟ ممنون

Back